» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
18 / 137
»»

Stari89 ::

@brdi: Če maš možnost kupit prek firme (brez davka), bi tale pasal v tvoj budget:
AOC AGON AG271QX
27 palcev, TN, 144Hz.

Mam pa jst enga manjšega Dell Ultra Sharp-a doma (1080p IPS), ki ga kljub navedenim 60Hz na škatli lahko nastavim na 80Hz. Morda bo kaj podobnega možno pri tvojem novem modelu, pogooglaj pred nakupom! ;)

Truga ::

MrStein je izjavil:

Torej dober monitor pod 500 EUR ne obstaja?
Torej:
8 ali več bitov
Vsaj 1920*1200 pik
Dobri vidni koti
24 ali več colov
Več kot 60 Hz?

http://www.nixeus.com/product/nixeus-ed...

Tole pride konec maja. Cena v US bo $399, tako da verjetno okoli 450e pri nas.

1440p, IPS, 27", 144Hz.

Stari89 ::

Stari89 je izjavil:

Živjo!

Odločam se med dvema 1440p IPS 144HZ+ G-Sync monitorjema:
Acer XB1 Predator XB271HU iz Mimovrste za 710,79€, ampak z odprto embalažo ali
AOC AGON AG271QG iz Mindfactory.de za 694,95€
...

Nevermind, Mimovrste do mi na monitor dali še malo več popusta, ker sem nakupil še druge reči. Bom že pretrpel grdo plastiko. LP

DarwiN ::

Stari89, zajec tukaj ne tiči v grmu embalaže/plastike, ampak v dejstvu, da je ta isti izdelek nekdo kupil in vrnil iz nezadovoljstva.. Zdaj, mogoče to ne pomeni nič, ampak mogoče pa ima malo bolj izrazit IPS glow ali kakšno drugo nevšečnost.

Mimogrede, Dellov 8K monitor (Dell UP3218K) je zunaj: 8-O


Priključek 2x DP 1.4 in menda dobiš zraven priložen daljnogled, v kolikor uporabnik ne uporablja povečave. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

to pa je ostrina ;)

DarwiN ::

Jep, se na mojem 4k lepotcu počutim, kot bi me čas povozil. :S Kaj šele vi ostali peoni na 1080p/1440p predpotopnih jajcah. ;)

You want moar?

Tudi prvi 4k@60Hz OLED od Della (Dell UP3017Q) je na policah za ~4 čuke evrov:


Katerega od teh dveh bi izbrali? :|
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

gddr85 ::

za tvoj 40"+ tv bi že zdavnej rabil 8k+ resolucijo, to kar imaš zdej ni nobena ostrina :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Stari89 ::

DarwiN je izjavil:

Stari89, zajec tukaj ne tiči v grmu embalaže/plastike, ampak v dejstvu, da je ta isti izdelek nekdo kupil in vrnil iz nezadovoljstva.. Zdaj, mogoče to ne pomeni nič, ampak mogoče pa ima malo bolj izrazit IPS glow ali kakšno drugo nevšečnost.

Definitivno se strinjam. Po besedah prodajalca na Mimovrste je prejšnja stranka vrnila monitor, ker mu/ji je bil premajhen. Mrtvih pikslov naj ne bi bilo, IPS glow-a tudi niso opazili. Seveda bom reč stestiral tudi sam in če kaj ne bo štimalo, lahko v 14-ih dneh odstopim od pogodbe (vračilo). Menim, da je zame tveganje zelo majhn, zato sem se odločil za nakup. Bom poročal! :)

DarwiN ::

gddr85 je izjavil:

za tvoj 40"+ tv bi že zdavnej rabil 8k+ resolucijo, to kar imaš zdej ni nobena ostrina :P

Ostrina je super. Me pa trenutno muči 30Hz lag, ker sem začasno na IGPju, odkar sem nehote prodal grafo. Počakam na Vego za 300EUR. :)

Po besedah prodajalca na Mimovrste je prejšnja stranka vrnila monitor, ker mu/ji je bil premajhen. Mrtvih pikslov naj ne bi bilo, IPS glow-a tudi niso opazili.

