» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
101 / 137
»»

DarwiN ::

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

d0rK ::

Down the rabbit hole I go.. Moral bi nekje v živo videti kako izgleda to s TVjem. Diagonala je enaka kot moj dvojen setup. Ima pa 2/3 več v višino. Kolk je priporočjiva oddaljenost od takega zaslona?

Trenutno sem oddaljen nekje 70cm.

Pat_MaGroin ::

Vsaj 80cm, pa čim nižje ob delovno površino.

kuglvinkl ::

Je probal kdo 2x32?
Your focus determines your reallity

d0rK ::

Dej ti raj vzem en moj u2415. ;) Mislim da si pred leti omenjal da bi imel dva.

kuglvinkl ::

Ze pet let mam dva u2415 :)
Your focus determines your reallity

PrimozR ::

Huh, šele zdajle videl tole temo (bolj kot ne po naključju)...

Lansko poletje sem si namest 24" (1920 x 1200) in 20" (1680 x 1050) TN Samsungov končno privoščil nov monitor. Mesto na mizi zdaj zaseda Dell U4919DW.

Cincal sem med njim in Philipsovim 499P9H1, med obema predvsem zaradi enega panela, zaradi idej o gamingu na celem monitorju (ki se dogaja v zelo omejenem obsegu). Kot minus sem Philipsu štel predvsem to, da ima samo en USB Type-B upstream port (in Type-C), medtem ko ima Dell dva Type-B-ja (in Type-C). V praksi pa se izkaže, da je radij krivine 3800 mm premalo, bi bil radij 1800 mm Philipsa precej bolj ugoden. Stranska robova monitorja sta enostavno predaleč stran pri tako majhnem radiju.

Obenem Philips podpira še FreeSync, manjši minus je morda VA matrika, tisti manjko dodatnega Type-B priključka pa zaenkrat ni očiten - na monitor imam namreč priklopljen svoj workstation ter služben laptop, a slednjega prek Type-C kabla. Miš in tipkovnico pa v monitor, torej menjavanje inputa (kar z bližnjico na tipkovnici) s seboj nese tudi miš in tipkovnico. Priklop drugega računalnika na HDMI je hit-or-miss, ker za npr. inštalacijo OS-a ta monitor zaradi širine ni pretirano primeren (raztegne BIOS in install interface, ker razširi sliko na cel monitor), obenem pa je potreben HDMI 2.0, da lahko prikazuješ polno ločljivost. Z vidika KVM-ja bi tako lahko zdržal tudi s Philipsom.

Minus tako velikega zaslona je tudi sočasno gledanje video vsebin in početje-česa-drugega, pri dveh monitorjih lahko na enem video vsebino maksimiziraš, pri temle to ni opcija, si obsojen na okno (za Chrome obstaja extension, ki maksimira video okno znotraj canvasa brskalnika). Gledanje vsebin v full screen je tudi manj kot idealno, sploh če so črne obrobe spodaj in zgoraj zapečene v sliko, ker to seveda pomeni ne samo letter box ampak splošno zoom-out (z izkoriščene nekje četrtine površine monitorja pri video vsebini formata 21:9).

Za bolj delovno naravnano uporabo mi je monitor dober, v navezi s PowerToys, kjer sem si mapiral sredinsko polovici in dve četrtinki na vsako stran lepo razmečem okna, če hočem dve večji okni (dva dokumenta oz. dva Excela) pa ju pripnem 'na rob' in dobim dve 16:9 2560 x 1440 okni.

Če bi kupoval še enkrat, bi verjetno vzel Philipsa zarad radija, če bi pa imel na voljo še enakega Della s takšnim radijem, pa bi verjetno vseeno vzel Della (vseeno je res dober monitor). Bi pa še enkrat vzel takšen monitor namesto dveh 27-tic.

Če slučajno komu kaj pomaga pri odločitvi.

kuglvinkl ::

men bi po mojem bol Dell ustrezal ravno zaradi zelo velikega kroga. 24" imam na 15 stopinjah od oka..., vsako.
Your focus determines your reallity

PrimozR ::

Ja, tebi bi morda res ugajalo, ampak upoštevaj, da je 49ka širša. Jaz imam na šihtu dve 24ki tudi relativno ravno postavljeni, kle je pa obrat glave že tako velik, da si že precej off angle.

