» »

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Okapi ::

Ima kdo konkretne izkušnje s pošiljanjem vrednih stvari po pošti v tujino. Konkretno bi rad poslal 1500 evrov vredno uro v Španijo. Se pravi, majhen 200 gramski paket, zavarovan na vrednost 1500 evrov, če se ga kakšen poštar spomni ukrasti ali izgubiti.

Mudi se ne, lahko potuje tudi en mesec, rad bi najcenejšo možnost. Pošta, GLS, Fedex, DHL, kaj petega?

O.

lexios ::

Najcenejše: Pošta Slovenije, prednostno, priporočeno, s povratnico in ti po lastnih izkušnjah ni potrebno komplicirat z zavarovanjem pošiljke (v primeru, da je majhna možnost, da se zadeva poškoduje oz. razbije). Uveljvljanje zavarovanja nad vrednostjo 500 eurov bi lahko bilo problematično v vsakem primeru. V primeru, da na paketu ne piše da je vrednost paketa npr. 1500 eurov je tudi možnost kraje manjša... Žal najcenejša opcija ne ponuja možnosti sledenja v tujini (dobiš sicer kodo, vendar je tam bolj za lepo)!

Najbl zihr: GSL, DHL ali UPS express s sledenjem v tujini in zavarovanjem opcijsko. Zneski so pa temu primerno konkretno večji...

darkolord ::

Če se samo priporočeno pismo izgubi, lahko dobiš povrnjen do 15-kratnik cene storitve - kar je vse skupaj nekih 75 eur.

Vrednostno pismo z vrednostjo 1500 eur pride 26 eur, v primeru izgube pa potem dobiš 1505 eur nazaj.

(2) Najvišja odškodnina za:
1. izgubo, poškodbo, krajo ali izropanje vrednostne pošiljke je označena vrednost poštne pošiljke;
2. izgubo ali krajo poštnega paketa in priporočene poštne pošiljke je 15-kratna cena, plačana za izvedeno poštno storitev;

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Okapi ::

Tako nekako, ja. Mogoče nisem bil dovolj jasen - lahko bi seveda šel sam gledat in spraševat vse te ponudnike poštnih storitev, kateri je najugodnejši, ampak mogoče je kdo že naredil tovrstno "raziskavo" in mi bo olajšal delo.

Alamar ::

lexios je izjavil:

Žal najcenejša opcija ne ponuja možnosti sledenja v tujini (dobiš sicer kodo, vendar je tam bolj za lepo)!
Seveda ponuja. Greš na stran Pošte Španije in slediš do prevzema pošiljke. Sem že veliko stvari poslal v Španijo in brez slabih izkušenj.

lexios ::

Alamar je izjavil:

lexios je izjavil:

Žal najcenejša opcija ne ponuja možnosti sledenja v tujini (dobiš sicer kodo, vendar je tam bolj za lepo)!
Seveda ponuja. Greš na stran Pošte Španije in slediš do prevzema pošiljke. Sem že veliko stvari poslal v Španijo in brez slabih izkušenj.


Ponuja že ponuja, je pa kot rečeno v primeru pošiljanja izven meja Slovenije bolj za lepo! Izven Slovenije večinoma ne dela oz. dela sm pa tja v cca. 3 od 10 primerov, tko kot se kakšnemu poštnemu uslužbencu ljubi poskenirat in odvisno kam pošiljaš. Večinoma na strani PS prikaže zgolj, da je bila pošiljka oddana in dostavljena v poštni center, ko gre pošiljka čez mejo pa v večini primerov nič več...

lexios ::

Sicer pa v vsakem primeru fanj imet delujoče sledenje oz. povratnico (oz. podpis prejemnika ob prevzemu pošiljke) pa je zadeva s strani morebitne goljufije prejemnika rešena, če vrednost pošiljke ni označena je tudi možnost, da se pošiljka "izgubi" v skladišču manjša. Dokazovat, da prejemnik vrednostnega pisma ni prejel pošiljke oz. se je le ta "izgubila" brez oz. z napol delujočim trackingom bi pa imho znal bit je... 15x gor al dol! Mogoče ima kdo konkretne izkušnje s tem pri PS?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Alamar ::

lexios je izjavil:

Alamar je izjavil:

lexios je izjavil:

Žal najcenejša opcija ne ponuja možnosti sledenja v tujini (dobiš sicer kodo, vendar je tam bolj za lepo)!
Seveda ponuja. Greš na stran Pošte Španije in slediš do prevzema pošiljke. Sem že veliko stvari poslal v Španijo in brez slabih izkušenj.


