» »

Leto dni po koncu podpore Windows XP še vedno brca

1
2
3 4 5

Magic1 ::

In kaj je problem če moraš na računalnikih laufat xp-je in stare programe, pač jih odklopiš od interneta in ne more nihče lukenj izkoriščat... Saj s takimi gajbami nimaš kaj počet na internetu. Podatki pa naj laufajo v mreži preko enega sodobnejšega računalnika, ki preverja da se kakšne smeti ne razmnožujejo lokalno.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

bluesands ::

Menim da v sedmici ni nič manj lukenj kot v xpjih, kvečemu obratno, xp-ji so skozi leta dobili nebroj varnostnih popravkov, prav tako na 64-bitnih sistemih še nisem našel dobrega firewalla, kot sem ga imel na xpjih

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

A bi modeator tole spet malo spucal ven te mazohistične zapise o Windowsih XP?

Kot da ne obstaja nič boljšega ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

lovro535 ::

za star računalnik so xpji še vedno najbojlša izbira.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

hojnikb ::

ne, niso.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: msjr ()

bluesands ::

mislim, da so dobra izbira tudi za nov računalnik, le dober firewall potrebuješ, kerj je tisti v xpjih res slab. In če bi xp.ji podpirala dx10/11 bi jih še zdaj uporabljal

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

lovro535 je izjavil:

za star računalnik so xpji še vedno najbojlša izbira.
odvisno kaj je zate star komp. vse na kar ima dual core cpu, 2gb rama, 7200rpm disk je dajati gor xpje neumnost
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluesands ::

zakaj bi bila neumnost? Če maš licenčne xp-je nič ne plačaš, delajo hitreje in so predvsem bolj logični za uporabnika

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

xpje se da gor samo še ob robnih pogojih, kjer software/hardware ne dovoljuje druga. Za vse ostalo maš tukaj novejše različice (win7 bi delal še na pentium pro, če bi mel dovolj potrpljenja).
#brezpodpisa

mtosev ::

bluesands je izjavil:

mislim, da so dobra izbira tudi za nov računalnik, le dober firewall potrebuješ, kerj je tisti v xpjih res slab
očitno ne boš uporabljal office 13, boljšo podporo za sdje, dx12, new security features..etc
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluesands ::

new security features..etc ha ha ha, malo poglej kako so odprte sedmice z novimi firewalli in kako je deloval xp na npr dobremu staremu sygate firewallu - bistveno manj informacij in bistveno več nadzora

mtosev ::

probaj ti na net z win xp vanilla brez SP nameščenega. boš vido kak hitro boš fasal blasterja
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluesands ::

saj moraš tudi za sedmico nameščat SP, zato so pa po moji oceni xpji varnejši, ker so šli čez več varnostih popravkov

mtosev ::

to je pa tvoje mnenje. security professionals pravijo drugače.
ko še antivirusi prenehajo z database updati za xpje bo pa zelo zanimivo:)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

bluesands ::

nevem zakaj bi ti bilo to zanimivo, ampak pustimo tvoje psihične težave, sicer pa lahko nove antiviruse poženeš iz brskalnika, tako da to niti ni težava

isti profesionalci so trdili tudi da npr truecrypt ni več varen in je zato potrebno k microsoftu , ki pa ima gotovo nebroj backdoorov, tako da malce premisli z betico preden ponavljaš za "profesionalci"

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

ti kr lepo bodi prepričan kak 14let star OS je super in kul. ves nov hardware, igrice, software pa več ne laufa gor
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

XP bo že tak star, da lahko rečeš, da je stvar varna v stilu "security thru obscurity" :D
#brezpodpisa

bluesands ::

mogoče najnovejše igre res ne ostalo pa in zapomni si programska koda se ne stara in ni prvič ne zadnjič da je starejša verzija boljša od novejše

Olórin ::

bluesands je izjavil:

saj moraš tudi za sedmico nameščat SP, zato so pa po moji oceni xpji varnejši, ker so šli čez več varnostih popravkov