LunKi ::

DarwiN je izjavil:

klik


Na prejsnji strani nekje na sredini na kratko opisujem razliko med tem 35 modelom, ki sem ga imel 1 mesec in 34 ips s katerim sem ga zamenjal. VA 35 se objektivno in subjektivno v tem primeru ne more primerjati razen, ce si hitro zadovoljen. Ampak 400-500 eur spet ni tako malo za monitor. Cena med tema dvema modeloma je ista. IPS sem pac vzel brez huba, ker je to itak bedarija z monitorjem kupovat. Crkuje, premal portov, najbolj cheap mozen hub, ki ga preplacas. Kupis posebej in nalimas pod mizo. Workstation pr0n in to je to.

kuglvinkl ::

PrimozR je izjavil:

Ja, tebi bi morda res ugajalo, ampak upoštevaj, da je 49ka širša. Jaz imam na šihtu dve 24ki tudi relativno ravno postavljeni, kle je pa obrat glave že tako velik, da si že precej off angle.


Ja, to sta 2x27 ce prv stekam.
Your focus determines your reallity

mailer ::

kuglvinkl je izjavil:

Jaz bi sel po tej tretji poti. Sam sem.to nabavljal v techtrade.
Sem ugotovil, da 3 leta star Sony tv sploh nima display porta zadaj. Sem se odločil za nakup konektorja iz ženskega hdmi na moški dvi za par €. Samo upam, da bom dobil višino 1200 kolikor monitor podpira.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

PrimozR ::

kuglvinkl je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Ja, tebi bi morda res ugajalo, ampak upoštevaj, da je 49ka širša. Jaz imam na šihtu dve 24ki tudi relativno ravno postavljeni, kle je pa obrat glave že tako velik, da si že precej off angle.


Ja, to sta 2x27 ce prv stekam.

Točno tako, po velikosti pike in resolucije. 2560 x 1440 27ki seveda.

En bonus je seveda tudi to, da prek Type-C kabla priklopiš cel monitor. Okej, s pravilno izbiro para 27k tudi to ni težava, ju pač daisy chainaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

urkrajnc ::

Kupil sem DELL S2721H monitor. Zanima me kakšne nastavitve imate za programiranje / office work? Vem, da je dosti odvisno od delovnih pogojev in svetlobe v prostoru, ampak vsaj približno, da lahko primerjam.

Se pa mi zdi, da je recimo ura v opravilni vrstici kar "kockasta", ni tako smooth kot recimo na laptopu samem (HP ProBook 470 G1). Driverji ali spet kakšne nastavitve?

Hvala za pomoč!

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

mtosev ::

Seveda, da je kockasto, ker imaš 27" in 1920x1080 resolucijo. Za to resolucijo bi bil bolj primeren 24" ali 2560x1440.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

opeter ::

mtosev ima prav, za 27" je priporočeno imeti 2560 x 1440 pik. Več pa samo pogojno, oz. odvisno kateri operacijski sistem uporabljaš.

Žal pa ima tvoj ekran samo FullHD resolucijo in zelo majhno gostoto slikovnih pik (81 pik na en inč). Zato vidiš ti piksle.



Branje na to temo:
https://www.eizo.com/library/basics/pix...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Hoden ::

Pozdravljeni, sam moram cimprej kupiti ekran, saj je stari izpustil duso. Ciljam na 27 ekran. Imam GeForce GT 1030 kartico (dvi + hdmi). Ali se za to velikost priporoca 4K resolucijo? Ali je 27 premajhen za 4K? Je bolj primerna 2560x1440? Hvala

Hoden ::

https://shop.grifon.si/product/monitor-... kaj pravite na ta monitor?

Zvezdica27 ::

Hoden:
do 24 jaz pravim, fullhd, imam. Ni kock.
24-27 so preference, imam 27 in fullhd, ampak je na meji. Zdaj bi vzel 1440p
Ali bi vzel 4k? za 27 se mi zdi malo noro, a če bi dobil ugodno...

Je razlika v kavlitetei - imam res kvaliteten 24 dell 1080p in je slika tako lepša, tako boljše barve, tako manj oči trpijo, da je nekaj na temu. Jaz bom rekel: kupi res dober 1440p. Kateri to je, nimam pojma.

zz

Han ::

Ko si enkrat na 27" @ 4K, vidiš na vseh z nižjo ločljivostjo ali večjo diagonalo "kocke". :P

Hoden ::

Odločam se med: 27, 2K - https://shop.grifon.si/product/monitor-...
in 24 HD - https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Kako bi se vi odločili? Največ gre za delo od doma, kakšne pisarniške zadeve ...

Han ::

Brez pomisleka 27" in vsaj 1440p.

