» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
16 / 137
»»

igor0203 ::

Hvala!

Včeraj sem še malo brskal in bral teste, mislim da bom na koncu vzel Asus PB328Q.

PARTyZAN ::

VA matrika, preveri če ti bo reč sploh odgovarjala. Pri takšnih velikostih bi jaz gledal samo IPS.

DarwiN ::

Partyzan, 32" monitor je "velik" samo zato, ker stane 400+ evrov in ga malokdo kupi, ker raje vložijo 300€ v grafično kartico :))) Dejansko to ni velik monitor in če bi stal 150€, bi ga vsi kupili in ga smatrali za povsem navadno velikost, tako kot je tudi v resnici.. 40+ so veliki monitorji in tam je VA pa že res slabost. Pa še to ne po pravilu. Pravzaprav ima večina 40" monitorjev VA panele.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PARTyZAN ::

Pri 40"+ ti ni treba preveč razmišljat. https://pcmonitors.info/reviews/philips...

Ampak tu se že pojavi problem ... 4k je nekako premajhna resolucija, če bi rad imel high dpi sharpness. Na 43" pristaneš na 100ish dpi, kar je že blizu 24" na 1920x1080, ki ima nekaj malega čez 90dpi. Na 32" je še OK (med 130 in 140 dpi).

Še vedno pa je VA zadnja stvar, po kateri bi posegel. Ne tič ne miš, najhujša reč je pa ghosting. Tako da nekako IPS ostane edina izbira, ker je TN že precej problematičen z vidnimi koti pri velikih zaslonih.

1domen1 ::

Mi zna kdo povedati kaj se da narediti, če imaš monitor 21:9 razmerje, igrica pa tega razmerja ne podpira?

Lp

PARTyZAN ::

Odvisno od igre. Nekaterim se da ročno nastavit resolucijo v kakšni config datoteki pri kakšnih pa ni nekih očitnih "hackov". Googlaj [naslov igre] widescreen resolution. Včasih je bil widescreen gaming forum popularen za podporo skupnosti za kakšne starejše igre.

1domen1 ::

Hvala ti za odgovor. Mi lahko kdo pove kako je s trgovino edigital...ali imajo kakšno zastopstvo v sloveniji?

mtosev ::

DarwiN je izjavil:

Cena je all over the place, ker ni mainstream izdelek in ga tako ali tako nihče ne kupi.. Podoben 32" 16:9 monitor dobiš za ~400€.. Menda potem ne boš plačal 1100 samo zaradi 16:10 formata?
točno zaradi 16:10 ga hočem met. 16:10 je nuja, pa še zelo dobro sliko ima monitor
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

smacker ::

1domen1 je izjavil:

Mi zna kdo povedati kaj se da narediti, če imaš monitor 21:9 razmerje, igrica pa tega razmerja ne podpira?

Lp

Če noben programček ali hack ne pomaga, pol v najslabšem primeru laufaš na 16:9 in imaš levo in desno črni rob.

DarwiN ::

PARTyZAN je izjavil:

Pri 40"+ ti ni treba preveč razmišljat. https://pcmonitors.info/reviews/philips...

Ampak tu se že pojavi problem ... 4k je nekako premajhna resolucija, če bi rad imel high dpi sharpness. Na 43" pristaneš na 100ish dpi, kar je že blizu 24" na 1920x1080, ki ima nekaj malega čez 90dpi. Na 32" je še OK (med 130 in 140 dpi).

Še vedno pa je VA zadnja stvar, po kateri bi posegel. Ne tič ne miš, najhujša reč je pa ghosting. Tako da nekako IPS ostane edina izbira, ker je TN že precej problematičen z vidnimi koti pri velikih zaslonih.

Ta Philips ima težave z burn-in in se ga je treba na daleč izogibat..In dpi znese na 102, torej bliže 27@1440p, ki ima 108 dpi.. Skratka, skoraj optimalna velikost pike, sploh pa tak velik monitor gledaš z malo večje razdalje, tko da se ne bi mogel bolj motiti s to tvojo izjavo glede dpi.

Ja, sem testiral 40" Samsunga z VA in sem ga pri priči vrnil zaradi slabih vidnih kotov.. Ampak po forumih vseeno večino ljudi ne moti, hkrati pa tudi niso vsi VA zasloni enako slabi glede tega.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Hirondelle ::

Pozdrav,

odločam se za nakup rabljenega monitorja (budget tam nekje 40-50EUR) ki bi bil priključen na moj prenosni računalnik.
Na prenosniku imam VGA priključek, prenosnik pa je model HP 620.
Na monitorje se ne spoznam dosti. Za več kot 20 palčne niti ne gledam, ker so mi preveliki.
Na kaj je dobro paziti, kaj priporočate?

dolenc ::

1domen1 je izjavil:

Mi zna kdo povedati kaj se da narediti, če imaš monitor 21:9 razmerje, igrica pa tega razmerja ne podpira?

