» »

Gender stuff #1

Gender stuff #1

Temo vidijo: vsi
««
12 / 43
»»

Mato989 ::

A boš citiral kje je kdo komu kaj prepovedoval ali se boš še naprej drl svoje blodnje?

Samo nekaterim smo razložili, da je tudi starševa odločitev za tip igrače eden od kamenčkov v mozaiku zunanjih elementov, ki vplivajo na otrokovo izbiro kariere.

Kar posledično skupaj z drugimi vplivi, glede na to, da se razmeroma velik delež staršev (in okolice) odloča za tip igrače glede na obliko spolovil obdarjenca, zelo verjetno pripelje do drastično različnih stopenj zastopanja spolov v nekaterih panogah.


Ne, če ima oseba nekaj logike in dovolj želje gre vse, če pa ne pa je tudi izgovor da so starši zaradi kupovanja točno takih igrač krivi dober, Veš v stilu onega, vsak izgovor je dober pa če ga pes prnese :)

Kar se pa tiče zakaj to govorim, pa je zato ker tukaj eni pišej oda če se otrok hoče igrat z barbiku mu naj to pustijo, a ni to direktno govorjenje ljudem kaj naj počnejo z lastnim denarjem? Se ti ne zdi to kot poseg v odločanje o zapravljanju tujega denarja?

Bolj kot ne ta raziskava kvečjemu kaže le, da če sploh obstajajo genetske preference, so izredno majhne.


So pa, torej se strinajte da genetika tudi vpliva na tole :)

thramos ::

Mato989 je izjavil:


Ne, če ima oseba nekaj logike in dovolj želje gre vse, če pa ne pa je tudi izgovor da so starši zaradi kupovanja točno takih igrač krivi dober, Veš v stilu onega, vsak izgovor je dober pa če ga pes prnese :)


Če ne razumeš določenih bolj subtilnih vzročno posledičnih povezav, jih pač ne razumeš. S čimer ni nič narobe, ampak s takšnimi izjavami kot je zgornja samo javno obelodanjaš svojo nesposobnost in smajli na koncu stavka nič ne zmanjša bedarij, ki jih pišeš.

Mato989 je izjavil:

So pa, torej se strinajte da genetika tudi vpliva na tole :)


To je vse, kar si uspel potegnit iz stavka "če sploh obstajajo genetske preference, so izredno majhne"?

Mato989 ::

thramos je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ne, če ima oseba nekaj logike in dovolj želje gre vse, če pa ne pa je tudi izgovor da so starši zaradi kupovanja točno takih igrač krivi dober, Veš v stilu onega, vsak izgovor je dober pa če ga pes prnese :)


Če ne razumeš določenih bolj subtilnih vzročno posledičnih povezav, jih pač ne razumeš. S čimer ni nič narobe, ampak s takšnimi izjavami kot je zgornja samo javno obelodanjaš svojo nesposobnost in smajli na koncu stavka nič ne zmanjša bedarij, ki jih pišeš.

Mato989 je izjavil:

So pa, torej se strinajte da genetika tudi vpliva na tole :)


To je vse, kar si uspel potegnit iz stavka "če sploh obstajajo genetske preference, so izredno majhne"?


Tako kot ti ne razumeš da ded pač naj bo DED, ženska pa ženska... ti ne razumeš da je skozi zgodovino se kreirala pač neka to kar govoriš, subtilna povezava, kaj dela moški in kaj ženske, ni bilo zastonj da so tipi lovili, ženske pa nabirale, ker so bili bolj primerni za taka opravila, in to ni bil seksizem. In če hoče ženska danes bit v poklicih ki jih družba smatra za moške naj bo, samo ji bo pač težje, kot bo tipom težje drugje, pač je tako, če komu ni kaj prav, predlagam da gre v Savdsko Arabijo, tam so ženske zelo enakopravne.

Tole na Zahodu kar se danes dogaja z seksizmom in rasizmom in jokanjem bab mi sliši na tisto, ponudiš ženski prst (svobodo) in hoče roko... vedno bolj sliči na tole. Pač je ženskam in suporterjem feminizma uspelo zmaličit družbo da deci več ne upajo in smejo vsekat po mizi, ampak kot kaže korekcija prihaja iz srednjega vzhoda. Ironično je da si jo skozi subtilno vzorčno povezavo iz preteklosti patriarhata, želijo ravno tisti osebki ki se borijo za enakopravnost not pa spuščajo ljudi z miselnostjo srednjega veka.

To je vse, kar si uspel potegnit iz stavka "če sploh obstajajo genetske preference, so izredno majhne"?


Potegnil sem ven to kar nekateri trdijo da NI res, potem pa eni drugi trdite da je ampak malo, torej kaj če bi se prvo suporterji feminizma in feministke odločili in zedinili kaj je, ali so torej genetski vplivi ali ne, in če so kakšni so, ko bote pa prišli na skupno točno pa se bomo dalje pogovarjali, prej pa izpadete skrajno nekonsistenčni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

thramos ::

Mato989 je izjavil:

Tako kot ti ne razumeš da ded pač naj bo DED, ženska pa ženska...


Bravo. V en post si uspel zbrat kar lepo zbirko seksističnih predsodkov. Ker smo jih v tej temi že parkrat ovrgli kot neosnovane, ne vidim smisla v odgovarjanju.

Mato989 je izjavil:


Potegnil sem ven to kar nekateri trdijo da NI res, potem pa eni drugi trdite da je ampak malo, torej kaj če bi se prvo suporterji feminizma in feministke odločili in zedinili kaj je, ali so torej genetski vplivi ali ne, in če so kakšni so, ko bote pa prišli na skupno točno pa se bomo dalje pogovarjali, prej pa izpadete skrajno nekonsistenčni.


