» »

LCD na pametnem telefonu teče?

LCD na pametnem telefonu teče?

jokl ::

Ali bi slučajno kdo vedel svetovati glede mojega problema: pri mojem Samsung Galaxy S2 sem začel opažati senco vzdolž leve strani ekrana. Glede na to da je LCD "liquid", sklepam, da je "stekel", ker ga ogromno, ampak res ogromno (v službi :)) uporabljam za gledanje filmov in to tako, da stoji na levem boku. Ali ga mogoče lahko kako rešim? Sem laično sklepal, da če ga začnem postavljati na desni bok, da bo stekel v drugo smer?!?!? :))
  • spremenil: jokl ()

Gejspodar ::

Si prepričan da ni screen burn, ki je značilen za Super AMOLED zaslone?

jokl ::

Na to nisem niti pomislil, ker ni ekran nikoli "stal" prižgan, je pa res, da bi se senca lahko ujemala s podnapisis! Ali se screen burn da rešiti? Sem sicer našel neko aplkacijo in jo bom probal, ampak se mi zdi mal bosa...

hojnikb ::

screen burnin boš težko popravu...
#brezpodpisa

jokl ::

Bom mal raziskal, probal

Ja, brihta jaz. Je ekran LED, ne LCD :)))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jokl ()

jokl ::

Vsak dan kaj novega...
Ja, bo res burn-in, in to so se res podnapisi zapekl, ker so beli in ker imam nonstop na 100% svetlost :(, se pa ne da kaj dosti narest:

"Google oled burn in to find out that it is very possible to get some burn in of oled screens. Moreso than lcd's due to the fact that oled pixels emit their own light which grows dimmer over the life of the pixel. The more active or bright the pixel, the more quickly it dims. This is over the course of thousands of hours but it is possible. "

Sicer pa življenjsko dobo baje podaljšaš, če uporabljaš čimnižjo oz. samodejno osvetljenost ekrana...

hojnikb ::

> Ja, brihta jaz. Je ekran LED, ne LCD :)))

Ne, ekran ni LED (to sploh ni tip ekrana, ampak tip osvetlitve pri LCDjih) ampak AMOLED.
Čisto nekaj drugega.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaslon OLED

Oddelek: Mobilne tehnologije
376664 (5310) kozorog
»

Pixel 2 XL ima težave z zaslonom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5017526 (14445) Machete
»

Niti najpopolnejši TV ni popoln

Oddelek: Zvok in slika
81030 (780) Dr_M
»

CES 2014: LG pokazal ukrivljene OLED-televizorje

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
4817181 (13885) fpbs

Več podobnih tem