» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
100 / 138
»»

Meizu ::

Hmm, na neki drugi fotki je zgledalo kot, da ima precej tanjši bezel. No ja.

fopi ::

Iscem 27" monitor, 2560x1440
IPS, do 5 ms, 144 MHz.
Uporaba bo za office, net, obcasno igre. Mislim, da je omenjena kombinacija ok.

Kaj od tega bi priporočali?

Lenovo G27q-20
https://geizhals.eu/2451608?hloc=at&hlo...

Acer Nitro XV2
https://geizhals.eu/1954774?hloc=at&hlo...

LG UltraGear 27GL850-B
https://geizhals.eu/2077529?hloc=at&hlo...

Dell S2721DGFA
https://geizhals.eu/2425113?hloc=at&hlo...

Iskal sem na geizhals z filtri in ti padejo ven na vrhu. Kakšne izkušnje, predlogi?

scipascapa ::

LG / DELL.

klempo ::



nenajboljši video, a tu ima izgleda kar tanek rob, očitno pa samo s treh strani, saj je spodaj tisti rob z napisom Lenovo :/

Meizu ::

Mja, bezel je že res tanek, sam tisti rob ekrana ima pa še zmerja kakšno 1/3 centimetra... Precej podobno kot moj Dell S3220DGF. Saj ne da je moteče, se mi pa osebno dopadejo monitorji ki imajo skoraj nič bezla, npr. Dell XPS laptopi so res fensi kar se tega tiče.

Furbo ::

Saj ne, da bezel pozabiš takoj, ko je monitor vklopljen.
Ampak bolje da sem tiho, sem tudi sam kupil monitor zaradi top shit dizajna. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

scipascapa ::

kateri monitorji pa so to?

scipascapa ::

Zelo dobra cena
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

v primerjavi z DELL S3220DGF?

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gejspodar ::

mtosev je izjavil:

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
Good price.


Nope, je samo "standard price".
Srčno upam, da ne verjameš "akcijam" na mimovrste...

scipascapa ::

Zelo dobra cena.

NejcSSD ::

Na Geizhalsu je 170 lagernd najcenejši tko da je dobra cena :)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

mtosev ::

Se mi je zdelo, da je dobra cena.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Pat_MaGroin ::

27" FHD je za upokojence. Ga imam na eni mizi in je katastrofa.

Matej_K ::

Se strinjam. 27inch rabi 2560x1440. Pa imam scaling na 100. Sicer večina starejših kolegov ga ma vsaj 125, če ne 175, ampak vseeno.
... .. .

mtosev ::

Jaz mam 30" in 2560x1600 in mi je super. Poznam celo ljudi, ki imajo 21,5" 1920x1080 in scaling na 150%.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tsunamii ::

Jaz imam Asus PB328Q na 2560x1600 in je cist ok.. glede ločljivosti na takem ekranu.

Sam za info..sicer bo to drugo leto prislo v postev, ko menjam sistem..kater 34/38 Ultrawide monitor za gaming je OK ? Da ima G-SYNC se tolk boljse..no..bomo videli, če bom se v tem taboru seveda cez leto dni..

davvid ::

Mnenje o monitorju? https://www.alzashop.com/27-msi-optix-g...
Rabu bi 27inc, 2560x1440p, 144mhz in da je IPS.

klempo ::

mogoče zgoraj omenjeni Lenovo G27q-20?

moat ::

Pozdrav.
Prosim za mnenja ali je ločljivost 1920 × 1080 za 27" monitor dejansko premajhna? Npr. za tale monitor https://www.mimovrste.com/led-monitorji...? Ne potrebujem za igre, temveč deskanje in office. In, ali najbolje pogledati malce višje, na 32" monitorje. Npr. tale AOC https://www.mimovrste.com/led-monitorji.... Hvala za mnenja. Lep vikend, moat.

Zvezdica27 ::

jaz imam to... to je max za 1080p, morda že preveč. Idelano je 24. Tudi to imam, pa je mnogo bolje. za 24 vsekakor 1080p komot, za 27 jaz ne bi več.


zz

moat ::

Hvala Zvezdica27. LP.

Ma_en_tm ::

Imam zgornjega AOC 32", meni je super. Kupil lani ne eDigital za 195 in se mi zdi da je bil super nakup. Je pa res, da sedim zelo blizu in imam scaling na 125% ker sem rahlo slep :)

moat ::

Hvala. Ma_en_tm. LP.

