» »

MotoGP 2015

MotoGP 2015

Temo vidijo: vsi

vilser ::

Recimo tisti manever, ki ga ja naredil Márquez proti Lorenzu v Jerezu leta 2013, zame je bilo tisto svinjsko in Lorenzo je bil takrat upravičeno jezen kot ris. Sam OK to so dirke in se gre na nož.

Dr_M ::

A to so zdej Pastor Maldonado style Marquezove dirke? A ce ne gre zlepa gre pa zgrda?
Kako lahko Rossi ali Lorenzo zmagata, brez da bi koga zbila s steze?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

noraguta ::

Eh ne sej rossi dirka precej podobno. Pa za razliko od rossija se ni nikogar povozil.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

WarpedGone ::

Zakaj sploh tolk debate okrog tega? To je dirkanje in tega si želimo še več.
Seveda si ne želimo grdih padcev, zaradi katerih se končajo kariere ali celo življenja in meja med plesom in smrtjo je tanka ampak vseeno. Če se bo šlo po poti jokcanja, kako je to grdo, bomo hitro pri "komisarjih", ki bodo odvzemali točke in talali kazni zaradi grdega omanjašanja.

F1 here we come. Kdo si želi tega?
Zbogom in hvala za vse ribe

Dr_M ::

Nekaj je dirkanje, drugo je dirkanje preko trupel.
Ce si zelite razbijaskih spektaklov, pejte v ZDA.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

vilser ::

Rossi in Márquez sta si precej podobna. Oba gresta preko trupel, če je treba, ko se gre za zmago. Jaz mislim, da si naredit Marqueza za sovražnika ni ravno priporočljivo in zna biti zelo nevarno.

WarpedGone ::

Obstaja simpl alternativa varnega dirkanja: vsak ima prazno stezo in naj postavi hiter krog. Zakaj je to tolk slabše kot da jih je na cesti 25 hkrati?

Ker ni nobenega direktne tekme.
Direktna tekma za pozicijo bo pa vedno nevarna. Fact of life.
Zbogom in hvala za vse ribe

Dr_M ::

W1, a je treba blebetat o nekih ekstremih?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

WarpedGone ::

Ne, ampak extremi ti pokažejo kam neka ideja pelje.
Blebetanje o "grdem zapiranju" pelje v tak ekstrem. Al je grdo al je pa dirkanje. Oboje hkrati pač ni.
Zbogom in hvala za vse ribe

Dr_M ::

Potem pa nehaj blebetat, lepo prosim no.

Prejsnjih nekaj dirk je blo prav uzitek gledat. Zmagovalec suveren, Marquez je pa samo sebe zjebal in nikogar drugega, kar me ne moti. Dokler samo sebe razbije, kar izvoli.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

WarpedGone ::

Hmm, čemu sploh kontriraš?
Da je videno bilo 'navadno dirkanje' al 'grdo zapiranje'?
Al sam neki skačeš iz dolgcajta in tratiš moj čas?
Zbogom in hvala za vse ribe

_geek_ ::

Malce me edino čudi da Marqueza ne kritizirajo tako hudo kot Simoncellija, res da je slednji pozvročil zlom ključnice Daniju ampak bil je pa tudi agresiven dirkač. Sicer sem sam pristaš clean and fair racinga, ampak ko šoferji sami izjavijo "no risk no fun" oziroma "no risk no glory" well meni osebno ni všeč je pa res da je pa za večino sila atraktivno in napeto I guess. My 2 cents :)

vilser ::

Bom še enkrat povedal kako sem jaz videl zadevo med Marquezom in Rossijem in pol se ne vračam več v to temo do naslednje dirke.
Rossi je bil spredaj in Marquez mu je bil čist za ritjo. Pojavil se je en prostor in Španec je to izkoristil. Prostora za to potezo je bilo dovolj in Marquez se je pravilno postavil v vhod v zavoj. Italijan je grdo zaprl pot kot da ni nobenega znotraj v zavoju, ampak bil je Marquez z najmanj polovico motorja in prišlo je do dotika, kar ni bilo zame nobeno presenečenje.