Ponuja že ponuja, je pa kot rečeno v primeru pošiljanja izven meja Slovenije bolj za lepo! Izven Slovenije večinoma ne dela oz. dela sm pa tja v cca. 3 od 10 primerov, tko kot se kakšnemu poštnemu uslužbencu ljubi poskenirat in odvisno kam pošiljaš. Večinoma na strani PS prikaže zgolj, da je bila pošiljka oddana in dostavljena v poštni center, ko gre pošiljka čez mejo pa v večini primerov nič več...

Kaj, ko bi še enkrat prebral, kar sem napisal...

lexios ::

Če pošiljka ni poskenirana je povsem vseeno ali greš na stran Pošte Slovenija ali Pošte Španija. V primeru da jo se status prikaže na obeh...

Alamar ::

Absolutno ne drzi. Vsaka priporocena posiljka je poskenirana in vnesena v sistem. Od pogodb med postami je odvisen prikaz statusa. Na strani poste Slovenije se vecinoma belezi le status do odhoda iz drzave, nakar moras status preveriti na strani poste drzave prejemnice, ko posiljka prispe v drzavo prejemnico. To seveda ne deluje za vse drzave, vendar je tukaj govora o Spaniji in za to drzavo preverjeno deluje.;)

lexios ::

To seveda ne deluje za vse drzave, vendar je tukaj govora o Spaniji in za to drzavo preverjeno deluje.


Beri kaj že ves čas trdim: Priporočenih pošiljk v tujino načeloma ni mogoče spremljati in slediti preko interneta, saj podatkov o skeniranju pošiljk na svojem ozemlju ne omogočajo poštne uprave. Po njih je mogoče le poizvedovanje z izpolnitvijo poizvednice, ki jo pošiljatelj prejme na vsaki pošti. Poizvednico lahko izpolniš najprej 14 dni po oddaji pošiljke. S seboj moraš imeti potrdilo, ki si ga prejeli ob oddaji pošiljke. Ta postopek lahko traja do dva meseca. Preverjeno je tista št. za slednje pri pošiljanju v tujino večinoma kr tko... Za Španijo pa bom naslednjič še posebej preveril! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Alamar ::

To, kar ti govoris nima veze s sledenjem. Sledenje, kot sem ga opisal deluje za prakticno vse evropske drzave, prav tako za ZDA in Kanado. Preverjeno vec stokrat. Trenutno tako iz glave se spomnim, da definitivno ne deluje za Avstralijo. Malo pobrskaj po forumu, smo ze precej o tem govorili. To, da ti ocitno tega nisi vedel, ne spremeni dejstva, da stvar dejansko deluje.

destroyer2k ::

lexios je izjavil:

...


Velika britanija tudi preverjeno deluje sledenje.

lexios ::

Alamar, zaposljen pri Pošti Slovenije? Drugače si tvojih nebuloz ne znam razlagat... Slednje priporočenih pošiljk preko spleta NE deluje VSAKIČ za vse EU države, še manj pa za ZDA!

zee ::

Intrigantno je torej, da sem lahko sledil posiljki iz Slovenije v Singapur. In obratno. V zadnjem primeru je bila posiljka poslana iz Slovenije z navadno posto.

@OP: Glede na vrednost artikla bi kljub visji ceni storitve priporocil kaksno kurirsko sluzbo (UPS, DHL, ...).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

darkolord ::

Priporočene pošiljke ne nudijo pravega sledenja, saj ne vidiš, kje se pošiljka trenutno nahaja. Največkrat se da videti samo status v začetni in končni državi, povsod vmes pa ne (razen če slučajno najdeš kakšno tranzitno pošto, kjer so pošiljko vnesli v sistem).

