» »

Gender stuff #1

Gender stuff #1

Temo vidijo: vsi
««
22 / 43
»»

ohnowhy ::

nevone je izjavil:

...

Ne ljubi se mi iskati ali razpravljati, samo to me zanima, če je kakšna kolikor-toliko statistika glede teh gender-misidentifieds in kateri gender je bolj želen?

buttplugs ::

nevone je izjavil:

Bistvo je ravno to, da sta spol in spolna identiteta ločljiva med sabo. Tako da ne glede kako se nekdo spolno identificira, ali tudi če se še ni sposobna, je povsem jasno kakšen je biološki spol te osebe.
Za natančnost vsakdanjega življenja je več kot dovolj natančen pregled genitalij, sicer pa analiza kromosomov.

Poglej, jaz ne vem kaj točno vpliva na to, da se človek z biološko določljivim spolom mentalno identificira za nasprotni spol, ampak nekaj očitno ima zvezo in močno dvomim da je to zgolj okolje v smislu vpliva družbe.

Če se bo kdo resno identificiral kot Napoleon Bonaparte, francoski general, bom vedel, da ima duševno motnjo, ker vem, da biološko to ni mogoče, da bi bil pa 100% prepričan bi pa moral pogledat njegov osebni dokument in še kaj drugega, vendar ponavadi to ni potrebno.

Kar se pa tiče obravnavanja teh ljudi kot ljudi z duževno motnjo, se pa meni pač zdi zgrešeno. Tak človek lahko popolnoma normalno funkcionira. Spolno identiteto ne moreš primerjat s tem, da nekdo želi biti konkretno neka druga oseba.

o+ nevone

Imaš res. Zraven tega še je družina in njegova volja.

Če ti tvoj dedni zapis pravi, da je 1=1, ne moreš ti trditi, da si 1=0. To je čisti mindfuck.
Rojen sem bil kot moški spol, sedaj imam še vedno vse genitalije, ampak se obravnavam kot hobotnica in želim, da me tudi drugi tako obravnavajo!
The fuck? To je samo še za prislini jopič.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

ohnowhy je izjavil:

nevone je izjavil:

...

Ne ljubi se mi iskati ali razpravljati, samo to me zanima, če je kakšna kolikor-toliko statistika glede teh gender-misidentifieds in kateri gender je bolj želen?


http://www.marieclaire.com/culture/g306...

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

dice7 ::

Dedni zapis tudi za homosexualce pravi da bi moralo biti 1=1 in vseeno ni, pa glejga zlomka nihce ni mentalno bolan

Shegevara ::

nevone je izjavil:


Poglej, jaz ne vem kaj točno vpliva na to, da se človek z biološko določljivim spolom mentalno identificira za nasprotni spol, ampak nekaj očitno ima zvezo in močno dvomim da je to zgolj okolje v smislu vpliva družbe.


Jaz bi šel še en korak dalje in predpostavil, da okolje in družba nimata sploh kakšne pretirano bistvene zveze s spolno identifikacijo. Vsaj v primerjavi z ostalimi družbami.

Res je sicer, da bi bilo predvsem potrebno sistematično analizirati variabilnost pojava napačne spolne identifikacije glede na določeno družbo in tudi morebitno časovno spremembo, ampak to je praktično neizvedljivo, torej z zanesljivostjo morda ne bomo nikoli zares vedeli, če družba na frekvenco tega pojava ima vpliv ali ne..
Vseeno bi pa po mojem dozdevanju rekel, da pogostost ni prav nič odvisna od družbe in okolja, spreminja se le način s katerim se družba spopada s to problematiko in od tega načina je odvisno tudi koliko so posamezniki, ki imajo težavo s spolno identifikacijo odprti in vidni v družbi.

Medtem, ko na zahodu te ljudi (včasih tudi celo mladoletne otroke) vlačimo na operacije, jih filamo s hormoni in kompliciramo s politiko imajo na vzhodu za takšne primere preprosto določen tretji spol خنيث‎‎ ki po mojem mnenju funkcionira veliko bolje in na veliko bolj zdravju in predvsem družbi ustrezen način. Seveda se s tem še ne izogneš transfobiji, jih pa v takšnem sistemu ostali veliko lažje razumejo.

Kar se pa tiče obravnavanja teh ljudi kot ljudi z duževno motnjo, se pa meni pač zdi zgrešeno. Tak človek lahko popolnoma normalno funkcionira. Spolno identiteto ne moreš primerjat s tem, da nekdo želi biti konkretno neka druga oseba.


Ne ne, ni prisotnost duševne motnje nujno povezana z normalnim funkcioniranjem. Psihopati, morilci, pedofili in drugi duševni bolniki lahko normalno funkcionirajo v družbi.
V današnji družbi brez neke pametne zasnove povsem drugače obravnavamo napako v spolni identiteti napram ostalim napakam identitet, s tem, da bomo eni skupini skušali uresničiti njihove utvare, drugim skupinam bomo pa dajali antipsihotike ne glede na njihovo sposobnost funkcioniranja v družbi.

buttplugs ::

dice7 je izjavil:

Dedni zapis tudi za homosexualce pravi da bi moralo biti 1=1 in vseeno ni, pa glejga zlomka nihce ni mentalno bolan

Homoseksualizem je samo anomalija, ki se pojavlja v človeškem in živalskem svetu.

Potem imaš pa okrog toliko, kot je misidentificiranih spolnih identitet tudi ljudi z napakami v spolnem kromosomu
http://anthro.palomar.edu/abnormal/abno...
, ki se pa začuda ne obnašajo kot drugega/tretjega spola in sprejmejo podani spol ter se večkrat odločijo tudi za terapije .
Se pravi na eni strani imamo ene, ki imajo normalno telo pa jim v glavi manjka kolešček ali dva, po drugi strani imamo nekoga, ki imajo v glavi vse ok, pa imajo kakšen spolni kromosom ali dva viška v telesu (ali manj).
Ljudje, ki imajo glede na genetsko loterijo vso pravico jamrati nad svojim spolom NE JAMRAJO, ljudje z zdravim telesom pa jamrajo in hočejo vse pravice zase.
Fuck the logic.

