» »

Katero vino imate najrajši?

Katero vino imate najrajši?

marceb ::

Ker že obstaja podobna tema na slotechu o pivu, bi bilo fajn imeti še o vinu :)
Torej kakšna vina so vam všeč, kje jih kupujete?
Meni osebno so najboljša rdeča/črna vina kot so merlot, refošk itd. Če sem na primorskem se najraje ustavim pri kakšnem lokalcu, tako da lahko kakšnega priporočite.

Bellzmet ::

Ja če se kje ustaviš "ob cesti" in kupiš vino direktno je nujno potrebno prej zadevo poznat ali poizkusit in nato natočiti iz istega soda.

Nekaj let nazaj smo se ustavili ob nekem vinotoču v hrvaški Istri - vse izgledalo lepo (kamnita hiša, klet, vina sicer nismo poizkusili) in smo vzeli par litrov - in jih zvečer takoj zlili stran, ker je bila zadeva pod vsako kritiko. Tako da je lahko ustavljanje ob lokalcu super izkušnja lahko pa ne.

Machete ::

Določena makedonska so neverjetno dobra. Vrst žal z glave ne vem.

Smrekar1 ::

Machete je izjavil:

Določena makedonska so neverjetno dobra. Vrst žal z glave ne vem.


Tuga za Jugo, Krater.

Machete ::

Prevod?

Smrekar1 ::

Machete je izjavil:

Prevod?


To sta imeni vin. Krater je sicer Makedonski Teran (KRAški TERan).

Machete ::

Aja. Ok, nisem vedel. Ma par mescev nazaj sem imel dve flaši rdečega. Mislim da prej še nisem pil makedonskih. Zelo mi je žal ker si nisem prepisal imen in vrgel buteljke stran. Eno najboljših, kar sem jih pil. Moram enkrat v Leclercu pofirbcat, če jih najdem, ker etiket se bom spomnil.

Od slovenskih so mi najboljša iz podravskega okoliša. Mogoče nenavadno, ampak vsaj te klasike ala Rizling so mi boljši od primorskih.

HomeEdition ::

Zadnje čase mi zlo paše merlot, zelo mi je dober od Simčiča http://seethebottle.blogspot.com/2008/1... in tudi cena ni slaba...

lp

marceb ::

makedonskih vin ne poznam, bi pa z veseljem probal kot pravite njihov "teran", samo do njega moram najprej priti :)
HomeEdition kje pa se da dobit simčiča oziroma kje ti kupuješ?

Vesoljc ::

nekaj tednov nazaj sem se "stegnil" po spanski rioji (spar, 12e buteljka). zelo vsecno

en.wikipedia.org/wiki/Rioja_%28wine%29
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Vanich ::

Španski in portugalski so gosti kot juha. Boh ne daj, da ga spiješ 2 buteljke - boš kozlal skoraj obvezno.
Od Makedonskih je dober "Vranec".
Od hrvaških mi paše "Pelješac", črnogorski "Vranac Pro Corde" je pa skoraj zdravilen, ampak mora biti pa "Pro Corde", ne samo navaden "Vranac".
Od srbskih vin, ki se jih dobi v Mercatorju je dober "Car Lazar", samo ta zna biti komu malce težak, in pa "Carica Milica", ki pa je bolj pitka.
Italijanska in francoska vina so za moje pojme bolj čubodre, vsaj tisti razred do 5-6 € in ki se prodajajo pri nam.
Slovenska vina pa kot, da tekmujejo med sabo, katero bo bolj kislo in se jih raje izogibam, razen, če res ni kakšna bolj draga in kvalitetna buteljka, ki se jih nabere okoli novega leta.

HomeEdition ::

marceb je izjavil:

makedonskih vin ne poznam, bi pa z veseljem probal kot pravite njihov "teran", samo do njega moram najprej priti :)
HomeEdition kje pa se da dobit simčiča oziroma kje ti kupuješ?


Imam srečo da imam v družini gostinca, ki nabavlja pri njemu, tako da lahko vsakih nekaj mesecev vzamem cel karton...drugače pa tega vina nisem videl na policah in se ga verjetno dobi samo pri njemu v Brdih...

lp

Tilen ::

(P/P)

 Traminec | Radgonske gorice

Traminec | Radgonske gorice

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Machete ::

Vanich je izjavil:

Španski in portugalski so gosti kot juha. Boh ne daj, da ga spiješ 2 buteljke - boš kozlal skoraj obvezno.
Od Makedonskih je dober "Vranec".
Od hrvaških mi paše "Pelješac", črnogorski "Vranac Pro Corde" je pa skoraj zdravilen, ampak mora biti pa "Pro Corde", ne samo navaden "Vranac".
Od srbskih vin, ki se jih dobi v Mercatorju je dober "Car Lazar", samo ta zna biti komu malce težak, in pa "Carica Milica", ki pa je bolj pitka.
Italijanska in francoska vina so za moje pojme bolj čubodre, vsaj tisti razred do 5-6 € in ki se prodajajo pri nam.
Slovenska vina pa kot, da tekmujejo med sabo, katero bo bolj kislo in se jih raje izogibam, razen, če res ni kakšna bolj draga in kvalitetna buteljka, ki se jih nabere okoli novega leta.


