» »

Strategija uporabe Li-ion baterij

Strategija uporabe Li-ion baterij

Cervantes ::

Pozdravljeni,

Zanima me, če mi kdo od vas lahko priporoči optimalno strategijo za polnjenje omenjenih akumulatorčkov, v smislu čim daljšega trajanja.

Kar jaz vem, je tole:

- nikoli je ne izprazni do konca
- če jo nafilaš na ful (4.2V), bo dalj zdržala z enim polnjenjem, se pa lahko število ciklusov zmanjša tudi za faktor 10.

Vse to sem nekako snel na Wiki, zanimajo me vaše izkušnje in vedenje.

Jaz ob upoštevanju zgornjega začnem filat (tablico) nekje pri 30% in začnem praznit pri cca 95%.

Ali je to smiselno?

ingeniero ::

Ni smiselno, ker so že pri proizvajalcu za to poskrbeli, da je ne moreš prenapolniti, pa tudi preveč izprazniti jih ni mogoče (seveda, če jih uporabljaš, kot je v navodilu).

nUUb ::

Poglej zivljensko dobo v primerjavi z temperaturo, je veliko bolj drasticna kot pa polnjenje in praznjenje. Niso pa stevilke ranga 10x, kvecjemu 3x v najslabsih pogojih.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Zheegec ::

Ne je pustiti predolgo polne ali prazne (govorimo o mesecih), pa ne preveč na vročini. To je to :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Nikonja ::

Jaz iskreno baterijo polnim ko mi paše in na telefonu in na tablici, včasih je dopolnjujem, včasih spraznim do konca in iskreno ne čutim da bi po enem letu kaj manj zdržala baterija kot prej.

Cervantes ::

ingeniero je izjavil:

Ni smiselno, ker so že pri proizvajalcu za to poskrbeli, da je ne moreš prenapolniti, pa tudi preveč izprazniti jih ni mogoče (seveda, če jih uporabljaš, kot je v navodilu).

No, ravno na Wiki sem zasledil trditev, da prizvajalci nafilajo baterijo na max 4.2V,seveda za večjo avtonomijo, pa na škodo števila ciklusov. Dejansko mi aplikacija, ki spremlja polnenje, pokaže da se reč nafila na 4.199V.

ingeniero ::

Cervantes: Katero tablico imaš, da lahko točno pogledamo, katero baterijo uporablja in njen datasheet.

hojnikb ::

> No, ravno na Wiki sem zasledil trditev, da prizvajalci nafilajo baterijo na max 4.2V,seveda za večjo avtonomijo, pa na škodo števila ciklusov. Dejansko mi aplikacija, ki spremlja polnenje, pokaže da se reč nafila na 4.199V.

razn če boš pohekal krmilnik za polnjenje, druga kot z 4.2V neboš mogu filat. Lahko seveda polneš do manjšega procenta, ampak še vedno bo šlo na 4.2V.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Cervantes ::

ingeniero je izjavil:

Cervantes: Katero tablico imaš, da lahko točno pogledamo, katero baterijo uporablja in njen datasheet.

Samsung GalaxyTab2 10.1.
hojnikb@ - bi moral rootat, ane, pa gor kakšen cyanogenmod, se mi pa ne dela.

hojnikb ::

Tudi z rootom neboš kr tako dostopal do krmilnika baterije. Vse kar lahko narediš je, da omejiš polnenje navzgor in praznjenje navzdol.

Čeprav nwm zakaj bi to počel, ker baterija je potrošen material. 14$ nova.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Cervantes ::

hojnikb je izjavil:

Tudi z rootom neboš kr tako dostopal do krmilnika baterije. Vse kar lahko narediš je, da omejiš polnenje navzgor in praznjenje navzdol.

Čeprav nwm zakaj bi to počel, ker baterija je potrošen material. 14$ nova.

Rightyouare. Firbca radi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava baterijskega paketa nicd v liion 18650 na stari baterijski vrtalki

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152511 (1575) espacious
»

Kako polniti baterijo oz. vpliv polnjenja na življensko dobo.

Oddelek: Mobilne tehnologije
162968 (2480) bajsibajsi
»

Stop charging aplikacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
547432 (6168) ncc2000
»

Polnjenje 16850 battery packa

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
404217 (3451) jest10
»

Kako ravnati z litij-ionskimi baterijami (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6020605 (17232) MrStein

Več podobnih tem