Zgodovina sprememb…

dice7 ::

Ah, the illusive gay gene. Zal ti je lastni link ovrgel teorijo

dice7 ::

Pa naj vas ne bo strah zlobnih feministk ki silijo otroke v sexualno preobrazbo. Naceloma ne deluje David Reimer @ Wikipedia

buttplugs ::

dice7 je izjavil:

Ah, the illusive gay gene. Zal ti je lastni link ovrgel teorijo

Kdo govori o tem? Jaz že ne.

dice7 ::

homoseksualci imajo normalno telo, torej jim v glavi manjka kolescek ali dva, tako kot trans?
pa tist tvoj link govori vecinoma o intersex

Mato989 ::

Brezveze se pogovarjat o tem, ker več kot očitno eni ne uvidite da ni nič narobe če se vzgaja na določen način... k takemu načinu so pripeljale stotine let zgodovine, če ne kar tisoče, ki so izoblikovale moškega in žensko, feministke in borci za kvazi enakopravnost pa bi radi to spremenili v nekaj desetletjih, nasilno če treba ali kar s seksizmom do spola ki je KAO priviligiran :) Ker to je baje čisto ok, po besedah enih (beri kvote na podlagi spola - največji posmeh bojevanju proti seksizmu ever!)

Tretji val feministk je pač izgubil kompas, in postalo je trendovsko in moderno se bojevati in kričati na ves glas o kvazi krivicah ki jih delajo moški nad ženskami (baje)... kar je žalostno je to, da ko/če bodo ženske dosegle to, bodo še bolj nesrečne, ker se generacijam tipov ne bo dalo, in bodo se dalje zapijali one bodo pa iskale prave moške ki jih več ne bo... seveda bodo potem spet krivi moški in ne one same z svoji nasilnim seksizmom ki izpodbija vrednost tipov. Pa da ne bo kdo pameten in spreobrno na mene, jaz sem že past tega, meni je bla že moja generacija poznih 80tih čisto preveč pomehkužena, ampak to kar pa danes gledam je pa nekaj kar dela mojo generacijo mačo.... tipi brez dlak, pomehkuženi, polni Mekič celulitastih najstnic, fantki ki ne znajo in zmorejo postorit ene zadeve ne da ga vodiš itd... so izjeme ampak kot pravim, večinsko katastrofa.

Kot je moj profesor v srednji šoli že takrat neverjetno pametno rekel, namreč dejal je, da on privošči da majo ženske enako plačo, ma kaj enako, naj majo 5x višjo od moških, da bo njegova hodla na šiht on bo pa doma skrbel za bajto pa kuhal obroke...

Ampak zdaj se šele začenja, prva runda enakopravnosti ki bo vodila v veliko neodobravanje žensk... prva stopnička z obveznim draftom je dosežena odziv je glede na težnje po enakopravnosti, presneto blag in brez ploskanja... naslednja runda upam da je nazaj obvezno služenja naborništva 1 leto, pa da vidimo ženske (in tudi pomehkužence) kako bodo ploskale, nenazadnje jim je bilo to vsa ta leta odvzeto in so bile prikrajšane, kako nehumano od moških.... upam da potem v duhu enakopravnosti ukinemo porodniške in vse, pač če želiš rojevat delaj to na lastni račun, tipi tudi tega nimamo... biologija je itak družbeni konstrukt tako kot spoli........ itd.....

Ko bo vsega tega konec, bodo babice ki so danes najstnice, govorile svojim vnukinjam ''Oh draga, ko bi ti vedla kako je bilo vse preprosto, pri moji mami in babici, dokler nismo začele dobivat čudnih idej in smo si ves čas predstavljale enakopravnost selektivno (kvote nekje ja, drugje ne :))''

Meni pa če bo dano, bom takrat pil pivo in se na ves glas smejal...

buttplugs ::

dice7 je izjavil:

homoseksualci imajo normalno telo, torej jim v glavi manjka kolescek ali dva, tako kot trans?
pa tist tvoj link govori vecinoma o intersex

Tisti moj link govori izključno o moškem in ženskem spolu, ki ju tudi znanost priznava.

Cervantes ::

Tudi v Wimbledonu igrajo istospolni in raznospolni pari.

nagobčnik ::

Mato989 je izjavil:


Ko bo vsega tega konec, bodo babice ki so danes najstnice, govorile svojim vnukinjam ''Oh draga, ko bi ti vedla kako je bilo vse preprosto, pri moji mami in babici, dokler nismo začele dobivat čudnih idej in smo si ves čas predstavljale enakopravnost selektivno (kvote nekje ja, drugje ne :))''

Meni pa če bo dano, bom takrat pil pivo in se na ves glas smejal...


Ko bodo današnje najstnice babice, boš ti goltal samo še koktejle tablet, če boš sploh še živ (verjetno ne), nenazadnje si pripadnik manj vzdržljivega spola.

dice7 ::

buttplugs je izjavil:

dice7 je izjavil:

homoseksualci imajo normalno telo, torej jim v glavi manjka kolescek ali dva, tako kot trans?
pa tist tvoj link govori vecinoma o intersex

Tisti moj link govori izključno o moškem in ženskem spolu, ki ju tudi znanost priznava.

Tisti sindromi se naceloma pripisujejo intersex osebkom. Malo pogooglaj

lepepepe ::

dice7 je izjavil:

buttplugs je izjavil:

dice7 je izjavil:

homoseksualci imajo normalno telo, torej jim v glavi manjka kolescek ali dva, tako kot trans?
pa tist tvoj link govori vecinoma o intersex

Tisti moj link govori izključno o moškem in ženskem spolu, ki ju tudi znanost priznava.