Ko že omenjaš Singapur, za priporočeno pošiljko iz Singapurja vidim samo "Despatched to overseas" izpred enega tedna. Pojma nimam, kje je pošiljka trenutno in kam točno je namenjena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Alamar ::

To je v večini primerov res, vendar vmesno sledenje je imho v večini primerov nepotrebno. Če nekaj pošljem v ZDA, me zanima kdaj je prišlo v prvi njihov sortirni center in nadalje do lastnoročnega prevzema, kar lahko vidim na strani njihove pošte. Ne zanima me pa, če se je štorklja na poti iz Brnika proti New Yorku ustavila na azorskih otokih da se okrepča.

lexios ::

Priporočene pošiljke ne nudijo pravega sledenja, saj ne vidiš, kje se pošiljka trenutno nahaja. Največkrat se da videti samo status v začetni in končni državi, povsod vmes pa ne (razen če slučajno najdeš kakšno tranzitno pošto, kjer so pošiljko vnesli v sistem).


Natanko tako, poleg tega ta sistem ne omogoča prikaza naslova prejemnika kot recimo UPS, in so tudi povprečno dostavni časi, ki jih navaja Pošta Slovenije napačni. In slednje ne deluje za vse države (niti v EU), zelo problematična je recimo Francija, Italija... Načeloma vse kar gre oversea, z izjemo VB! Zanimivo pa da zelo dobro, tudi z vmesnimi tranzitnimi poštami, deluje npr. za Švico! Konec koncev je to natanko to, kar že ves čas ponavljam in trdim: 100% zihr je le DHL, UPS...

To je v večini primerov res, vendar vmesno sledenje je imho v večini primerov nepotrebno.


Nasprotno, imho je sledenje namenjeno ravno temu, da pošiljatelj (ali prejemnik) vsaj približno ves čas ve kje se pošiljka nahaja! Amapak ok, ti očitno meniš, da kar sem že 6x zgoraj napisal "nima veze s sledenjem"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Alamar ::

lexios je izjavil:

Alamar, zaposljen pri Pošti Slovenije? Drugače si tvojih nebuloz ne znam razlagat... Slednje priporočenih pošiljk preko spleta NE deluje VSAKIČ za vse EU države, še manj pa za ZDA!
Poslal sem že ničkoliko priporočenih pošiljk v ZDA in vse do sedaj sem lahko sledil od prihoda v prvi sortirni USPS center do prevzema. Primer iz ene druge teme



lexios je izjavil:

Priporočene pošiljke ne nudijo pravega sledenja, saj ne vidiš, kje se pošiljka trenutno nahaja. Največkrat se da videti samo status v začetni in končni državi, povsod vmes pa ne (razen če slučajno najdeš kakšno tranzitno pošto, kjer so pošiljko vnesli v sistem).


Natanko tako, poleg tega ta sistem ne omogoča prikaza naslova prejemnika kot recimo UPS, in so tudi povprečno dostavni časi, ki jih navaja Pošta Slovenije napačni. In slednje ne deluje za vse države (niti v EU), zelo problematična je recimo Francija, Italija... Načeloma vse kar gre oversea, z izjemo VB! Zanimivo pa da zelo dobro, tudi z vmesnimi tranzitnimi poštami, deluje npr. za Švico! Konec koncev je to natanko to, kar že ves čas ponavljam in trdim: 100% zihr je le DHL, UPS...

To je v večini primerov res, vendar vmesno sledenje je imho v večini primerov nepotrebno.


Nasprotno, imho je sledenje namenjeno ravno temu, da pošiljatelj (ali prejemnik) vsaj približno ves čas ve kje se pošiljka nahaja! Amapak ok, ti očitno meniš, da kar sem že 6x zgoraj napisal "nima veze s sledenjem"...

100% ziher v kakšnem pomenu? Tudi DHL lahko izgubi pošiljko kot vsaka pošta. Sicer je res, da je verjetnost manjša. V Francijo sem tudi poslal precej pošiljk in obratno dobil in sem vedno lahko sledil na strani pošte Francije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

lexios ::

Poslal sem že ničkoliko paketov in pošiljk v ZDA in v večini primerov slednje ni delovalo. Pač sistem ni bullet proof, sprijazni se s tem ali pa pač ne, mi je vseeno! Primer iz druge teme, kjer si trdil da je mogoče "poštna uslužbenka pozabila nalepiti nalepko prednostno"! Vsakič preverjeno, da poštna sulužbenka ni česa "pozabila" in 1 mesec za prednostno z nedelujočim slednjem ni izjema: Sledenje pošiljki - pošta slovenije (status se ne spremeni)

100% ziher v kakšnem pomenu? Tudi DHL lahko izgubi pošiljko kot vsaka pošta. Sicer je res, da je verjetnost manjša.


