» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
17 / 137
»»

sift ::

jaz sm pa vzel 1x 29'' (21:9) ultrawide LG in 1x samsung 24'' S24E450 , so isto visoki. Mislim da ni dovolj prostorja na mizi za 2x 32'' al 2x 27'', že ta 24 stoji po strani, tko da me to tolaži. Višina tega LG je obupna, ful širok nč visok.
Tega 24'' bi lahko dal na drugi računalnik , mi pa ostane 1x 29'' lg ... želel bi si 2x 27'' al 2x 32'', pa sm se zafrknil, al pa tud ne ker bi komaj stalo na mizi. Za LG sm dal 250EUR, za Samsung 170EUR v harvey normanu, vzel sm ga ker ima nastavljivo višino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mtosev ::

5000usd za monitor? lol
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gddr85 ::

ja, ampak ne kr en monitor..

mtosev ::

win10 sploh podpira 8K?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

ales85 ::

Jaz pa načrtujem nakup 34" UWQHD in se odločam med LG in Iiyama. Kaj menite o teh dveh monitorjih?

Poganjal pa bi ga na Nvidia GTX650Ti. Glede grafične kartice me skrbi, da bi morda bil problem z resolucijo in priklopom.
Ali bi bilo ok z DVI->HDMI adapterjem?
Glede resolucije, na Nvidia strani piše, da je 4k resolucija podprta pri 30Hz. Ker je resolucija malo nižja od 4k, bi to vseeno bila omejitev ali ne?

PS: Morda bi občasno priključil še 19" z resolucijo 1440x900 (zaradi grafične kartice).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

Modri dirkač ::

Če boš imel srečo boš dobil 50Hz, če ne pa 30, kar ni prav prijetno za delo.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

ales85 ::

Kaj pa sicer glede primerjave monitorjev?

In pa katero grafično v podobnem rangu bi priporočal kot zamenjavo?

OD23 ::

Zdravo, kateri monitor do 150EUR, 22 velikosti bi priporočali? Uporabljal se bo za gaming(ps4), gledanje filmov in brskanje po internetu.
Hvala
Lp

artek ::

Kater monitor bi priporočili za hobi obdelavo fotografij?

Trenutno imam v ožjem izboru dva:

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Ta je 27" vendar ima zelo nizko resolucijo kar me malo skrbi.

No, potem je tu še dobri stari. Ta monitor je na trgu že kar nekaj let. Ali je še vedno tako dober?

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

PARTyZAN ::

Na 27" je po mojem mnenju HD locljivost nesprejemljiva. Prevelika pika.

ales85 ::

@PARTyZAN načeloma se strinjam s teboj. Je pa to odvisno od tega, kako daleč si.

artek ::

S fotografijo kar daleč. Prizam pa, da ne vem na katero stvar pri fotografiji vpliva resolucija. Verjetno tako slaba ni, da bi se videli pixli. Potrebujem monitor za obdelavo in ogled fotografij in za splet. Iger ne igram.

GrimReaper ::

OD23 je izjavil:

Zdravo, kateri monitor do 150EUR, 22 velikosti bi priporočali? Uporabljal se bo za gaming(ps4), gledanje filmov in brskanje po internetu.
Hvala

Kaj pa je prednost 22" proti 24"?
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Kekec ::

GrimReaper je izjavil:

OD23 je izjavil:

Zdravo, kateri monitor do 150EUR, 22 velikosti bi priporočali? Uporabljal se bo za gaming(ps4), gledanje filmov in brskanje po internetu.
Hvala

Kaj pa je prednost 22" proti 24"?


Večja diagonala ekrana, čeprav diagonala ni vse, pomembna je tudi resolucija. Ampak če imata oba enako resolucijo, pomeni da bo pika na večjem ekranu večja. Tko na hitro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kekec ()

sesobebo ::

artek je izjavil:

Kater monitor bi priporočili za hobi obdelavo fotografij?

Trenutno imam v ožjem izboru dva:

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Ta je 27" vendar ima zelo nizko resolucijo kar me malo skrbi.

No, potem je tu še dobri stari. Ta monitor je na trgu že kar nekaj let. Ali je še vedno tako dober?