Tisti sindromi se naceloma pripisujejo intersex osebkom. Malo pogooglaj


Ti si ziher študiran človek, da tako dobro veš kaj je prav in kaj je narobe. Samo ne pridigaj nam, povej raje otrokom ker očitno ne vejo:

Spajky ::

Zdej pa naj nekdo reče, da tu ni vpliva ožjega okolja ... nekoč se je npr. reklo za hčere z moškega stališča : Kakšna mati takšna hči ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Unknown_001 ::

Spajky je izjavil:

Zdej pa naj nekdo reče, da tu ni vpliva ožjega okolja ... nekoč se je npr. reklo za hčere z moškega stališča : Kakšna mati takšna hči ...


Še danes velja rek da so otroci ogledalo staršev.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Unknown_001 ::

Mato989 je izjavil:

Brezveze se pogovarjat o tem, ker več kot očitno eni ne uvidite da ni nič narobe če se vzgaja na določen način... k takemu načinu so pripeljale stotine let zgodovine, če ne kar tisoče, ki so izoblikovale moškega in žensko,


Ju ju... fantje so včash krave pasl pa jih okol vüha dobil če je kera zbezlala punce so pa žehto rihtale pa kuhale pa skrbele za bajto.

Pride industrijska družba:
Punce še zmer dost delale doma mele odgovornosti za opravit, pobje so pa vuni delal pa na šiht hodil, kasneje tudi nekatere zenske.

Pride postindustrijska družba...
Noben neb več delal vsi bi mutili slamo, noben ne bi imel odgovornosti pa vsi bi neki filozoferal. Narodu počas ratuje dolgčas in ne ve kaj bi s seboj pa začne že tok razmišljat da mu škodva. Poj gre pa use u kurac...




in ko ljudi pogruntajo da življenje ni glih prizanesljivo fantaziranju ampak je treba kaj naredit da boš uhka sploh preživel... se krog ponovi.

Torej skupno temu pravilnemu delu vzgoje je da se človek nauči dela in odgovornosti da bo lahko preživel v svetu. In da ve zakaj mora oz. se pričakuje da določena dela opravi. Gate se same ne operejo, hrana se tud sama ne priprav, denar ti pa tud z neba ne pada. Če se tega ne nauči je pa res sam še za jokat dobr kako je svet nepravičen in kako so vsi ki so na boljšem od njega eni prasci ker so zih oni krivi da je njemu tako slabo.


Posplošeno ampak jebiga, škoda besed. Bolj da sam bistvo povem pa da se lahko pričkamo dalje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

nevone ::

Ne ne, ni prisotnost duševne motnje nujno povezana z normalnim funkcioniranjem. Psihopati, morilci, pedofili in drugi duševni bolniki lahko normalno funkcionirajo v družbi.
V današnji družbi brez neke pametne zasnove povsem drugače obravnavamo napako v spolni identiteti napram ostalim napakam identitet, s tem, da bomo eni skupini skušali uresničiti njihove utvare, drugim skupinam bomo pa dajali antipsihotike ne glede na njihovo sposobnost funkcioniranja v družbi.


Ne razumem, kako lahko primerjaš ljudi s "težavami" glede spolne identitete s psihopati, morilci, pedofili. Človek s poljubno spolno identiteto po definiciji ne škoduje nikomur, medtem ko za slednje to ne velja. Lahko so pa te osebe tudi psihopati, morilci, pedofili.

Dojemanje svoje lastne spolne identitete, ki ni v skladu z genitalijami ni duševna motnja. Duševna motnja so potem travme, ki iz tega izhajajo, ker se to po nepotrebnem problematizira in stigmatizira.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Unknown_001 ::

I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I'm fucking retarded but I don't care, I'm beautiful. I'm having a plastic surgeon install rotary blades, 30 mm cannons and AMG-114 Hellfire missiles on my body. From now on I want you guys to call me "Apache" and respect my right to kill from above and kill needlessly. If you can't accept me you're a heliphobe and need to check your vehicle privilege. Thank you for being so understanding.


... obožujem cinizem
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

A. Smith ::

nagobčnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ko bo vsega tega konec, bodo babice ki so danes najstnice, govorile svojim vnukinjam ''Oh draga, ko bi ti vedla kako je bilo vse preprosto, pri moji mami in babici, dokler nismo začele dobivat čudnih idej in smo si ves čas predstavljale enakopravnost selektivno (kvote nekje ja, drugje ne :))''

Meni pa če bo dano, bom takrat pil pivo in se na ves glas smejal...


Ko bodo današnje najstnice babice, boš ti goltal samo še koktejle tablet, če boš sploh še živ (verjetno ne), nenazadnje si pripadnik manj vzdržljivega spola.


Do takrat, ko bomo na vrsti za rikniti, bomo lahko o tem, kateri spol je vzdržljivejši, rekli še marsikaj.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

buttplugs ::

dice7 je izjavil:

buttplugs je izjavil:

dice7 je izjavil:

homoseksualci imajo normalno telo, torej jim v glavi manjka kolescek ali dva, tako kot trans?
pa tist tvoj link govori vecinoma o intersex

Tisti moj link govori izključno o moškem in ženskem spolu, ki ju tudi znanost priznava.

Tisti sindromi se naceloma pripisujejo intersex osebkom. Malo pogooglaj

Ne bom googlal, ker je na tebi, da svojo trditev argumentiraš.

nevone je izjavil:

Ne ne, ni prisotnost duševne motnje nujno povezana z normalnim funkcioniranjem. Psihopati, morilci, pedofili in drugi duševni bolniki lahko normalno funkcionirajo v družbi.
V današnji družbi brez neke pametne zasnove povsem drugače obravnavamo napako v spolni identiteti napram ostalim napakam identitet, s tem, da bomo eni skupini skušali uresničiti njihove utvare, drugim skupinam bomo pa dajali antipsihotike ne glede na njihovo sposobnost funkcioniranja v družbi.


Ne razumem, kako lahko primerjaš ljudi s "težavami" glede spolne identitete s psihopati, morilci, pedofili. Človek s poljubno spolno identiteto po definiciji ne škoduje nikomur, medtem ko za slednje to ne velja. Lahko so pa te osebe tudi psihopati, morilci, pedofili.

