» »

kateri leptop kupiti za študenta arhitekture

kateri leptop kupiti za študenta arhitekture

bub_z ::

Zdravo!

Sem študentka arhitekture in se mi je ravnokar pokvaril 3 leta star HPprobook. Ker računalnik nujno in čimprej rabim, moram kupiti novega. Potrebujem računalnik ki bo zmogel da bom nemoteno uporabljala programe kot so autocad, 3dsmax, archicad, photoshop, illustrator in podobno. Sama se na to ne spoznam preveč, spraševala pa sem druge ki so mi rekli:

procesor Intel Core i7
čim večjo kapaciteto trdega diska in RAMa
čim boljšo ločljivost zaslona - po možnosti HD
grafična kartica je pomembna da je čim boljša

Pripravljena sem odšteti do 700e, kar se pač za ta denar da dobiti. Glede zaslona - sedaj sem imela 17,3" kar je sicer fajn, vendar glede na ceno ki jo želim plačati bolj pride v upoštev 15,6" (rajši reskiram na tem kot na čem drugem).

Sama sem že brskala in sem našla par računalnikov ki dokaj ustrezajo zahtevam, mi lahko mogoče kdo predlaga kaj drugega?
Načeloma me je bivši HP kar razočaral, rekli so mi da je ok lenovo ali acer?

https://www.mimovrste.com/prenosniki/de...
https://www.mimovrste.com/multimedijski...
https://www.mimovrste.com/prenosniki/le...


Najlepša hvala za vso pomoč :)
lp

flameir ::

Rad bi ti povedal, da je čas denar. Torej za slabim računalnikom neko stvar delaš dalj časa in za njo porabiš več časa - denarja.

Vem, da ti v tem času ne služiš pravega denarja, ampak vseeno menim, da je za tvoje namene smiselno kupovati dober prenosnik.

Izogibaj se HPju. Ti povem iz prve roke, pa imam za dvakratni tvoj budget HPja. Včasih pomislim da je to pečka in ne prenosnik.

Vsak ti bo verjetno priporočal kaj drugega. Jaz ti bi priporočil Sony. Moje izkušnje so take, ds ima napram HPju in Lenovo neprimerljivo boljši zaslon, se neprimerljivo manj segreva in kar je najpomembnejše - ne crkuje. Z Acerji nimam izkušenj. Je pa res, da daš zanj kak evro več. Priporočam, da si pri očetu sposodiš še kakih 200EUR in povečaš svoj budget za prenosnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

dj_uro ::

če študiraš na istem faxu kot jaz, torej v LJ, imaš v prvem letniku DMP, kjer vsako leto objavijo nek primeren seznam komponent ...
- to je v pomoč...
drugače pa poglej za kakšnim asusom; obvezno ssd disk (pohitri sistem), med 8 in 16 GB rama, i7, pa da je čim lažji oz. okretnejši.... tudi sam sem imel 17'', zdaj pa sem presedlal na 15''
vw-klub.si

__X__ ::

Kaj več od tega ne boš potrebovala ASUS G550, mogoče bi svoje mesto noter našel še SSD, pa bi bil top-art.

JackOdpirac ::

flameir ne drdraj bedarij

Isotropic ::

poznam jih par, ki imajo HP elitebooke za toliko, kot je napisal flame in se ne pritozujejo.

OP, pozabi na i7, laptopi ga ne morejo izkoristiti v celoti (gretje). i5 in 8gb rama, več dvomim, da boš rabil na faksu. grafika naj bo kaj od nvidie, ker ima boljše driverje.

flameir ::

JackOdpirac je izjavil:

flameir ne drdraj bedarij


Ko laufata na enkrat dva malce požrešnejša programa, zadeva postane zelo vroča. Sem kupu HPja ker bi dal za enakega Sonyja 300EUR več, pa mi je bilo po prvem mesecu žal. Itak v končni fazi je vseeno al se prenosnik bolj ali manj greje, samo mene to pač moti.

p.s. Na slotechu smo veseli argumentiranih, ne pa nekih nepotrebnih komentatjev. Preberi si pravila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

Tilen ::

flameir je izjavil:

Rad bi ti povedal, da je čas denar. Torej za slabim računalnikom neko stvar delaš dalj časa in za njo porabiš več časa - denarja.

Vem, da ti v tem času ne služiš pravega denarja, ampak vseeno menim, da je za tvoje namene smiselno kupovati dober prenosnik.

Izogibaj se HPju. Ti povem iz prve roke, pa imam za dvakratni tvoj budget HPja. Včasih pomislim da je to pečka in ne prenosnik.

Vsak ti bo verjetno priporočal kaj drugega. Jaz ti bi priporočil Sony. Moje izkušnje so take, ds ima napram HPju in Lenovo neprimerljivo boljši zaslon, se neprimerljivo manj segreva in kar je najpomembnejše - ne crkuje. Z Acerji nimam izkušenj. Je pa res, da daš zanj kak evro več. Priporočam, da si pri očetu sposodiš še kakih 200EUR in povečaš svoj budget za prenosnika.


Imam HP Elitebook iz zadnje serije in se nikakor ne morem strinjati s teboj. SSD, 14" IPS 1920x1080, se ne pregreva in je večino časa neslišen, ker nimam trdega diska. Baterija zdrži skoraj 6 ur, tehta nekaj čez kilogram in ima privzeto 3 leta garancije tudi na baterijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

pegasus ::

Ja, ne moreš rečt "kupil sem HPja, nisem zadovoljen, vsi HPji so zanič". Ker ima HP različne serije izdelkov v različnih cenovnih kategorijah. Tudi sam že 8 let furam elitebooke in sem zadovoljen. HP ima za grafično uporabo Zbooke, Lenovo pa serijo W, gotovo imajo tudi ostali proizvajalci sorodno ponudbo.

m0LN4r ::

Ker sem ze nekaj arhitektk dal skozi. Kupi laptop z cimboljso graficno. Naprimer 850 860 950 960. Saj to je edina stvar ki te bo ovirala pri nacrtovanju 2D/3D. Za renderje pa se da pocakat.

Naprimer kak asus 551 ali kaj podobnega.

Ne poslusaj tistih ki nimajo blage o tem kaj rabis.

Hpja se izogibaj, v roku 3 let so vsi probooki ranga 47xx romali na servise... Zaradi slabega hlajenja in dotrajanih kondijev zardi toplote.

Kupi si laptop za 3 leta in 700€ pa ce se bos izkazala v teh vodah pa si privoscih eno delovno postajo pozneje, ki ti jo tu sestavmo za malce vec in delalo bo fuuuul hitr.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POceni Zen-based notesnik ?

Oddelek: Strojna oprema
14924 (681) Brane3
»

HP Prenosniki 2017

Oddelek: Kaj kupiti
4110725 (9483) MTB
»

So Lenovo prenosniki dobri? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7428651 (16823) Invictus
»

HP - primerjave (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9821738 (20204) Malajlo
»

Prenosnik za delo ? Toshiba vs Hp

Oddelek: Kaj kupiti
153438 (3007) matonson

Več podobnih tem