Tsunamii ::

Ma_en_tm je izjavil:

Imam zgornjega AOC 32", meni je super. Kupil lani ne eDigital za 195 in se mi zdi da je bil super nakup. Je pa res, da sedim zelo blizu in imam scaling na 125% ker sem rahlo slep :)


Potem je AOC Q32E2N dober nakup? Frenda zelo mika..sam ne najde nobene recenzije na netu .. si mogoče iz Lj ? Za ogled ..če je mozno.

mailer ::

Kdo pa je uvoznik za Dell monitorje pri nas?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

scipascapa ::

AVTERA/ACORD/ALSO.

Ma_en_tm ::

@Tsunamii, ce je se aktualno, meni se zdi super nakup za ceno. Pazi samo, da vzame tistega s oznako 8 na koncu, ker je IPS in ne VA oz. TN.
Torej tocno tega.
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

mailer ::

Na intel nucu imam mini HDMI 1.4a in mini displayport 1.2 izhod. Rad bi ga priključin na Dell U2412M, ki ima DVI in displayport vhod.
Imam 3 možnosti:
- kupim pretvornik iz HDMI na displayport (prva možnost je najdražja in odpade)
- kupim konektor iz mini hdmi na DVI (1920*1200/60Hz ali mi ostane črn rob 1080? in do 4K/30Hz )
- kupim mini displayport to displayport kabel (izkoristim 1920*1200 in lahko priklopim gor tudi 4K tv do 60Hz)
Verjetno je še najbolje tretja možnost?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

kuglvinkl ::

Jaz bi sel po tej tretji poti. Sam sem.to nabavljal v techtrade.
Your focus determines your reallity

DirkDiggler ::

Pozdravljeni,

Iščem 24 inch FullHD monitor do 130€ z IPS. Kaj bi priporočali v tem cenovnem razponu, vem da izbire ni veliko pa vseeno.
In da ima odzivni čas ne več kot 5ms.

Lp

Matko ::

mailer je izjavil:

Na intel nucu imam mini HDMI 1.4a in mini displayport 1.2 izhod. Rad bi ga priključin na Dell U2412M, ki ima DVI in displayport vhod.
Imam 3 možnosti:
- kupim pretvornik iz HDMI na displayport (prva možnost je najdražja in odpade)
- kupim konektor iz mini hdmi na DVI (1920*1200/60Hz ali mi ostane črn rob 1080? in do 4K/30Hz )
- kupim mini displayport to displayport kabel (izkoristim 1920*1200 in lahko priklopim gor tudi 4K tv do 60Hz)
Verjetno je še najbolje tretja možnost?


enostavno kupiš kabel: mini HDMI - DVI

prvi rezultat
https://www.techtrade.si/hdmi-hdmi-mini...

DP pustiš na zalogi za TV

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matko ()

opeter ::

DirkDiggler je izjavil:

Pozdravljeni,

Iščem 24 inch FullHD monitor do 130€ z IPS. Kaj bi priporočali v tem cenovnem razponu, vem da izbire ni veliko pa vseeno.
In da ima odzivni čas ne več kot 5ms.

Lp


Ta je super za mali denar:
https://www.enaa.com/monitorji/monitor-...

Specifikacije:
https://www.displayspecifications.com/e...

Ga imam tudi sam, priklopljen je na Mac minija, ki ga uporabljam za skeniranje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

LunKi ::

Evo. Kratek povzetek primerjanja LG 35 Ultrawide VA panela in 34 IPS iz istega segmenta. Saj veste kateri so. V glavnem IPS boljsi v vseh primerih. Text je lazje berljiv in ostrejsi, dark mode je odlicen saj na VA ghosting izpade delo kot LSD trip (ni tako hudo no ampak IPS definitivno prednjaci). To bi bila dva glavna pomisleka saj se pojavljata konstantno. VA ima edino fenomenalne crne in vecjo kontrast, ki sicer med delom ne rabis. Glede 100hz refresha za VA in 60hz za IPS mi je pa naceloma vseeno, ker pri taki resoluciji gnati spile nad 60fps ni ravno macji kaselj. Glede na videno nikoli ne bi izbral VA panel pred IPS. Ni konec sveta razlika, se da ziveti s pomankljivostmi ampak ce vidis razliko je jasna.

scipascapa ::

Hja samo IPS 144Hz so redkost.