Dojemanje svoje lastne spolne identitete, ki ni v skladu z genitalijami ni duševna motnja. Duševna motnja so potem travme, ki iz tega izhajajo, ker se to po nepotrebnem problematizira in stigmatizira.

o+ nevone

Če človek z dojemanjem svoje spolne identitete ogroža svoje življenje, izpolnjuje zahteve za prisilno hospitalizacijo.

dice7 ::

Tvoj celotni argument temelji na zgreseni trditvi da so trans ljudje (jabolka) mentalno bolani, ker nimajo sindromov, kateri se pripisujejo intersex ljudem (hruske). Zraven pa prikladno ignoriras homoseksualce, ceprav isto padejo v tvojo definicijo mentalno bolnih ljudi (torej zraven jabolk). Pri vsem tem se povrhu se stroka ne strinja s tabo

Mislim da nisem jaz tisti ki mora karkoli zacet argumentirati

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

Mato989 ::

nagobčnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ko bo vsega tega konec, bodo babice ki so danes najstnice, govorile svojim vnukinjam ''Oh draga, ko bi ti vedla kako je bilo vse preprosto, pri moji mami in babici, dokler nismo začele dobivat čudnih idej in smo si ves čas predstavljale enakopravnost selektivno (kvote nekje ja, drugje ne :))''

Meni pa če bo dano, bom takrat pil pivo in se na ves glas smejal...


Ko bodo današnje najstnice babice, boš ti goltal samo še koktejle tablet, če boš sploh še živ (verjetno ne), nenazadnje si pripadnik manj vzdržljivega spola.


Glede na noseče najstnice garantiram da bodo nekatere prej babice kot bom jaz v penziji :)

dice7 je izjavil:

Tvoj celotni argument temelji na zgreseni trditvi da so trans ljudje (jabolka) mentalno bolani, ker nimajo sindromov, kateri se pripisujejo intersex ljudem (hruske). Zraven pa prikladno ignoriras homoseksualce, ceprav isto padejo v tvojo definicijo mentalno bolnih ljudi (torej zraven jabolk). Pri vsem tem se povrhu se stroka ne strinja s tabo

Mislim da nisem jaz tisti ki mora karkoli zacet argumentirati


Homoseksualnost je naravni način za zmanjšanje števila populacije, razlog za takšen porast homoseksualnosti v zadnjem času je ravno število ljudi, to je bilo pokazano tudi na določenih živalskih vrstah, tako se linija prekine in zmanjša število ljudi naravno... vsaj poskus narave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

dice7 ::

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/article...

"In the families of homosexual individuals, the fecundity of maternal grandmothers and aunts significantly increases compared with the families of heterosexual individuals. This selective increase in the maternal line fecundity is sufficient to increase the total female fecundity of a family with homosexual individuals, even if the fecundity of the paternal females does not increase."

Z drugimi besedami izredno slab nacin kontroliranja populacije

dice7 ::

Ce gre clovek poskusat delat samomor potem ocitno je to dovolj velik problem, saj do te mere da javnost neha s stigmatizacijo.

Stroka pravi da gender dysphoria sama po sebi ni problem, problematicna je naknadna depresija, ki je velikokrat povezana z njo.

Gender dysphoria @ Wikipedia

Zanimivo je tudi da znaten delez populacije belezi da so veliko bolj zadovoljni s svojim zivljenjem po kot pa pred operacijo, tak da ali deluje ali pa dobivajo hudicevo dobr placebo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

hoyladri ::

dice7 je izjavil:

Ce gre clovek poskusat delat samomor potem ocitno je to dovolj velik problem, saj do te mere da javnost neha s stigmatizacijo.

Stroka pravi da gender dysphoria sama po sebi ni problem, problematicna je naknadna depresija, ki je velikokrat povezana z njo.

Gender dysphoria @ Wikipedia

Zanimivo je tudi da znaten delez populacije belezi da so veliko bolj zadovoljni s svojim zivljenjem po kot pa pred operacijo, tak da ali deluje ali pa dobivajo hudicevo dobr placebo


Če so napitani z zdravili, seveda.

Ko pa popustijo, se jih pa večina ubije.

http://transadvocate.com/fact-check-stu...

dice7 ::

ah, znamenita 2011 svedska studija :)

preberi si zakaj ne stima (kot tudi 2004 britanska studija)
http://www.huffingtonpost.com/brynn-tan...

hoyladri ::

Štima štima

Mato989 ::

dice7 je izjavil:

Ce gre clovek poskusat delat samomor potem ocitno je to dovolj velik problem, saj do te mere da javnost neha s stigmatizacijo.

Stroka pravi da gender dysphoria sama po sebi ni problem, problematicna je naknadna depresija, ki je velikokrat povezana z njo.

Gender dysphoria @ Wikipedia

Zanimivo je tudi da znaten delez populacije belezi da so veliko bolj zadovoljni s svojim zivljenjem po kot pa pred operacijo, tak da ali deluje ali pa dobivajo hudicevo dobr placebo


Če si mentalno tako švoh in rabiš javnost da si ok in ne depresiven, potem si itak težava v mentalnem smislu, meni je vseeno, ko sem mel 140kg in so mi rekli v osnovni debeluh, se nisem zato šel fentat, nikoli nisem mel težave s samozavestjo torej ni bilo problema, koj znanec se je pa obesil.... torej ni problem v okolici ampak v tem kako sprejema oseba okolico, če je oseba nestabilna v osnovi in neodločna potem je breme okolice lahko preveč, ampak ni krivda okolice to, temu se reče ŽIVLJENJE :) Kako se pa spopadeš ti z življenjem pa je stvar posameznika, in ni okolica dolžna pazit na tvoja čustva, ti si dolžan (ali pa če hočeš sebi dobro narediš to) da se obvaruješ pred realnostjo....

Tu je napaka vaših mnenj da je okolica homofobna, ne ni, okolica je pač takšna kot je, realna, življenska, najboljše bistvo mojega mnenja in tega prispevka pa zadane tale saying

Life is 99% how you take it, and 1% how you make it.