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...


za ta denar dobis dell p2416d.

Han ::

DELL UltraSharp monitorji imajo ponavadi boljše barve, saj naj bi bili tovarniško kalibrirani. Za fotografije je mogoče boljše razmerje stranic 16:10, ki je bliže 3:2 (15:10) formatu. Če ti zadošča 1920×1200 pik, je zelo dobra izbira U2415.

artek ::

Kako pa vem, ali mi bo 1920x1200 dovolj? Kakšna je razlika med to in katero od višjih resolucij? V čem se to pozna? Hvala.

sajmon ::

artek je izjavil:

Kako pa vem, ali mi bo 1920x1200 dovolj? Kakšna je razlika med to in katero od višjih resolucij? V čem se to pozna? Hvala.


V večji delovni površini. Recimo povsem praktičen primer:
excel, zoom 100%:
na 1920x1200 resoluciji vidiš naenkrat stolpce od A do AC in vrstice od 1 do 44
na 1366x768 resoluciji vidiš naenkrat stolpce od A do U in vrstice od 1 do 23

Han ::

max00slo ::

Še jaz na hitro. Kakšen predlog za nakup monitorja v Sloveniji za cca 250€? Seveda bi čimugodneje ampak za res dobrega bi tolerirau tudi do 300€.

Iščem 27". Seveda IPS ali VA.

Hvala!
Si non confectus, non reficiat.

mazid ::

Zdravo.

Trenutno uporabljam primarni monitor ASUS MG278Q.
Rad bi mel se 2 stranska za racing simulacijo.
Kok velik ekran moram iskat?
Namen mam kupit rabljeno zadevo.
A je sploh smotrno to imet?
Grafa je R9 390x
DESKTOP:I7 6700K|Asus Z170 Pro Gaming|DDR4-2800 G.SKILL|
8192MB MSI R9 390X|SSD 256GB 850PRO|850W XFX PRO SERIES|ZALMAN Z11 NEO

Jerry000 ::

max00slo je izjavil:

Še jaz na hitro. Kakšen predlog za nakup monitorja v Sloveniji za cca 250€? Seveda bi čimugodneje ampak za res dobrega bi tolerirau tudi do 300€.

Iščem 27". Seveda IPS ali VA.

Hvala!

Mogoče tole
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Naj me kdo popravi če ni res.

sajmon ::

max00slo je izjavil:

Še jaz na hitro. Kakšen predlog za nakup monitorja v Sloveniji za cca 250€? Seveda bi čimugodneje ampak za res dobrega bi tolerirau tudi do 300€.

Iščem 27". Seveda IPS ali VA.

Hvala!


Sam bi preveril v živo tega: https://www.mimovrste.com/led-monitorji.... Malo sem v dilemi, da ni prevelika resolucija 1440p za 24" monitor.

JamesTheKing ::

Pozdravljeni,

imam monitor Dell U2515H, ki je brez vgrajenih zvočnikov. Zanima me ali ima kdo kakšne izkušnje s tem: https://www.mimovrste.com/kompleti-zvoc...
Kakšna je kaj kvaliteta zvoka (visoki toni, basi). Na mizi nimam ravno ogromno prostora in je to ena izmed možnih opcij.

lp
Denis

aljsmr17 ::

Lep pozdrav,

Nameravam kupiti monitor in sicer za gaming, ker se ne spoznam na te zadeve, sprašujem na tem forumu, ker mi je priporočil prijatelj.
Cena naj bi bila okrog 300 evrov. Uporabljal pa bi grafično GeForce GTX 1070 8GB.

Hvala za vnaprej.

yxiz ::

sajmon je izjavil:

max00slo je izjavil:

Še jaz na hitro. Kakšen predlog za nakup monitorja v Sloveniji za cca 250€? Seveda bi čimugodneje ampak za res dobrega bi tolerirau tudi do 300€.

Iščem 27". Seveda IPS ali VA.

Hvala!


Sam bi preveril v živo tega: https://www.mimovrste.com/led-monitorji.... Malo sem v dilemi, da ni prevelika resolucija 1440p za 24" monitor.


js ga uporabljam, zelo zadovoljen

Stari89 ::

aljsmr17 je izjavil:

Lep pozdrav,

Nameravam kupiti monitor in sicer za gaming, ker se ne spoznam na te zadeve, sprašujem na tem forumu, ker mi je priporočil prijatelj.
Cena naj bi bila okrog 300 evrov. Uporabljal pa bi grafično GeForce GTX 1070 8GB.

