» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
19 / 137
»»

Truga ::

Koliko pa kostajo teli?

Konec mesca pride namrec tale monitor za okoli 500 eur:
http://www.nixeus.com/product/nixeus-ed...

DarwiN ::

Ne vem. Nixeus očitno deluje na US trgu, v Evropi jih pa najdeš samo na Amazonu, pa še tam ne, tko da vprašanje, kakšna bo to kvaliteta in kdaj bo dejanko na voljo. Prej novembra oziroma na nikolovo, kot konec maja, če ugibam. :) Sicer pa že v opisu zavajajo, ker to ni prvi IPS/144Hz FS monitor. Imaš omenjenega Acerja na policah za 550EUR.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

jijetelu ::

A slučajno kdo ve, če kdo pri nas prodaja AOC monitorje, oz. najboljše kar uvoznika ?

brdi ::

Nabavil in dobil acera 270hu. Imam sledeci problem ce zelim izkoristiti 144hz rabim ali DP ali HDMI2 imam pa hd7950 royal king katera pa nima DP in ne HDMI 2. A obstaja kaksna sansa da spravim iz dvi-d na DP vsaj 120HZ kakčen adapter ali kaj podobnega ?

gddr85 ::

z dual link dviD prideš lahko na fhd 120hz , afaik..
probaš lahko pač z dvi->dp adapterjem in boš videl kaj dobiš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

smacker ::

Ti nič ne koristi 144hz monitor in kabel, če grafa ne sproducira 144fps v igri (razen če boš Quake 3 igral :))). Da skoristiš monitor si boš moral omislit upgrade na gtx1070.

DarwiN ::

brdi, počakaj ~2 meseca na Vego, medtem pač furaš 60-100Hz. Za freesync namreč potrebuješ AMD kartico in tamajhna Vega bo ravno prav. ~400€ in hitrejša od GTX1070, predvidoma.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

brdi ::

Ja v vsakem primeru bo amd kartica... lahko je tut kaj starejsega. Pa niam pojma kaj se splaca pri amdu gledat...

st00rm ::

Bi še jaz vprašal za kakšen nasvet pri nakupu novega monitorja (grafična trenutno R9, nadgradnja kmalu).
Uporaba: standardna uporaba, tudi za igranje
Karakteristike: okrog 30", zaželeno 2560x1440 in vgrajeni zvočniki a oboje opcijsko.
God must love stupid people because he made so many of them.

sesobebo ::

DarwiN je izjavil:

Fuj! 1440p je previsoka resolucija za 24 col. Boš moral sedet blizu oziroma zoomat, sicer bodo trpele oči.


imam 24" 1440p, in to kar DarwiN pise je bedarija.

Fritz ::

sesobebo je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Fuj! 1440p je previsoka resolucija za 24 col. Boš moral sedet blizu oziroma zoomat, sicer bodo trpele oči.


imam 24" 1440p, in to kar DarwiN pise je bedarija.

Se strinjam, enake izkušnje z 24"/1440p in ne vidim težav z izjemo tega, da potrebuješ spodobno grafiko za poganjanje bolj zahtevnih iger na tej ločljivosti.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

DarwiN ::

sesobebo je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Fuj! 1440p je previsoka resolucija za 24 col. Boš moral sedet blizu oziroma zoomat, sicer bodo trpele oči.


imam 24" 1440p, in to kar DarwiN pise je bedarija.

Glej, seveda je stvar subjektivna in enim bo še 4k na 24" odlična stvar.

Jaz sem imel v mislih povprečnega uporabnika in za večino je ob 122 PPIju tekst enostavno premajhen brez zoomanja. Po nepisanem pravilu je 90-110 PPI tisti sweet spot. Poleg tega s časom prehajamo na vse večje zaslone, tako pri TVjih kot pri monitorjih, in če danes kupuješ ...

Drgač pa se ljudje kot prvo navadimo na marsikaj, kot drugo pa radi zagovarjamo svoj nakup, tako da ne pričakujem, da boste lastniki teh majhnih jajc pljuvali v lastno skledo. ;)
Bi rad videl, kaj bi izbral brez vpletenih čustev, če bi dobil pred sebe na izbiro 24" in 27" 1440p monitor. Grem stavit za koliko hočeš, da bi veeeeeeeeeeeeeeeeeeelika večina izbrala 27tko.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PARTyZAN ::

Seveda. Na 4k 24" monitorju se pač uporabi scaling. Ampak, v zameno dobiš super ostro sliko, kar je lahko samo plus.