E bravo. Vranec je bilo eno. Sam se mi zdi da je bilo zapisano Vranac, ampak poreklo vseeno Makedonija.

driver_x ::

Od naših Stegovec (vina Sveti martin), Batič, Tilia, Belica, od tujih pa odvisno, predvsem italijanska.

marceb ::

ja se se strinjam da dobro vino težko dobiš za 5EUR, se sicer tudi najde, ampak sam imam izkušnje da okrog 10EUR in naprej šele nekako lahko rečeš vino :)
Drugače me pa zanima kakšno je vaše mnenje glede teh večjih dobaviteljev vina (npr. vina koper) ali so lahko taka vina kvalitetna ali imate boljše izkušnje z družinskimi vinogradniki?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marceb ()

shadeX ::

Ni najboljše, ampak za se ga ulit je namizno vino iz spara za 2.6€ (2l) taboljše :)). Važno da glava ne boli naslednji dan. :))

energetik ::

Najraje rdeče vino, gosto, močno, tako ki ni kislo. Torej v glavnem teran, refošk, kakšen merlot. Cviček jasno odpade.

Jerry000 ::

Kako se že reče onemu vinu...sladkemu. Ne pijem veliko alkohola, ampak mi je pa to edino vino da ga malo spijem :)

Vanich ::

Porto.

Master_Yoda ::

Sladki muškat

Tilen ::

Rumeni muškat?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

D3m ::

Sladki muškat.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Kurzweil ::

Teran
Modra Frankinja

gruntfürmich ::

cabernet sauvignon, pa ne od vina koper
teran, če nima veliko kisline
sladka bela
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

shubell ::

cviček pa refošk ;)

Jerry000 ::

Kaka je pa razlika med rumenim in sladkim muskatom?

DeeJay ::

Quercus Cabernet Sauvignon

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

The Player ::

Pred kratkim sem v Hoferju našel muškat za smešno nizko ceno iz ZDA

 null

null



Čeprav je stvar na prvi pogled izgledala cenena sem enostavno moral probati, ker je ponavadi muškat vedno 5€+. Šok je bil, ko sem stvar poizkusil in ugotovil, da je vino za to ceno zelo dobro.

Cviček mi je zelo všeč, a moraš najti kvalitetnega. Recimo tale od zajca je dober, preverjeno preizkušen je tudi dober iz hoferja



Najboljše pa pride za na konec.

Sicer ne vem, če je omenjeno vino sploh kje na voljo, imel sem to priložnost, da sem ga dobil direktno od proizvajalca. Gre se za polsladko vino Trojičan iz Sv. Trojice v Slovenskih Konjicah. Na prvi pogled ne izgleda nič posebnega dokler ga ne probaš. Posebno mi je všeč pri tem vinu to, da ni tista značilna sladkoba kot jo poznamo npr. pri muškatu, temveč je čista druga dimenzija. Sladek vonj bolj vleče na sadnje, tudi samo vino je zelo osvežujoče

Na žalost ne najdem slikce, sem pa našel skupino Društva vinogradnikov Sveta Trojica
https://www.facebook.com/pages/Dru%C5%A...

jest10 ::

Če lahko izbiram, pijem:
Vranac, Dingač, Cabernet Sauvignon, Merlot.
Občasno pa še Refošk in Modro Frankinjo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Tavher ::

Rumeni Muškat - Janez Puh
Kvalitetno in ne tako zelo sladko kot je običajno pri povprečnem Muškatu.

Blazz ::

trenutno mi je hud cabernet sauvignon Castillero del Diablo, majo ga v Leklerku, buteljka med 6-8 eur, odvisno če je v akciji.
http://www.casillerodeldiablo.com/minis...

Relanium ::

Tale ma dober refošk na primorskem
http://www.vinabordon.si/

napsy ::

cvicek
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Trololololol ::

Na zelo pomembno stvar pozabljate, letnice.

Lindir ::

Jast samo rdeča vina. Refošk, Teran, Toscana,... Merlot mi tudi ni slab.

Pa zanima me če se dobi "Cannonau di Sardegna" kje pri nas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lindir ()

Penderecki ::

Vina načeloma ne pijem.
No, ob spešl priložnostih naročim 2-3 buteljke od Movia.
Njihove vinske izdelke lahko samo priporočam.

vorantz ::

Teran od vinakras

detroit ::

Belica, Simčič, Ščurek, Mlečnik, in Prus kot en redkih dolenskih pri teh se še nism zmotil z ničemur, pa castilero del diablo cabarnet sauvignon (nek portugalski v merkatorju) je tudi super.
Rumeni muškati so načeloma itak vsi dobri, kater cukr ni dobr:P Ljutomerski, koperski ipd.
Skero

sisemen ::

Zadnje čase shiraz, cabarnet sauvignon, vcasih tudi kaksna modra frankinja, teran in refosk (ce dobim kaksnega res dobrega, slabega, beri: vina koper, raje ne pijem).

detroit je izjavil:

Belica, Simčič, Ščurek, Mlečnik, in Prus kot en redkih dolenskih pri teh se še nism zmotil z ničemur, pa castilero del diablo cabarnet sauvignon (nek portugalski v merkatorju) je tudi super.
Rumeni muškati so načeloma itak vsi dobri, kater cukr ni dobr:P Ljutomerski, koperski ipd.