Sicer pa oba sta ista. Če je treba gresta tudi preko trupel, ko se gre za zmago.

noraguta ::

_geek_ je izjavil:

Malce me edino čudi da Marqueza ne kritizirajo tako hudo kot Simoncellija, res da je slednji pozvročil zlom ključnice Daniju ampak bil je pa tudi agresiven dirkač. Sicer sem sam pristaš clean and fair racinga, ampak ko šoferji sami izjavijo "no risk no fun" oziroma "no risk no glory" well meni osebno ni všeč je pa res da je pa za večino sila atraktivno in napeto I guess. My 2 cents :)

čak mal rossi je usmrtil simoncelija in ja od zadaj je pripeljal
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

_geek_ ::

To da je Rossi povozil Simoncellija nima veze. Z prejšnjim postom sem mislil samo nakazati da mediji ne kritizirajo Marqueza tako hudo kot so Simoncellija vse od začetka njegove MotoGP kariere. To kar je sedaj bilo je zame irelevantno - pri Dorni so se tako odločili in amen šlus fertik.

noraguta ::

Sej je kul, itak je to gladijatorski šport. Če vzameš VR pa MM iz tekmovanja, kaj sploh ostane nevrotični lorenzo pa pedrosa, ki se itak vozi nekje zadaj.ni in nikoli ni bil šport za dojencle.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

vilser ::

vilser je izjavil:

Bom še enkrat povedal kako sem jaz videl zadevo med Marquezom in Rossijem in pol se ne vračam več v to temo do naslednje dirke.
Rossi je bil spredaj in Marquez mu je bil čist za ritjo. Pojavil se je en prostor in Španec je to izkoristil. Prostora za to potezo je bilo dovolj in Marquez se je pravilno postavil v vhod v zavoj. Italijan je grdo zaprl pot kot da ni nobenega znotraj v zavoju, ampak bil je Marquez z najmanj polovico motorja in prišlo je do dotika, kar ni bilo zame nobeno presenečenje.

Sicer pa oba sta ista. Če je treba gresta tudi preko trupel, ko se gre za zmago.

Pa še nekaj. Rossi je videl, da je Marquez znotraj zavoja za najmanj polovico motorja in mu je zaprl pot in zaradi tega je prišlo do dotika! Se pa sprašujem zakaj je Rossi sekal šikano? Nevem, če bi zmagal, če tega ne bi naredil.

z3ro ::

Vilser: Rossi je lahko to naredil, bil je spredaj, v nobenem trenutku ni bil Marc pred njim. Marc bi naredil enako. Če se ti zdi to neka ne vem kako grda/nespametna poteza ne glej več tega športa ker ni zate. Itak pa je že dolgo uradno da je bila to dirkaška nesreča, noben ni pridobil prednosti, ne vem kaj se sploh še prepirate.

vilser ::

z3ro, saj se vidi na videu, da je Rossi spredaj. To, da bi Marquez naredil isto sploh ne dvomim.
Kar se pa tiče borbe za postaviti svetovni prvak. V bormi sta Lorenzo in Rossi. Mislim pa, da bo Marquez povzročal velike težave obema, ker on na koncu nima kaj zgubit. Škoda, ker ni troboja za naslov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilser ()

WarpedGone ::

And now for something completely different:


Če je rossy The Doctor, pol je tale tip The Magician.
Zbogom in hvala za vse ribe

MaterVola ::

Jaz bi mu nabil kazen :) Nevarno priključevanje nazaj na progo :D

Res je imel srečo. In še več spretnosti.

Sriple Tix ::

Tudi v preteklosti so podobni "gimnastičari" večkrat prikazali svojo spretnost.

mailer ::

Mark dobro ve kaj je imel v načrtu, ker se mu ni izšlo je pa Vale kriv. Rossi je peljal tako, da bi najhitreje zvozil ovinek, zato je tudi kar močno zaviral, junc je pa mislu, da bo šel direkt z manj zaviranja pa bo kar bo. Tako ali tako bi ga odneslo ven. Je imel Mark že dosti podobnih pripetljajev, ko se je zaletaval v druge in vedno odnesel bolje kot ostali. Primerjava z Sicom pa ne vem če je ravno na mestu.
Spremljam dirke že kar nekaj let in tako agresivno kot vozi Mark Sic nikoli ni. Tista nesreča je bila bolj splet nesrečnih naključij. In Rossi ni povozil Sica, ker ga tudi videl ni dobro. ni imel časa reagirat, ker se je z leve nanj naslonil še eden, ki se je želel izognit nesreči.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

dzinks63 ::

Nova dirka, tokrat Sachsenring German MotoGP , letošnja sezona je še posebej zanimiva, akcije na stezi ne zmanjka, imamo pa vsaj pet asov kateri se borijo za vsak mm na stezi.

http://www.totalsportek.com/motogp-live...

oo7 ::

Bravo Valentino rossi spet stopničke :)

Mogoče kdo ve koliko litrov pijače imajo dirkači v tistem kombinizonu?

oo7 ::

Kar zanimiva dirka.
Važno, da je dr Valentino spet na stopničkah8-)

.

