» »

Tel. št. nateg?

Tel. št. nateg?

korošc ::

Že drugič so me klicali iz enake številke kot prejšnji teden. Zanima me ali gre pset mogoče za kakšen nateg?
0049891890450 v kolikor sem videl je klic iz Nemčije ... najbolj sumljivo je to da sploh ne morem prekiniti klica.

M-XXXX ::

najbolj sumljivo je to da sploh ne morem prekiniti klica.

Dajte nehat bedarije širit. Vse klice se prekine tako kot vedno: s tipko za preklic klicev.

Olórin ::

kako ne moreš prekiniti?

Furbo ::

Oglasi se pač, samo ne klicati nazaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

korošc ::

M-XXXX je izjavil:

najbolj sumljivo je to da sploh ne morem prekiniti klica.

Dajte nehat bedarije širit. Vse klice se prekine tako kot vedno: s tipko za preklic klicev.

Zakaj bi bil še eden izmed tistih trollov po internetu? Resnično ne morem prekiniti klica še sam ne vem zakaj.

AndrejS ::

In kaj hoče klicatelj ?

stb ::

Ja v času analognih central je bilo čisto normalno, da klicani ni mogel prekiniti povezave, ampak le klicoči.

Ali ti kličeš ali samo prevzameš klic?
Kakšen telefon pa imaš - GSM, ISDN, Analogni, IP telefon (z analognim vmesnikom)... in pri katerem ponudniku ?

sicer pa google pravi, da je tam nek Thomas Slottke
http://muenchen.stadtbranchenbuch.com/4...
http://anrufer.info/rufnummer/0891890450
http://www.tupalo.net/en/munich/slottke...
povsem možno pa je, da je caller id ponarejen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

AndrejO ::

stb je izjavil:

Ja v času analognih central je bilo čisto normalno, da klicani ni mogel prekiniti povezave, ampak le klicoči.

In stroške je plačeval klicoči, ne pa klicani, ki tukaj nekaj blodi. Bog mu pomagaj, zaradi takšnih omejencev imam potem problem iz tujine priklicati skoraj katerokoli firmo v Sloveniji.

"Ja veste, to je čudna številka, pa nam vsi pravijo, da ne smemo dvigniti."

"Ja veste, če ste zaposlili tako zabito tele, da si ne upa dvigniti telefona, potem mi tudi prodati ne boste mogli nič."

korošc ::

stb je izjavil:

Ja v času analognih central je bilo čisto normalno, da klicani ni mogel prekiniti povezave, ampak le klicoči.

Ali ti kličeš ali samo prevzameš klic?
Kakšen telefon pa imaš - GSM, ISDN, Analogni, IP telefon (z analognim vmesnikom)... in pri katerem ponudniku ?

sicer pa google pravi, da je tam nek Thomas Slottke
http://muenchen.stadtbranchenbuch.com/4...
http://anrufer.info/rufnummer/0891890450
http://www.tupalo.net/en/munich/slottke...
povsem možno pa je, da je caller id ponarejen.


Ne on mene kliče, telefon imam IP pri Amisu.
Ravno zaradi tega se ne mislim javiti, da ne bo takrat ko je že bilo da je neki klic bil iz ruande ali s kje že.

@AndrejO - umiri se

eric_cartman ::

@korošc

Samo to ti hočjo dopovedat, da ti ne plačaš dohodnega klica, tako da se jim lahko javiš.. Samo če ne veš kdo so jih pač res ne kličeš nazaj.. To pa potem zna bit zoprna zadeva.

stb ::

Javiš se lahko brez pomislekov. Telefonske prevare delujejo po principu, da te pokličejo zelo na kratko (po možnosti tako na hitro, da tvoj telefon sploh ne zazvoni, ampak le zabeleži zgrešen klic), ti pa iz radovednosti/nepazljivosti pokličeš nazaj, in šele takrat mastno plačaš. V takšnem primeru jim ponarejen caller ID ne bi nič koristil, le nekega peka bi spravljal ob živce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

Furbo ::

korošc je izjavil:

stb je izjavil:

Ja v času analognih central je bilo čisto normalno, da klicani ni mogel prekiniti povezave, ampak le klicoči.

Ali ti kličeš ali samo prevzameš klic?
Kakšen telefon pa imaš - GSM, ISDN, Analogni, IP telefon (z analognim vmesnikom)... in pri katerem ponudniku ?

sicer pa google pravi, da je tam nek Thomas Slottke
http://muenchen.stadtbranchenbuch.com/4...
http://anrufer.info/rufnummer/0891890450
http://www.tupalo.net/en/munich/slottke...
povsem možno pa je, da je caller id ponarejen.