Debatiraš z mano. Že parkrat sem te pozval, da citiraš izjave, ki mi jih podtikaš, pa ni bilo nič od tebe. Zelo lahko je tepsti slamnatega moža. A ti, kot pravi moški 19. stoletja še vedno pretepaš ženo?

Mato989 ::

thramos je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Tako kot ti ne razumeš da ded pač naj bo DED, ženska pa ženska...


Bravo. V en post si uspel zbrat kar lepo zbirko seksističnih predsodkov. Ker smo jih v tej temi že parkrat ovrgli kot neosnovane, ne vidim smisla v odgovarjanju.

Mato989 je izjavil:


Potegnil sem ven to kar nekateri trdijo da NI res, potem pa eni drugi trdite da je ampak malo, torej kaj če bi se prvo suporterji feminizma in feministke odločili in zedinili kaj je, ali so torej genetski vplivi ali ne, in če so kakšni so, ko bote pa prišli na skupno točno pa se bomo dalje pogovarjali, prej pa izpadete skrajno nekonsistenčni.


Debatiraš z mano. Že parkrat sem te pozval, da citiraš izjave, ki mi jih podtikaš, pa ni bilo nič od tebe. Zelo lahko je tepsti slamnatega moža. A ti, kot pravi moški 19. stoletja še vedno pretepaš ženo?


Seksizem je to samo v tvojih glavah, če je to seksizem potem je to kar ti zagovarjaš za mene posiljevanje družbe z nečim kar hočete posamezniki. A bi rad naredo novo "arijsko družbo" al boste počasi nehali z tem družbenim inženiringom, kot da poženščeni metroseksualci niso dovolj, zdaj bodo morali nosit še roza barvo oblek, da boš zadovoljen. Predlagam da predlagate ustanovitev komisije ki bo določala kaj naj moški jejo, pijejo, kako se naj oblačijo in kako popuščat babncam da bo konec seksizma.

Debatiram s tabo ampak nikoli ne vidim da bi kateri feministek popravil delnega somišljenika pri njegovih "blodnjah", kot je recimo ta da genetika nič ne vpliva. Le zakaj? Ker je vseeno večinsko na isti strani ali kako?

dice7 ::

nihce nicesar ne predlaga in nobenga starsa ne sili kere igrace mora kupovat, ti se delas slepega da se te stvari ne dogajajo in mislis, da je to vse narava, kar ocitno ni

D3m ::

dice7 je izjavil:

foter kupi sinu avto ker je to pac sin. ce bi bla hcerka bi pa kupu barbiko. ka pa 2 mesca star froc ve kero igraco bi rad imel


Mojemu sem dal na izbiro pink barvna igrača ali modri avto.

Izbral je slednje.

Moj otrok ve kaj bi rad.
|HP EliteBook|R5 6650U|

dice7 ::

tvoj otrok je pac izbral tist avto. cisto vsak fantek ga pa nebi

nevone ::

Predlagam da predlagate ustanovitev komisije ki bo določala kaj naj moški jejo, pijejo, kako se naj oblačijo in kako popuščat babncam da bo konec seksizma.


Edini, ki kaj predpisuje tukaj, si to ti. Mi samo dopuščamo. Ti pa hočeš, da so vsi ljudje po tvoji meri, torej meri večine, ki se edina smatra za normalno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mato989 ::

nevone je izjavil:

Predlagam da predlagate ustanovitev komisije ki bo določala kaj naj moški jejo, pijejo, kako se naj oblačijo in kako popuščat babncam da bo konec seksizma.


Edini, ki kaj predpisuje tukaj, si to ti. Mi samo dopuščamo. Ti pa hočeš, da so vsi ljudje po tvoji meri, torej meri večine, ki se edina smatra za normalno.

o+ nevone


Saj ma tudi večina na volitvah zmeraj "prav" kajne? Demokracija pač je diktatura večina nad manjšino, ker "51%" glasov vzame želje stran "49%"... vedno in povsod.

Jaz nič ne predpisujem ampak jaz tudi ne poskušam ničesar spremenit z jokanjem v javnosti in govorjenjem o nečem kar je smešno. Trg in ekonomija vedno na koncu brez intervencije popravita samega sebe kot je tržno najbolj smotrno, in to zadeva tudi human resources torej delovno silo, in če bo bolj ekonomično smiselno imet zaposlene moške zaradi tega in tega, bo tako, če pa bo obratno bo pa obratno, umetni posegi na trg (kot je med drugim kvantitativno sproščanje) bodo na koncu vedno naredili še hujše kot če bi pustili vse skup pri miru... In to velja tudi za ti. seksizem ali diskriminacijo,

Vote with your wallet and feet bi jaz temu rekel, glede na to da je 50% žensk ali celo malo več.

D3m ::

dice7 je izjavil:

tvoj otrok je pac izbral tist avto. cisto vsak fantek ga pa nebi


Si opazil to pri svojem tudi?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

gruntfürmich ::

thramos je izjavil:

A imate kdorkolisteže kakršenkoli dokaz, da genetika nedvomno vpliva na človeške družbene vloge, kot je recimo izbira igrače? Da obstaja "biološko nagnjenje do negovanja"?