NejcSSD ::

Če je njemu 27 in full hd na meji bo 27" na drugi meji, beri premajhno skoraj tako da vzemi 27" 1440p in ne 4K
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

tomazic89 ::

27" at @4K bos moral imeti monitor res blizu...
za orientacijo: nek normalen PPI, da imas monitor med 60 in 80cm od sebe je med 100 in 110.

Seveda lahko to s scalingom prilagajas, ampak ne vem cemu je smisel kupiti 27" at 4K in potem furati scaling.

No jaz sem vceraj kupil U3419W in moram reci, da je bomba. V kombinaciji s starim 24" 16:10 UltraSharpom vertikalno je prostora za izvoz.

Lahko kdo priporoca kak kvaliteten monitor arm? Lahko je dual (najraje bi taksnega z eno palico in potem dve neodvisni roki), ali pa 2 posamicna.

Priporocam se tudi za laptop arm.

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

14''? verjetno 24''? :)

tomazic89 ::

scipascapa je izjavil:

14''? verjetno 24''? :)

^^ TY :D

Poxo ::

Malo razmišljam o nakupu novega monitorja. Trenutno imam Dell UltraSharp U2415, s katerim sem na splošno zadovoljen - bi pa počasi šel na kaj večjega. Nekako bi šel proti 32", IPS in (vsaj) 1440p.

Med ugodnimi (~200€) sem videl, da se nekaj priporoča AOC Q3279VWFD8. Me pa zanima kaj se dobi potem v rangu 300-350€ recimo. Bi se dalo stisnit kakšne gaming featurje noter? Ko sem kupoval trenutnega Dell-a iger ni bilo med aktivnostmi, sedaj pa imam kišto z RTX 3060 TI, pa bi verjetno bilo smiselno, da je tudi monitor primeren igranju iger. Zdej z nakupom, se mi ne mudi, lahko tut še malo počakam in potem kupim kaj boljšega. Bi pa verjetno bilo super prit do kakšnega HDR. G-sync monitorji pa zgledajo pregrešno dragi.

Tko za orientacijo, koliko bi moral plačat, da bi bil monitor tut po kvaliteti slike (ne sam velikosti) razred višje od trenutnega U2415?

scipascapa ::

S3220DGF če ga kje dobiš.

PrimozR ::

Zvezdica27 je izjavil:

Hoden:
do 24 jaz pravim, fullhd, imam. Ni kock.
24-27 so preference, imam 27 in fullhd, ampak je na meji. Zdaj bi vzel 1440p
Ali bi vzel 4k? za 27 se mi zdi malo noro, a če bi dobil ugodno...

Je razlika v kavlitetei - imam res kvaliteten 24 dell 1080p in je slika tako lepša, tako boljše barve, tako manj oči trpijo, da je nekaj na temu. Jaz bom rekel: kupi res dober 1440p. Kateri to je, nimam pojma.

zz

Mislim da je to tudi stvar osebne preference, na šihtu cel kup ljudi FullHD 27ke ne komentira negativno, jaz na mojem s 1440p (49ka je efektivno dve 27ki, identična po formatu, enaka resolucija, enako velika pika) pravim, da je to absolutni minimum od resolucije, ki bi jo imel na takšnem monitorju, posamezno 27ko pa bi, če bi kupoval zase, vzel 4k. FullHD 27ke pa niti pod razno ne.

tomazic89 je izjavil:

Seveda lahko to s scalingom prilagajas, ampak ne vem cemu je smisel kupiti 27" at 4K in potem furati scaling.

Bolj gladek tekst.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

celje ::

kaj bi priporocali v tej "kategoriji": cca 30" zaslon, obvezno vgrajena kamera in zvocniki


pisarniska opravila. nic iger. nic drugega.

slo trgovina. na zalogi (oz kratka dobava).

hvala. lp

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

chort ::

tomazic89 je izjavil:

Lahko kdo priporoca kak kvaliteten monitor arm? Lahko je dual (najraje bi taksnega z eno palico in potem dve neodvisni roki), ali pa 2 posamicna.

Moj U3419W je trenutno na IcyBox IB-MS503-T in nima težav, je pa res, da je prednapetost za dvig privita (po spominu) do konca.

urkrajnc ::

tomazic89 je izjavil:


Lahko kdo priporoca kak kvaliteten monitor arm? Lahko je dual (najraje bi taksnega z eno palico in potem dve neodvisni roki), ali pa 2 posamicna.


https://www.techtrade.si/nosilec-namizn...

Super arm :)

kuglvinkl ::

urkrajnc je izjavil:

tomazic89 je izjavil:


Lahko kdo priporoca kak kvaliteten monitor arm? Lahko je dual (najraje bi taksnega z eno palico in potem dve neodvisni roki), ali pa 2 posamicna.


https://www.techtrade.si/nosilec-namizn...