Napajalc ::

Kaj se dogaja:
Cene 27"-28" 1440p in 4k monitorjev so v SLO prektično enake, v DE je izjema par monitorjev. 1080p 27" so bistveno cenej, torej dimenzija ne upliva na ceno. Razmerje količina pik med 1080p/1440p in 1440p/4k ni primerjliva in to tudi ne upliva na ceno, mar to pomeni da so 4k ~28" monitorji neuporabni zaradi podhranjene dimenzije? Se bo preskočilo 1440p? Sledijo GPU ji za 4k po normalnih cenah?....Sprašujem resno, ker moje oči potrebujejo 27" in sumim da bo 4k slabše kot sedaj.
011011100111010101100010

PARTyZAN ::

V nobenem primeru ne bo slabse. Kar se grafike tice, ce ne igras iger ni nobene panike, drugace bos pa moral pocakat na refresh kartic, ki bodo sposobne gnat 4k na enem GPUju. Naslednja generacija torej (je ze pred vrati).

DarwiN ::

28tka 4k ima 157 PPI in potem če nisi ravno superman, potrebuješ scaling, ki pa ne deluje brezhibno (z izjemo 200% scalinga, kjer je razmerje pik natanko 4:1), zato raje kupiš nižjo resolucijo in se ne ukvarjaš s scalingom.

Kateri monitor imaš trenutno Napajalc in kaj te moti na njem?

4k bi jaz gledal od 32" naprej. Še 32" bo premajhen tekst brez scalinga in boš moral naprezat oči, kar na dolgi rok ne more bit preveč zdravo... Niso kar za brezveze polni forumi ljudi, ki kupujejo 40-43" 4k monitorje/TVje.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Napajalc ::

21.5" 1080p, vse je super razen dimenzije, bližje ga ne morem dat, moti me cena 1440p cena, za 4k nisem prepričan če bo šlo zaradi iger, opažam tudi v igrah skaliranje, ampak nevem če je že to to ta trenutek. Mogoče sploh narobe gledam, ~25" 1080p?
011011100111010101100010

PARTyZAN ::

S scalingom ima redkokatera aplikacija tezave, razen ce je se iz prazgodovine. Jaz sem imel tezave s Xilinx ISEjem (blurry tekst), ostalo pa dela tako kot bi pricakoval. Na Linuxu (KDE) tudi uporabljam samo aplikacije, ki se obnasajo lepo na HighDPI zaslonu.

Ko gres iz taksnega pixel densityja na nekaj manjsega takoj ugotovis, da se splaca met majhno piko.

sesobebo ::

uffff; zoper "nepisana pravila", "trditve" koncane s tropicji in "veliiiiiiiike vecine" potegnejne iz etra pac nimam argumentov.



ampak se dobor, da ne prepricujem DarwiNa, temvec zgolj opozarjam bralce foruma, ki so morda v to temo dejasnko prisli iskat nasvet:

Napajalc ::

Začasna rešitev, pri tem monitorju zgubim 7cm v globino zaradi podstavka, če ta monitor prodam in nabavim rabljenga 24" + tistih 7cm bo to kar dobra tenutna rešitev z minimalno stroški.
To bo tako dokler se ne reši uganka 1440p vs 4k za ~enako ceno.
011011100111010101100010

gddr85 ::

DarwiN je izjavil:

28tka 4k ima 157 PPI in potem če nisi ravno superman, potrebuješ scaling, ki pa ne deluje brezhibno (z izjemo 200% scalinga, kjer je razmerje pik natanko 4:1), zato raje kupiš nižjo resolucijo in se ne ukvarjaš s scalingom.

Kateri monitor imaš trenutno Napajalc in kaj te moti na njem?

4k bi jaz gledal od 32" naprej. Še 32" bo premajhen tekst brez scalinga in boš moral naprezat oči, kar na dolgi rok ne more bit preveč zdravo... Niso kar za brezveze polni forumi ljudi, ki kupujejo 40-43" 4k monitorje/TVje.


gre se bolj za ostrino, lahko tud npr. 4k 27" poscalaš na prib 27" 1080p, samo native 1080p 27" bo zgledal crap, 4k native pa ne, ker ima panel več pik, ne glede na to kaj potem čaraš s scalingom ;)

DarwiN ::

Sej pravim, 200% scaling je ok, ker se vsaka pika skalira točno na 4 pike. Dobiš 27tko z ostro sliko in 1080p delovno površino.

Napajalc, počakaj na kak deal za 32" 1440p in si dober za 5+ let.

uffff; zoper "nepisana pravila", "trditve" koncane s tropicji in "veliiiiiiiike vecine" potegnejne iz etra pac nimam argumentov.

Zakaj misliš, da je na trgu ~113 različnih 27" 1440p modelov, medtem ko samo 15 različnih 23-24" 1440p modelov ?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

sesobebo ::

ce bi moral ugibat, bi, po tvojih linkih sodec, rekel, da zato, ker so 27" paneli prisli ven leta 2010, 24" paneli pa leta 2014, ne pa, recimo, zato, ker "od kupcev oci prevec trpijo, ali pa morajo gledati cisto od blizu", ali pa kaksne podobne bedarije.


ampak, kot ze receno, meni ni treba ugibat; z gotovostjo lahko povem, da siris neumnosti.