Zanimivo, kako nekateri ne dojamejo, da sploh ne govorimo o tem, kako pravilno vzgajati otroke, ampak le o tem, kakšne so posledice nekaterih vidikov vzgoje.


pa kaj bluzite, kot da ni že ničkolikokrat videno da se eni fantje raje igrajo s punčkami in v družbi deklic, nekatere punčke pa obratno. kot da jim tista igračka to onemogoča, in jih že v štartu zaznamuje...

bedarija! vaše blodnje ne vzdržijo vode, in biologija/genetika še kako vpliva na to, ne pa da igračka položena v zibelko odločilno vpliva na 'izbiro' spola.

takšne psihopatije raje blodite na legebitrskih shodih...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dice7 ::

D3m je izjavil:

dice7 je izjavil:

tvoj otrok je pac izbral tist avto. cisto vsak fantek ga pa nebi


Si opazil to pri svojem tudi?

so opazili znanstveniki

D3m ::

Aja torej sam nimaš se pa zanašaš, kaj drugi mislijo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

dice7 ::

Ti se zanasas na anekdotne dokaze namesto empiricnih in posplosujes celotno prebivalstvo na podlagi par primerov

D3m ::

Ne jaz se zanašam samo na moj primer. Kaj je pri drugih ali kaj ti misliš me ne zanima.

In, ko pride avgusta na svet punčka bom podrobno opazoval, katero igračo si bo izbrala.
|HP EliteBook|R5 6650U|

dice7 ::

in svojga primera ne mores aplicirat na celotno mosko populacijo

nevone ::

Saj ma tudi večina na volitvah zmeraj "prav" kajne? Demokracija pač je diktatura večina nad manjšino, ker "51%" glasov vzame želje stran "49%"... vedno in povsod.Saj ma tudi večina na volitvah zmeraj "prav" kajne? Demokracija pač je diktatura večina nad manjšino, ker "51%" glasov vzame želje stran "49%"... vedno in povsod.

Se pravi, ko ne boš več v večini, se boš z vsem svojim obnašanjem podredil novi večini?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

D3m ::

dice7 je izjavil:

in svojga primera ne mores aplicirat na celotno mosko populacijo


Pa kdo piše, da hočem. Pišem samo kako je pri meni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

koramberger ::

Fantki veliko prej začnejo izbirat avte kot punčke, kot bi to radi priznali feminaciji. Tudi pri šimpanzih in drugih primatih je opazit enako razliko med fantki in punčkami, tako da so te karakteristike zelo verjetno vsidrane z več miljoni let evolucije.
Če že pri tako mladih najdemo razlike v vedenju, kako različno mora biti šele celotna osebnost po desetletjih odraščanja in delovanja hormonov, ki bistvene razlike naredijo šele v puberteti.

nevone ::

feminaciji


Feminaciji dopuščajo razlike v okviru posameznega spola, nasprotniki bi pa radi vse oblekli v "uniformo" vnaprej predpisano za vsak spol.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

koramberger ::

Obstajajo feministke, katere vsak normalen človek podpira (volilna pravica, enakopravnost, enake možnosti ipd). Potem pa obstajajo feminacistke, ki trdijo da je spol socialni konstrukt, da morajo biti moški zdaj tisoč let zatirani ali pa da je treba pobit 90% moških. Noben "nasprotnik" feminizma nima tako ekstremnih pogledov na gender temo kot feminaziji. But they get away with it. Because... fuck logic...

Zgodovina sprememb…

Engmans ::

No, pa da še jaz povem mojo izkušnjo, in enega izmed možnih razlogov za manj žensk v IT na primeru, ki se je celo končal z tožbo zaradi spolne diskriminacije (na srečo izgubljene).

Študiral sem v sloveniji, študil končal v tujini (podaljšana izmenjava, nekje severneje od nas). Po faksu seveda nisem znal kaj dosti (razen stvari s faksa seveda), pa sem malo pošiljal prošnje, in nekako pristal v nekem manjšem/srednjem podjetju, ki dela support za neke naprave za nekaj deset firm (ki se jim ne splača imet treniranega kadra še za to, ampak za vse spremembe/kustomizacije/... pokličejo to firmo).

V tem oddelku za ta produkt smo bili trije, en "stari geek" (dejansko smo ga klicali "stari" oz. včasih "fotr"), samo s srednjo šolo, doma familija (zaposlen že od prej), jaz, samski, brez otrok (novopečeni s faksa, neko povprečje na faksu), in ena sodelavka, isto samska, nič otrok (istočasno zaposlena kot jaz) z magisterijem, in res lepim CVjem (kar nekaj izkušenj). Ta "stari" je imel kar lepo plačo, ona nekaj vmes, jaz pa pač za sever neko srednjo žalost, ampak obljube po povišicah in dodatkih na svašta, so me prepričale da "ajde pa gremo, v najslabšem primeru gre v CV, pa nekaj se bom naučil".

In seveda, na začetku še ni bilo toliko dela, oba nova sva delala na bolj brezveznih taskih, ki so bili na to-doju že leta (premakni ta gumb tam, zamenjaj default vrednost, dodaj te izračune,...), da sva se spoznala s kodo, medtem pa so bili prodajniki pridni, in število strank se je povečalo. Delo je bilo precej fleksibilno - če ni bilo dela, smo prišli ob desetih na šiht, in ob dvanajstih (vmes še kosilo, seveda) smo šli domov (uradni delovni čas sicer 9-17h, ampak brez štemplanja, za to se ni nihče sekiral, dokler je bilo delo opravljeno).