Prodajalec laže, ker ni tvoj prijatelj in najprej želi dobro svojemu podjetju, šele potem tebi. Praktično nihče ne vrne monitorja, ker bi bil ta premajhen.. In hkrati je to najlažji razlog, ki si ga kupec mimogrede mogoče izmisli ob vrnitvi izdelka (čeprav mu po zakonu ni treba navesti razloga), da ga ne bi slučajno za kaj obtožili. Skratka, nekdo laže. Grem stavit, da gre za standarden odgovor prodajalca in so prav vsi vrnjeni monitorji premajhni. :D

Vseeno pa tveganje najbrž ni veliko. Mrtvih pikslov verjamem da ni, ker so danes izredno redki, če bo pa kakšna druga nevšečnost, pa ga vrneš, kot praviš. Štima. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Jerry000 ::

Ravno danes dobil Dell UltraSharp U2417H monitor, priklopim vse lepo in prav, ekran deluje. Potem pa želim izkoristit USB priključke katere ma in dam not dongle za miš in tipkovnico (v ekran) in ne deluje. Priklopim še USB ključek in ne dela. Grem na internet, potegnem driverje dol, ne dela, vstavim CD z driverji (dobil zraven) inštaliram, probam in ne dela. Je kakšna fora? Tisti kateri imaste ta ekran, vam deluje? Kaj ste naredili da deluje?

EDIT: Navdušenje za nov ekran me je prevzelo, "včasih" se splača kak user manual malo prelistat :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

gddr85 ::

afaik rabiš priložen usb kabel iz pc kište v monitor, torej input v monitor, da bo usb prenoa delal

brdi ::

Stari89 je izjavil:

@brdi: Če maš možnost kupit prek firme (brez davka), bi tale pasal v tvoj budget:
AOC AGON AG271QX
27 palcev, TN, 144Hz.

Mam pa jst enga manjšega Dell Ultra Sharp-a doma (1080p IPS), ki ga kljub navedenim 60Hz na škatli lahko nastavim na 80Hz. Morda bo kaj podobnega možno pri tvojem novem modelu, pogooglaj pred nakupom! ;)

Nimam moznosti... Daj predlagaj se kaj drugega v mojem budzetu?

Jerry000 ::

gddr85 je izjavil:

afaik rabiš priložen usb kabel iz pc kište v monitor, torej input v monitor, da bo usb prenoa delal

Ja, to je bilo :)

Jerry000 ::

Vprašanje: kot sem že napisal imam Dell UltraSharp U2417H. Uporabljat sem začel f.lux program. Ko scrollam se pri tekstu pojavi v času scrolla neka senca...je to normalno?

Buggy ::

to so bugi al kaj, sej ves kako to gre, ce kupis panel pol je pa input lag hud al pa odzivni cas sam za paintshop ;)
Jaz dejansko cenim bolj odzivni cas, refresh rate, pa ker sem razmislal o 34" 1080p 144Hz bom raje pocakal se malo na 1440p 100hz za isti denar in dobrim odzivnim casom. NA dolgi rok seveda.

Pri monitorjih je to se tako bolj subjektivno, ker ene moti kao prevelik pixel, ki ga jaz ne vidim, ene pa "cudne" barve, ki jih ne mores po custom profilih dovolj nastavlat, da bi switchal med videom in gameih glede crnine. Monitor od HW je edina stvar, kjer se lahko zanasas res samo na svoje oci in prezentacijo slike.

brdi ::

Jaz bi se samo potreboval pomoc. Kaj vzet 27col 1440p 120Hz+ pa recimo freesync. Do 450€ max.

Buggy ::

ce isces za gaming in 16:9 je tole od Truge nasa pobozna zelja, kar pa dvomom da pride k nam, sploh pa ne po tej ceni

MrStein je 15. apr 2017 ob 14:37:04 izjavil:

Torej dober monitor pod 500 EUR ne obstaja?
Torej:
8 ali več bitov
Vsaj 1920*1200 pik
Dobri vidni koti
24 ali več colov
Več kot 60 Hz?


http://www.nixeus.com/product/nixeus-ed...

Tole pride konec maja. Cena v US bo $399, tako da verjetno okoli 450e pri nas.