Kar se izgubljenih pošiljk v tujino tiče, kljub daljšim dostavnim časom in nezanesljivemu trackingu, moram Pošto Slovenije pohvalit, zaenkrat brez problema...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Alamar ::

Zakaj se bi sprijaznil? Meni dela vedno vse brez problemov. Res pa je, da paketa še nisem poslal tako, da tam imaš mogoče prav, ker gre za drugo storitev. Glede priporočenega pisma do 2 kg pa definitivno drži vse, kar sem napisal in to pri cca vsaj 300 pošiljk v ZDA in Kanado.

Glede vmesnega "kao" sledenja tipa DHL - Mene zanima, ali je prišla pošiljka v državo pošiljatelja in pot naprej do prevzema. Ne zanima me s katero družbo leti in ali se je vmes ustavila v indiji koromandiji. Če po nekem določenem času, prejemnik pojamra da pošiljke ni, se seveda vloži poizvednico in gre potem postopek naprej. Moram pa povedati, da sem v zadnjih desetih letih poslal okrog 1000 priporočenih pisem po celem svetu in sem samo dvakrat vložil poizvednico - 1x za Brazilijo (pošiljatelj dobil paket po 3 mesecih zaradi čakanja na carini) in Italijo (izgubila pošta Italije, dobil povrnjeno vrednost+poštnino). Za Brazilijo lahko sedaj tudi slediš na strani njihove pošte, za Italijo pa ne vem, ker s špagetarji ne poslujem tudi iz drugih razlogov

Alamar ::

lexios je izjavil:

Konec koncev je to natanko to, kar že ves čas ponavljam in trdim: 100% zihr je le DHL, UPS...
100% oz. bullet proof ni pa noben sistem, tudi od dostavnih služb. Ko bi ti vedel, koliko problemov sem že osebno imel s temi dostavnimi službami, ne bi verjel. Od nezmožnosti dostave zaradi ene napačne črke v naslovu ulice, do izgube paketa v lastnem lokalnem skladišču GLSja in puščanja priporočenih paketov pri sosedih. Tako da, če je le mogoče poslujem preko pošte in tudi naročam stvari iz drugih držav z dostavo naše pošte. Kakor se to mogoče smešno sliši, je čista resnica. Kar nekaj je govora o naših kao nesposobnih poštarjih, a v resnici so lokalni dostavljalci teh dostavnih služb v veliko primerih precej bolj nesposobni.

Glede dostavnih časov naše pošte je pa tako, da so to le okvirne ocene. Naš sortirni center odpremi pošiljko v skoraj vseh primerih še isti delovni dan. Potem pošiljka seveda ni več v domeni naše pošte. Velikokrat sem preko USPS sledenja v ZDA zasledil, da je pošiljka prišla tam v 3-4-5 dneh in nato potrebovala dodatno 2x ali celo 3x toliko časa za dostavo na ZDA naslov. Tako, da to je čisto odvisno, kako se jim sprdne tam v teh logističnih sortirnicah, oziroma seveda tudi od gužve. Osebno sicer v primeru prodaje preko ebaya vedno nastavim economy international shipping, kjer je rok 23 delovnih dni in zaenkrat še nihče ni pojamral.:)

boho ::

Preveri tudi cene pri DPD. Pri pošiljanju po evropi imajo kar vredu cene.

lexios ::

100% oz. bullet proof ni pa noben sistem, tudi od dostavnih služb.


V zvezi s sledenjem...