Ob normalnih dnevih, je bilo dela ravno za tistih normalnih 8 ur. Vsake toliko je pa zagustilo (interni deadline pri stranki do petka ali konca meseca, in seveda se ravno 31. odločijo klicat za nekaj, kar bi lahko sporočili že kak mesec prej), in ravno tam so se poznale razlike. Čez dan je šlo. Ko se je ura približevale peti popoldne, pa se je pojavljala vse bolj tipična situacija - jaz in stari tipkava, telefoni,... od sodelavke pa besede (nekaj v smislu) "ura je že pet, jaz bom mogla it, sej vama bo ratalo zrihtat, ane?". In tako več ali manj vsakič, ko se je kaj zavleklo. Potem so bili primeri, ko je bilo treba it na teren (za en dan, dva, mogoče tri, na drug konec države ali evrope, za kako offline delo, upgrade česa, ali pa it z prodajnikom - ker le-ti ponavadi ne znajo zapisat želj stranke, ali pa obljubijo preveč/nerealno). In lahko uganete, kdo se je vedno izgovoril, da "takrat pe res ne more". Zanimivo tudi, da če je šlo za izobraževanja za nas (vse od brezveznih cisco izobraževanj in certifikatov, pa do nekih čistih specifik industrije), če je izobraževanje pomenilo manj časa v službi, ok, če je bilo izobraževanje drugje, ali pa kake tiste "od osmih do osmih" schnell-kurs seanse, sva pa bila spet jaz in stari sama tam.

Seveda se je vse to odražalo tudi na plačilih, osnovna plača, ki je narasla zaradi dobrih ocen strank, pa nadure, pa certifikati, pa terensko delo, pa če si šel z prodajnikom zraven še dodatek za to, pa dodatek po implementaciji zahtev nove stranke, itd itd., pa je bil končni znesek kar lep (tudi za sever). Seveda samo pri tistih, ki so to delali (torej jaz in stari - ona pa ostala na nekaj malega zvišani osnovni plači).

In potem, po nekaj letih take situacije, je prišlo do nekega prekrivanja poslovnih dogodkov (neki veliki upgradei, še nekaj novih strank), in za cca 1. leto smo rabili še nekoga novega, in najeli smo svežepečenega turbo-študenta, še celo brez diplome takrat - podobnega mlajšemu meni. Prvih nekaj mesecev se je lovil, potem mu je zalaufalo, s "tastarim" sva ga še toliko "zbrcala", da je dokončal faks (ni falilo dosti), in ob desetih zvečer smo bili tam trije, ki smo tipkali in služili drage nadure.

Tisto "začasno" leto je trajalo skoraj dve leti, a situacije se je umirila, in realno je bilo dela spet samo za največ tri ljudi, in "tanovemu" po neki višji kadrovski logiki ne bi več podaljšali pogodbe. A seveda, ker smo imeli dobrega nadrejenega, ki je poznal situacijo v ekipi, se je končalo tako, da pogodbe niso podaljšali sodelavki. Mine nekaj mesecev, in prileti tožba - spolna diskriminacija, mobing, ne-fer zaposlovanje (še celo omenjeno da "tanovi" ni imel diplome ob zaposlitvi), nižje plačilo zaradi spola, itd itd. Štiri leta kasneje (jaz sem vmes zamenjal šiht, ker je podjetje prevzelo drugo podjetje, jaz pa dobil šanso drugje), pa je na srečo bila situacija rešena v korist podjetja (verjetno ker je novi lastnih vložil še precej več denarja v pravno službo). Od "tastarega" sem izvedel da so na sodišču več dni/"seans"(ne vem kako se reče temu) šteli zaprte taske, službene poti, in vlekli ven stare ankete strank, kjer so nas stranke pohvalile, da so opravičevali naše večje plače (če bi imeli obvezno štemplanje/registracijo, bi bilo baje dosti lažje).

In sedaj se postavi v situacijo nekoga, ki zaposluje pri sorodnem podjetju, in se mu ta bivša sodelavka prijavi za delovno mesto, in ta, ki zaposluje, slučajno pozna njenega bivšega sodelavca (mene), in ga vpraša za mnenje o njej... le kako naj pozitivno odgovorim na to vprašanje? (za info: povedal sem mu to zgodbo celo, pa se je odločil najeti nekoga drugega, upam, da ga ne bo tožila).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engmans ()

Invictus ::

Poanta tega posta je, da štemplanje kartice ni za v smeti :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Engmans je izjavil:

No, pa da še jaz povem mojo izkušnjo, in enega izmed možnih razlogov za manj žensk v IT na primeru, ki se je celo končal z tožbo zaradi spolne diskriminacije (na srečo izgubljene).

Študiral sem v sloveniji, študil končal v tujini (podaljšana izmenjava, nekje severneje od nas). Po faksu seveda nisem znal kaj dosti (razen stvari s faksa seveda), pa sem malo pošiljal prošnje, in nekako pristal v nekem manjšem/srednjem podjetju, ki dela support za neke naprave za nekaj deset firm (ki se jim ne splača imet treniranega kadra še za to, ampak za vse spremembe/kustomizacije/... pokličejo to firmo).

V tem oddelku za ta produkt smo bili trije, en "stari geek" (dejansko smo ga klicali "stari" oz. včasih "fotr"), samo s srednjo šolo, doma familija (zaposlen že od prej), jaz, samski, brez otrok (novopečeni s faksa, neko povprečje na faksu), in ena sodelavka, isto samska, nič otrok (istočasno zaposlena kot jaz) z magisterijem, in res lepim CVjem (kar nekaj izkušenj). Ta "stari" je imel kar lepo plačo, ona nekaj vmes, jaz pa pač za sever neko srednjo žalost, ampak obljube po povišicah in dodatkih na svašta, so me prepričale da "ajde pa gremo, v najslabšem primeru gre v CV, pa nekaj se bom naučil".