Jerry000 ::

Buggy je izjavil:

to so bugi al kaj, sej ves kako to gre, ce kupis panel pol je pa input lag hud al pa odzivni cas sam za paintshop ;)
Jaz dejansko cenim bolj odzivni cas, refresh rate, pa ker sem razmislal o 34" 1080p 144Hz bom raje pocakal se malo na 1440p 100hz za isti denar in dobrim odzivnim casom. NA dolgi rok seveda.

Pri monitorjih je to se tako bolj subjektivno, ker ene moti kao prevelik pixel, ki ga jaz ne vidim, ene pa "cudne" barve, ki jih ne mores po custom profilih dovolj nastavlat, da bi switchal med videom in gameih glede crnine. Monitor od HW je edina stvar, kjer se lahko zanasas res samo na svoje oci in prezentacijo slike.

Odzivni cas ima 8ms. Sem ze spraseval po ekranih pa je veliko jih reklo da imajo ta ekran za gaming in je OK...kar je res. Nimam tezav edino tukaj se pojavi z f.lux ko mi dela rdeco senco pod tekstom ko scrollam, pa se to takrat ko je bolj topla barva oziroma rdeckast filter. Sem pa opazil na redditu ko so tiste sive ikone zraven teme...tam se mi pa znotraj ikone pojavi senca ko scrollam. Pojavi se pa z f.lux in brez f.lux

brdi ::

Buggy je izjavil:

ce isces za gaming in 16:9 je tole od Truge nasa pobozna zelja, kar pa dvomom da pride k nam, sploh pa ne po tej ceni

MrStein je 15. apr 2017 ob 14:37:04 izjavil:

Torej dober monitor pod 500 EUR ne obstaja?
Torej:
8 ali več bitov
Vsaj 1920*1200 pik
Dobri vidni koti
24 ali več colov
Več kot 60 Hz?


http://www.nixeus.com/product/nixeus-ed...

Tole pride konec maja. Cena v US bo $399, tako da verjetno okoli 450e pri nas.

Bo ta monitor sigurno dobavljiv pri nas?

Jerry000 ::

Mi lahko nekdo odgovori na tole?
I got a brand new dell u2417u, before i had samsung syncmaster t220. The thing is, on that screen it was all ok. On dell i see little problems like red dropshadow on text when i scroll (i use f.lux). Without f.lux it is OK. But than again one strange thing, on reddit main screen where there are gray circles with icon (beside name of topic), when i scroll i see inner drop shadow. This only occurs with these icons, text, images are fine. Also another thing, i have dual core, radeon 5850, 4gb ram (9 year old PC) and it runs Overwatch on midium with 40-50FPS on 3vs3 mode..with Dell frame rate drops to 30FPS. Is there a reason for this? Maibe because it is 8ms responce time vs 2ms responce time on old monitor? Or because it has different resolution? I need answers because i am confused...did i buy broken monitor or is this normal?

Ali sem sam postal bolj pozoren na te stvari ker imam nov ekran ali pa ne vem. Poskusil sem tudi z CSGO, z dell se mi je zdelo kot da malo šteka igra ob hitrem premikanju...čeprav sem slišal od drugih da igrajo z tem ekranom lepo, prav tako sem slišal da teh 8ms ali 2ms se ne občuti razlike ker se gre za milisekunde.

brdi ::

A ta PIXIO bi se dal kje v Slo dobit ?

Stari89 ::

Stari89 je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Stari89, zajec tukaj ne tiči v grmu embalaže/plastike, ampak v dejstvu, da je ta isti izdelek nekdo kupil in vrnil iz nezadovoljstva.. Zdaj, mogoče to ne pomeni nič, ampak mogoče pa ima malo bolj izrazit IPS glow ali kakšno drugo nevšečnost.