Windows 8.1 je varnejši od obeh.

bluesands je izjavil:

zakaj bi bila neumnost? Če maš licenčne xp-je nič ne plačaš, delajo hitreje in so predvsem bolj logični za uporabnika


upam da imaš res licenco za uporabo na bilokakšnem računalniku, sicer si isti kot povprečen pirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

bluesands ::

8.1 bi bil najnevarnejši, če si dojel logiko in verjemi, da ima 8 nalašč precej težav, da bi kupovali 10tko, ki naj bi jih odpravila - to je sodobni marketing v računalništvu, sicer je logika čudna, ker ponujajo slabšo programsko opramo, ampak v večini primerov deluje

Zgodovina sprememb…

Olórin ::

bluesands je izjavil:

mislim, da so dobra izbira tudi za nov računalnik, le dober firewall potrebuješ, kerj je tisti v xpjih res slab. In če bi xp.ji podpirala dx10/11 bi jih še zdaj uporabljal


zakaj pa bi morali podpirat dx10/11?
A če bi microsoft razvil podporo za dx10/11, bi jo ti plačal? Ja? zakaj torej nočeš plačat novega OS?

Ne? torej si navaden pirat.

bluesands je izjavil:

8.1 bi bil najnevarnejši, če si dojel logiko in verjemi, da ima 8 nalašč precej težav, da bi kupovali 10tko, ki naj bi jih odpravila - to je sodobni marketing v računalništvu, sicer je logika čudna, ker ponujajo slabšo programsko opramo, ampak v večini primerov deluje


Kakšno logiko? A to, da so napake, odkrite v XP v windows 8.1 po defaultu že popravili?

Boh se usmili 50 letnih ITjevcev, ki zavirajo razvoj. Pejte že v penzijo da bo mir.

pegasus je izjavil:

737 je izjavil:

Inženirsko pravilo se glasi: Kar dela, ne popravljaj.
Razloži to marketingarjem, oglaševalcem in hipsterskim web dizajnerjem, ki dnevno pushajo nov shit na internet. Meni je bil HTML 1.0 in Mosaic browser čisto dovolj ...


marketingarjem? od česa ti misliš da bo Microsoft živel? Od 14 let starega OS? seriously?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

bluesands ::

Kakšen razvoj, malo primerjaj kvaliteto programov pred 10 leti in zdaj. To ti razlagam, tako pač danes deluje marketing v IT industriji - programska oprema je bila že dobra in zanesliva, pa jo je bilo iz marketinških razlogov potrebno spet pokvariti, da bodo prodajali nove "boljše" verzije

Olórin ::

dodaj konkreten primer, ne jamraj kot povprečen 50 letni itjevec ki pravi kako je bilo takrat bolje.

KAj točno je bilo takrat "zanesljivejše" in "dobro" pa so to "pokvarili"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

bluesands ::

Sem šel skozi obdobja windowsev 3 do 8.1 in taka je moja ocena, pa ne samo moja glede na to da je xp še na 1/3 računalnikov.

Zgodovina sprememb…

Olórin ::

XP je na 1/3 računalnikov, ker ni denarja za posodabljanje.

Aha, misliš da si edini ki je šel od win3 do win8.1? Prvič v zgodovini ni treba windowsov formatirat vsake 3 mesece, da dela sistem gladko, ti pa praviš da je slabše?

dajmo no. bodi resnejši in navedi točno kaj je slabše.

In če si drzneš reči, da se nisi sposoben navaditi novega uporabniškega vmesnika, bo debata zaključena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

bluesands ::

bi lahko cel dan debatirala kaj je slabše, na kratko ti pa povem, da je delo počasnejše in manj logično

Olórin ::

aha, torej na kratko se nisi zmožen navaditi novega vmesnika in zato je slabše??

in najnovejši windowsi delajo neprimerljivo hitreje od starih..v praktično vseh pogojih. ČE mi ne verjameš pa mi postreži z dokazljivimi testi, kjer bo kazalo da je XP hitrejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

hojnikb ::

Stareka psa je res težko naučiti novih trikov...
#brezpodpisa

bluesands ::

namesti si xp na isti računalnik in primerjaj, to bo najboljši test, če mi ne varjameš

Zgodovina sprememb…

Olórin ::

zakaj misliš da uporabljam windows 8.1 ?! :D

Odličen OS, ne poklekne, ne BSODA, ne šteka.

