» »

Domači sladki muškat

Domači sladki muškat

Steinkauz ::

S parimi kolegi bi radi nabavili v večji količini:
http://www.vinakoper.si/vina_sladki_mus...

Ker je buteljka 5eur, bi rad dubu nekoga, ki prodaja domače vino po ugodnejši ceni, pa da je temu čim bližje po okusu.
Sklepam da je to bolj sladki(suhi) rumeni muškat, ker če googlaš sladki muškat bolj malo najdeš.

Pozna kdo koga, ki prodaja tako vino in pripelje tudi v ljubljano?

francek1 ::

Sladki in obenem suhi ne gre skupaj; izraz suhi ravno pomeni, da je ves sladkor povrel v alkohol...A mora bit primorski? Namreč za moj okus so v Sloveniji najboljši muškati v okolici Svečine in Jeruzalema....še angleški dvor jih nabavlja tam.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Steinkauz ::

Ja sm glih prebral da suho!=sladko. Od nekdaj sm mislu polsuho=sladko, suho=še bolj sladko.
Guess i was wrong.
Ni glih treba primorski, če je podobno dober.

Duhec ::

shark_nm ::

Ojej tale Vina Koper je pa sraje. Preveč kisline in žvepla... Prisegam na Belokranjske muškate. O kakšni količini pa je tukaj govora in ali imate v mislih refuzo ali 0,75 buteljke?

enxtip ::

Rumeni muškat in pa sladki muškat ni isto.
Meni osebno je po okusu sladki muškat odličen, je kr piten in zaradi samega sladkorja dobro pride v kri :D res pa da zaradi visoke vsebnosti žvepla ni dobro piti v velikih količinah =)

Na primorskem se vinskih kleteh prodaja liter sladkega muškata od 1,25 eur/liter dalje, odvisno pač od kvalitete in količine ki jo pridela posameznik.
All your base are belong to us.

Karaya 52 ::

Mah primorski, lepo te prosim. Bela vina so najboljsa na Stajerskem. Ce te zanima muskat, ki je pobiral zlate plakete na tekmovanjih > PM.

PS: Haloze, klet sicer pri Hajdini.

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Jst pa ravno pri štajerskih kozlam.

Zelnick ::

Meizu je izjavil:

Jst pa ravno pri štajerskih kozlam.

Dobro vsaka rodna pokrajina ma svoja slaba in dobra Vina. V MB in okolici se ti splača it na turistične kmetije, kjer imajo zelo dobro vino. Mi ponavadi vzamemo pri Bračkutu rumeni muškat, ki se prodaja za 3evre/l in je zelo pitno. Pa ko vzameš več litrov dobiš kako buteljko zastonj.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

Go-ahead ::

Sedaj samo čakam še koga, ki bo pohvalil cviček.

Muškat skoraj ni vino, je prej desertna pijača. Za ženske!

sirotka ::

Cviček je zakon! :)? Muškat je bolj desertno, nikakor pa ni za ženske. Meni paše kak deci na čase, za priboljšek. Je pa res, da je težak in hitro prime. ah ja, cviček je še najbolj piten.

il ::

V današnjem katalogu Eleclerc: Sladki muškat Vinakoper 0.75l: 4,05€

MonkeyHead ::

Jaz imam lastno pridelan rumeni muškat Štajerski del. Pol-suho. Večkrat ocenjeno z zlatimi priznanji in znamko kakovosti na Kmečkih dobrotah na Ptuju in vino Ptuj. Iz serije je še nekje ostalo 30 butelk. Butelka 0,75 seveda z nalepko, dulcem itd. 3,80 €.

Če te zanima PM.

Steinkauz ::

Mnja skurjen res mogoče prideš mal bolj po tem, sam je pa res fajno vino.
Čeprov res skor presladko.