JackOdpirac ::

Niso redkost, cena je pa 2x.

Se mi zdi da ce zelis ultra wide in veliko Hz je P/P Samsungova 34" 1440x3440 144Hz 1500R VA matrika, ki ima Quantum Dot, ki jo pocasi umikajo z izdelave.

Omenjeno Samsungovo matriko, lsm340yp05 naj bi imelo vec (vecina?) monitorjev, ki si delijo podobne specse.
Potrjeno jo imata:

Dark Matter 34 (pise na njihovi spletki)
Gigabyte G34WQC (nek nesrecnik z reddita ga je razbil in potrdil stevilko panela)

Preostali ga pa imajo tudi verjetno:
AOC CU34G2X
Lenovo G34W-10
Xiaomi 34
...

scipascapa ::

GB3461WQSU-B1 IPS 144Hz samo nima dobrih ocen.

d0rK ::

Po parih letih z dvema 24" delloma, razmišljam, da bi raje kupil en ultrawide monitor ki bi nadomestil oba. Zdaj, 43 inčev diagonale pomoje ne bom dobil pa tudi mislim da je preveč. Ker glava preveč miga.

Kaj bi se mi potem priporočilo? Glede veliosti in modela. S prve sem našel naprimer Dell UltraSharp U4021QW ampak je cena tralala in še več. Velikost pomoje nekje med 34 in 40 inčev. Uporaba, text, net, programiranje. Nič video/foto. Gledam cene na geizhals in ko greš čez 34" gredo cene v nebo..

DarwiN ::

Pri nekih posebnih resolucijah/velikostih doplačaš ogromno za ekskluzivo, takorekoč za "izdelek po meri", ker pač ne proizvedejo dost kosov.. Zato je cena takoj dvojna ali trojna, ko gledaš neke 38" ali 40" zaslone. Po drugi strani so pa izdelki, ki jih masovno štancajo, izredno poceni.

Glede na tvoje potrebe, ko ne rabiš gledat na osveževanje ipd, bi jaz gledal 34/35 monitor ali pa 43 TV.. LG je pred kratkim izdal nove 35" modele 3440x1440. Cena dobrih 400€, če ga kje najdeš.

TVji so pa sploh super. 43"@4k dobiš danes za smešen denar, pod 300€.. Takšnega imam jaz, oziroma starejši model. Glava nič ne "miga", le oddaljenost od oči mora bit cirka 80cm, medtem ko pri ultrawide monitorju najbrž zadošča "standardnih" 60cm.

Primerjava velikosti 43 vs 35"
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

chort ::

Bil sem v podobni dilemi, kupil U3419, ki je imel zame premalo višine in ga je dobila boljša polovica, nato vzel U4320, ki je na native resoluciji in scalingu zame perfekten. Prvič dejansko ne vem, kaj bi s prostorom. Nima pa gsync, zato ga pri videu malo trga (ne da me moti, ampak koga bi).

Edit, tale DarwiNov TV verjetno zmaga, če ne rabiš USB-C!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

Zimonem ::

Za višino in ppi pomaga roka.na Uw monitorjih je za moj okus preveč opletanja z glavo.

chort ::

Zimonem je izjavil:

Za višino in ppi pomaga roka.na Uw monitorjih je za moj okus preveč opletanja z glavo.

Glede višine sem jaz (če je namenjeno meni) mislil bolj višino slike na monitorju(vertikalno dimenzijo), ki mi pri UW 1440 34" ni zadoščala. Roka je pa v kombinaciji s 34" res super, pri 43" je pa monitor tako velik, da ga imam spuščenega do konca na mizo (spodnji rob slike je 5 cm nad delovno površino). Opletanje z glavo mi dejansko paše, saj si tako razgibavam vrat ;)
Imam pa kar poseben use-case, ker želim (poleg GIS in programiranja) imeti na enkrat na monitorju prikazane štiri FHD headless mašine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

Pat_MaGroin ::

DarwiN je izjavil:

Pri nekih posebnih resolucijah/velikostih doplačaš ogromno za ekskluzivo, takorekoč za "izdelek po meri", ker pač ne proizvedejo dost kosov.. Zato je cena takoj dvojna ali trojna, ko gledaš neke 38" ali 40" zaslone. Po drugi strani so pa izdelki, ki jih masovno štancajo, izredno poceni.