Definitivno se strinjam. Po besedah prodajalca na Mimovrste je prejšnja stranka vrnila monitor, ker mu/ji je bil premajhen. Mrtvih pikslov naj ne bi bilo, IPS glow-a tudi niso opazili. Seveda bom reč stestiral tudi sam in če kaj ne bo štimalo, lahko v 14-ih dneh odstopim od pogodbe (vračilo). Menim, da je zame tveganje zelo majhn, zato sem se odločil za nakup. Bom poročal! :)

Lihkar sem odprl paket in sprobal. Najprej vse super in fajn, potem pa pogledam resolucijo in vidim, da mam 4K namesto 1440p. Wat? Super! Preverim še frekvence, ampak gredo samo do 60Hz (hitrejši 4k monitor itak ne obstaja), namesto željenih 165Hz. Šment. Preberem oznako monitorja v nastavitvah in vidim, da so mi poslali napačnega. Na škatli piše taprav monitor, not pa je bil en drug. :D
Čakam na njihov odgovor. Poročam, kako se zgodba razplete.
LP
P.S.: Če bo kdo v bližnji prihodnosti od Mimovrste naročal 4K Acerja z odprto embalažo, naj povem, da je zadeva preverjeno brezhibna. ;)

gddr85 ::

v bistvu imaš še bolj kvaliteten panel, 4k 10 bit, razen seveda osveževanja..

DarwiN ::

Odvisno od modela. Acer ima tudi 4k 28tke s TN panelom za 300-400€.

Da ni prejšnji kupec naročil tega hudega Predatorja in jim potem nazaj poslal neko jajco v škatli od Predatorja, kar pri Mimovrste niso preverili in enostavno prodali naprej. To bi šele bil hec. Dokazat, kdo je naredil podlo menjavo. :S
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

če je 27" bi moral bit xb271hk, ki ima 4k ips 10 bit, kar je on hotel ke pa -hu afaik

DarwiN ::

Če je dejansko prvotni kupec nategnil Mimovrste in naredil zamenjavo, potem je lahko noter karkoli.. CB271HK na primer. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

če ne vejo, kako izgleda predator model, potem pa res ;)
vprašanje pa kako potem stlačiš drug monitor v stiropor pakungo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Stari89 ::

Jap, dobil sem XB271HK namesto XB271HU. Slika je res top, ampak prioriteta mi je osveževanje. :)
Cena je ista, nazunaj pa izgledata popolnoma enako! Razlika je samo v šifri na eni mali nalepki zadaj med inputi. Mislim, da je nekdo vrnil oba monitorja na Mimovrste ter ju zamešal. XB271HK z odprto embalažo imajo namreč še vedno v ponudbi, čeprav stoji meni na mizi. :)
EDIT: Link

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stari89 ()

DarwiN ::

Ah, pol ni panike. Izkoristi to priložnost in se čez vikend naužij 4k resolucije, preden ti ga menjajo. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

lahk ti pa jst enga starga 27" dam, pa daš ti men predatorja 4k in dobiš nazaj 144hz predatorja, sej itak noben ne bo opazil :))

Stari89 ::

Majstri na Mimovrste so danes, po par mejlih pregovarjanja, vendarle šli pogledat v škatlo od odprtega XB271HK iz ponudbe ter not našli moj monitor XB271HU. Ker sem mel opravke v LJ, sem se oglasil še pri njih v Črnučah, kjer sem zadevo zamenjal.
Nobenih mrtvih pikslov in črna je črna. 165Hz je bomba, ne grem več nazaj na 60.
Konec dober, vse dobro, pa lep pozdrav

Jerry000 ::

Še eno vprašanje. Imam monitor Dell U2417H, ko gledam v ekran (kot monitorja je pravokotna na mizo - gledam naravnost vanj) vidim spodaj v spodnjem robu rahlo senco. Torej ko imam kaj odprto v windows 10, tisto modro črtico spodaj komaj opazim. Če premaknem glavo nižje jo pa vidim. Ali je to normalno za IPS?

DarwiN ::

Niso vsi IPS paneli in/ali primerki enako kvalitetni.

Poskusi ta test. Daj na full screen (F11), glej v center monitorja, scrollaj navzdol po fotkah in opazuj, če v kotih izgublja/spreminja barve.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Jerry000 ::

DarwiN je izjavil:

Niso vsi IPS paneli in/ali primerki enako kvalitetni.

Poskusi ta test. Daj na full screen (F11), glej v center monitorja, scrollaj navzdol po fotkah in opazuj, če v kotih izgublja/spreminja barve.

