» »

Katere kraje obiskati na kratkem "eurotripu"?

Katere kraje obiskati na kratkem "eurotripu"?

M-XXXX ::

Imamo se namen zapeljat nekje do Blatnega jezera, potem pa naprej preko Slovaške, nato preko Češke, malo zaokrožit čez nemčijo ter nato preko Minchna nazaj proti Sloveniji. Idejo smo imel, da bi malo kampiral, po možnosti ob kakšni reki, vse skupaj nekje ene 5 dni (časovno niti nismo vezani), pa me zanima kaj se splača obiskat na tej destinaciji?

popster ::

frankfurt, gotsko Katedralo v Kolnu, in grad Neuschwanstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: popster ()

fosil ::

Pa Prage ne pozabit.
Tako je!

Freezy ::

Definitivno Dresden in Češki Krumlov.

jype ::

Glas za Dresden, pa IMHO se zelo splača s Slovaške peljat severno čez Tatre do Krakova in potem mimo Oswiecima nazaj proti Češki.

gulfstream ::

Definitivno Praga in Ostrava na Češkem. Krasno pivo, prijetni ljudje, lepa mesta. Edino nauči se kako se po češko naroči kosilo, ker ponekod ne znajo besedice angleško/nemško in zna biti kar zabavno če tudi ti ne znaš nič po njihovo :)

delfinus ::

Hoj, cehi dost dobro razumejo, ce govoris srbsko ali hrvasko oz. mesanico obojega :). Sicer pa ja Ceski Krumlov kot ze omenjeno pa Praga ste vsekakor must see tule. Drgac pa v Nemciji se Trier, ce mate radi historijo pa vinske kleti. Mocno priporocam tehnicni-auto muzej Sensheim JV od Frankfurta. Se lahko sprehajas cez avione (Concorde, TU-144), ki so razstavljeni, ogromno vojaske tehnike, avtomobilov, 3D Imax... v glavnem super.

lp, d.

St235 ::

5 dni je zelo zelo malo časa, za to kar si opisal. Samo praga ti vzame tri dni, da o kilometrih ne govorimo. Jaz bi si na tvojem mestu zbral ENO državo (slovaško ali češko) drugo pa pustil za naslednjič.

Mi smo imeli road trip po slovaški par let nazaj in je lepo lagano svetski trajalo slab teden, potem pa še 10 dni za polsko.

M-XXXX ::

Hmmm, jap smo prišli do podobnega zaključka, oziroma kot sem že rekel na čas niti nismo vezani (lahko tudi kaj podaljšamo). Do Frankfurta nebi rinili, smo nekako sklepčni, da bi si ogledali tehnični muzej v Münchnu. Zbiramo pa čim več predlogov, potem pa se bomo glede na skupno zanimanje izbrali predloge, katere še lahko sfolgamo:)

Freezy ::

Dodajte na listo še Karlove Vare in pa Meissen, čudoviti mesti za se ustavit na piru za ene 2-3 urce. Drugače pa dobra izbira regije, po mojem okusu ena najlepših v Evropi.

Ted ::

Če greste na Madžarsko je škoda zamudit Budimpešto. V 1 dnevu sicer ne dobiš občutka mesta, lahko pa (če si discipliniran) pogledaš center + kako znamenitost (Castle disctrict, Citadella). Je pa mesto ogromno, v vročini ga je nemogoče pogledati zgolj s hojo (tramvaji, metro). Jaz sem v 4 dnevih pogledal skoraj vse pa še vedno bi bilo destinacij in lokacij za naslednje 4 dni več kot dovolj ;). Balaton je ok, je pa precej penzionističen, poiskati je treba večja mesta ob jezeru (Balatonfüred). Bratislava je dovolj mala da center prehodiš v enem dnevu, enako Brno (na poti do Prage). Praga je ista zgodba kot Budimpešta.

Skratka, samo da pogledaš ta mesta si komot vzameš 7 - 10 dni pa še boš marsikaj zamudil. Da bi pa še po podeželju lazil, se kopal v naključnih jezerih in lovil ribe ob rekah pa 2-3 tedne ;).
Mah...

black ice ::

Tehnični muzej v Münchnu je _must_. Če boste imeli čas si oglejte še BMWjevo tovarno in njihov muzej, nazadnje je bila karta dobrih 20€.
Za Krakow ti priporočam hotel Wyspianski. Je v samem centru mesta in do glavnega trga imate max 5 minut peš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EuroTrip - Z vlakom po Evropi

Oddelek: Loža
126099 (5813) kr1ženska
»

Obisk Munchna

Oddelek: Loža
145584 (4886) tmz
»

Par dnevno popotovanje po Nemčiji

Oddelek: Loža
81715 (1476) Gladi
»

Tehnični muzej Munchen - Kje spati?

Oddelek: Loža
2817168 (14062) DuleKrtola
»

Kam za 4-5 dni v Evropi?

Oddelek: Loža
148985 (8554) mihco

Več podobnih tem