Nekaj te lahko prizadane samo če ti pustiš da te prizadane... vsaj v smislu mentalne bolečine, in psihične... pustmo zdaj fizično.

prox ::

Deluje vse načrtovano, but it takes brains to see it. Celoten namen je ustvariti poženščeno populacijo, feministke, homoseksualce, "SJW", multigenderje, čustveno nestabilne osebe, toliko da nas razdvojijo in skregajo med seboj in z logiko med tem ko nam rodnost pada.. V glavnem iz nas želijo ustvariti shizofrene med seboj skregane mentalno uničene razvaline z vsemi možnimi psihičnimi motnjami, da bodo lahko rekli, da z osebo ni možno komunicirati, da bodo imeli kaj za zdraviti in zaslužiti, nas nadzirali - ustvarjali neproduktivne vojne s skritimi interesi v ozadju. Ko bomo izumrli, pa nas bodo lahko zamenjali z drugo, bolj poslušno in bolj spolno aktivno (anti-gay, anti-woman) javnostjo, ki je že na pohodu in se že integrira (baje so v Eibiswaldu "plačani" 950€ in živijo v hotelu).

To kar se zdaj dogaja, sem prepričan, da se je nekaj podobnega v preteklosti že kuhalo (večkrat). Ampak kdo sem jaz, da sodim civilizacijo in našo zgodovino. Poglejte vsaj TV malo bolj kritično, pa se mogoče komu posveti, da ni vse tako kot se zdi. Še boljše, če niste mentalno zdravi ne gledat TV, ker je ravno to mogoče razlog za mentalno stanje. Že to dovolj pove, kako levinarji igrajo na čustva ljudi, zavajajo ali menjajo temo, ko ni dovolj konstruktivnih argumentov.

Naslednji slo-tech komentar:
Glej mamata (novo ime za oba ali posamičnega starša, mama seveda na 1. mestu ker feminizem), kaj ta norec piše:O
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

dice7 ::

Seveda, depresivnim ljudem je sam treba rect naj nehajo bit mevze in tezave bodo izginile

Zgleda stroka spet nima pojma ko uvrsca depresijo med psihicne motnje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

dice7 ::

Mato989 je izjavil:

Tu je napaka vaših mnenj da je okolica homofobna, ne ni, okolica je pač takšna kot je, realna, življenska

Si ze pozabil kk se je slo za otroke? Kljub trditvi stroke in raznim raziskavam da geji ne jedo otrok

nevone ::

Če si mentalno tako švoh in rabiš javnost da si ok in ne depresiven, potem si itak težava v mentalnem smislu, meni je vseeno, ko sem mel 140kg in so mi rekli v osnovni debeluh, se nisem zato šel fentat, nikoli nisem mel težave s samozavestjo torej ni bilo problema, koj znanec se je pa obesil.... torej ni problem v okolici ampak v tem kako sprejema oseba okolico, če je oseba nestabilna v osnovi in neodločna potem je breme okolice lahko preveč, ampak ni krivda okolice to, temu se reče ŽIVLJENJE :) Kako se pa spopadeš ti z življenjem pa je stvar posameznika, in ni okolica dolžna pazit na tvoja čustva, ti si dolžan (ali pa če hočeš sebi dobro narediš to) da se obvaruješ pred realnostjo....

Ne vem, čemu bi zagovarjali pozo, da javnost z ljudmi počne, kar se ji zljubi. Če je nekdo mentalno švoh, ga ni potrebno še dodatno slabiti. Sicer se pa strinjam, da glede na trenutno stanje zantnega dela javnosti, je človek, ki se ne zna braniti pred njo, velik revež.

Tu je napaka vaših mnenj da je okolica homofobna, ne ni, okolica je pač takšna kot je, realna, življenska, najboljše bistvo mojega mnenja in tega prispevka pa zadane tale saying

Če ti jebanju nekoga v glavo po nepotrebnem, rečeš da je to življensko, prav, meni se to zdi pobalinsko. Je pa realnost to ja, to se pa strinjam.

Nekaj te lahko prizadane samo če ti pustiš da te prizadane... vsaj v smislu mentalne bolečine, in psihične... pustmo zdaj fizično.

Ja, to 100% drži. Ampak ljudje smo se razvili tudi kot čuteča bitja in nima vsak v vsakem trenutku na voljo popolnoma indiferenten odnos do okolja in sebe.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Heavy ::

dice7 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Tu je napaka vaših mnenj da je okolica homofobna, ne ni, okolica je pač takšna kot je, realna, življenska

Si ze pozabil kk se je slo za otroke? Kljub trditvi stroke in raznim raziskavam da geji ne jedo otrok



Otroka dveh očkov bi v šoli sošolci raztrgali, samo pomisli kako se fajn imajo debeli sošolci pri poslušanju zbadljivk. Na temu je temeljila moja odločitev na glasovanju. Sem homofob zaradi tega?
#TeamFelix

dice7 ::

Heavy je izjavil:

dice7 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Tu je napaka vaših mnenj da je okolica homofobna, ne ni, okolica je pač takšna kot je, realna, življenska

Si ze pozabil kk se je slo za otroke? Kljub trditvi stroke in raznim raziskavam da geji ne jedo otrok



Otroka dveh očkov bi v šoli sošolci raztrgali, samo pomisli kako se fajn imajo debeli sošolci pri poslušanju zbadljivk. Na temu je temeljila moja odločitev na glasovanju. Sem homofob zaradi tega?

Le zakaj bi ga raztrgali, kot da ne bi bilo to druzbeno sprejemljivo

nagobčnik ::

Heavy je izjavil:

dice7 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Tu je napaka vaših mnenj da je okolica homofobna, ne ni, okolica je pač takšna kot je, realna, življenska

Si ze pozabil kk se je slo za otroke? Kljub trditvi stroke in raznim raziskavam da geji ne jedo otrok



Otroka dveh očkov bi v šoli sošolci raztrgali, samo pomisli kako se fajn imajo debeli sošolci pri poslušanju zbadljivk. Na temu je temeljila moja odločitev na glasovanju. Sem homofob zaradi tega?