Glede dostavnih časov naše pošte je pa tako, da so to le okvirne ocene. Naš sortirni center odpremi pošiljko v skoraj vseh primerih še isti delovni dan. Potem pošiljka seveda ni več v domeni naše pošte. Velikokrat sem preko USPS sledenja v ZDA zasledil, da je pošiljka prišla tam v 3-4-5 dneh in nato potrebovala dodatno 2x ali celo 3x toliko časa za dostavo na ZDA naslov. Tako, da to je čisto odvisno, kako se jim sprdne tam v teh logističnih sortirnicah, oziroma seveda tudi od gužve.


Sj pr nas ni nič drugače, spremljal slednje 4-5 dni preko UPS v Slovenijo iz ZDA, potem pa še enkrat toliko, da carina obdela svoje, kljub takoj poslanim podatkom in še dodatna 2 dni da pride na cilj, če si kje bolj v rovtah... ;)

Da gre za okvirne ocene in marsikdaj dostavni čas zavisi od n-faktorjev (carine, praznikov itd) mi je tudi povsem jasno, vendar bi lahko bili bolj realni - paket (poslan prednostno) v ZDA redko kdaj prispe v manj kot 3 tednih, odvisno kam pošiljaš. Ali pa npr. prednostna pošiljka v sosednjo Italijo, kjer je dostavni čas po besedah poštne uslužbenke ocenjen na 3 oz. 3-5 delovnih dni, pa še nikoli ni trajalo manj kot 8 delovnih dni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Okapi ::

Alamar je izjavil:

To je v večini primerov res, vendar vmesno sledenje je imho v večini primerov nepotrebno. Če nekaj pošljem v ZDA, me zanima kdaj je prišlo v prvi njihov sortirni center in nadalje do lastnoročnega prevzema, kar lahko vidim na strani njihove pošte. Ne zanima me pa, če se je štorklja na poti iz Brnika proti New Yorku ustavila na azorskih otokih da se okrepča.
Včasih je še bolje, če tega ne vidiš. Konkretno recimo vidim, da je ena pošiljka, ki jo pričakujem iz Nizozemskem, ta hip v Litvi. In me začenja malo skrbeti;) Pred časom pa sem recimo že po nepotrebnem nadlegoval hrvaške poštarje, ko sem videl, da je prišla pošiljka iz Singapura v Zagreb.

O.

lexios ::

Včasih je še bolje, če tega ne vidiš. Konkretno recimo vidim, da je ena pošiljka, ki jo pričakujem iz Nizozemskem, ta hip v Litvi. In me začenja malo skrbeti;) Pred časom pa sem recimo že po nepotrebnem nadlegoval hrvaške poštarje, ko sem videl, da je prišla pošiljka iz Singapura v Zagreb.


Sj ti ni treba preverjat, čeprav imaš možnost. ;)

Okapi ::

Kaj češ, firbec.

Najprej vidim:

Mail Sorting Department, Rod?nios kelias 9, Vilnius, The item received in the office of exchange in the destination country.

Ups, destination country??? Potem pride obvestilo o naslednjem koraku:

The item received at the post office for delivery to the addressee or received in the transit post office for further routing.

Do naslednjega obvestila lahko samo upam, da je na pošiiljki pravi naslov in bo šla pošiljka naprej;)
Predvsem me pa zanima, po kakšni ekonomski logiki PostNL pošilja v Slovenijo prek Litve.

O.

Alamar ::

Pač malo zabluzi. Jaz sem pred leti imel pošiljko iz UK, ki je šla malce po ovinku preko Indije do mene.:))

A tole postNL imaš dejansko iz NL ali pošiljko iz Kitajske? Sam zadnje čase kar uporabljam iz Kitajske PostNL in švedsko pošto, kjer omogočajo izbiro, ker je kar precej hitrejše, pa še sledenje (sicer spet to nepopolno brez vmesnih postaj, ki gre nekaterim v nos) ima.