Dela isto hitro kot je deloval prvi dan namestitve takoj ko je prišel na trg.

V tem času bi Windows XP formatiral že vsaj 3x.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

bluesands ::

in še enkrat ponavljam, kar so nas učili že stari prof na faksu. Programska koda se NE stara - obstajajo samo dobri in slabi programi ne glede na letnico.

Olórin ::

quicksort je bil svoje čase super. Pa so šli naprej in pogruntali da je heap sort boljši. recimo. če boš razumel.

Če že daješ primere iz faksa :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

bluesands ::

Nisi razumel, koda se ne stara - to pomeni da so programi dobri ali slabi ne glede na starost - ni prepovedano narediti novega boljšega programa, vendar nov program zaradi tega ker je novejši ni že sam po sebi boljši. Lahko je, ni pa nujno.

Zgodovina sprememb…

Olórin ::

ja in windows XP je deloval slabo.

Smo čakalo na izboljšanje dolgo časa, zato smo vsi takoj migrirali na dosti stabilnejši windows7, ko je prišel ven. Osmica je temu dodala še hitrost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

bluesands ::

stvar presoje, po moji presoji najbolje od vseh OS do sedaj, sedmica je manj stabilna, počasnejša, nadleguje z nepotrebnimi opozorili, manj logična

Zgodovina sprememb…

Olórin ::

Zato pa upam da bo Microsoft čimprej uvedel časovno trajajoče licence.

Da se tole ne bo moglo ponoviti.

XP je največja napaka Microsofta. Se ga ne bo rešil še dolgo časa.

Na eni strani imaš inženirje, ki razvijajo nov OS in morajo nekje dobiti denar za razvoj in produkt prodati, na drugi strani pa imaš stare prdce, ki se nočejo navaditi novih stvari in razvoj zavirajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

bluesands ::

Po tej novi marketinški logiki je res napaka izdati dober program, po logiki programerja, kot so mi jo vcepili na faksu, pa je to idealno.

Zgodovina sprememb…

lovro535 ::

mtosev je izjavil:

lovro535 je izjavil:

za star računalnik so xpji še vedno najbojlša izbira.
odvisno kaj je zate star komp. vse na kar ima dual core cpu, 2gb rama, 7200rpm disk je dajati gor xpje neumnost
z star računalnik mislim single core do 2,7ghz max 1gb rama ddr pa ide disk tam se splača xp drugje pa ne.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Olórin ::

Prav, pa plačaj Microsoftu vsako leto 100 EUR za uporabo XPjev, problem rešen.

lovro535 je izjavil:

mtosev je izjavil:

lovro535 je izjavil:

za star računalnik so xpji še vedno najbojlša izbira.
odvisno kaj je zate star komp. vse na kar ima dual core cpu, 2gb rama, 7200rpm disk je dajati gor xpje neumnost
z star računalnik mislim single core do 2,7ghz max 1gb rama ddr pa ide disk tam se splača xp drugje pa ne.


s tem se ne splača niti ubadat. To je samo še za v muzej.
Žal pa se na podjetjih ne izognemo situacijam kjer podjetja še vedno uporabljajo takšne prazgodovinske računalnike in jih celo vzdržujejo ko se komponente kvarijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

bluesands ::

zakaj bi dal pa 2,8ghz proc v muzej če deluje in je uporabnik s tem zadovoljen?

Olórin ::

Ker je bilokakšno vzdrževanje tako starega računalnika nateg. ti mu boš namestil WIN XP, vedel da računalnik lahko jutri crkne..ko te bo čez 1 teden klical da mu je ram crknil mu boš računal še menjavo rama ;) :)

In ja, tudi ure, ki jih IT oddelek na podjetju potroši za vzdrževanje takih antičnih računalnikov so nekaj vredne.

Nategunstvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

bluesands ::

Dragi fant, dal sem čz obdobja od procesorjev 386 dalje in ta čas nisem videl niti enega spontano pokvarjenega rama. Ne nasedaj marketinškim trikom, pojdi študirat in razmišljaj s svojo glavo, predvsem pa dovoli drugim pravico do drugačnega mnenja, to je navsezadnje demokracija.

Zgodovina sprememb…

lovro535 ::

Olórin je izjavil:

Prav, pa plačaj Microsoftu vsako leto 100 EUR za uporabo XPjev, problem rešen.

lovro535 je izjavil:

mtosev je izjavil:

lovro535 je izjavil:

za star računalnik so xpji še vedno najbojlša izbira.
odvisno kaj je zate star komp. vse na kar ima dual core cpu, 2gb rama, 7200rpm disk je dajati gor xpje neumnost
z star računalnik mislim single core do 2,7ghz max 1gb rama ddr pa ide disk tam se splača xp drugje pa ne.


s tem se ne splača niti ubadat. To je samo še za v muzej.
Žal pa se na podjetjih ne izognemo situacijam kjer podjetja še vedno uporabljajo takšne prazgodovinske računalnike in jih celo vzdržujejo ko se komponente kvarijo.
dokler solidno delajo xp gor ni še nič za v muzej.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Olórin ::

Čudno, da imam v predalu potem toliko ramov. Zanimivo.

bluesands je izjavil:

Dragi fant, dal sem čz obdobja od procesorjev 386 dalje in ta čas nisem videl niti enega spontano pokvarjenega rama. Ne nasedaj marketinškim trikom, pojdi študirat in razmišljaj s svojo glavo, predvsem pa dovoli drugim pravico do drugačnega mnenja, to je navsezadnje demokracija.


pojdi v penzijo in dopusti razvoju možnost.

To, da si v itju od 386 dalje pove samo, da se ti ne da več prilagajati ničemer....kar si tudi sam povedal, da si takrat, ko si bil star okoli 35 let se z navdušenjem navadil windows XP, ostalo pa zaradi lesenosti zasovražil.

Saj nič ne skrbi, sem imel veliko takšnih sodelavcev in vsi so me učili kako so windows XP zakon in kako je bilo v bivši jugi super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

hojnikb ::

Heh, zanimivo da ravno stara garda zagovarja winxp.
Verjetno še vedno vlečete lepe denarce na račun vzdrževanja tega sistema :)
#brezpodpisa

lovro535 ::

zakaj bi zavrgel še uporaben pc samo zato ker je star se ga da uporabit za kakšen server ali pa router ali kaj takšnega
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

hojnikb ::

lovro535 je izjavil:

zakaj bi zavrgel še uporaben pc samo zato ker je star se ga da uporabit za kakšen server ali pa router ali kaj takšnega

Zato, ker bo pil več štroma kot kaka moderna zadeva.
100W proti 5W se kr pozna čez celo leto.
#brezpodpisa

bluesands ::

ta štrom se v veliko večjih količinah porablja pri proizvodnji novih komponent, reciklaži, odlaganju in čiščenju okolja. Kot pravim je potrebno razmišljati širše.

lovro535 ::

tolk štroma pa spet ne porabi
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Invictus ::

lovro535 je izjavil:

zakaj bi zavrgel še uporaben pc samo zato ker je star se ga da uporabit za kakšen server ali pa router ali kaj takšnega

Zato ga ne, ker ne znaš izračunati ROI ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj Microsoft spet posodablja Windows XP? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7927314 (21982) Saul Goodman
»

Beta Windows 9 bržčas že prihodnji mesec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5836413 (31513) PrimozR
»

Tudi ameriška davkarija bo plačala za podaljšano podporo za Windows XP

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3115334 (13858) Invictus
»

Londonska mestna četrt z Windows XP na Chromebooke (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6431848 (28250) MrStein

Več podobnih tem