» »

POceni Zen-based notesnik ?

POceni Zen-based notesnik ?

Brane3 ::

Zanima me notesnik:

- z Ryzen-based APUjem. Hočem dobre Linux driverje, soliden iGPU del ne toliko za igranje, vendar sposoben obrniki kako odprtokodno igro ( SauerBraten ipd), predvsem pa grafiko ( 3D pospeševanje za 2D in 3D CAD, video ipd)...

- solidnim displejem vsaj FHD ( 1920x1200) IPS/VA in recimo vsaj 300cd

- če se da, solidna tipkovnica

Doslejšnje enačbe:

Lenovo E485 - premajhen za solidno hlajenje APUJa ( throttla)
E585 - zelo majhna baterija
A485 - drag ko prasica

Ideapad serija ( 330s kaježe) - relativno slab displej - 200cd, če ni še celo TN


Lenovo Thinkpad serija je zakon kar se tipkovnice tiče, a cenovno so visoko.

HP Elitebook je drag, Probook tudi nekako ne upraviči svoje cene na tem delu.

Ostane HP Notebook 15-db0403ng. Ta je zunaj zanimivo poceni, samo nikjer ne najdem podatka o svetilnosti displeja.

Ma kdo kakšno boljšo idejo ali kaj od iskanih podatkov ?
  • spremenilo: Brane3 ()

Brane3 ::

Še eno vprašanej okrog Thinkpadov.

Prej je veljalo, da se jim nič ne približa glede kakovosti tipkovnice.

Kako je zdaj s tem ?

Lenovo je vmes dvakrat spremenil desing tipkovnice, a pravijo, da ni šla veliko na slabše, sploh glede na zahteve po vedno tanjšem stroju.

Koliko pa je moderna konkurenca ( če sploh) šla gor tozadevno in koliko je ostalo razlike ?

tony1 ::

Tegale HPja konkretno ne poznam, me je pa HP v zadnjih nekaj letih tolikokrat razočaral (z zanič projektiranimi heatsinki, in se zato ventilator po nekaj mesecih dere ves čas; z zanič WIFI kartico ali pa celo samo eno anteno v ekranu (čeprav ima kartica kontakte za tri antene), da veselice ko po nekaj letih pečeš plato za zdravje, ker je HP prišparal nekaj centov, ne omenjam. Aja, na lomljenje pantov in pregovorno crkavanje usmernikov ne smem pozabiti :-).

HP, nein danke.

Brane3 ::

Usmerniki so poceni, panti tudi.

Zame osebno je prenosnik precej potrošna roba. Če ga zares uporabljam, ga izpostavljam nevarnosti kraje, mehanskih in drugih poškodb ipd.

Skozi leta sem prišel do tega, da se vse tozadevne funkcije, ki se ti v štartu zdijo tako fensi, skozi uporabo ne prinesejo svojega denarja.

Kaj mi bo super-duper ohišje, ki bo tiskanino ščitilo naslednjih 1000 let, če ta zaradi termičnih stresov ne bo zdržala 5 let ?

Hočeš je*eno LEDICO za osvetlitev tipkovnice ? Hja, to te bo stalo EUR200. Hočeš še 8GB RAM ? Extra EUR150, please.
HOčeš malo večjo baterijo, ki na aliexpressu stane EUR20 ? Naslednjih EUR150 prosim. WTF ?

Pant, ki ga imenjaš, je verjetno na aliexpressu par EUR, ravno tako stranice, baterije, celo displeji niso ravno dragi.
Kaj je problem zamenjati del, ki ti crkuje. Par vijakov, 15 min dela in to je to.


AJde, Elitebook ima recimo kolikortoliko cool funkcijo SecureView, ampak to bodo itak čez 6 mesecev imeli vsi, na tak ali drugačen način.

In zakaj bi tak prenosnik plačal malo bogastvo, če ga bodo itak čez 3 leta prehiteli po levi in desni ?