Crossfire ::

Rossi pridno nabira točke, mam pa občutek, da s takimi furami ne bo zmogel do Valencie...danes jedva s Pedroso, ki ni neki contender...

Ciklamen ::

Sedaj prihaja nekaj "njegovih" dirk, Misano, Brno, Malaysia, itd.

Verjamem pa da bi danes, če bi štartal npr. iz 4 mesta, bil zlahka contender (ker je vozil dokaj dober, na čase celo hitrejši ritem od vodilnih dveh). Škoda da je obtičal za Pedroso predolgo, da sta ostala dva ušla :(
- End of the Post ->

Crossfire ::

Ciklamen je izjavil:

Sedaj prihaja nekaj "njegovih" dirk, Misano, Brno, Malaysia, itd.

Verjamem pa da bi danes, če bi štartal npr. iz 4 mesta, bil zlahka contender (ker je vozil dokaj dober, na čase celo hitrejši ritem od vodilnih dveh). Škoda da je obtičal za Pedroso predolgo, da sta ostala dva ušla :(

Včasih so to bile "njegove dirke", da, danes bi rekel, da so bolj MM ali JLo dirke...kamorkoli prideta, sta ubijalska...rossiju vsi (ajde) privoščijo deseti naslov in že z neko mero usmiljenja gledamo na njegovo dirkanje, ki pa roko na srce preveč niha, na koncu pa pridno točkice v žep...wise old fella :)

oo7 ::

Crossfire je izjavil:

Ciklamen je izjavil:


Včasih so to bile "njegove dirke", da, danes bi rekel, da so bolj MM ali JLo dirke...kamorkoli prideta, sta ubijalska...rossiju vsi (ajde) privoščijo deseti naslov in že z neko mero usmiljenja gledamo na njegovo dirkanje, ki pa roko na srce preveč niha, na koncu pa pridno točkice v žep...wise old fella :)


Zakaj Rossijevo dirkanje niha?
Mogoče zato, ker je letos še čisto vsako dirko stal na zmagovalnem odru? :|
Ali mogoče zato, ker vsako tekmo pridobi največ mest in je na koncu spet na zmagovalnem odru?

Crossfire ::

oo7 je izjavil:

Crossfire je izjavil:

Ciklamen je izjavil:


Včasih so to bile "njegove dirke", da, danes bi rekel, da so bolj MM ali JLo dirke...kamorkoli prideta, sta ubijalska...rossiju vsi (ajde) privoščijo deseti naslov in že z neko mero usmiljenja gledamo na njegovo dirkanje, ki pa roko na srce preveč niha, na koncu pa pridno točkice v žep...wise old fella :)


Zakaj Rossijevo dirkanje niha?
Mogoče zato, ker je letos še čisto vsako dirko stal na zmagovalnem odru? :|
Ali mogoče zato, ker vsako tekmo pridobi največ mest in je na koncu spet na zmagovalnem odru?

No, vidiš, to....ker se more vsako dirko ubadat s tem, kako čim prej mimo trume ostalih, ker je ponovno spacal kvalifikacije...in potem je boja za zmago avtomatsko konec že po prvem krogu... (cota, jerez, mugello,sachs, indy,...)

veqlargh ::

Samo kako lahko rečeš, da Rosijevo dirkanje niha? Med dirko nič ne hina. Kvalifikacije so šibka točka, samo na dirkah pa nič ne niha. Prej kontra.

chucki ::

Peče jih, ker bo letos osvojil 10 naslov prvaka. :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Ciklamen ::

Saj je pokazal v Assnu da zna prit na visoko pozicijo v kvalifikacijah, ampak ja njegova rak rana so kvalifikacije, kjer se na nov način enega hitrega kroga nikakor ne more navadit. Včasih, ko so bile enourne kvalifikacije je bilo to nekaj povsem drugega :)
- End of the Post ->

Crossfire ::

veqlargh je izjavil:

Samo kako lahko rečeš, da Rosijevo dirkanje niha? Med dirko nič ne hina. Kvalifikacije so šibka točka, samo na dirkah pa nič ne niha. Prej kontra.

