» »

Raijintek TRITON vodno hlajenje. kam priklopiti pumpo?

Raijintek TRITON vodno hlajenje. kam priklopiti pumpo?

worteleven ::

Zdravo.

se opravičujem ker odpiram novo temo. Stvar je taka. 2 meseca nazaj sem dobil vodno hlajenje za procesor RAIJINTEK TRITON. Priklop je bil normalen, s 3pin to molex konektorjem, ki sem jih dobil zraven. Ker je hladilnik puščal sem ga poslal nazaj, danes pa sem dobil novega. Opazil sem da 3pin to molex konektorjev ni priloženih, pravtako jih tudi v navodilih ni več omenjenih. Nevem kaj bi lahko bil razlog, morda so se pri Raijintek odločili za drug pristop kar se tiče priklopa pumpe in ventilatorjev.

Ventilatorje, ki so pritrjeni na radiator sem priklopil kar na stikalo od ohišja, ki skrbi za hitrost ventilatorjev na ohišju (imam Fractal DESIGN Define R4 ohišje), vodne pumpe pa nevem kam priklopiti. Trenutno je priklopljena na PWR_fan, ampak nevem, če je to "varno" oziroma najboljša rešitev.

Torej, vaše mnenje?

Hvala

FX6300B ::

kok watna pumpa je to

worteleven ::

pomoje tam...4-5W

BorutK-73 ::

Pumpa mora biti priklopljena direkt na napajalnik, ventilatorji so tisti ki se prilagajo temperaturi.

FX6300B ::

newem dej jim sporoč pa naj ti povejo kako in kaj

worteleven ::

BorutK-73 je izjavil:

Pumpa mora biti priklopljena direkt na napajalnik, ventilatorji so tisti ki se prilagajo temperaturi.


to mi je jasn ja... sam ni mi jasn če zravn ni blo nobenih priklopov... vrjetn se sme dt na PWR_FAN pa pol naštimaš v biosu kakšno napetost nej oddaja ane... al kaj

FX6300B ::

ni problem napetost ampak tok tisti ubogi fan priključki bi se pomoje kr stalil :D

worteleven ::

torej mam pumpo lahko priklopljeno na PWR_FAN al ne? :D

BorutK-73 ::

Jaz bi tukaj vprašal: http://www.overclock.net/f/61/water-coo...
Lahko tudi proizvajalca vprašaš za specifikacije pumpe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Glasen Sprednji Ventilator

Oddelek: Pomoč in nasveti
5552 (520) Tydek
»

Računalnik "umre" po 20 sekundah

Oddelek: Strojna oprema
332608 (1834) Rias Gremory
»

ventilator za ohišje na cpu hladilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212117 (1767) Dua'L
»

Iz +12v na +7v modifikacija ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202832 (2336) Pyr0Beast
»

Danes sestavljam novi computer...

Oddelek: Strojna oprema
281655 (969) antonija

Več podobnih tem