In seveda, na začetku še ni bilo toliko dela, oba nova sva delala na bolj brezveznih taskih, ki so bili na to-doju že leta (premakni ta gumb tam, zamenjaj default vrednost, dodaj te izračune,...), da sva se spoznala s kodo, medtem pa so bili prodajniki pridni, in število strank se je povečalo. Delo je bilo precej fleksibilno - če ni bilo dela, smo prišli ob desetih na šiht, in ob dvanajstih (vmes še kosilo, seveda) smo šli domov (uradni delovni čas sicer 9-17h, ampak brez štemplanja, za to se ni nihče sekiral, dokler je bilo delo opravljeno).

Ob normalnih dnevih, je bilo dela ravno za tistih normalnih 8 ur. Vsake toliko je pa zagustilo (interni deadline pri stranki do petka ali konca meseca, in seveda se ravno 31. odločijo klicat za nekaj, kar bi lahko sporočili že kak mesec prej), in ravno tam so se poznale razlike. Čez dan je šlo. Ko se je ura približevale peti popoldne, pa se je pojavljala vse bolj tipična situacija - jaz in stari tipkava, telefoni,... od sodelavke pa besede (nekaj v smislu) "ura je že pet, jaz bom mogla it, sej vama bo ratalo zrihtat, ane?". In tako več ali manj vsakič, ko se je kaj zavleklo. Potem so bili primeri, ko je bilo treba it na teren (za en dan, dva, mogoče tri, na drug konec države ali evrope, za kako offline delo, upgrade česa, ali pa it z prodajnikom - ker le-ti ponavadi ne znajo zapisat želj stranke, ali pa obljubijo preveč/nerealno). In lahko uganete, kdo se je vedno izgovoril, da "takrat pe res ne more". Zanimivo tudi, da če je šlo za izobraževanja za nas (vse od brezveznih cisco izobraževanj in certifikatov, pa do nekih čistih specifik industrije), če je izobraževanje pomenilo manj časa v službi, ok, če je bilo izobraževanje drugje, ali pa kake tiste "od osmih do osmih" schnell-kurs seanse, sva pa bila spet jaz in stari sama tam.

Seveda se je vse to odražalo tudi na plačilih, osnovna plača, ki je narasla zaradi dobrih ocen strank, pa nadure, pa certifikati, pa terensko delo, pa če si šel z prodajnikom zraven še dodatek za to, pa dodatek po implementaciji zahtev nove stranke, itd itd., pa je bil končni znesek kar lep (tudi za sever). Seveda samo pri tistih, ki so to delali (torej jaz in stari - ona pa ostala na nekaj malega zvišani osnovni plači).

In potem, po nekaj letih take situacije, je prišlo do nekega prekrivanja poslovnih dogodkov (neki veliki upgradei, še nekaj novih strank), in za cca 1. leto smo rabili še nekoga novega, in najeli smo svežepečenega turbo-študenta, še celo brez diplome takrat - podobnega mlajšemu meni. Prvih nekaj mesecev se je lovil, potem mu je zalaufalo, s "tastarim" sva ga še toliko "zbrcala", da je dokončal faks (ni falilo dosti), in ob desetih zvečer smo bili tam trije, ki smo tipkali in služili drage nadure.

Tisto "začasno" leto je trajalo skoraj dve leti, a situacije se je umirila, in realno je bilo dela spet samo za največ tri ljudi, in "tanovemu" po neki višji kadrovski logiki ne bi več podaljšali pogodbe. A seveda, ker smo imeli dobrega nadrejenega, ki je poznal situacijo v ekipi, se je končalo tako, da pogodbe niso podaljšali sodelavki. Mine nekaj mesecev, in prileti tožba - spolna diskriminacija, mobing, ne-fer zaposlovanje (še celo omenjeno da "tanovi" ni imel diplome ob zaposlitvi), nižje plačilo zaradi spola, itd itd. Štiri leta kasneje (jaz sem vmes zamenjal šiht, ker je podjetje prevzelo drugo podjetje, jaz pa dobil šanso drugje), pa je na srečo bila situacija rešena v korist podjetja (verjetno ker je novi lastnih vložil še precej več denarja v pravno službo). Od "tastarega" sem izvedel da so na sodišču več dni/"seans"(ne vem kako se reče temu) šteli zaprte taske, službene poti, in vlekli ven stare ankete strank, kjer so nas stranke pohvalile, da so opravičevali naše večje plače (če bi imeli obvezno štemplanje/registracijo, bi bilo baje dosti lažje).

In sedaj se postavi v situacijo nekoga, ki zaposluje pri sorodnem podjetju, in se mu ta bivša sodelavka prijavi za delovno mesto, in ta, ki zaposluje, slučajno pozna njenega bivšega sodelavca (mene), in ga vpraša za mnenje o njej... le kako naj pozitivno odgovorim na to vprašanje? (za info: povedal sem mu to zgodbo celo, pa se je odločil najeti nekoga drugega, upam, da ga ne bo tožila).


Še ena v dolgi vrsti izkoriščanja spoal v korist, od žensk, in potem se čudijo da jih nihče noče na delovnem mestu in se jih izogibajo, krivijo naj kar lastne kolegice :)

nevone ::

Ja, na žalost je tako, da se v vsakem boju za pravice kogarkoli, okoristijo tudi (predvsem) tisti, ki si tega ne zaslužijo in katerim ta boj ni namenjen.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nagobčnik ::

Mato989 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:


Pa še nekaj se mi zdi zanimivo pri tej raziskavi:

In comparison, 30% of females significantly preferred plush toys, 39% preferred wheeled toys (G-tests, all p-values under .05), and 30% had no significant preference.


Več opic ženskega spola je imelo raje "moško" igračo kot "žensko". In samo 30 % opic ženskega spola ima "nagjenje do negovanja", če verjamemo, da interakcija z določeno igračo pomeni to.