Drugač pa smo mislm 20-30 litrov, odvisno od cen.
Samo to nebi pač po buteljkah, ker pride verjetno precej dražje.
Doma mamo sode in bi to jst kupu v platičnih kantah(po 10 litrov al kolk so že) in doma prelil.

S tem da nebi glih hodu do maribora al pa kopra in bi blo fajn da bi en ko gre enkrat v ljubljano, to še sproti pripelje.

cybermedo ::

Se pridružujem temi s ponudbo polsuhega rumenega muškata (še pojasnilo - polsuho pomeni v primeru muškata primerno sladkost za desertno vino, kar je več je zaradi aromatičnosti muškata presladko za normalno konzumacijo).

Vino je letnika 2008, uradno (Kmetijsko gozdarski zavod Maribor) ocenjeno kot vrhunsko, poreklo je Pomursko-Podravski vinorodni okoliš. Embalirano je v luštnih 7,5 dcl buteljkah s pravimi plutastimi zamaški, okusno etiketirano in kapslirano (primerno tudi za darilo). Cena ene buteljke znaša 3,80 EUR, končna cena pa je odvisna od količine zaradi transportnih stroškov. Možna je tudi paketna dostava (Pošta Slovenije) v kartonih po 12 buteljk. Na voljo je večja količina.

Več na ZS, enako glede naše preostale ponudbe (posebej priporočam zvrst (kakovostno suho belo vino) letnika 2011, ki jo ponujamo v rinfuzi tudi v večjih količinah, sicer pa ponujamo tudi številna ostala sortna vina).

Note to admin: vem da je ta post po vsebini mali oglas, a je mišljen kot odgovor OP.

Steinkauz ::

Hm kaj potem muškat imajo vsi samo v buteljkah?

sirotka ::

Steinkauz je izjavil:

Hm kaj potem muškat imajo vsi samo v buteljkah?


V prodaji je več ali manj v flašah ja, bom jaz vprašal znanca, če ga ima še kaj viška.

MonkeyHead ::

Steinkauz je izjavil:

Hm kaj potem muškat imajo vsi samo v buteljkah?


Pri nas se je vse spravilo v buteljke ker gre tudi za arhiv nekje 15 buteljk. Druga je bila obdarovanje za novo leto in pa splošna prodaja podjetjem. V rafuzi pa ga nimam več nič.

dzinks63 ::

Sladki rumeni muškat je bolj eksluziva kot kaj drugega, malokateri privatni vinar ga ima kaj več kot le zase. Kdo ga ima, pa ga primerno ceni in prodaja v buteljkah. Večje količine imajo samo veliki pridelovalci in ti prav tako vedo kako se proda dobro vino. Dobro vino ni nikoli problem prodati, dobiti ga kje v rinfuzi kot poceni varianto bo pa prava loterija. Dobil boš le kakšno manj kvalitetno mešanico iz več vrst grozdja, za katerega bo lastnik še vedno trdil, da je čisti rumeni muškat.

bosmla ::

Rumeni in dober - ne vem pa cene.

T-h-o-r ::

Steinkauz je izjavil:

S parimi kolegi bi radi nabavili v večji količini:
http://www.vinakoper.si/vina_sladki_mus...

Ker je buteljka 5eur, bi rad dubu nekoga, ki prodaja domače vino po ugodnejši ceni, pa da je temu čim bližje po okusu.
Sklepam da je to bolj sladki(suhi) rumeni muškat, ker če googlaš sladki muškat bolj malo najdeš.

Pozna kdo koga, ki prodaja tako vino in pripelje tudi v ljubljano?

zg. kungota

kmetija leber

top shit vino
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

meandmouse ::

Jaz bi priporočal VINA PRUS . So specializirani za rumeni muškat. 3x zaporedni vinarji leta v Sloveniji. Imajo 3 svetovne šampijone od tega 2 rumena muškata + šampione iz raznih ocenjevanj iz Francije, Belgije, Velike Britanije.