No, sej se razumema :)

Crossfire ::

Ciklamen je izjavil:

Saj je pokazal v Assnu da zna prit na visoko pozicijo v kvalifikacijah, ampak ja njegova rak rana so kvalifikacije, kjer se na nov način enega hitrega kroga nikakor ne more navadit. Včasih, ko so bile enourne kvalifikacije je bilo to nekaj povsem drugega :)

Če vedno v 20 min warmupa rešuješ setup, potem je problem tudi kje drugje kot v quali...

Map ::

Ta vikend pa že Brno. :)

A je že bil kdo gor pa lahko malo pove kako je? Mi gremo v kamp Tranzit, ki je kakih 20min hoje od dirkališča. Najbolj nas zanima, kako je z elektriko, trgovino in kake so cene?

Ciklamen ::

Cene so dobre, ne pa pričakovat da boste lahko dosti spali te 3 dni (ali koliko pač grete) :) Je bil bratranec gori lani, pa se zvečer to nori na polno - kurijo gume, navijajo motorje, vamo tamo :) Ne vem pa, če je to v tem kampu kot praviš (ker ga nisem vprašal v katerem kampu oziroma kje je "spal"). Pravi da v 3 dneh ni zaspal za minuto :D
- End of the Post ->

chucki ::

Pa napovedujejo vročino do 38 C ...8-O
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

a_x_e_l ::

@Map
Jaz sem bil lani gor v kampu Start..Elektiko imaš samo na enem delu, robu ob vhodu..in to je tudi bolj miren del. Elektika pa je bila 2,5€ na dan..torej za 4 dni (v četrtek smo prišli pa do nedelje 10€)
V centru pa kot je rekel @Ciklamen norišnica..95% motoristov da lonce dol in nažigajo motorje brez loncev..agregati vse povsod, motorke brez rezil seveda in
prirejene da grmijo ko letala :D
Vgl dogajanje, ki ga vsekakor moreš občutit. Cene pa odvisno kje trošiš..bližje ko si dirkališču dražje je :D ampak saj gor greš žurat, najceneje prideš skozi
doma na kavču :P
Zdaj to o kampu sem zapisal za kamp Start, verjetno pa velja podobno za ostale..

oo7 ::

Drugo leto bo dirka še bližje kot Brno. drugo leto bodo dirkali v Avstriji >:D

a_x_e_l ::

Res je, bomo pa vidli cenovno kaj je boljše. Npr, meni osebno je bližja Italija,
vendar ce primerjaš, da si v Brnu cel dirkaški vikend za ceno samo nedeljske dirke v IT (govorimo samo vstopnine),
zato je tudi med najbolj obiskanimi prav Brno..Vsekakor pa naslednje leto do bližnjih severnih sosedov..
malo spremembe nikoli ne škodi ;)

Sriple Tix ::

Sem upal, da se bo kdo spomnil, vendar na žalost le malo ljudi spremlja slovenski motošport. Na vsaki dirki me je nabrisal kot otroka in naj ti bo cesta tam gor za vse večne čase speljana iz enega ovinka naravnost v naslednjega. http://www.delo.si/sport/avtomoto/tragi...



http://www.motorsport.com/driver/berto-...

a_x_e_l ::

@Sriple Tix
danes sem se v službi o tem pogovarjal s sodelavcem in morem priznat, da sem se spomnil nate
in razmišljal, da si sigurno z njim dirkal na AA prvenstvu..
res tragedija, na srečo je malo takšnih padcev, ko voznik zadaj naleti, ni pa lepo slišat.. :(

Map ::

Sem ravno prej razmišljal, če je kdo v tej temi slišal za to, jaz sem že včeraj. :(

Gor gremo v četrtek, nazaj pa verjetno v ponedeljek, ker takoj po dirki v nedeljo se preveč čaka, če pa čakaš in kaj spiješ pa tut ne moreš na cesto. Za cene me pa zanima da vemo kok sploh zravn vzet.

oo7 ::

Tokrat boljše kvalifikacije za Rossija :) jutri štarta z tretjega mesta :)

chucki ::

Jutri bo tekma sezone :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

oo7 ::

Dež dež dež tole bo zanimiva dirka danes :)

chucki ::

Hvala bogu, da je markeza streslo prej, ker mislim, da bi rosija na koncu podru.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

oo7 ::

VALE VALE VALE VAlE VALE 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moto GP (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17827881 (556) val46
»

MotoGP 2017

Oddelek: Na cesti
252001 (1047) Ciklamen
»

MotoGP 2016 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
506625 (3814) Map
»

MotoGP 2013 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
689077 (6637) Sriple Tix
»

MotoGP 2012 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10013347 (10606) Qrents

Več podobnih tem