Lp


Obstaja en fejst programček Flawless Widescreen, ki vsebuje popravke za veliko špilov. Iz seznama špilov izbereš tistega, ki ga potrebuješ, pa potem programček vse poštela. Če slučajno ni(se mi še ni zgodilo), pa se tudi drugje najdejo kakšni patchi, ki ti omogočijo 21:9.

P3nzl ::

Pozdravljeni!
Iščem monitor tam do 140EUR, ki za svojo ceno ponudi največ. Lahko je 21.5, 23 ali pa 24 inch-ni, resolucije 1920x1080. Uporabljen bo za gledanje filmov, brskanje po spletu in igranje igric.
Gledal sem že ta monitor:https://edigital.si/monitor/asus-vx239h..., pa me zanima še vaše mnenje o tem monitorju in če se da za to ceno dobiti še kaj več.
Hvala za vse odgovore
Lp

1domen1 ::

Živjo!
Nazadnje ste mi dobro predlagali tale monitor ko sem iskal enega
https://edigital.si/monitor/lg-34um58-p...

Hotel sem ga naročiti vendar žal ni več dostopen. Bi mi lahko predlagali kakšnega novega do ene 380€

Hvala in lep pozdrav :D

vilonja ::

Piše, da je za naročanje.

1domen1 ::

Ja... to pomeni, da bom usaj 21 dni čakal...

JackOdpirac ::

P3nzl je izjavil:

Pozdravljeni!
Iščem monitor tam do 140EUR, ki za svojo ceno ponudi največ. Lahko je 21.5, 23 ali pa 24 inch-ni, resolucije 1920x1080. Uporabljen bo za gledanje filmov, brskanje po spletu in igranje igric.
Gledal sem že ta monitor:https://edigital.si/monitor/asus-vx239h..., pa me zanima še vaše mnenje o tem monitorju in če se da za to ceno dobiti še kaj več.
Hvala za vse odgovore
Lp

Samsung S24F350, 1080p, IPS, freesync, 72Hz, 130-150€. Nimaš boljšega.

Markus55 ::

JackOdpirac je izjavil:

P3nzl je izjavil:

Pozdravljeni!
Iščem monitor tam do 140EUR, ki za svojo ceno ponudi največ. Lahko je 21.5, 23 ali pa 24 inch-ni, resolucije 1920x1080. Uporabljen bo za gledanje filmov, brskanje po spletu in igranje igric.
Gledal sem že ta monitor:https://edigital.si/monitor/asus-vx239h..., pa me zanima še vaše mnenje o tem monitorju in če se da za to ceno dobiti še kaj več.
Hvala za vse odgovore
Lp

Samsung S24F350, 1080p, IPS, freesync, 72Hz, 130-150€. Nimaš boljšega.


Lahko podaš link, kje bi lahko pri nas kupil tega Samsunga?

1domen1 ::

sajmon ::

1domen1 je izjavil:

Mi lahko svetujeta kateri monitor OD SPODAJ NAVEDENIH čem vzet?

https://www.ceneje.si/Izdelek/3555546/r...
https://www.ceneje.si/Izdelek/4588888/r...
https://www.ceneje.si/Izdelek/7545906/r...
https://www.ceneje.si/Izdelek/6802119/r...


Hvala in lep pozdrav ;)


Sam bi med temi 4 vzel https://www.ceneje.si/Izdelek/7545906/r..., ker mi je škoda fullhd resolucije na 27" monitorju.

1domen1 ::

Zakaj pa je tuk cenej ta Acer v primerjavi s kakšnimi drugimi z istimi specifikacijami?

1domen1 ::

Aja pa tut na prodaj ni več nikjer tega monitorja -.-

Han ::

igor0203 ::

Danes dobil Asus PB328Q and I hit the jackpot... ;((

DarwiN ::

Kje si naročil?

Upam da ne pri najcenejšem ponudniku PROFIservis, ker tile so že tako dovolj sumljivi.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

igor0203 ::

Pri Anni

scipascapa ::

norc s tvjem :)

ales85 ::

@igor0203 kolikšna pa je bila cena za ta monitor?