ZAto se mi zdi tale HP zanimiv. Prodajajo ga že za EUR460, tisto malo review je v glavnem pozitivnih.

Ne vem pa če imajo prenosni Zeni svoj socket ali so zalotani.

No, kakorkoli že, bi vsekakor počakal da pride 7nm generacija, a že sedaj je dobro vedeti odnose na trgu in poznati programe.

Kdo je sploh v SLO glavno ime za prodajo HPjev ?
Na HPjevi strani imajo kilometrski seznam partnerjev, kjer glavna imena na seznamu očitno nimajo svoje prodaje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane3 ()

FireSnake ::

Lancom je močan za HP.

Na prejšnji firmi smo pri njih naročevali RAMe za server.
Tudi privat sem kupil pri njih - za HPja se pri njih da dobiti vse (samo počakati je treba, če ni zaloge).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Brane3 ::

Aja, kar se termičnega throttlinga tiče ( ki je zgodnji znak resnega termičnega ciklanja in pričakovanih problemov), ravno zaradi tega se mi ne zdi panika imeti ravno 2700U ampak je 2500U povsem cool. Poleg tega da so stroji z njim bistveno cenejši.
Imaš 4C/8T in vse bistvene sestavine GPUja in z njimi pač ne siliš do konca v termični throttling.
Ravno tako pomaga imeti 15 zaslon namesto 14. Stroj je pač malo večji, ampak je toliko več real astatea na zaslonu in manjši so termični problemi znotraj stroja.

Poleg tega se pri omenjeni seriji niso grebli za vsak mm pri tanjšanju in je videti zadosti prostora not.

Bi blo pa vsaj pri teh cenejših strojih zanimivo videti zamenjavo ali dopolnitev notranje baterije z večjo.
Vsi imajo neke svoje dongle na baterijah, a mogoče se jih da pohekat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane3 ()

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Brane3 ::

TO vem. Elitebook je daleč predrag zame za potrošno mašino, ki bo živela in umrla na terenu.

Poleg tega je preveč vabljiva tarča za krajo in prevelika obremenitev za delo.

Pri dražjih zadevah delaš z njo v rokavicah, da jo ja ne opraskaš, preveč obremeniš baterije, ali jo uporabljaš v slabih pogojih ( vodni kondenz ipd).

S cenešim izdelkom teh problemov ni. Nimam zadržkov predelati ohišja, če to želim, vgravirati imena podjetja, ga personalizirati s svojo nalepko ipd...

Tisti HPjček se mi zdi cool možnost, za samo več ko 2x nižjo ceno:

15-db0403ng

Aja, pa tisti Elitebook še vedno nima bogvekakšne baterije - samo 56Wh.

Pa €1k+ je mogoče malo mnogo za stroj z APUjem in brez neke solidne dGPU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane3 ()

tony1 ::

Hja, izgleda imava različen način uporabe laptopa: sam s tem HP šrotom običajno pridem v stik, ko mi kdo prinese poceni laptop s katerim je kup stvari narobe, z besedami, daj kaj reši. (Včasih kdo pride tarnat že z novim, skoraj iz trgovine :-D) Edini pravi način za reševanje takšnih težav bi bil, da se ga vrže v kanto, ko se enkrat z njim ne more več delati normalno...

Pant, ki mi je tako zelo ostal v spominu je bil ravno na enem takšnem poceni HP jajcu, in na eni strani je bil lepljen na ohišje, in se ga ni dalo več človeško zamenjati. (HP servis je v odgovor zamomljal nekaj, kar bi se lahko prevedlo v "kolikor denarja, toliko muzike".) Peesda, Acer za podoben denar takšnih reči ne počne, pa če imajo še tako glossy zaslone... :P

V bistvu me še najbolj motijo zanič hladilni sklopi, ker je hrup res moteč.

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Brane3 ::

TO je bistvu res. TOle tipkam na ELitebook 8440p, ki ima bolj "meh" tipkovnico, pa je bil del njihove elitne serije.