DarwiN ::

Nope, oboji so na policah od ~2014. Starejše so umaknili iz prodaje. Poskusi ponovno, sicer bom iz tvojih trditev sklepal samo to, da proizvajalcem očitno smrdi denar in ne sledijo trendom povpraševanje-ponudba-logika, ampak raje silijo z glavo skozi steno in proizvajajo 27" 1440p monitorje, čeprav kupci preferirajo 24tke - resolucija über alles.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

MrStein ::

Potem bi vsi uporabniki telefonov morali oslepeti, saj imajo še višje ločljivosti na veliko manjšem ekranu. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DarwiN ::

MrStein je izjavil:

Potem bi vsi uporabniki telefonov morali oslepeti, saj imajo še višje ločljivosti na veliko manjšem ekranu. ;)

Telefon nima težav z delovno površino in scalingom, zato tam dejansko velja več=bolje, čeprav na določeni točki več ne opaziš razlike.

PARTyZAN ::

O kaksni delovni povrsini ti klobasas? Vecji monitor kot imas, vec delovne povrsine bos imel. Ce mas se visjo resolucijo bos mel se ostrejso sliko.

Scaling ni vec problematicen na modernih OSih.

DarwiN ::

O kaksni delovni povrsini ti klobasas? Vecji monitor kot imas, vec delovne povrsine bos imel.




Nagradno vprašanje: Koliko več majhnih slončkov boš spravil na A4 kos papirja (zaslon monitorja), če je velik slonček 4x večji od majhnega slončka?

Če te prav razumem, je tvoj odgovor, da na zaslon dobiš enako število slončkov (delovna površina), ne glede na velikost le teh (scaling). Je to tvoj zadnji odgovor? :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Napajalc ::

Sej je jasno, 28" 4k lahko verjetno skaliraš tudi v igrah brez da se zgublja kvaliteta, problem je ker ne podpirajo vse igre to, zbalansiran monitor se lahko skalira samo v desktopu ker v igri zgine ostrina in kvaliteta slike. Če se gre še naprej o mojmu problem je rešitev 1080p ~25", ali 1440p 27" rahlo skaliran desktop zavoljo večjih črk (enaka velikost pike kot 1080p), ali ~32" 1440p vse default.
011011100111010101100010

gddr85 ::

o kakem gaming skaliranju ti to? v špilu izbereš željeno resolucijo in to je to, slika špila bo vedno enako velika, vse kar ni native, bo pa ziher slabše izgledalo..

Napajalc ::

Skala gre v obe smeri.
Edit: vidim kaj je narobe: v večina igrah so ponavadi samo prednastavljene resolucije, pravo skaliranje je slider, teoretično resolucija za vsak možen pixel.
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

IL_DIAVOLO ::

Vidim, da eni spet bluzijo in fantazirajo s svojo svetlobno hitrostjo razmišljanja...slow down bruh.

Napajalc ::

Da te zbezam z jame:

011011100111010101100010

PARTyZAN ::

DarwiN je izjavil:

Če te prav razumem, je tvoj odgovor, da na zaslon dobiš enako število slončkov (delovna površina), ne glede na velikost le teh (scaling). Je to tvoj zadnji odgovor? :)


Prav me razumes. GUI je vektorski, matematiki je vseeno cez kaksno povrsino prikazes formulo. Bitno grafiko moras na vecji locljivosti povecat, ce hoces, da fizicno zaseda enako povrsino, normalno. Dejstvo je, da bos ne glede na to kaksno locljivost tvoj zaslon podpira izbral tak scaling, da bos udobno lahko uproabljal vmesnik. Razlika je samo v tem, da bos pri usivih 1920x1080 komot opazil pike, pri boljsem zaslonu pa ne.

In to je cel point visje gostote pik na spodobnih monitorjih.

DarwiN ::

Prav me razumes. GUI je vektorski, matematiki je vseeno cez kaksno povrsino prikazes formulo. Bitno grafiko moras na vecji locljivosti povecat, ce hoces, da fizicno zaseda enako povrsino, normalno. Dejstvo je, da bos ne glede na to kaksno locljivost tvoj zaslon podpira izbral tak scaling, da bos udobno lahko uproabljal vmesnik. Razlika je samo v tem, da bos pri usivih 1920x1080 komot opazil pike, pri boljsem zaslonu pa ne.

Indeed. Zdaj še moraš samo upoštevat prednosti višjega zaslona kot takšnega, in pa da s scalingom zmanjšuješ delovno površino. Zato je treba naredit nek optimalen kompromis med ceno, velikostjo, ostrino in delovno površino.