Enim tukaj še kar ni jasno da če foter kupi igračo svojemu otroku mu ne morete feminaziji prepovedovat da kupi tanka ampak mora kupit punčko ne glede na to KAR OTROK HOČE!

Kdaj vam bo to jasno da ni vaš denar.


A sem mogoče napisal, da bi jaz komu prepovedoval svojemu otroku kupovat karkoli ? A ti sploh znaš debatirat brez podtikanja? Evo, še malo si daj duška:



:)):)):))

Mato989 ::

nagobčnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:


Pa še nekaj se mi zdi zanimivo pri tej raziskavi:

In comparison, 30% of females significantly preferred plush toys, 39% preferred wheeled toys (G-tests, all p-values under .05), and 30% had no significant preference.


Več opic ženskega spola je imelo raje "moško" igračo kot "žensko". In samo 30 % opic ženskega spola ima "nagjenje do negovanja", če verjamemo, da interakcija z določeno igračo pomeni to.


Enim tukaj še kar ni jasno da če foter kupi igračo svojemu otroku mu ne morete feminaziji prepovedovat da kupi tanka ampak mora kupit punčko ne glede na to KAR OTROK HOČE!

Kdaj vam bo to jasno da ni vaš denar.


A sem mogoče napisal, da bi jaz komu prepovedoval svojemu otroku kupovat karkoli ? A ti sploh znaš debatirat brez podtikanja? Evo, še malo si daj duška:



:)):)):))


Tam je nekdo ne da se mi iskat kdo napisal, da če otrok hoče barbiko se mu jo naj kupi, ne pa sili v avtka.... kaj je to drugega kot govorjenje kaj naj delajo starši z LASTNIM denarjem?

Zdaj se odloči ali se s tem strinjaš ali ne, bom pa točno pogledal zdaj kdo je to napisal

Mato989 ::

Mato989 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:


Pa še nekaj se mi zdi zanimivo pri tej raziskavi:

In comparison, 30% of females significantly preferred plush toys, 39% preferred wheeled toys (G-tests, all p-values under .05), and 30% had no significant preference.


Več opic ženskega spola je imelo raje "moško" igračo kot "žensko". In samo 30 % opic ženskega spola ima "nagjenje do negovanja", če verjamemo, da interakcija z določeno igračo pomeni to.


Enim tukaj še kar ni jasno da če foter kupi igračo svojemu otroku mu ne morete feminaziji prepovedovat da kupi tanka ampak mora kupit punčko ne glede na to KAR OTROK HOČE!

Kdaj vam bo to jasno da ni vaš denar.


A sem mogoče napisal, da bi jaz komu prepovedoval svojemu otroku kupovat karkoli ? A ti sploh znaš debatirat brez podtikanja? Evo, še malo si daj duška:



:)):)):))


Tam je nekdo ne da se mi iskat kdo napisal, da če otrok hoče barbiko se mu jo naj kupi, ne pa sili v avtka.... kaj je to drugega kot govorjenje kaj naj delajo starši z LASTNIM denarjem?

Zdaj se odloči ali se s tem strinjaš ali ne, bom pa točno pogledal zdaj kdo je to napisal



Evo ti primer uporabnika/ce ki bi rad učil starše kaj naj počnejo in kako z vzgojo, kto da je doktor na področju vzgajanja:

S tem je vse v redu. Dokler se fantkov ne kaznuje (pa magari z zasmehovanjem) ker se z barbikami igrajo. Al pa trga avtomobilčke iz rok deklic. Al pa ko se po vrtcih in trgovinah deli igrače na une za deklice pa une za dečke...


Kdo ima tu torje pravico da drugim govori o tem kako naj vzgajajo finančno in nefinančno (oba vidika) lastne otroke? Nek uporabnik??? A je morda doktor psihologije otrok?

ZaphodBB ::

foter kupi sinu avto ker je to pac sin. ce bi bla hcerka bi pa kupu barbiko. ka pa 2 mesca star froc ve kero igraco bi rad imel

Ti pojma nimaš kako zgleda 2 mesca star otrok in kakšne igrače so primerne za njega.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

dice7 ::

Dober argument

nagobčnik ::

Mato989 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:


Pa še nekaj se mi zdi zanimivo pri tej raziskavi:

In comparison, 30% of females significantly preferred plush toys, 39% preferred wheeled toys (G-tests, all p-values under .05), and 30% had no significant preference.


Več opic ženskega spola je imelo raje "moško" igračo kot "žensko". In samo 30 % opic ženskega spola ima "nagjenje do negovanja", če verjamemo, da interakcija z določeno igračo pomeni to.


Enim tukaj še kar ni jasno da če foter kupi igračo svojemu otroku mu ne morete feminaziji prepovedovat da kupi tanka ampak mora kupit punčko ne glede na to KAR OTROK HOČE!

Kdaj vam bo to jasno da ni vaš denar.


A sem mogoče napisal, da bi jaz komu prepovedoval svojemu otroku kupovat karkoli ? A ti sploh znaš debatirat brez podtikanja? Evo, še malo si daj duška:



:)):)):))


Tam je nekdo ne da se mi iskat kdo napisal, da če otrok hoče barbiko se mu jo naj kupi, ne pa sili v avtka.... kaj je to drugega kot govorjenje kaj naj delajo starši z LASTNIM denarjem?

