» »

Inspiron 7520 nenehno vrtenje ventilatorja

Inspiron 7520 nenehno vrtenje ventilatorja

Velki ::

Bi bilo možno uveljaviti stvarno napako na prenosniku, pri katerem se ventilator 80 % časa vrti, in to na maksimalnih obratih brez razloga (temperature 38-45 °C -> ventilator se zažene pri različnih temperaturah znotraj tega intervala). Problem je v temu da sem se malo pozanimal in ugotovil da ima vgrajen krmilnik, ki upravlja z ventilatorji in da mi zaradi tega noben software ne more upravljati z njimi. Prenosnik je še vedno v garanciji mimoskrbi, imam ga že 2 leti in pol, vem pa da mi je že na začetku se zelo pogosto vrtel na maks. obratih (vendar mislim da vseeno manj kot se zdaj), kar sem tudi v eni temi na tem forumu objavil. Zadeva je pa res glasna, vendar kar me tudi muči je to da nikoli ne slišim da bi se ventilator tišje vrtel, ali se vrti na maks. ali se ne.
Prebral sem da naj bi imel ta model takšne težave ko je nanj vključen še dodatni ekran, vendar meni se to dogaja tudi ko dodatni ekran izključim.
Preden ga odprem in spiham, bi rad da mi svetujete, da se ne "zajebem".

BorutK-73 ::

Imaš dostop do nastavitev v BIOS-u? Če imaš nastavi cpu fan profil na "silent".

Zgodovina sprememb…

solatko ::

VELIKI UM - V dveh letih in pol, se ti je med ventilatorjem in režami za izhod zraka, naredil zamašek iz smeti in prahu, kar onemogoča normalen pretok zraka.
Rabiš en takle poseg v drobovje in mašina bo spet kot nova -


Če se sam ne upaš, boš pač moral reskirat nekaj €, da se zadeva poštima.
Delo krepa človeka

Velki ::

Ne, kot sem zgoraj napisal nastavitev za ventilator se ne da spreminjati ne v biosu ne programsko.
Aha no hvala, saj sem imel v namenu vse očistit kot je treba. Pasto je tudi potrebno zamenjat če odstraniš heatsink ne?
Problem je v temu da kot sm zgoraj napisal mislim da sem imel vedno precej težav z tem ventilatorjem, vendar bom vseeno poskušal vse očistiti, pa bomo videli.
Mogoče kdo ve za kakšno trgovino, kjer bi lahko prodajali stisnjen zrak in termalno pasto, v centru Ljubljane, tam kje blizu Aškerčeve ali pa na viču (sem bil že v Tech Trade pa stisnjenega zraka niso imeli)?

BorutK-73 ::

To moraš razdret, z pihanjem ne boš naredil nič ker je to skupaj zbito v debeli trak prahu in dlak.

Velki ::

Ja sej pravim bom razdrl in potem spihal vsako komponento posebaj. Kako pa naj bi očistil?

r3dkv1c4 ::

čemu stisnjen zrak?

dukedl ::

zadnjič sm jz razdru en laptop. katastrofa znotraj...


jz sm tole enostavno posesal s sesalcem :)
lp dukedl

Velki ::

Aha bo vredu tudi če samo posesam? Vseeno moram iti po termalno pasto tako da če kdo ve za kako rač. trgovino kjer sem napisal ...

solatko ::

http://www.ekwb.com/si/
imajo termalne paste in termalni trak, katerega rabiš za grafiko.
Stisnjeni zrak ne rabiš, očistiš z malim čopičem in spihaš. Sesanje za take stvari, kot je na sliki še nekako, sicer pa se elektroniko piha ne sesa. Z uporabo plastičnih cevi na sesalcu, se mimogrede ustvari visok naboj statične elektrike, ki ti lahko skuri ploščo.
Za pihanje lahko uporabiš tudi fen z usmerjenim tokom zraka, s tem, da tiščiš tipko za mrzel zrak.
Delo krepa človeka

r3dkv1c4 ::

lahko pa napihneš balon in ga preko kulija vpihaš na komponente...v skrajni sili sem tudi to probla in je super....mal otroške igre za popestritev:)

drugače sem pa pred kratkim kupil pri mlacomu super pasto za male solde

http://www.mlacom.si/termalne-paste/gel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Velki ::

Ojoj to je malo daleč, sm mislil kje ob Tržaški na viču da je avtobus dokaj blizu, saj nimam ravno veliko časa.
Prvič slišim za termalni trak, a to moram tudi zamenjat? Ok bom naredil to z čopičem in usti 8-)
Gre se za to da kupim v trgovini glede na to da sem v Ljubljani med tednom ker me pride poštnina 5 € po nepotrebnem.

r3dkv1c4 ::

bicikel pa gas, še malo rekreacije zraven.

Mislim, pa če to ni lenoritis..... v lj imaš 100 trgovin in ti bi šel samo 15m stran peš ali pa 2km s trolo.....
Groza, najboljše, da pokličeš nekoga, da pride po prenosnik in ti ga očisti, ter pripelje nazaj, ob tem ti da pa še 10€ za potrpežljivost, ker boš čakal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404691 (3460) solatko
»

Hp pavilion g6 ventilator problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121180 (839) betmen113
»

glasen prenosnik in visoka temperatura procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
142953 (2767) BorutK-73
»

Ali je to možno? (procesor okrog 90 C)

Oddelek: Pomoč in nasveti
495203 (4365) bond007
»

Problem z grafično (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
506752 (6117) him

Več podobnih tem