» »

Počen ekran na prenosniku Toshiba Satellite A660-166

Počen ekran na prenosniku Toshiba Satellite A660-166

nat91 ::

Pozdravljeni!

Sem pred dilemo, ali zamenjati ekran na 5 let starem prenosniku Toshiba Satellite A660-166 (ki še povsem ok deluje) ali se raje kupiti kar nov prenosnik.
Cena popravila skupaj z zaslonom naj bi znašala 125 eu (če me ni niso nahecali).
Ker se ne spoznam preveč na te zadeve, ne znam preceniti, ali bi se na tem računalniku to splačalo.

Za vsako mnenje se zahvaljujem. :)

Lep dan!
  • spremenila: nat91 ()

kupim9 ::

preveč je 125, tam 70 80 je realna cena

solatko ::

kupim9 - Kje pa ti zrihtajo za tak denar. Sam display boš težko dobil pod 80-90€.
To je display 16 led, kateri je zelo redek in rabljenega težko dobiš.
Delo krepa človeka

nesmrten ::

Pol ga pa zrihtaj za 70-80€ :) Ni šans :) za ta model jih ni nikjer pod 160$ + menjava...

Lep pozdrav, Nesmrten

MIHAc27 ::

Meni se tudi cena za popravilo zdi ok. Sedaj če se splača...

Kolikor gledam specifikacije niti ni tako slab računalnik. Če se ga uporablja bolj stacionarno, pa mogoče samo priklopiš zunanji monitor, in delaš na njem dokler prenosnik pač dela.

solatko ::

MIHAc27 - Na tako starem prenosniku, se dejansko tak strošek ne splača, saj moraš pričakovati odpoved tako matične, kot drugih komponent v zelo kratkem času.
Če bi dobil display na bolhi za kakšnih 50€ in ga sam zamenjal, se to splača, 125€ pač ne, je bolje prenosnik prodati po delih (cca 100€, glede na delujočo matično) in kupit novega, za naslednjih 5 let.
Delo krepa človeka

nat91 ::

V bistvu je cena zamenjave bistveno višja - ko sem opozorila servis, da gre za 16" zaslon, se je situacija kar fajn spremenila.
Tako, da mi je zdaj čisto jasno, da se to ne splača in bo treba najti nekaj novega.
Hvala vsem za odgovore. :)
Lep dan!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaslon za prenosnik za Lenovo - nasvet za Spletni nakup

Oddelek: Kaj kupiti
221570 (1127) Manager
»

uničena osnovna plošča na prenosniku

Oddelek: Strojna oprema
91913 (1708) I7I
»

Težave z LCD zaslonom prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
898154 (5539) denci
»

LG, Sharp in Chunghwa krivi in oglobljeni

Oddelek: Novice / Tožbe
336178 (4735) Jst

Več podobnih tem