Hvala za vnaprej.

Čim prej se izobrazi in si razjasni pojme, kot so diagonala, resolucija, panel type, frekvenca, inputi. Tu ti bo vsak pametoval kaj je bolj pomembno, odločit pa se moraš zase. Choosing the Right Gaming LCD Monitor as Fast As Possible

Sam bi dal prioriteto IPS panelom, za 300EUR pa bi iskal velikost 27" pri resoluciji 2560x1440. Recimo tale Asus (popravek, ta je 25"): link
Če bi šparal, bi še uč vrgel malo manjšega DELLa: link

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stari89 ()

Jerry000 ::

Kako pa je z nabavo ekrana pri Mindfactory? Je že kdo naročil? Je lepo zapakiran?

Modri dirkač ::

Ne, grdo ...
Everybody lies!

Spock83 ::

Na hitro Asus PG348Q 34" IPS vs. AOC AGON AG352Ucg 35" MVA. Katerega bi? Slednji je za par stotakov cenejši.

Pa še nekaj. Ločljivost na teh monitorjih dela kakšen probleme v igrah in ostalih zadevah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

Fritz ::

JamesTheKing je izjavil:

Pozdravljeni,

imam monitor Dell U2515H, ki je brez vgrajenih zvočnikov. Zanima me ali ima kdo kakšne izkušnje s tem: https://www.mimovrste.com/kompleti-zvoc...
Kakšna je kaj kvaliteta zvoka (visoki toni, basi). Na mizi nimam ravno ogromno prostora in je to ena izmed možnih opcij.

lp
Denis

Za gaming in gledanje filmov sem s temi zvočniki več kot zadovoljen. Niso nek hud Hi-Fi, so pa precej boljši od povprečnih zvočnikov na monitorjih.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

zizou ::

Odločam se za nov monitor, najbolj gledam ta dva:
lg-29um68
samsung-u28e570d

Monitor bom uporabljal za programiranje in splošno uporabo, filmov ne bom gledal na njem, iger prav tako ne igram.
Kaj mislite, za samo produktivnost, kaj bi bilo bolj uporabno?

gddr85 ::

en je 4k, drug podaljšan 23" fhd, 28" bo overall večji in konkretno bolj oster (default bojo stvari manjše na ekranu, čeprav daš komot cca 125-150 dpi scalinga in imaš spet normalno velike stvari, imaš pa večjo ostrino)

gddr85 ::

ima pa samsung bolj zanič tn panel (slabši vidni koti), sicer pa lg povprečen 6 bit + frc (samsung najbrž enako), oba flicker free afaik..

MrStein ::

Torej dober monitor pod 500 EUR ne obstaja?
Torej:
8 ali več bitov
Vsaj 1920*1200 pik
Dobri vidni koti
24 ali več colov
Več kot 60 Hz?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gddr85 ::

npr. dell u serija, več kot 60hz pri office/dizajn panelih s super barvami ni pogost pojav afaik..

Sno0py ::

Zdravo,

no tudi jaz sem tik pred nakupom monitorja oz. potreboval bi kar 2.
Trenutno imam 29ko 21:9 monitor (se pravi na njem sem delal vse ( projekti,sola,igre,filmi ). Zdaj v novi sobi bi si rad uredil malo te zadeve.
Potreboval bi vsaj 2 monitorja, da lahko bolje in hitreje naredim zadeve. 29ko se mi ne splaca prodajat, ker nebi dobil niti priblizno toliko kot hocem oz. kot sem dal. Tako da 29ka ostaja.
Zamislil sem si nekako takole: na steno bi z nosilno roko prisraufal 29ko in bi ga imel za filme, youtube in taksne zadeve. spodaj na mizi bi pa dokupil 2 monitorja za ostale zadeve (word,excel, igre, android studio, phpstorm, eclipse itd..)