Sicer pa kaj predlagate kot alternativo Asus PB238Q? Pogoji so praktično enaki, torej 32", 2560x1440px, IPS. Pa za nižjo ceno :) Zanimiv mi je HP Omen 32" ampak ni najbolj poznan...

igor0203 ::

Cena zanj je 599 eur.

Sem tudi jaz razmišljal o HP Omen, ampak nikjer nisem našel kakšnega dobrega reviewa.

MrStein ::

Tehnologija zaslona LED LCD

Eh, a ne morejo VA napisat?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ales85 ::

MrStein je izjavil:

Tehnologija zaslona LED LCD

Eh, a ne morejo VA napisat?

Na kaj se to nanaša?

MrStein ::

Na tip panela.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ales85 ::

To že, ampak kje? Na Mimovrste? Ker oni imajo v tej skupini vse LCD monitorje, nadalje pa lahko filtriraš po matrikah.

MrStein ::

Ja, na zgornjem linku za HP Omen na mimovrste. Pod "Tehnične podrobnosti". Torej kjer bi pričakoval podrobnosti, ne pa splošne "deluje na elektriko in prikazuje sliko" (ker vsi monitorji dandanes so z LCD in LED).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Robert ::

Zanimam se za nakup LCD TV-ja od 27' do 32', ki bi bil primeren tudi za PC (in seveda Siol TV). Obvezno mora imeti digitalni audio izhod (optika). Gledal sem že nekaj Samsunge (LCD monitorji s TV tunerjem - 32' in 27')pa je izbor zelo majhen oziroma imajo slabe karakteristike za sliko ali opcije za zvok (ni optike). Cena naj bi bila tam do 450€. Mora pa TV imeti vsaj Full HD resolucijo. Sedaj imam Samsunga Syncmaster P2770HD pa bi želel malo več. Prosim za predloge.

DarwiN ::

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Robert ::

DarwiN je izjavil:

SAMSUNG UE40KU6072, Robert.

Obstoji prostorski limit, zato pride v poštev žal le do 32'.

Ennov ::

A kdo uporablja 4K TV za monitor? Recimo Samsung zgoraj. A je problem z miško in se pozna par kurzorjev zadaj, ko miško premikaš? Mora biti precej tekoče.

Druga opcija mi je tole:

https://edigital.si/monitor/lg-38uc99-w...

Ampak jasno cena je precej višja, pa v obeh primerih mi ni jasno a bi moja AMD 7970 to poganjala (ne rabim za igre, samo normalno delo in kakšen film)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ennov ()

DarwiN ::

Samsung in Sony imata nizek input lag in ni težav z miško... Philips in LG sta sranje, čeprav so bojda izboljšave v zadnjih serijah.

7970 nima hdmi 2.0, zato ne moreš poganjat 4K Tvja.. Sicer lahko uporabiš ta adapter, ali kakšnega podobnega no-name, ampak to najbrž doda nekaj malega input laga.... Potem raje menjaš 7970 kartico za neslišno GTX 1050.

Monitor lahko priklopiš na tvojo kartico preko DP priključka.

Tretja opcija je pa 40" 4k monitor (ukrivljeni ali ravni), ki ga lahko ravno tako priklopiš na tvojo grafo... Ampak pazi, ker polovica kupcev poroča o burn-in težavah, tko da če že kupiš, kupi preko spleta in vrni v 14 dneh, v kolikor se ti slika zapeče na zaslon. :S
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Ennov ::

Hvala za uporabne info.

Pa mislš, da je ta monitor s tvojega linka boljši/slabši od tega?

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Cena je super pri obeh, edino ta potencialni problem z miško bi me preveč motil.

Sta pa na moji 7970 zadaj 2 Display Porta. Potem je to ok?

Bom pozoren tudi glede burna...Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ennov ()

DarwiN ::

Oba ta Philipsa sta podobna in kupci oba vračajo po tekočem traku zaradi retencije/burn-ina..Lahko poskusiš srečo. Eni (redki) so zadovoljni in ne poročajo o burn-inu.. Starejši 4350UC je 43" raven in IPS, novejši 4037UW pa 40" ukrivljen in VA. Oba lahko priklopiš na 7970 preko display porta. V menuju od monitorja izbereš DP 1.2, če se ne motim.

Naroči preko spleta, pazi kako ravnaš z embalažo (tako da lahko lepo nazaj zapakiraš), ne odstranjuj folije ob straneh monitorja, itd.... Potem pa parkrat spusti skozi tale burn-in test in boš hitro vedel na čem si.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Ennov ::

Sem ga dobil in ima ta burn-in. Zdej pa ne vem ali naj grem tvegat ponovno, ne vem kolikokrat bi bilo to treba ponovit da bo dobra verzija.