Ne on mene kliče, telefon imam IP pri Amisu.
Ravno zaradi tega se ne mislim javiti, da ne bo takrat ko je že bilo da je neki klic bil iz ruande ali s kje že.

@AndrejO - umiri se


Prevaranti ti ne zvonijo v nedogled, prav zato, ker hočejo, da kličeš nazaj. Ti pa ne vem, a si preveč gledal Ring ali kaj. Oglasiš se vedno lahko in ne bo dodatnih stroškov.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

korošc ::

Ok hvala, sem še mal v starodobni fazi ne spremljam toliko telefonije.
Se bom javil naslednjič da vidim kaj hoče

stb ::

korošc je izjavil:

Že drugič so me klicali iz enake številke kot prejšnji teden. Zanima me ali gre pset mogoče za kakšen nateg?
0049891890450 v kolikor sem videl je klic iz Nemčije ... najbolj sumljivo je to da sploh ne morem prekiniti klica.


korošc je izjavil:

Ok hvala, sem še mal v starodobni fazi ne spremljam toliko telefonije.
Se bom javil naslednjič da vidim kaj hoče


Se do sedaj še sploh nisi oglasil? Od kod ti potem ideja, da ne moreš prekiniti klica?

Olórin ::

korošc je izjavil:

Ok hvala, sem še mal v starodobni fazi ne spremljam toliko telefonije.
Se bom javil naslednjič da vidim kaj hoče


Kako torej veš da se ne moreš javiti?? Ne rečt, da si vrnil klic v nemčijo?!

korošc ::

@stb - ko me on kliče se ne javim, če želim klic prekiniti ga ne morem - kaj bolj jasno? :)

@Olórin - nisem se javil prekiniti ne morem klica in ne nisem klical v nemčijo

Olórin ::

torej nisi mogel prekiniti, ko ti je telefon zvonil?

Ker to, da ne moreš prekiniti klica ponavadi pomeni da si se že javil. Se moraš izraziti natančneje, če temu ni tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

stb ::

=nisi mogel ZAVRNITI klica (pred vzpostavitvijo zveze), tako kot smo tega navajeni pri mobilni telefoniji.

korošc ::

Tako ja ko je telefon zvonil nisem mogel prekiniti klica.
Javil se stopost nisem sem še toliko priseben da vem kaj delam

AndrejO ::

korošc je izjavil:

Tako ja ko je telefon zvonil nisem mogel prekiniti klica.

Jao slovenština. "Zvonenja nisi mogel prekiniti" bi bilo vsem jasno in razumljivo.

korošc je izjavil:

Javil se stopost nisem sem še toliko priseben da vem kaj delam

Verjetno si priseben, si pa hkrati tudi precej neveden in na račun ostalih nevednežev zaveden. Ne sekiraj se. Ne kliči nazaj. Ne razširjaj neresnic (nisem mogel prekiniti klica... niti sprejel ga nisi).

stb ::

Ja, ampak to, da nisi mogel zavrniti klica (oz prekiniti zvonenja) ni nič posebnega za to telefonsko številko, a ne?
Povsem enako bo, če se na tisti telefon pokličeš iz kakšnega drugega telefona (slovenskega, mobilnega, stacionarnega, satelitskega, skype...).

V vsakem primeru pa lahko izklopiš telefon (ugasneš, iztakneš vtič iz vtičnice...). Ali tudi to ni delovalo? :D

Manu ::

@korošc
Na stacionarnem telefonu (navadni ali IP) se klica ne da prekiniti tako kot pri mobilnem telefonu. Tako, da to ni sumljivo.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

GTX970 ::

Manu
Na stacionarnem telefonu (navadni ali IP) se klica ne da prekiniti tako kot pri mobilnem telefonu.

What ?

mitja73 ::

A kr na 3 različne številke so te klicali ?

Olórin ::

Manu je izjavil:

@korošc
Na stacionarnem telefonu (navadni ali IP) se klica ne da prekiniti tako kot pri mobilnem telefonu. Tako, da to ni sumljivo.


Čakaj malo. Ali smo na slo-techu ali na FDV forumu?!

BladE_ ::

Manu je izjavil:

@korošc
Na stacionarnem telefonu (navadni ali IP) se klica ne da prekiniti tako kot pri mobilnem telefonu. Tako, da to ni sumljivo.


Upam, da se hecaš...
Akcija - Reakcija

korošc ::

@Manu - od kdaj naprej?

@mitja73 - zakaj na 3 različne? o.O

čuhalev ::

There is no guaranteed (single) way to determine when a call was terminated at the far end. Depending on the switch type you need to look at loop break (loss of loop current), change of DC polarity, dial tone, stutter dial tone, and/or silence. If you want to do something for unknown lines on unknown switches then you will need a combination of the above.

http://www.epanorama.net/circuits/telei...