Nisem nič opazil da bi zgubljal barvo. Tam ko je pa senca je pa horizontal scrollbar. Samo sprašujem če je to normalno ali ne? Še nikoli si nisem lastil ne IPS, ne Dell ekrana. Danes pa sem opazil da imam spodaj (čisto v spodnjem delu ekrana) nekako senco če gledam naravnost v monitor. Torej ta senca mi zakrije tisti modri identifikator (ko je app, browser,...odprt), če glavo premaknem nižje, se lepo vidi (torej če direktno gledam v identifikator). Upam da sem razumljivo opisal, barve so vredu, ni odstopanj. Ta moja težava pa ne vem al je napaka, al je senca spodnjega roba, al je IPS tako narejen ali,...?

DarwiN ::

Vsekakor sumljivo. Premakni taskbar na vrh monitorja in rešeno.. Jaz že vso življenje uporabljam taskbar zgoraj.. Spodaj ga imajo samo n00bi. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

ni nič sumljivo, imam jst enako..

gddr85 ::

je pa opazno to samo, če pogledam na panel od blizu in bolj zvrha, pravokotno na panel pa se vse vidi normalno

Jerry000 ::

DarwiN je izjavil:

Vsekakor sumljivo. Premakni taskbar na vrh monitorja in rešeno.. Jaz že vso življenje uporabljam taskbar zgoraj.. Spodaj ga imajo samo n00bi. ;)

Bom raje noob ostal :). To da taskbar premaknem ne predstavlja rešitve monitorja...to samo noobi delajo :P

gddr85 je izjavil:

ni nič sumljivo, imam jst enako..

Imaš isti monitor?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

gddr85 ::

u25 imam

Jerry000 ::

gddr85 je izjavil:

je pa opazno to samo, če pogledam na panel od blizu in bolj zvrha, pravokotno na panel pa se vse vidi normalno

Aha, tole sem pa spregledal. Pri meni če gledam pravokotno na panel že vidim to senco...kot sem napisal, se mi tista spodnja modra črta malo potemni zaradi sence, pri starem ekranu sem normalno videl

brdi ::

Se vedno ne vem za sigurno a bo res ta mogoce kupit pri nam oz kje v EU.


http://www.nixeus.com/product/nixeus-ed...

ryzen ::

Zanima me nakup monitorja pod 200€.

Za: Filme, Igre

VA mi je ušeč zaradi barv in nima glowa pri črninah
PLS pa mi tudi zgleda bolš od IPS
Imam prav?

Boljše je večje verjetno za filme.

Razen če je 75hz freesync dealbraker za gaming, in IPS ni big deal, sem gledal tole pa tole

ali pa benq 27" AMVA+ ? Sem pripravljen plačat več če se splača.

brdi ::

Ewo pomoc se za monitor gamimg 27col 144Hz po moznosti isto 1440p kaj vzet tam do 450€.

brdi ::

Ta monitor se mi dopade. Sem se odlocil raje za 24". se je kaj boljsega ?

brdi ::

brdi je izjavil:

Ta monitor se mi dopade. Sem se odlocil raje za 24". se je kaj boljsega ?


Pozabil vstavit link https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/z...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brdi ()

DarwiN ::

Fuj! 1440p je previsoka resolucija za 24 col. Boš moral sedet blizu oziroma zoomat, sicer bodo trpele oči. Sploh pa ima TN panel.

Dodaj 100€ in vzemi Acer XF270HUA. 556€ z dostavo.. 27", 1440p, 144Hz FreeSync in IPS!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

brdi ::

Se da kje v slo po taki ceni dobit? Al pa nekaj v tem rangu monitorja? Lahko tut 24 col pa 1080p z ips pa 144hz

DarwiN ::

ASUS MG279Q je pri nas podoben, ampak je 2015 model in ima freesync razpon le do 90Hz, če ti to kaj pomeni. Sicer deluje 144Hz, pač brez free synca. Menda lahko modificiraš freesync na 144, ampak..

24tka pa sploh ne vem, če obstaja v IPS/VA okusu.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

brdi ::

Bom pa res vrjetno vzel tega acerja. Dejansko pravis najboljsa izbira?

DarwiN ::

Ja, pomoja je.. Nemcev se tudi ne rabiš bat. Sem že naročal pri Jacobu.

Poglej video opis:


Acer XF270HUA je novejša revizija z lepšim dizajnom (ožji rob) in light bleed so menda izboljšali.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!
««
18 / 137
»»