Drugače sama slika mi je pa super.

DarwiN ::

Ali pa tretja opcija: monitor obdržiš. Je zadeva moteča, pogosto opazna, pri normalni uporabi?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Ennov ::

Saj to.

A je ta burn-in nekaj kar rata trajno lahko pri tem monitorju?

Če se to sčisti potem ni nek problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ennov ()

Ennov ::

Pri normalni uporabi sploh nisem opazil, da bi se karkoli poznalo od prejšnje slike. Šele, ko sem dal tisti test s tvojega linka sm to prvič videl. Res pa je, da je šele par ur v uporabi.

DarwiN ::

Ne zapeče se trajno... Pač kakšne statične zadeve, kot je na primer start menu od windowsov, lahko ostanejo rahlo vidne še par minut po resetu, potem ko si bil dlje časa v windowsih. Lahko ga uporabljaš kakšen teden dni in se potem odločiš. Če nisi preveč pikolovski, te verjetno ne bo motilo (če boš sploh kaj opazil).
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Buggy ::

Bi kar tukaj vprasal, ce je kdo ki ima morda informacije glede LG modelov monitorjev.
Zanima me namrec ali je LG ze zacel posiljati LG34UC79G monitorje s popravljenim FW V2, ki naj bi odpravil tezave z blurom na visjih refresh rate-ih? Kako na teh monitorjih sploh preveris FW verzijo?

Je kaksen menu setting ali se bo dalo lociti monitor izkljucno po serijski stevilki.
Skratka kako ves ali imas trenutno v stacuni model z novim ali starim FW. Nazaj posiljat na update si verjetno nihce ne zeli.

Ga ima morda kdo na forumu in lahko poda izkusnje s prve roke

rintintinc ::

Pozdravljeni,

ogrevam se za nakup dražjega ultrawide monitorja. Ne vem še, katerega točno, ampak najresnejši kandidat je prihajajoči (čez lužo je že na razpolago) HP Omen X 35. Prvi vtisi se zdijo pretežno pozitivni.

No, ker je pri tovrstnih monitorjih vse skupaj prevečkrat odvisno od tega, kateri panel zadeneš na loteriji le-teh, bi ga rad nabavil v kaki dobro založeni fizični štacuni, kamor bi ga lastnoročno vrnil, v kolikor bi bilo z monitorjem karkoli narobe.

Katere priporočate? Lahko pri nas ali čez mejo v Italiji oz. Avstriji, če ni predaleč. Hvala!

issak ::

rintintinc je izjavil:

Pozdravljeni,

ogrevam se za nakup dražjega ultrawide monitorja. Ne vem še, katerega točno, ampak najresnejši kandidat je prihajajoči (čez lužo je že na razpolago) HP Omen X 35. Prvi vtisi se zdijo pretežno pozitivni.

No, ker je pri tovrstnih monitorjih vse skupaj prevečkrat odvisno od tega, kateri panel zadeneš na loteriji le-teh, bi ga rad nabavil v kaki dobro založeni fizični štacuni, kamor bi ga lastnoročno vrnil, v kolikor bi bilo z monitorjem karkoli narobe.

Katere priporočate? Lahko pri nas ali čez mejo v Italiji oz. Avstriji, če ni predaleč. Hvala!


Na idealo.de ga ne najdem. Koliko pa stane? Verjetno dobiš IPS panel za tak denar (HP Omen ima VA). Acer predator, Asus ROG Swift, LG ultrawide... vse to so dobre varjante.

Glede fizične trgovine mi pride na misel mogoče mylemon.at ali pa electronic4you (ampak tu niso videti najbolje založeni z monitorji). Ali pa kakšen Amazon, imaš 30 dni da vrneš skoraj karkoli https://www.amazon.co.uk/gp/help/custom...
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

rintintinc ::

Zelo slabo toleriram IPS glow, BLB in pa na splošno podn kontrast, ki so zaščitni znaki tudi najnovejših IPS monitorjev, tako da je VA zavestna odločitev. S slabimi lastnostmi le-teh precej lažje shajam. Bom pa vsekakor počakal na konkretne recenzije in se na podlagi teh odločil.

Omen se bo bržkone prodajal za okrog 1300EUR. Amazon ne pride v poštev, ker si res ne bi rad delal stroškov in belil glave s pošiljanjem take gigantske pošiljke v tujino, ostali dve trgovini pa bom čekiral, hvala.

Zgodovina sprememb…

««
16 / 137
»»