Kar se tiče osnovne razvrstitve sladkosti vin gre takole: Suho(najmanj sladko) - polsuho - polsladko - sladko.

Aja pa njihov rumeni muškat(kakovostni-posladki) iz refuze pride okoli 3 do 3,5EUR.

Še razvrstitev po kvaliteti trgatve in pridelave od najmanj do najbolj= kakovostni - vrhunski - pozna trgatev - izbor - jagodni izbor - suhi jagodni izbor - ledeno vino - slamnato vino oz. vino iz sušenega grozdja.

Zgodovina sprememb…

francek1 ::

T-h-o-r je izjavil:

Steinkauz je izjavil:

S parimi kolegi bi radi nabavili v večji količini:
http://www.vinakoper.si/vina_sladki_mus...

Ker je buteljka 5eur, bi rad dubu nekoga, ki prodaja domače vino po ugodnejši ceni, pa da je temu čim bližje po okusu.
Sklepam da je to bolj sladki(suhi) rumeni muškat, ker če googlaš sladki muškat bolj malo najdeš.

Pozna kdo koga, ki prodaja tako vino in pripelje tudi v ljubljano?

zg. kungota

kmetija leber

top shit vino


Shit ja...dobesedno, če misliš Leber Vračko. Zato pa ga je primoran v Ljubljano vozit...ker ga Štajerci ne pijemo. Od kdaj pa so pravniki strokovnjaki za vino? Preveč industrijski, kot od avstrijcev, ko te po njem še tri dni želodec peče , pa ne od kisline, ampak od dodatkov, ki jih dodajajo vinu za flaširanje, ker pač trgovčiči zahtevajo, da vino tri leta zdrži na polici trgovin ne, da ne bi prišlo do usedlin. Nato pa pijejo(sam ne naredim niti požirka flaširanega vina več, odkar sem videl, kako eni, ki se imajo za velike vinogradnike, kemično obdelujejo vino) ljudje tako flaširano sranje. Potem pa glava boli...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Steinkauz ::

Hm bom pregledal mal ponudbe potem.

Sam glede na to, da potem v bistvu ni nekih razlik, ne vem če se mi da zajebavat s tem.
Pa še probaš ga lahko šele ko ga kupiš, glede na to da ti ga dostavi v lj, verjetno nebi bil vesel, da probaš na mestu, pa rečeš meh ni dobr, ne bom vzel :))

francek1 ::

meandmouse je izjavil:

Jaz bi priporočal VINA PRUS . So specializirani za rumeni muškat. 3x zaporedni vinarji leta v Sloveniji. Imajo 3 svetovne šampijone od tega 2 rumena muškata + šampione iz raznih ocenjevanj iz Francije, Belgije, Velike Britanije.

Kar se tiče osnovne razvrstitve sladkosti vin gre takole: Suho(najmanj sladko) - polsuho - polsladko - sladko.

Aja pa njihov rumeni muškat(kakovostni-posladki) iz refuze pride okoli 3 do 3,5EUR.

Še razvrstitev po kvaliteti trgatve in pridelave od najmanj do najbolj= kakovostni - vrhunski - pozna trgatev - izbor - jagodni izbor - suhi jagodni izbor - ledeno vino - slamnato vino oz. vino iz sušenega grozdja.


To bo že boljše, ja, meandmouse se očitno spozna na vina...Drugače pa išči pod polsladko ali polsuho.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

meandmouse ::

Iz velikih osebnih izkušenj :) ti lahko povem, da je meni nekako posladko vino najlažje za pit in najlažje za prebavit. Za špricarje uporabljam suho ali polsuho. Sladka so bolj za kakšne sladice in ga je težko popiti v večjih količinah, je pa res da pri njih bolj začutiš aromo in različne okuse.

Še nasvet, če boš kupoval večjo količino ti toplo priporočam da ne uporabljaš plastičnih flaš ali sodčkov za shranjevanje.