Alamar ::

lexios je izjavil:



Sj pr nas ni nič drugače, spremljal slednje 4-5 dni preko UPS v Slovenijo iz ZDA, potem pa še enkrat toliko, da carina obdela svoje, kljub takoj poslanim podatkom in še dodatna 2 dni da pride na cilj, če si kje bolj v rovtah... ;)

Da gre za okvirne ocene in marsikdaj dostavni čas zavisi od n-faktorjev (carine, praznikov itd) mi je tudi povsem jasno, vendar bi lahko bili bolj realni - paket (poslan prednostno) v ZDA redko kdaj prispe v manj kot 3 tednih, odvisno kam pošiljaš. Ali pa npr. prednostna pošiljka v sosednjo Italijo, kjer je dostavni čas po besedah poštne uslužbenke ocenjen na 3 oz. 3-5 delovnih dni, pa še nikoli ni trajalo manj kot 8 delovnih dni...
Moraš vedet, da priporočene pismene pošiljke v ZDA ne obravnavajo na carini. Sam še nikoli nisem zasledil, da bi kdo pojamral, da je moral plačati dodatne stroške, pa sem pošiljal artikle v vrednosti tudi do 300 USD in to s pravilno izpolnjeno deklaracijo.

Drugače bi rekel, da je dostava v ZDA pri meni v povprečju okrog 10 delovnih dni, razen seveda v tistih tednih, ko je povečan promet. Seveda govorim za priporočeno pismo. S paketi ne poslujem in ne poznam njihovih dostavnih časov ter postopkov sledenja.

Italija je pa razred zase. Njihova pošta slovi kot najslabša v Evropi in je poleg pregovorno nategunskih ljudi, tudi eden od razlogov, da ima recimo na ebayu ogromno prodajalcev Italijo blokirano.

Okapi ::

A tole postNL imaš dejansko iz NL ali pošiljko iz Kitajske?
Načeloma je iz Kitajske, ampak nisem čisto siguren, če tisti trgovec nima "skladišča" na Nizozemskem. Pri prejšnjih njegovih pošiljkah na paketu ni bilo videti, da bi prišel iz Kitajske. Pa kot sedaj vidim, ko sem malo bolj natančno pogledal, je očitno nizozemska pošta pošiljko predala švedski (Posten AB) - postaja malo bolj logično, da je vmesna postaja Litva. Če bo to potovanje po Evropi zmedlo naše carinike, se ne bom pritoževal.;)

O.

Alamar ::

Po mojih izkušnjah na Post NL pošiljko iz Kitajske v EU sortirnici tako prelimajo s svojimi nalepkami, da ostane malo ali nič znakov, ki bi našim junakom izdalo poreklo. In to je tudi eden od razlogov, da zaenkrat še vedno najraje uporabljam tole dostavo, kljub temu da je potrebno ponekod manjše doplačilo.;)

lexios ::

priporočene pismene pošiljke v ZDA ne obravnavajo na carini. Sam še nikoli nisem zasledil, da bi kdo pojamral, da je moral plačati dodatne stroške, pa sem pošiljal artikle v vrednosti tudi do 300 USD in to s pravilno izpolnjeno deklaracijo.


Ravno o tem sem pred časom debatiral s kolegi v ZDA, imajo sicer neko omejitev vrednosti nad katero se plača davek itd, do te vrednosti pa ni dodatnih stroškov. In je praktično vseeno kakšen znesek napišeš na carinsko deklaracijo, zgolj povečaš verjetnost kraje. To pa ne pomeni, da nimajo carine in rutinskega pregleda. Podobno kot Slovenija, le da je pri nas ta znesek okoli 25 eurov (ne poznam točne cifre iz glave), tam pa baje okoli par tisoč dolarjev. Možno, da to velja zgolj za določene predmete, ker je debata tekla o bolj specifičnih zadevah.


Seveda govorim za priporočeno pismo. S paketi ne poslujem in ne poznam njihovih dostavnih časov ter postopkov sledenja.


S priporočeno pošiljko seveda nimam v mislih pisem, temveč pakete in oboložene kuverte, ki se po ceniku Pošte Slovenije (do 2 kg) lahko pošljejo kot priporočena pisemska pišljka in v zvezi s čemer je Okapi tudi spraševal. Paket pa le od 2kg dalje... V obeh primerih seveda dobiš številko za "sledenje"!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Okapi ::

Alamar je izjavil:

Po mojih izkušnjah na Post NL pošiljko iz Kitajske v EU sortirnici tako prelimajo s svojimi nalepkami, da ostane malo ali nič znakov, ki bi našim junakom izdalo poreklo. In to je tudi eden od razlogov, da zaenkrat še vedno najraje uporabljam tole dostavo, kljub temu da je potrebno ponekod manjše doplačilo.;)
Samo načeloma obstaja tudi ena prav za te namene namenjena nalepka, na kateri piše, da pošiljka ne izvira iz EU. Ali jo uporabljajo, je pa drugo vprašanje.