Super arm :)


Za ta kes dobis dve resni roki, na amazobu je tega kot smetja.
Your focus determines your reallity

tomazic89 ::

chort je izjavil:

tomazic89 je izjavil:

Lahko kdo priporoca kak kvaliteten monitor arm? Lahko je dual (najraje bi taksnega z eno palico in potem dve neodvisni roki), ali pa 2 posamicna.

Moj U3419W je trenutno na IcyBox IB-MS503-T in nima težav, je pa res, da je prednapetost za dvig privita (po spominu) do konca.


Kaj mislis s tem, da je bila prenapetost za dvig privita do konca? Je padal dol sicer? Ker jaz imam konfiguracijo tako, da bo roka precej iztegnjena najbrz. Bo vseeno ok za ta monitor?

chort ::

tomazic89 je izjavil:

chort je izjavil:

tomazic89 je izjavil:

Lahko kdo priporoca kak kvaliteten monitor arm? Lahko je dual (najraje bi taksnega z eno palico in potem dve neodvisni roki), ali pa 2 posamicna.

Moj U3419W je trenutno na IcyBox IB-MS503-T in nima težav, je pa res, da je prednapetost za dvig privita (po spominu) do konca.


Kaj mislis s tem, da je bila prenapetost za dvig privita do konca? Je padal dol sicer? Ker jaz imam konfiguracijo tako, da bo roka precej iztegnjena najbrz. Bo vseeno ok za ta monitor?


U3419W je brez nosilca težek malo čez 8 kg, ta nosilec pa specificiran za do 9 kg, kar pomeni da je zelo blizu svoje oglaševane zgornje meje.
Prednapetost na zgornjem delu roke kompenzira maso monitorja. Glede na geometrijo roke se po mojih izkušnjah ne bo povešal v nobeni legi (iztegnjenost pri temu tipu nosilca ne vpliva na silo na vzmeti, največja je, ko je zgornja ročica horizontalna, če ga dvigneš bo sila kvečjemu manjša).
Morda bi me skrbelo le, če bo rob mize zdržal navor, saj bo teh 8 kil na precej dolgi ročici. Verjetno kompliciram, do sedaj sem ga imel na par različnih mizah (dve masivni smrekovi, ena cheapshit jysk jedilna), pa ni še nobene odtrgalo. :)

tomazic89 ::

chort je izjavil:


U3419W je brez nosilca težek malo čez 8 kg, ta nosilec pa specificiran za do 9 kg, kar pomeni da je zelo blizu svoje oglaševane zgornje meje.
Prednapetost na zgornjem delu roke kompenzira maso monitorja. Glede na geometrijo roke se po mojih izkušnjah ne bo povešal v nobeni legi (iztegnjenost pri temu tipu nosilca ne vpliva na silo na vzmeti, največja je, ko je zgornja ročica horizontalna, če ga dvigneš bo sila kvečjemu manjša).
Morda bi me skrbelo le, če bo rob mize zdržal navor, saj bo teh 8 kil na precej dolgi ročici. Verjetno kompliciram, do sedaj sem ga imel na par različnih mizah (dve masivni smrekovi, ena cheapshit jysk jedilna), pa ni še nobene odtrgalo. :)

Hvala lepa za info.

Miza ne bo problem, je custom table top 36mm debeline =)
Pac gledam, ali se splaca dat se 60 EUR zraven za AmazonBasics. Ampak se mi zdi bedarija, ce ta roka preverjeno drzi ta monitor.

kuglvinkl ::

Ja, tist amazon basic dela ergotron se prav dbest sploh. Poglej se amazon, kaj majo. Mas take roke za 59 evrov, pa zracen 2k ocen prot 5.
Your focus determines your reallity

chort ::

tomazic89 je izjavil:

chort je izjavil:


U3419W je brez nosilca težek malo čez 8 kg, ta nosilec pa specificiran za do 9 kg, kar pomeni da je zelo blizu svoje oglaševane zgornje meje.
Prednapetost na zgornjem delu roke kompenzira maso monitorja. Glede na geometrijo roke se po mojih izkušnjah ne bo povešal v nobeni legi (iztegnjenost pri temu tipu nosilca ne vpliva na silo na vzmeti, največja je, ko je zgornja ročica horizontalna, če ga dvigneš bo sila kvečjemu manjša).
Morda bi me skrbelo le, če bo rob mize zdržal navor, saj bo teh 8 kil na precej dolgi ročici. Verjetno kompliciram, do sedaj sem ga imel na par različnih mizah (dve masivni smrekovi, ena cheapshit jysk jedilna), pa ni še nobene odtrgalo. :)

Hvala lepa za info.