Steinkauz ::

Sej platične bi samo za prevoz, torej 1 dan max.
Doma mam inox sode

T-h-o-r ::

francek1 je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

Steinkauz je izjavil:

S parimi kolegi bi radi nabavili v večji količini:
http://www.vinakoper.si/vina_sladki_mus...

Ker je buteljka 5eur, bi rad dubu nekoga, ki prodaja domače vino po ugodnejši ceni, pa da je temu čim bližje po okusu.
Sklepam da je to bolj sladki(suhi) rumeni muškat, ker če googlaš sladki muškat bolj malo najdeš.

Pozna kdo koga, ki prodaja tako vino in pripelje tudi v ljubljano?

zg. kungota

kmetija leber

top shit vino


Shit ja...dobesedno, če misliš Leber Vračko. Zato pa ga je primoran v Ljubljano vozit...ker ga Štajerci ne pijemo. Od kdaj pa so pravniki strokovnjaki za vino? Preveč industrijski, kot od avstrijcev, ko te po njem še tri dni želodec peče , pa ne od kisline, ampak od dodatkov, ki jih dodajajo vinu za flaširanje, ker pač trgovčiči zahtevajo, da vino tri leta zdrži na polici trgovin ne, da ne bi prišlo do usedlin. Nato pa pijejo(sam ne naredim niti požirka flaširanega vina več, odkar sem videl, kako eni, ki se imajo za velike vinogradnike, kemično obdelujejo vino) ljudje tako flaširano sranje. Potem pa glava boli...


vem samo, da se reče leber

samo sem se spomnil, da zavajam

oni imajo savinjona :)

mmm
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

meandmouse ::

Steinkauz je izjavil:

Sej platične bi samo za prevoz, torej 1 dan max.
Doma mam inox sode



Potem pa ne bo problema :)

izbrisiracun ::

Če je tukaj mesto za to... me zanima če kdo ve kje se pri nas dobi kakšen soliden portovec?
Želel bi si tistega desertnega/aperitivnega.

civic_ ::

Sladki muškat je preveč sladko vino brez pravega okusa. Ljudje imajo radi taka vina, zato ima visoko ceno. Verjetno tudi zato ker so nižji pridelki. Traminec ga po okusu prekaša. No tudi po ceni.

marvin42 ::

malo OT: sladki muškat je za punce.
Mostly Harmless

H` ::

Obujam temo.

Kje se (najraje na Štajerskem ali višje) dobi dober rumeni muškat? Vzel bi ga nekaj 10l ali več v plastičnem sodu in prelil doma.
so be it

Trololololol ::

Slovenske gorice. Greš en dan na izlet s kolesom, vmes se pa ustavljaš na kmetijah.

H` ::

Kak konkreten predlog?
so be it

Tavher ::

Trololololol je izjavil:

Slovenske gorice. Greš en dan na izlet s kolesom, vmes se pa ustavljaš na kmetijah.


Pri takšni varianti si lahko potem še samo zapoješ...
Pišta, Janči, Joška, Karči či me najdeš v eton šanci
pelaj me domou ovači jes nigdar ne prijden domov.

jizzer ::

Tavher je izjavil:

Trololololol je izjavil:

Slovenske gorice. Greš en dan na izlet s kolesom, vmes se pa ustavljaš na kmetijah.


Pri takšni varianti si lahko potem še samo zapoješ...
Pišta, Janči, Joška, Karči či me najdeš v eton šanci
pelaj me domou ovači jes nigdar ne prijden domov.


:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje glede vin

Oddelek: Loža
81233 (1088) koyotee
»

Katero vino imate najrajši?

Oddelek: Loža
488811 (5310) mosquito234
»

Za Slovenijo značilni predmeti

Oddelek: Loža
222834 (2048) pegasus
»

tipični slovenski izdelki

Oddelek: Loža
438967 (7610) [D]emon
»

Trgatev 2006

Oddelek: Loža
242263 (1539) ;-)

Več podobnih tem