Definitivno ne veš, o čem si glasoval. Za zaščito otrok pred zbadanjem nisi namreč naredil nič, saj lahko v Sloveniji tako prej kot potem homoseksualec na papirju sam posvoji otroka (ali ga sam zaplodi v prejšnji hetero zvezi) in potem de facto živi s svojim homoseksualnim partnerjem in otrok posledično potem tudi. Ker zbadanje ponavadi ne pride od statusa na papirju, ampak dejanskega stanja, referendumska odločitev na zbadanje ni vplivala. Je pa otroka uspešno "zaščitila" npr. pred tem, da bi po homoseksualnemu partnerju posvojitelja (avtomatsko) dedoval.

nevone ::

Deluje vse načrtovano, but it takes brains to see it. Celoten namen je ustvariti poženščeno populacijo, feministke, homoseksualce, "SJW", multigenderje, čustveno nestabilne osebe,

No saj ... takole jasno izraziš v katero skupino s slabšalnim predznakom razvrščaš nekatere ljudi, katerih lastnosti same po sebi sploh niso negativne.

toliko da nas razdvojijo in skregajo med seboj in z logiko med tem ko nam rodnost pada..

Temu se kot posameznik vedno lahko upreš. Če se pustiš dat skregat, si verjetno tudi ocenil, da se ti splača, sicer se ne bi. Pa če se ti že splača ne, da imaš vsaj moralno zadoščenje.

V glavnem iz nas želijo ustvariti shizofrene med seboj skregane mentalno uničene razvaline z vsemi možnimi psihičnimi motnjami, da bodo lahko rekli, da z osebo ni možno komunicirati, da bodo imeli kaj za zdraviti in zaslužiti, nas nadzirali - ustvarjali neproduktivne vojne s skritimi interesi v ozadju. Ko bomo izumrli, pa nas bodo lahko zamenjali z drugo, bolj poslušno in bolj spolno aktivno (anti-gay, anti-woman) javnostjo, ki je že na pohodu in se že integrira (baje so v Eibiswaldu "plačani" 950€ in živijo v hotelu).

Kdo ima to v načrtu? To je tako, kot bi leta 1918 trdil, da so virus španske gripe med populacijo lansirali neki zarotniki, da bi kaj jaz vem kaj s tem dosegli.
Narava je sama po sebi dovolj kruta, ni ji treba nič pomagat, niti se nihče ne trudi, da bi poslabševal stvari.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

prox ::

nevone je izjavil:

Deluje vse načrtovano, but it takes brains to see it. Celoten namen je ustvariti poženščeno populacijo, feministke, homoseksualce, "SJW", multigenderje, čustveno nestabilne osebe,

No saj ... takole jasno izraziš v katero skupino s slabšalnim predznakom razvrščaš nekatere ljudi, katerih lastnosti same po sebi sploh niso negativne.

toliko da nas razdvojijo in skregajo med seboj in z logiko med tem ko nam rodnost pada..

Temu se kot posameznik vedno lahko upreš. Če se pustiš dat skregat, si verjetno tudi ocenil, da se ti splača, sicer se ne bi. Pa če se ti že splača ne, da imaš vsaj moralno zadoščenje.

V glavnem iz nas želijo ustvariti shizofrene med seboj skregane mentalno uničene razvaline z vsemi možnimi psihičnimi motnjami, da bodo lahko rekli, da z osebo ni možno komunicirati, da bodo imeli kaj za zdraviti in zaslužiti, nas nadzirali - ustvarjali neproduktivne vojne s skritimi interesi v ozadju. Ko bomo izumrli, pa nas bodo lahko zamenjali z drugo, bolj poslušno in bolj spolno aktivno (anti-gay, anti-woman) javnostjo, ki je že na pohodu in se že integrira (baje so v Eibiswaldu "plačani" 950EUR in živijo v hotelu).

Kdo ima to v načrtu? To je tako, kot bi leta 1918 trdil, da so virus španske gripe med populacijo lansirali neki zarotniki, da bi kaj jaz vem kaj s tem dosegli.
Narava je sama po sebi dovolj kruta, ni ji treba nič pomagat, niti se nihče ne trudi, da bi poslabševal stvari.

o+ nevone


Jaz razvrščam ljudi med ljudi. Kategorizirajo se pa kar lepo sami, jaz samo izpostavim že izpostavljene, ki iščejo pozornost.. zdaj jo imajo. Ne pravim, da so to negativni - slabi ljudje, ampak nekateri pretiravajo. Prav je da se borijo za enakost, ampak mislim da so si jo že zdavnaj izborili, ostalo je samo metanje ven, manipuliranje, showbiz.. in taki mečejo slabo luč na ljudi, ki imajo res probleme, pa se zaradi takih in drugačnih oseb ne morejo (upajo) izpostaviti.

Glede kreganja pa ne vem kaj naj rečem, je kontraproduktivno. Če bi se znali argumentirano kregat in debatirati brez da je nekdo užaljen, brez osebnih napadov, bi še šlo ampak izgleda smo še vedno živali, kjer tudi v filozofiranju velja pravilo močnejšega, ali pravilo čustvenejšega..užaljenejšega.. s slovnico pa se ubadajte tisti ki se ukvarjate s tem. Grammarnazis!
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prox ()

Mato989 ::

nevone je izjavil:

Če si mentalno tako švoh in rabiš javnost da si ok in ne depresiven, potem si itak težava v mentalnem smislu, meni je vseeno, ko sem mel 140kg in so mi rekli v osnovni debeluh, se nisem zato šel fentat, nikoli nisem mel težave s samozavestjo torej ni bilo problema, koj znanec se je pa obesil.... torej ni problem v okolici ampak v tem kako sprejema oseba okolico, če je oseba nestabilna v osnovi in neodločna potem je breme okolice lahko preveč, ampak ni krivda okolice to, temu se reče ŽIVLJENJE :) Kako se pa spopadeš ti z življenjem pa je stvar posameznika, in ni okolica dolžna pazit na tvoja čustva, ti si dolžan (ali pa če hočeš sebi dobro narediš to) da se obvaruješ pred realnostjo....