Glede na tvoje potrebe, ko ne rabiš gledat na osveževanje ipd, bi jaz gledal 34/35 monitor ali pa 43 TV.. LG je pred kratkim izdal nove 35" modele 3440x1440. Cena dobrih 400€, če ga kje najdeš.

TVji so pa sploh super. 43"@4k dobiš danes za smešen denar, pod 300€.. Takšnega imam jaz, oziroma starejši model. Glava nič ne "miga", le oddaljenost od oči mora bit cirka 80cm, medtem ko pri ultrawide monitorju najbrž zadošča "standardnih" 60cm.

Primerjava velikosti 43 vs 35"


Tukaj je treba bit previden.

Um7100 (letnik 2019) je super.
Un7100 (letnik 2020) je katastrofa. En rang nizje, obupne barve.

Vem, ker sem imel oba doma, pa sem UN model z gnusom vrnil nazaj.

Lp

DarwiN ::

Čudno.. Na rtings testu se odlično obnese kot monitor. Najboljši p/p in praktično nobene razlike v primerjavi s starejšim UM modelom.

Mogoče si ti dobil kak semi-defektni primerek?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Pat_MaGroin ::

Ne vem, ampak sem nastavljal vse zive profile, barve so bile adijo.

Mi je pa trgovec rekel, da je 2020 7100 serija, v bistvu serija 6 iz leta 2019 in da bi moral vzet nanocell model?

UM model pa po nastavitvah iz rtings perfect.

Sem gledal tudi sony, ki pa stane ze cca 600 eur, sam potem pa raje dell vzamem za tak denar...

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Zdaj ga imaš za 485EUR na edigital. Ta je kao najboljši TV monitor sodeč po Rtings testih, ker je pač flicker-free. Drgač pa dvomim, da je sploh kakšna opazna ralika napram LGju.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

d0rK ::

Bojim se da bo 43 tv preveč. :/

Glih dell u3419 sem potem našel. Ampak je cena ful na meji.

Pat_MaGroin ::

Jaz imam na drugi mizi zdaj 14 dni 32" 4K monitor in če ne bi imel 43", bi šel direkt na 32". Ravno dovolj velik, ni wide, scaling na 125%. Moti edino VA matrika, ki pa jo ukrivljen zaslon malo ublaži. 32" IPS so pa idiotske cene ...

Poglej še: Philips E-line 345E2A - UW IPS za 350 EUR, meni se zdi too good to be true?

Ali pa model Philips 346B1C (ukrivljen, USB-C, nastavljiv po višini) za 200 EUR več.

Zgodovina sprememb…

chort ::

d0rK je izjavil:

Bojim se da bo 43 tv preveč. :/

Glih dell u3419 sem potem našel. Ampak je cena ful na meji.

u3419 je res dober monitor, tako po kvaliteti slike, barvah, portih itd. 43" je po širini praktično enak u3419, le v višino ga je za tretjino več, pa raven je, namesto ukrivljen.

Zdej imam problem, ko se presedam med svojim in njenim desktopom, da ima ona curved display ki mi prvih 5 minut zgleda čudno, potem sem pa spet na svojem flat displayu, ki mi prvih 5 minut zgleda čudno. Sicer je izkušnja zelo podobna, če odmisliš dodano 1/3 višine pri 43".

scipascapa ::

DarwiN je izjavil:

Pri nekih posebnih resolucijah/velikostih doplačaš ogromno za ekskluzivo, takorekoč za "izdelek po meri", ker pač ne proizvedejo dost kosov.. Zato je cena takoj dvojna ali trojna, ko gledaš neke 38" ali 40" zaslone. Po drugi strani so pa izdelki, ki jih masovno štancajo, izredno poceni.

Glede na tvoje potrebe, ko ne rabiš gledat na osveževanje ipd, bi jaz gledal 34/35 monitor ali pa 43 TV.. LG je pred kratkim izdal nove 35" modele 3440x1440. Cena dobrih 400€, če ga kje najdeš.

TVji so pa sploh super. 43"@4k dobiš danes za smešen denar, pod 300€.. Takšnega imam jaz, oziroma starejši model. Glava nič ne "miga", le oddaljenost od oči mora bit cirka 80cm, medtem ko pri ultrawide monitorju najbrž zadošča "standardnih" 60cm.

Primerjava velikosti 43 vs 35"


LG je pred kratkim izdal nove 35" modele 3440x1440. Cena dobrih 400€, če ga kje najdeš.

kere modele?
««
100 / 138
»»