Ker če gledaš samo ostrino, je najprimernejši 24" 4k monitor. Ima najmanjšo piko, torej najbolj ostro sliko. Rešeno.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Napajalc ::

Mal je tricky vse skupaj, recimo 21.5"/1080p velikost pike ni slabo na optimalno razdaljo, da bi zlepu 4 take monitorje in jih dal na primerno daljšo razdaljo bo ta pika zgledala še manjša, torej teoretično bi lahko imel za tak monitor manjšo resolucije z večjo piko in nebi bilo nobene razlike razen velikost desktopa ki ni nujno da je poroblem v primeru da se izkaže za neberljivo (potrebna skalacija). Bi blo fino met tabelo v odvisnosti resoucije, velikosti pike, in oddaljenosti od monitorja.
011011100111010101100010

DarwiN ::

Če bi rad 4 takšne skup zlepil, potem vzameš 40" 4k, tko kot imam jaz. PPI gostota pik 110, proti tvojih 102.

Drgač je pa Linus pravkar objavil review Dellovega 8k monitorja:


Think no more. To je to! :=P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Napajalc ::

5k $ pa niti tega ne dobiš zraven:
 monocle

monocle

011011100111010101100010

gddr85 ::

Napajalc je izjavil:

Da te zbezam z jame:


torej render z manjšo resolucijo pa potem upscale na 4k? vprašanje če ni potem bolje špilat na native 4k pa medium/high..

Napajalc ::

Nope, glih kontra je kakor ponavadi, od nastavljene resolucije greš potem na manj. Slider na 100% je resolucija ki jo nastaviš, mislim da se da dobit travniško različico za test.
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

gddr85 ::

ja sej, špilaš na 4k panelu, samo da engine/driver rendrira z manjšo resolucijo, potem pa upscala na tvojo nativno, enako kot dsr/vsr downsampling, samo tam dobiš občutek bolj ostre slike na panelu z manjšo nativno resolucijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Napajalc ::

Te zastopim, ampak se ne zastopva:
https://steamcommunity.com/app/346110/d...
Naj ti en razloži ki je vajen kar si povedal in ima inštaliran ARK.
011011100111010101100010

gddr85 ::

se mi zdi, da ti ne zastopiš, tale scaling bi moral bit enako kot dsr/vsr, torej game engine rendrira ven sliko z višjo resolucijo, potem pa gpu downscala na tvojo nativno in se ti zdi bolj ostra slika, kar ti hočeš je pa 4k panel, kjer game engine rendrira s slabšo resolucijo, potem pa gpu to upscala na tvojo 4k nativno, zato pa je tam ta "scaling" - fps vs beauty

Napajalc ::

Bistvo tega je da nimaš samo fxnih resolucij pri downscale, kar eventuelno 28" 4k monitor naredi uporaben tudi za gamerja dokler 4k GPUji ne postanejo ljudski. Ampak skalirat desktop in potem še igro..., bolje proper balansiran monitor zaenkrat.
011011100111010101100010

seminal ::

Zanima me kakšen kot naj bo med monitorji.. IMam 3 monitorje, 27 na sredini, levo 24 in desno 23, pa me zanima kakšen kot je vredu za fajn pregled in delo.. Nekje prebral 40stopinj ampak meni se to zdi veliko? Kaj menite?

Stari89 ::

seminal je izjavil:

Zanima me kakšen kot naj bo med monitorji.. IMam 3 monitorje, 27 na sredini, levo 24 in desno 23, pa me zanima kakšen kot je vredu za fajn pregled in delo.. Nekje prebral 40stopinj ampak meni se to zdi veliko? Kaj menite?

Lol. Kaj je tle za razmišljat? Obrni si jih tako, da ti odgovarja.

cebelar123 ::


Asus pg348q

Pa je le prišel...
Zanimivost je, da lahko prikaz FPSje vklopiš s tipko na monitorju in se ti pol lepo prikazujejo v zgornjem desnem kotu.

Zgodovina sprememb…

Stari89 ::

cebelar123 je izjavil:


Asus pg348q

Pa je le prišel...
Zanimivost je, da lahko prikaz FPSje vklopiš s tipko na monitorju in se ti pol lepo prikazujejo v zgornjem desnem kotu.

Tale stand je privzet?
Naj ti monitor dobro služi. ;)

cebelar123 ::

Stand je ergotron mx, orginal noga ni prišla v poštev zaradi oblike je vzela preveč prostora imam mizo globoko samo 65cm.

111111111111 ::

Ka je lep. Foušija tukaj. :(

Kolk pa je investicija? Noga + monitor?

Ga lahko obrneš navpično?

Zakaj pa ga nisi zmontiral na steno?
««
19 / 137
»»