Ne vem, čemu bi zagovarjali pozo, da javnost z ljudmi počne, kar se ji zljubi. Če je nekdo mentalno švoh, ga ni potrebno še dodatno slabiti. Sicer se pa strinjam, da glede na trenutno stanje zantnega dela javnosti, je človek, ki se ne zna braniti pred njo, velik revež.

Tu je napaka vaših mnenj da je okolica homofobna, ne ni, okolica je pač takšna kot je, realna, življenska, najboljše bistvo mojega mnenja in tega prispevka pa zadane tale saying

Če ti jebanju nekoga v glavo po nepotrebnem, rečeš da je to življensko, prav, meni se to zdi pobalinsko. Je pa realnost to ja, to se pa strinjam.

Nekaj te lahko prizadane samo če ti pustiš da te prizadane... vsaj v smislu mentalne bolečine, in psihične... pustmo zdaj fizično.

o+ nevone


Ne, narobe gledaš na stvar, ne da ga MORAŠ še dodatno slabiti, ampak ne rabiš ga dodatno braniti, ker če imaš neko osebo "skoz" v vati pred realnim Svetom, potem enkrat to vato pozabiš in se taka oseba še bolj mentalno sesuje, kot pa če bi od začetka bila v krute realnem Svetu....

Niti ne, da naj javnost počne z ljudmi kar se ji zljubi, fizična nedotakljivost je osnovna pravica, ampak to da pa ne smemo uporabljat besed in imeti mnenja pa četudi to mnenje ne paše nekim skupinam kot so feministke in je označeno kot seksizem, homofobija, ipd, je pač dejansko kot borjenje proti ognju z ognjem... Samo zato ker je morda ta skupina proti kateri se manjše skupine borijo (no "borijo") najbolj številčna (menda) to ne pomeni da tisto pa ni seksizem.

Kaj so kvote drugega kot pure seksizem.... nič ni bolj seksističnega na tem Planetu kot so kvote na podlagi spola.... Kvote po mednožju (kar so kvote ki zajemajo ženske predvsem) so najbolj seksistična stvar, in najbolj ironično ali kar tragikomično je tole, da so si jo izmislilile/li ljudje ki so kao proti rasizmu.... paradoks ki mu ni pare v modernem Svetu.

Ja, to 100% drži. Ampak ljudje smo se razvili tudi kot čuteča bitja in nima vsak v vsakem trenutku na voljo popolnoma indiferenten odnos do okolja in sebe.


In če nima, zakaj mu moramo ali se čutijo dolžni drugi se borit za take ljudi, s tem ne bo postal nič bolj neodvisen ampak le še bolj odvisen od borbe drugih.... Če tega v vsakem trenutku nima, bo to pridobil ali pač upajmo ne nadaljeval roda da se bodo slabosti izginile, ravno survival of the fittest nam je dajalo prepotrebno selekcijo....

dice7 ::

Gre se za to da te druzba sprejme, kar se trenutno na zahodu ne dogaja

V samoi ne poznajo special snowflejkov ampak te ljudi sprejmejo v kulturo in jih ne zanicujejo. potem je tudi manj tezav z depresijo

Some cultures have three defined genders: man, woman, and effeminate man. For example, in Samoa, the fa'afafine, a group of feminine males, are entirely socially accepted. The fa'afafine do not have any of the stigma or distress typically associated in most cultures with deviating from a male/female gender role. This suggests the distress so frequently associated with GID in a Western context is not caused by the disorder itself, but by difficulties encountered from social disapproval by one's culture.[52] However, research has found that the anxiety associated with the disorder persists in cultures, Eastern or otherwise, which are more accepting of gender nonconformity.[53]

Mato989 ::

dice7 je izjavil:

Gre se za to da te druzba sprejme, kar se trenutno na zahodu ne dogaja

V samoi ne poznajo special snowflejkov ampak te ljudi sprejmejo v kulturo in jih ne zanicujejo. potem je tudi manj tezav z depresijo

Some cultures have three defined genders: man, woman, and effeminate man. For example, in Samoa, the fa'afafine, a group of feminine males, are entirely socially accepted. The fa'afafine do not have any of the stigma or distress typically associated in most cultures with deviating from a male/female gender role. This suggests the distress so frequently associated with GID in a Western context is not caused by the disorder itself, but by difficulties encountered from social disapproval by one's culture.[52] However, research has found that the anxiety associated with the disorder persists in cultures, Eastern or otherwise, which are more accepting of gender nonconformity.[53]


Kot pravim, naj bo tolko karakterja in se ne zmeni za nekoga ki ga sploh ne pozna :) To je dokaz kako nad vsem tem je, ker mu ne pride do živega.... To da moramo mi družbo učit je največja zmota vsega, že spet ponavljam ono.

Life is 99% how we take it and 1% how we make it :) To je vso bistvo vsega, in če razni kao izobčenci se ful sekirajo kaj drugi mislijo o njih in kaj govorijo potem so nesrečni, če pa ne, pa jim nič ne more do živega.... case closed, vse je odvisno od njih samih... dokelr jih ne sežigajo, bičajo, kamenjajo ipd... takrat pa moramo postavit zakone in preganjat take ljudi. Govori pa naj vsak kar hoče, osnovna pravica.

prox ::

dice7 je izjavil:

Gre se za to da te druzba sprejme, kar se trenutno na zahodu ne dogaja


Definiraj družbo.
Misliš da obstaja samo en družba v kateri si samo ti in tisti na tvoji strani, ki držite skupaj in imate enako mnenje o vsaki stvari? Ali smo družba mi vsi skupaj? Kdo potem takem ne spada v našo družbo?