Ja, nastel si pridelovalce, sprasuje po vinih. Sicer Casillero Del Diablo je Čilska firma in 2010 Cabernet Sauvignon je bil odlicen, potem se se pa skvarili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

sisemen ::

Relanium je izjavil:

Tale ma dober refošk na primorskem
http://www.vinabordon.si/


ROFL: "the family tradition of the viticulture Bordon dates back to 1985."

A mu je bilo res treba omenjati "druzinsko tradicijo"? :D

sajko ::

Pred časom dobil priporočilo za pridelovalca na Vipavskem (Petrič), ki se počasi uveljavlja tudi v bolj "fensi" restavracijah. Zaenkrat nisem bil razočaran.

Belo: Rumeni muškat, Pinela
Rdeče: Cabernet Sauvignon, Refošk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sajko ()

marceb ::

no sej škodi tudi ne če naštejemo pridelovalca vina, še posebej če gre za družinsko vinogradništvo. Kakor smo najbrž že vsi izkusili, so kar konkretne razlike istega vina pri različnih pridelovalcih

The Player ::

Za vse, ki si želijo spoznavati vina in proizvajalce na "sceni", priporočam udeležbo vinske poti v Ljubljani.

http://www.ljubljanskavinskapot.si/fest...

Ponavadi je ta dogodek 2x/leto, spomladi junija in za martinovanje.

Spoznaš marsikaj novega. Recimo lani sem spoznal zanimivo penine, ki so po okusu nekaj posebnega: semiška penina, jantarna in medena penina.

več info na povezavi
http://www.semiskapenina.si/etrgovina/s...

Tilen ::

Za Mariborčane: VinDel
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bellzmet ::

Kaj pa v Ljubljani? Priporočate kakšen vinotoč?

detroit ::

sisemen je izjavil:

Zadnje čase shiraz, cabarnet sauvignon, vcasih tudi kaksna modra frankinja, teran in refosk (ce dobim kaksnega res dobrega, slabega, beri: vina koper, raje ne pijem).

detroit je izjavil:

Belica, Simčič, Ščurek, Mlečnik, in Prus kot en redkih dolenskih pri teh se še nism zmotil z ničemur, pa castilero del diablo cabarnet sauvignon (nek portugalski v merkatorju) je tudi super.
Rumeni muškati so načeloma itak vsi dobri, kater cukr ni dobr:P Ljutomerski, koperski ipd.


Ja, nastel si pridelovalce, sprasuje po vinih. Sicer Casillero Del Diablo je Čilska firma in 2010 Cabernet Sauvignon je bil odlicen, potem se se pa skvarili.


uff ja ja čilski sorčy:) Ah , ja glede tega čilskega ne vem sem ga nehal pit ko sem dobil pokvarjenga enkrat hehe:P

moje izkušnje: simčič rumeni muškat top shit, mlečnik - merlot (prvi merlot ki ni bil scalina ampak je bil pravzaprav odličen, sicer maceriran), hmm belica isto rumeni muškat, ostalo so bili rdeči katerih sorte itak ne vem več...Ja spomin ni več to kar je bil. Zdaj smo bolj na žganih in kvalitetnih pivih. Hvala za popravek
Skero

;-) ::

Če že najraje svoj po svojem okusu pridelan rumeni muškat, ampak lanske letine še nisem spil do sedaj niti liter, vse gre v prodajo. Drugače pa traminec.

mosquito234 ::

Tudi meni je ta ful dober, mislim da je v Leclercu najcenejši, mi pa je še zelo dober cabernet-syrah od J.P.Chenet, ki je tudi najcenejši v Leclercu (4€), drugje je okoli 5-6€.. Edino zdaj ima Spar že en čas akcijo tega vina - 3 pack za 10€, pa grem v Spar in kupim kar tega :)

Blazz je izjavil:

trenutno mi je hud cabernet sauvignon Castillero del Diablo, majo ga v Leklerku, buteljka med 6-8 eur, odvisno če je v akciji.
http://www.casillerodeldiablo.com/minis...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Refošk - razlika med kakovostnim in vrhunskim vinom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10914248 (11348) gruntfürmich
»

Vprašanje glede vin

Oddelek: Loža
81234 (1089) koyotee
»

Domači sladki muškat

Oddelek: Loža
3610094 (7055) jizzer
»

Vrednost vina

Oddelek: Loža
122497 (1985) XtremeX
»

Kje v LJ kupiti vino

Oddelek: Loža
1610669 (10170) Mercier

Več podobnih tem