Že to, da se prenaša zvok v obe smeri po dveh žicah je čudež.

Manu ::

Mogoče nisem dovolj jasno napisal. Bom še enkrat.

Na stacionarnem telefonu (IP protokol) se dohodnega klica ne da prekiniti tako kot na mobilnem telefonu.

Mogoče je drugače, če imaš IP telefon. Jaz imam navadni analogni telefon (z vmesnikom). Na tem dohodnega klica ni mogoče prekiniti. Sem preveril.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Olórin ::

Niti če odklopiš kabel?

Niti če dvigneš in spustiš slušalko?

HighBane ::

Olórin je izjavil:

Niti če odklopiš kabel?

Niti če dvigneš in spustiš slušalko?


Če odklopiš kabel je povezava še zmeraj, samo ne pride do aparata. Če dvigneš in spustiš slušalko pomeni, da si vzpostavil zvezo in jo nato prekinil, ne pa zavrnil.

Olórin ::

Če se kabel odklopi se povezava ne prekine?

Zanimivo, tega pa nisem vedel.

Manu ::

OK. Mislim, da se ne razumemo.

Ko napišem dohodni klic mislim na "zvonjenje". Na stacionarnem telefonu "zvonjenja" ne morem zavrniti, na mobilnem pa lahko.

Če pa klic sprejmem, potem ga lahko prekinem.

Sem pa odgovarjal OP-ju, ki je napisal, da zvonjenja (torej dohodni klic, ki ni bil sprejet) ne more prekiniti. Tudi jaz ga ne morem (z analognim telefonom na IP protokolu).

Probal sem tudi z odklopom kabla. Tudi na ta način se "zvonjenja" ne da prekiniti, ne glede kje ga odklopiš pred vmesnikom ali za vmesnikom. Edino, če ugasneš modem ali vmesnik nisem testiral.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

čuhalev ::

Za tiste, ki ne verjamete. Pokličite telefonsko številko, ki zazvoni navaden telefon na dve žici. Ko ta zazvoni, odklopite kabel. Zvonenje bo seveda nehalo, a ko boste priklopili telefon nazaj, bo ta zvonil naprej. Pri predposavki, da vašega začetnega klica niste prekinili.

shadeX ::

15+ več let nazaj se spomnim da tudi če sem prekinil klic in v tem času ga klicatelj ni prekinil in sem nato nazaj dvignil, je bila zveza še vedno vzpostavljena in sem normalno govoril naprej. To se še živo spomnim. Posebno v spominu mi je ostal dogodek ko sem govoril z babico. Rekla mi je da mora poklicati ne vem koga in da moramo končati pogovor. Ona je dala slušalko dol, jaz pa nisem takoj prekinil. Nato je ona nazaj dvignila slušalko in odtipkala številko (mislila je da kliče drugo osebo). V slušalki sem slišal ton vsake izmed številk ki jih je vtipkala.

Nato je prislonila uho na telefon, jaz pa sem se javil z drugim glasom. Trajalo je vsaj 2 minuti preden sem se izdal ker sem pokal od smeha :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Bellzmet ::

Itak...to se je zelo dobro uporabljajo pri "klicih na napačno številko"... :)

AndrejS ::

Jaz tudi ne morem prekinit klica če se ne oglasim :D
Lahko ga samo zavrnem !

Furbo ::

Haha kako zabavno je, ko mulčki gor zrasli ob GMSih, odkrivate toplo vodo. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Tarzan ::

Trololooo lolo lol ooo

In trol je nafutran...

Phantomeye ::

Olórin je izjavil:

Manu je izjavil:

@korošc
Na stacionarnem telefonu (navadni ali IP) se klica ne da prekiniti tako kot pri mobilnem telefonu. Tako, da to ni sumljivo.


Čakaj malo. Ali smo na slo-techu ali na FDV forumu?!


Kaj ima fDV veze s tem?8-O. Očitno smo na forumu neumnih argumentov?

Nekateri domači telefoni imajo tipko za prekinitev oz. mute klica (ne zveze) drugje kot mobiteli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony Xperia P - problemi

Oddelek: Mobilne tehnologije
72617 (2416) Pro_moted
»

Je že kdo prejel tak telefonski klic?

Oddelek: Mobilne tehnologije
3613561 (11026) dottor
»

Klic iz +333

Oddelek: Loža
339595 (8543) St235
»

Zastonj Klicanje Iz Računalnika Na Mob. In Stacionarne Telefone?

Oddelek: Programska oprema
74350 (4207) sese12
»

neodgovorjeni klici na GSM iz +39... - ne klici nazaj

Oddelek: Loža
3715165 (13021) balkanec

Več podobnih tem