lexios je izjavil:

Ravno o tem sem pred časom debatiral s kolegi v ZDA, imajo sicer neko omejitev vrednosti nad katero se plača davek itd, do te vrednosti pa ni dodatnih stroškov. In je praktično vseeno kakšen znesek napišeš na carinsko deklaracijo, zgolj povečaš verjetnost kraje. To pa ne pomeni, da nimajo carine in rutinskega pregleda. Podobno kot Slovenija, le da je pri nas ta znesek okoli 25 eurov (ne poznam točne cifre iz glave), tam pa baje okoli par tisoč dolarjev.
Kolikor vem, se pri pošiljkah do 200 dolarjev ne trudijo s carinjenjem, nad 2000 dolarji pa potrebuješ špediterja.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Alamar ::

lexios je izjavil:




Seveda govorim za priporočeno pismo. S paketi ne poslujem in ne poznam njihovih dostavnih časov ter postopkov sledenja.


S priporočeno pošiljko seveda nimam v mislih pisem, temveč pakete in oboložene kuverte, ki se po ceniku Pošte Slovenije (do 2 kg) lahko pošljejo kot priporočena pisemska pišljka in v zvezi s čemer je Okapi tudi spraševal. Paket pa le od 2kg dalje... V obeh primerih seveda dobiš številko za "sledenje"!

Do teže 2kg in ustreznih dimenzij lahko pošlješ kot (priporočeno) navadno pismo. Ni važno, ali je v kuverti, ali škatli.
Iz tega razlago se, kot si ugotovil, vse pošiljke do teže 2kg absolutno splača poslati kot (priporočeno) pismo, ker je cena precej nižja od paketa in tarifa za vse države na svetu enaka.

Glede sledenja pa moraš biti pozoren, ker so razlike za različne storitve. Sicer ne vem kako je za našo pošto v tujini, ampak so razlike. Recimo, da dam primer. UK Royal mail pisemske pošiljke pri nas dostavlja pošta, pakete pa GLS. Precej je odvisno od lastniških povezav.

Okapi ::

Ni pa nikjer kakšnega primerjalnega cenika, da bi lahko človek na enem mestu primerjal storitve in cene različnih ponudnikov ter izbral najustreznejšo.

O.

Alamar ::

Okapi je izjavil:

Alamar je izjavil:

Po mojih izkušnjah na Post NL pošiljko iz Kitajske v EU sortirnici tako prelimajo s svojimi nalepkami, da ostane malo ali nič znakov, ki bi našim junakom izdalo poreklo. In to je tudi eden od razlogov, da zaenkrat še vedno najraje uporabljam tole dostavo, kljub temu da je potrebno ponekod manjše doplačilo.;)
Samo načeloma obstaja tudi ena prav za te namene namenjena nalepka, na kateri piše, da pošiljka ne izvira iz EU. Ali jo uporabljajo, je pa drugo vprašanje.


O.
Vem, a jo na srečo do sedaj še nisem zasledil na mojih kitajskih pošiljkah preko nizozemske in švedske pošte. Če jo bodo začeli uporabljati, bo konec veselja.:D

lexios ::

Do teže 2kg in ustreznih dimenzij lahko pošlješ kot (priporočeno) navadno pismo. Ni važno, ali je v kuverti, ali škatli.


Natanko tako!;) Da pa ne bo zmede:

(prednostno) navadno pismo - ni sledenja
(prednostno) priporočeno pismo - je sledenje
(prednostno) paket - je sledenje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje na Irsko

Oddelek: Loža
212058 (1716) Leprechaun
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622353 (12789) kixs
»

Sledenje pošiljki - pošta slovenije (status se ne spremeni)

Oddelek: Loža
3520216 (11737) kloko
»

Pošiljanje paketov v tujino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6339223 (21612) darkolord
»

Tracking pošiljke

Oddelek: Loža
205368 (4896) koyotee

Več podobnih tem