Katera 2 bi kupil, kaksne velikosti, kaj moram paziti ( v mislih sem imel 24ke?)
Nevem kako se obnesejo 24ke za 150€ z mimovrste?


lp

darkz ::

MrStein je izjavil:

Torej dober monitor pod 500 EUR ne obstaja?
Torej:
8 ali več bitov
Vsaj 1920*1200 pik
Dobri vidni koti
24 ali več colov
Več kot 60 Hz?



Jaz sem vzel 32 hp omen... in sem več kot zadovoljen. Poudarek pri iskanju je bil na fotografiji.. filmih.. občasno tudi igre :) in je pod 500€

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

seminal ::

Sam sem si sedaj nabavil Dell 27 2540x1440, pa me malo moti, je res da ga imam komaj 2 dni, ampak mi je malo premale črkice, od kerana mam 60-70cm... Si ne znam predstavljat kako je na 25 taka resolucija ali pa na 24. Na prenosniku imam FHD na 15 pa mi je kul ker pač gledam od blizu. A lahko kako nastavim malo večji dpi da ne rabim na vsaki strani v chormu povečevat?

gddr85 ::

lahko 120-150 dpi nastaviš v winsih pa bo ok, cpanel - display - custom scaling

brdi ::

Pozdravljeni

po skoraj desteljetju je čas, da zamenjam monitor oci trpijo... Kupil bi rad nekaj za vse splošno uporabo igre diablo pa recimo kak CSGO, slike net ...

Rad bi skombiniral 120Hz 24"-27", dober odzivni čas (opcijsko zaradi csgo) ter zaradi urejanja slik kvalitetno barvo. Kakšen TN monitor bi priporocali z "dobrimi" barvami oz. kakšen IPS monitor z dobrim odzivnim časom in vsaj 75Hz.

Budget bi bil tam nekje 350€
Uporabljam pa AMD grafiko.

MrStein ::

HP Omen 32?
Sicer je okoli 450 EUR, za 350 bo bolj težko kaj dobit. Če najdeš, še meni povej...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

brdi ::

scipascapa ::

brdi: pošiljajo v SLO? zgleda dober, pa še zvočnike ima.

brdi ::

ne wem če pošiljajo v SLO. Jaz sem tak vsak dan skoraj gori ...

scipascapa ::

aja delaš v AUT?

brdi ::

scipascapa je izjavil:

aja delaš v AUT?

DA

Zaj pa bom še tako vprašal. Kateri gaming monitor pa bi priporočali? Za kar se da najboljso kvaliteto barv in vsega kar spada v gaming rang.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brdi ()

Stari89 ::

Živjo!

Odločam se med dvema 1440p IPS 144HZ+ G-Sync monitorjema:
Acer XB1 Predator XB271HU iz Mimovrste za 710,79€, ampak z odprto embalažo ali
AOC AGON AG271QG iz Mindfactory.de za 694,95€

Acer:
+ Kontakt iz Mimovrste mi je zagotovil, da je z monitorjem vse OK, v primeru nezadovoljstva ga lahko vrnem,
- grd mi je kot smrt.

AOC:
+ Nov,
- iz Nemčije (z naročanjem imam izkušnje, ne bi pa rad mel jajcanja z garancijami v primeru mrtvih pikslov).

Če bi pri Mimovrste imeli AOCja z odprto embalažo in znižano ceno, sploh ne bi imel dileme, saj je na mizi precej bolj dostojen.

Zanima me, kaka je razlika (razen v izgledu) med navedenim Acerjem in AOCjem? Paneli so od istega proizvajalca, tako da naj ne bi bilo razlik (AU Optronics)? Kaj upraviči višjo ceno za Acerja (tam enih 100€ v različnih trgovinah)? Znamka? Boljša kontrola kakovosti? Karkoli?

Acer v AOC comparison

Hvala.

brdi ::

Kaj boste rekli če podvignem malo moj budget na 450€ se dobi kaj boljšega za moje zahteve?

Sedaj sem nekako zašel gledat Dell ultra sharp modele. Sicer pa ne vem kako se bo to obnašalo v kakšnem špilu.

Pa če ima kdo izkupnje z kakšnim dobrim gaming 144hz NT monitorjem bi bil tut vesel nasveta.
««
17 / 137
»»