Miza ne bo problem, je custom table top 36mm debeline =)
Pac gledam, ali se splaca dat se 60 EUR zraven za AmazonBasics. Ampak se mi zdi bedarija, ce ta roka preverjeno drzi ta monitor.

Nosilec je zelo kvalitetno sestavljen in ta monitor preverjeno drži. Sam sem bil nad kvaliteto glede na ceno kvečjemu pozitivno presenečen, ker sem videl po pisarnah kar nekaj rok, ki jim ne bi zaupal monitorja.
Amazonov Basics Premium Single Monitor Stand je po drugi strani skoraj zagotovo boljši, saj ima v osnovi 2 kg večjo nazivno nosilnost.

kuglvinkl ::

Hulk, ne nabijaj na suho.
Your focus determines your reallity

davvid ::

Mogoce kdo ve za kaksn monitor:
- 27inc
- 2560x1440p
- 144mhz
- ips
- ukrivljen zaslon
Nikjer ne najdem nobenega takega da ima se ukrivljen zaslon.

Furbo ::

Ker pri taki velikosti ne rabi biti ukrivljen.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gddr85 ::

davvid je izjavil:

Mogoce kdo ve za kaksn monitor:
- 27inc
- 2560x1440p
- 144mhz
- ips
- ukrivljen zaslon
Nikjer ne najdem nobenega takega da ima se ukrivljen zaslon.

CQ27G2

Horas ::

ukrivljen pa 27'? še pri 32 ne pride do izraza.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

gddr85 ::

imo, če že curved potem en CHG9 (al pa qhd verzija), če hardware dopušča oz. kak drug 49" izključno za gaming, karkol druzga na curved robi delat (razen tipkat) je potem itak iz perspektive vse deformirano

PrimozR ::

Pomojem se na 27" ne bo pretirano poznala ukrivljenost - zgoraj sem omenjal, da sem na Dellovi 49ki, ki ima ukrivljenost R3800. Večinoma imam na sredini 2560 px široko okno, potem pa na vsaki strani 2 1280 px široki okni - kot da bi imel eno qHD 27ko na sredini in dva manjša, 8:9 monitorja na vsako stran. Na srednjem delu se R3800 komajda opazi, ampak ne manjka ukrivljenosti. Le-to se zgodi na stranskih četrtinah, kjer močno manjka ukrivljenosti. Govorim pa vse to za bolj pisarniško delo, za gaming manjko ukrivljenosti niti ni problem, ker se večinoma koncentriraš na sredinski del.

Torej za klasične 16:9 monitorje (do tam ~30") ukrivljenost pomojem ni potrebna, za 21:9 zna biti že priročna, ampak ni nujno, da je posebej majhen radij, za 49" pa po mojih izkušnjah R3800 ni dovolj, nujno je iti pod R2000, torej na R1800 Samsunga, R1600 Philipsa, itd. R1000 ta bolj fancy 49" Samsunga pa zna biti OK samo za gaming, za delo pa ne ravno? Bi blo za probat.

Koliko ukrivljenosti je dovolj precej lepo pokaže uporaba dveh monitorjev in kot med njima na mizi. Iz tega se lahko nekako določi, kakšen radij je OK, sploh če sta dve ločeni 27ki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

dolenc ::

Kvecem minus je ukrivljenost pr 16:9.

Jst mam zdej prvic na 34ki, prej sem jo mel flat, pa saj zaenkrat mi je skor bol flat pasal.

Ajde 49 ne recem, tam prov pride.

tikitoki ::

Tudi meni ni bil ukrivljen zaslon prevec vsec. Se pa pocasi navadis.

sirotka ::

dolenc je izjavil:

Kvecem minus je ukrivljenost pr 16:9.

Jst mam zdej prvic na 34ki, prej sem jo mel flat, pa saj zaenkrat mi je skor bol flat pasal.

Ajde 49 ne recem, tam prov pride.


S tem se pa ne morem strinjati kolega, pri tej velikosti je ukrivljenost več kot zaželjena. Od začetka je potrebno malo časa, vendar ko se oko enkrat navadi na to, bi težko šlo brez.

Furbo ::

Jaz sem se pri 38" navadil v eni sekundi, res pa ni blazno zakrivljen.

Pri 27 je pa to komercialni nateg.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
««
101 / 137
»»