Ravno tako je precej glasen.

S tem lahko živim, ne bi pa te stvari nevemkako drago plačeval.

Ravno tako je thinkpad serijo. Ja, fajn tipkovnica je cool na terenu.
In ja, tisti kos plastike bi plačal recimo €50 več. €100, če dobim zraven še malo bolj solidno ohišje in baterijo.

Ampak €500+ extra je pa zame še globoko v "ne hvala" področju...

D3m je izjavil:

Kaj pa ACER Aspire 3?

https://www.mimovrste.com/prenosniki/ac...


Relativno slabo ocenjen IIRC. Termično throttlanje, bolj slaba tipkovnica itd. Pa mislim da ne najboljši, slabo osvetljen zaslon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane3 ()

klinker ::

Brane, pri prenosniku bos vedno dobro placal dobro konstrukcijo, zaslon, baterijo in tipkovnico. Prenosniki, ki imajo vse to na nivoju so vedno visji rang in posledicno dragi, ne glede na HW.

Brane3 ::

Saj to vem. Sam razvoj gre naprej in sedaj ni treba imeti več ravno highest end zaslona, da lahko delaš na terenu BP.
Ravno tako IPS/VA ni več neka težka posebnost itd. Tudi stroji brez posebnih ločenih grafikulj so v mnoge namene več ko dovolj dobri, cene baterij so šle že davno dol itd.

V glavnem, sredina se je za moje pojme premaknila zadosti, da je za mnoge namene že osnovni razred dovolj dober, sploh glede na pričakovano življenjsko dobo in še bolj dobavljivost poceni nadomestnih delov in upgradeov s Kitajske.

klinker ::

Osnovni razred bo vedno imel bogi TN zaslon in bogo baterijo, pravtako hlajenje je v teh prenosnikih slabo izvedeno. Tipkovnica in trackpad so tudi bogi.
Nema veze kolko se zadeve cenijo in kolko gre tehnologija naprej, so osnovni prenosniki zgolj osnovni.
Jst pod jurja se nisem vidu prenosnika, ki bi imel te zadeve na nivoju. Uni za 700-800€ imajo dober HW in nekateri mogoce se dokaj ok zaslon, ostalo pa je bogo.

Brane3 ::

Niti ne. Zdaj dobiš že IPS/VA v ekonomičnem razredu, za hlajenje je pa manj frka, ker so ohišja večja in bolj zračna.
Pa tale APU je v razredu 15-25W, kjer niti ni tako težko imeti zadostnega hlajenja.

Sploh pa bo pritisk trga tudi tu pomaknil stvari navzgor, sploh s serijo, ki prihaja in kjer bodo lahko prelevili obstoječe modele v nove skoraj dobesedno samo z zamenjavo APUja in BIOS updateom.

KAr se zaslona tiče, sem se zanj sekiral bistveno bolj, ko so bili dobavljivi modeli z 16:9 razmerjem in ali vsaj 1200 pix vertikale.

Sedaj, ko je vse FHD, se niti ne toliko. >Vsa izbira je sedaj v odtenkih.

Tam pa ne rabim toliko. Ni mi posebej do zaslona, nad katerim bi se posebej naslajal, za neko normalno delo je OK recimo 300cd.

Zdaj, a ima 100% barve iz vseh kotov in polno pokrit sRGB, za prenosnik, who cares.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane3 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kupujem prenosnik - b.b. (nasveti)

Oddelek: Kaj kupiti
141412 (1032) blackbfm
»

Laptop za mulca

Oddelek: Kaj kupiti
81531 (1128) matobeli
»

Prenosni računalnik za študij strojništva

Oddelek: Kaj kupiti
467917 (6589) Barbarpapa2
»

HP Prenosniki 2017

Oddelek: Kaj kupiti
4110797 (9555) MTB

Več podobnih tem