Medijski svet nas želi ustvariti take, da bi se vsi kazali v čim lepši luči, slabosti pa se zakrijejo ali pa prikažejo kot "it's not a bug, it's a feature". Ko bi le bilo tako, da bi slabosti znali izkoristiti za dobro. No nekateri svoje hibe uporabijo za npr. zbiranje sredstev, ker smo ljudje pač humani, pomagamo drug drugemu. Nekateri pa le to izkoriščajo.

Še vedno pa smo še vedno samo ljudje, ki se imamo po eni strani za ne vem kako pametne (saj smo ja, odkritja, znanost itd itd..), po drugi strani pa ne znamo rešiti osnovnih problemov v lastni državi, kaj šele v tretjem svetu. Aja tretji svet ne obstaja več, zaj smo vsi povezani, preko telekomunikacijskih naprav, in si vse zaupamo, ena velika družba. Družina, če lahko.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

nevone ::

Govori pa naj vsak kar hoče, osnovna pravica.


Kljub temu se lahko trudimo biti civilizirana družba. Ne vem no, kaj imaš raje, da se komunicira na nekem kulturnem nivoju, ali da se vse vprek zmerjamo in žalimo?

Jaz nisem za zatiranje svobode govora s silo. Pozivanje h kulturnemu dialogu in odnosu do soljudi spada pod svobodo govora in to ni zatiranje svobode govora drugih. Drugi še vedno lahko povedo kar hočejo. Če se z njimi ne strinjaš, to ne pomeni, da jim odrekaš pravico do izražanja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

dice7 ::

Druzba kot zahodna druzba, torej razviti svet. Vzorci obnasanja se (zacuda po mojem) prenasajo med drzavami

Shegevara ::

nevone je izjavil:

Ne ne, ni prisotnost duševne motnje nujno povezana z normalnim funkcioniranjem. Psihopati, morilci, pedofili in drugi duševni bolniki lahko normalno funkcionirajo v družbi.
V današnji družbi brez neke pametne zasnove povsem drugače obravnavamo napako v spolni identiteti napram ostalim napakam identitet, s tem, da bomo eni skupini skušali uresničiti njihove utvare, drugim skupinam bomo pa dajali antipsihotike ne glede na njihovo sposobnost funkcioniranja v družbi.


Ne razumem, kako lahko primerjaš ljudi s "težavami" glede spolne identitete s psihopati, morilci, pedofili. Človek s poljubno spolno identiteto po definiciji ne škoduje nikomur, medtem ko za slednje to ne velja. Lahko so pa te osebe tudi psihopati, morilci, pedofili.

Dojemanje svoje lastne spolne identitete, ki ni v skladu z genitalijami ni duševna motnja. Duševna motnja so potem travme, ki iz tega izhajajo, ker se to po nepotrebnem problematizira in stigmatizira.

o+ nevone


Če sem te naštete vrste duševnih bolnikov v čem primerjal, sem jih v tem, da lahko mnogi (naprimer skoraj vsi psihopati) normalno funkcionirajo, vsaj tako dobro, kot transseksualci.

Kar se tiče pa transsexualnih travm pa zaenkrat še ni znano, če je njihov povzročitel zares samo zahojena družba, kot ti praviš, ali pa se za marsikaj v ozadju skriva tudi problem v duševnem zdravju in delovanju možganov.

Tudi če je problem res samo v družbi, se raje osredotočimo na družbe, kjer imajo teh problemov manj in se vprašamo, kako oni gledajo na problematiko spolne identitete, ker morda se pa imamo zahodnjaki vsaj na kakšnem družbenem področju kaj naučiti od vzhoda.

Zgodovina sprememb…

dice7 ::

Stroka pravi, da edini "zagotovi" problem, ki se ga lahko izpostavi je pac druzba. in po pravici povedano se velik lazje verjame stroki, kot pa forumskim nabijalcem (ni letelo na nobenga specificno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

Shegevara ::

dice7 je izjavil:

Stroka pravi, da edini "zagotovi" problem, ki se ga lahko izpostavi je pac druzba. in po pravici povedano se velik lazje verjame stroki, kot pa forumskim nabijalcem (ni letelo na nobenga specificno)


Sprememba družbe na zahodu bi koristila v tej smeri, da jih bolj odločno sprejema, ne pa, da se jim povsod začenja prilagajati.

nevone ::

Kar se tiče pa transsexualnih travm pa zaenkrat še ni znano, če je njihov povzročitel zares samo zahojena družba, kot ti praviš, ali pa se za marsikaj v ozadju skriva tudi problem v duševnem zdravju in delovanju možganov.

V resnici ni popolnoma jasno, kolikšen del teh traum (in vseh drugih, ne samo transsexualnih) izhaja iz interakcije z ostalo družbo in koliko tega ima človek že po naravi vgrajenega v telo. Jaz mislim, da je vsebnost nekaterih snovi v možganih, ki so pomembne za "pravilno" delovanje, pogojena tudi z samim ustrojem telesa, ki ga narekuje genetika. Vendar do porušitve ravnovesja teh snovi lahko pripelje tudi neugodna interakcija z okoljem. Kaj je odločilni dejavnik ne vem, vem pa, da se pri marsikaterem človeku, če ne bi bil deležen "napačne" obravnave, ti problemi ne bi pojavili.

Tudi če je problem res samo v družbi, se raje osredotočimo na družbe, kjer imajo teh problemov manj in se vprašamo, kako oni gledajo na problematiko spolne identitete, ker morda se pa imamo zahodnjaki vsaj na kakšnem družbenem področju kaj naučiti od vzhoda.

Niti vzhodna, niti zahodna kultura, kot je jih klišejsko pojmuje, ne more tega rešiti na izključujoč način. Če Vzhodno smatramo kot bolj duhovno in Zahodno, kot bolj materialno v resnici nobena sama po sebi ne pokrije celotnega spektra. Pretirano poudarjanje duhovnega in zanemarjanje materialnega je pa prav tako pogubno, ker nenazadnje je osnova za duhovno vendarle tudi materialna.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.
««
22 / 43
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So ženske slabše programerke ali samo necenjene? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Rezultati
25457216 (51139) jype

Več podobnih tem