» »

Glasen Sprednji Ventilator

Glasen Sprednji Ventilator

Tydek ::

Pozdravljeni kupil sem nov računalnik in ga sestavil. Deluje super. Problem je samo, da je sprednji ventilator preveč glasen. Kaj bi bila lahko težava? Ta ventilator je prišel že zraven v ohišju.

Kakšne so rešitve? Je kakšna možnost, da bi zmanjšal "pretok" sprednjega ventilatorja.

Lep pozdrav

bluefish ::

Regulator v obliki drsnega upora, DIY lotanje upora,...

BladE_ ::

Ponavadi so ventilatorji priloženi k ohišju slabše kvalitete zato ga lahko zamenjaš z boljšim/tišjim ali pa narediš/kupiš regulator vrtljajev.
Akcija - Reakcija

Tydek ::

Kaj, če sprednji ventilator za zdaj ugasnem (izklopim) bo vse uredu? Kasneje ga bom pa zamenjal. Ker mi gre resnično na žiuce. Katerega pa naj kupim ?

Za into, ta ventilator je notri ; Silent Series R2 fan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tydek ()

dela ::

Zelo verjetno bo vse v redu, če ventilator odklopiš, ker ni ravno na kritičnem mestu. Če ne boš opazil kakšnih problemov, lahko pustiš odklopljenega ali nabaviš fan mate ali kaj podobnega za par evrov.

Tydek ::

Evo sem ga odklopil in sedaj je tako tih računalnik, neverjetno :). Drugače pa me zanima, če sem sploh pravilno priključil, ker glede teh priključkov se jaz dosti ne spoznam.

3 pinski kabelj je za povezati, ki sem ga ustavil v matično ploščo Asrock H87M Pro4 - PWR_FAN1 sedaj pa resnično ne vem, če je to pravilno. Pa tudi navodila niso ravno napisana za začetnike ;).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako utišat pc

Oddelek: Pomoč in nasveti
71003 (888) smotanc
»

Hlajenje ohišja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
304839 (4313) Seljak
»

Temperatura grafične med igranjem

Oddelek: Strojna oprema
494780 (4015) Sssaga
»

Ventilatorji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10516211 (13880) IvoJan
»

Katero ThermalTake ohišje???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61274 (1140) rokxboy

Več podobnih tem