Zdaj se odloči ali se s tem strinjaš ali ne, bom pa točno pogledal zdaj kdo je to napisal



Evo ti primer uporabnika/ce ki bi rad učil starše kaj naj počnejo in kako z vzgojo, kto da je doktor na področju vzgajanja:

S tem je vse v redu. Dokler se fantkov ne kaznuje (pa magari z zasmehovanjem) ker se z barbikami igrajo. Al pa trga avtomobilčke iz rok deklic. Al pa ko se po vrtcih in trgovinah deli igrače na une za deklice pa une za dečke...


Kdo ima tu torje pravico da drugim govori o tem kako naj vzgajajo finančno in nefinančno (oba vidika) lastne otroke? Nek uporabnik??? A je morda doktor psihologije otrok?


1. Če odgovarjaš meni in me naslavljaš v 2. osebi (odebeljeno), bi moral poiskat, kje sem JAZ to napisal. Ne nekdo drug 8 strani nazaj.

2. Če me že citiraš, odgovarjaj na citirano, ne pa na izjavo nekoga drugega izpred 8 strani - ja, temu citiranje služi - da dejansko označiš, kdo je kaj in kdaj napisal.

3. Tudi ta oseba pravi, da bi se ravnala po otrokovih željah, ne pa proti otrokovim željam, kot podtikaš ti (odebeljeno). In tudi ta oseba ni nikjer napisala, da bi prepovedala staršem kupovati svojim otrokom karkoli.

Mato989 ::

3. Tudi ta oseba pravi, da bi se ravnala po otrokovih željah, ne pa proti otrokovim željam, kot podtikaš ti (odebeljeno). In tudi ta oseba ni nikjer napisala, da bi prepovedala staršem kupovati svojim otrokom karkoli.


Ne ona naslavlja tudi druge kako morajo zapravit denar in se ravnat po otrokovih željah, od kje ji taka avtoriteta in dovoljenje da to počne? feminaciji si to srčno želite ja, radi bi se šli družbenega inženiringa na plečih drugih ljudi ki se tega nočejo it, in ker vam rata bolj tak v eno spakedranščino je posledica da so danes ženske še bolj nesrečne kot nekoč ko so bile manj svobodne, a ni to ironija :)

nagobčnik ::

O zapravljanju denarja ne izgubi niti ene besede. Niti ne omenja, bi delovala proti volji otrok. Niti ne omenja, da bi karkoli prepovedala. To, česa si pa kdo srčno želi, pa pusti ob strani. Še teksta ne znaš brat, pa bi rad bral misli.

Mato989 ::

nagobčnik je izjavil:

O zapravljanju denarja ne izgubi niti ene besede. Niti ne omenja, bi delovala proti volji otrok. Niti ne omenja, da bi karkoli prepovedala. To, česa si pa kdo srčno želi, pa pusti ob strani. Še teksta ne znaš brat, pa bi rad bral misli.


Kako da ne, implicira da če se starši pri ZAPRAVLJANJU lastnega denarja ne pokorijo željam otroka da delajo narobe... to je logični zaključek te povedi oz odstavka. Ki za povrhu pomeni da starši napačno zapravljajo lasten denar in bi bilo bolje da bi ga drugače (implicira kako je bolje porabit denar)

zelo enostavno. Mokre sanje feminacijev ki bi se šli družbenega inženiringa...

nagobčnik ::

Recimo, ampak do prepovedi je pa še hud miselni preskok. Tvoja trditev je bila, da bi jaz (oz. zdaj ona, ko pri meni ne najdeš) rad prepovedoval staršem kupovat določene igrače. In da bi jaz (oz. zdaj ona) kupoval igrače ne glede na otrokove želje:

Mato989 je izjavil:


Enim tukaj še kar ni jasno da če foter kupi igračo svojemu otroku mu ne morete feminaziji prepovedovat da kupi tanka ampak mora kupit punčko ne glede na to KAR OTROK HOČE!

Kdaj vam bo to jasno da ni vaš denar.

Mato989 ::

nagobčnik je izjavil:

Recimo, ampak do prepovedi je pa še hud miselni preskok. Tvoja trditev je bila, da bi jaz (oz. zdaj ona, ko pri meni ne najdeš) rad prepovedoval staršem kupovat določene igrače. In da bi jaz (oz. zdaj ona) kupoval igrače ne glede na otrokove želje:

Mato989 je izjavil:


Enim tukaj še kar ni jasno da če foter kupi igračo svojemu otroku mu ne morete feminaziji prepovedovat da kupi tanka ampak mora kupit punčko ne glede na to KAR OTROK HOČE!

Kdaj vam bo to jasno da ni vaš denar.


Saj je tudi to, pa se mi ne ljubi iskat več :) vsaj prvi del

vostok_1 ::

Kaj je danes mainstream



V preteklosti v mainstreamu zlorabljanje žensk ni blo nikoli "IN". Kvečjemu zapostavljanje in varanje.

Nekoč



Skratka, zlorabljanje moških iz strani žensk je v mainstreamu danes in.


Nice going society, very nice...

Shegevara ::

heh... če bi imel vsaj črne barve las bi nekako v smehu in sarkazmu razumel njeno sporočilo, tko je pa že preveč žalostno, da bi bilo smešno

morbo ::

vostok_1 je izjavil:

Skratka, zlorabljanje moških iz strani žensk je v mainstreamu danes in.

TV je že leta preplavljen s skrajno seksističnimi reklamami, kjer so moški prikazani kot idioti, neumni, nepraktični, patetični, neresni, nesposobni... ženske pa modre, odgovorne in sposobne.

Srati po moških = sprejemljivo in normalno
Srati po ženskah = seksizem in diskriminacija

To je današnji "feminizem". Militantni feministi menijo da so ženske tako uboge na duhu in umu, da jih je potrebno povsod pokroviteljsko obravnavat.

nagobčnik ::

morbo je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Skratka, zlorabljanje moških iz strani žensk je v mainstreamu danes in.

TV je že leta preplavljen s skrajno seksističnimi reklamami, kjer so moški prikazani kot idioti, neumni, nepraktični, patetični, neresni, nesposobni... ženske pa modre, odgovorne in sposobne.

Srati po moških = sprejemljivo in normalno
Srati po ženskah = seksizem in diskriminacija

To je današnji "feminizem". Militantni feministi menijo da so ženske tako uboge na duhu in umu, da jih je potrebno povsod pokroviteljsko obravnavat.


Ti tudi misliš, da so moški tako ubogi na duhu in umu, da jih je treba obvarovati pred določeno vrsto reklam (odebeljeno)?

Militantni feminizem je bad, zato ... uporabljaš njegovo taktiko?

morbo ::

nagobčnik je izjavil:

Ti tudi misliš, da so moški tako ubogi na duhu in umu, da jih je treba obvarovati pred določeno vrsto reklam (odebeljeno)?

Nope. Nikogar ni potrebno obvarovat pred ničemer.

Zdaj pa probaj objavit medijski material, kjer so ženske predstavljene v stereotipni luči ali negativno, brez da za vrat dobiš stekle feministke in razne SJW komisarje.

_dice7 ::

nagobčnik je izjavil:

morbo je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Skratka, zlorabljanje moških iz strani žensk je v mainstreamu danes in.

TV je že leta preplavljen s skrajno seksističnimi reklamami, kjer so moški prikazani kot idioti, neumni, nepraktični, patetični, neresni, nesposobni... ženske pa modre, odgovorne in sposobne.

Srati po moških = sprejemljivo in normalno
Srati po ženskah = seksizem in diskriminacija

To je današnji "feminizem". Militantni feministi menijo da so ženske tako uboge na duhu in umu, da jih je potrebno povsod pokroviteljsko obravnavat.


Ti tudi misliš, da so moški tako ubogi na duhu in umu, da jih je treba obvarovati pred določeno vrsto reklam (odebeljeno)?

Militantni feminizem je bad, zato ... uporabljaš njegovo taktiko?


Sploh ni res da se moške prikazuje kot nesposobne:

nagobčnik ::

morbo je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Ti tudi misliš, da so moški tako ubogi na duhu in umu, da jih je treba obvarovati pred določeno vrsto reklam (odebeljeno)?

Nope. Nikogar ni potrebno obvarovat pred ničemer.


Okej, potem nočeš moških obvarovati pred seksizmom, ki si ga izpostavil?

morbo je izjavil:


Zdaj pa probaj objavit medijski material, kjer so ženske predstavljene v stereotipni luči ali negativno, brez da za vrat dobiš stekle feministke in razne SJW komisarje.


Zakaj bi pa hotel ženske predstavljati v stereotipni luči ali negativno?

morbo ::

nagobčnik je izjavil:

Okej, potem nočeš moških obvarovati pred seksizmom, ki si ga izpostavil?

Kar jaz hočem je da se lahko iz obeh spolov enako zajebava in jih smeši. Sem proti hinavščini feministov, katerim je sranje po moških sprejemljivo, z ženskami pa je potrebno delat v rokavičkah.

nagobčnik je izjavil:

Zakaj bi pa hotel ženske predstavljati v stereotipni luči ali negativno?

Zakaj pa so moški tako predstavljeni v reklamah? Da se publika smeje? Takisto se lahko smejmo glupim ženskam...

nagobčnik ::

morbo je izjavil:

Sem proti hinavščini feministov, katerim je sranje po moških sprejemljivo, z ženskami pa je potrebno delat v rokavičkah.


Jaz ne poznam primera, da bi feministkam bilo kaj posebej sprejemljivo prikazovanje neumnih moških v reklamah. Poznam pa enga obratnega.

morbo je izjavil:


nagobčnik je izjavil:

Zakaj bi pa hotel ženske predstavljati v stereotipni luči ali negativno?

Zakaj pa so moški tako predstavljeni v reklamah? Da se publika smeje? Takisto se lahko smejmo glupim ženskam...


Če ti tako misliš, okej. Tisti, ki pa ne mislijo tako, se bodo pač pritoževali, tako kot skozi celo zgodovino.

maco-maco ::

Pa koji kurac je on, da boš zaradi njega doživljala travme. Ko (če še nisi) boš mati, se boš tudi sekirala, kaj bodo govorile tercialke, ko si boš vzela čas zase in pamže pustila doma pri očetu? Preveč se obremenjuješ z okolico. Nikamor ne bomo prišli, če bomo delovali po nekih starih zgrešenih normah.

Pr nas žena hodi v službo, jaz pa perilo obešam. In imamo se super.
Kaj?

nevone ::

Preveč se obremenjuješ z okolico.

Če bi bila edina, se ne bi sekirala. Sicer pa sploh ni važno, kako jaz to dojemam, dejstvo je, da precej ljudi (žensk) to tako dojema.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mato989 ::

Jaz bedak pa sem mislil, da je pravica do mnenja ena izmed osnov naše države in sistema kjer živimo. Kot kaže ne smeš več mislit ampak bo tak kot feminaciji rečejo :) Če misliš drugače kot želijo feministke in feminaciji si seksist :)

Nov fašizem na pohodu.

dice7 ::

seveda ima vsak pravico do svojega mnenja. nihce pa nima pravice do psihicnega nasilja nad osebami ki delujejo nasprotujoce njegovem mnenju
««
12 / 43
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So ženske slabše programerke ali samo necenjene? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Rezultati
25457703 (51626) jype

Več podobnih tem