» »

ISIS načrtuje po uničenju Hatre še piramide in sfingo!

ISIS načrtuje po uničenju Hatre še piramide in sfingo!

Temo vidijo: vsi
««
25 / 26
»»

vostok_1 ::

Pizdit se čez ISIS, brez da se pizdiš nad uporabo bencina v naših avtomobilih...je tko...mal hinavsko.

Zato pa bi rad čimprej ele. avtomobile, napajanje od elektrarn, energenti katerih ne prihajajo iz islamofašističnih držav (aka. 95% vseh islamskih držav)
Kolesa so tud vredi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

AC_DC ::

vostok_1
Kolesa so tud vredi.

tu se boš moral omejiti na lesena, kajti plastika (duroplasti, termoplasti, elastoplasti) se dela iz nafte.
Malo poglej po celotni verigi produkcije kolesa, kje vse je nafta zraven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

vostok_1 ::

AC_DC je izjavil:

vostok_1
Kolesa so tud vredi.

tu se boš moral omejiti na lesena, kajti plastika (duroplasti, termoplasti, elastoplasti) se dela iz nafte.
Malo poglej po celotni verigi produkcije kolesa, kje vse je nafta zraven.


Ni problema. Tisto malenkostno norveške nafte ne bo problem plačat. Itak kolo, če ga paziš ti traja lahko tudi 10 let.
V enem tednu vožnje z avtomobilom pa sfinanciraš zagotovo vsaj en ISISov kalašnikov.

Na žalost sedaj sem tud jz primoran uporabljat naftni avto, ampak molim za dan ko to ne bo več potrebno.

Nisem sicer proti nafti, ampak proti nafti, ki financira terorizem in fašistične države. Norveška nafta je košer. Sam nimam pojma kje ali v kolikšnem deležu je na SLO trgu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

MrStein ::

vostok_1 je izjavil:


V enem tednu vožnje z avtomobilom pa sfinanciraš zagotovo vsaj en ISISov kalašnikov.

Ja, če kalašnikov stane 5 EUR. V kar dvomim.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vostok_1 ::

MrStein je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


V enem tednu vožnje z avtomobilom pa sfinanciraš zagotovo vsaj en ISISov kalašnikov.

Ja, če kalašnikov stane 5 EUR. V kar dvomim.


No, odvisno kolk se voziš. Ampak ok...rečemo mesec dni vožnje?

Spajky ::

1 metek za kalašnikov = cca. 1€ ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

vostok_1 ::

ISIS kupuje in bulk.

MrStein ::

En tank navrže par evrov. Lahko obrneš kak češ, za toliko dvomim da dobiš škatlo od puške.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

[D]emon ::

MrStein je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


V enem tednu vožnje z avtomobilom pa sfinanciraš zagotovo vsaj en ISISov kalašnikov.

Ja, če kalašnikov stane 5 EUR. V kar dvomim.


Pred amerisko invazijo na Irak je na BV en AK-47 (po moznosti Yugo ali kitajski klon) stal okrog $10. Po zacetku iraske vojne je cena narasla na cca $1800.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

MrStein ::

Kar je še vedno več. On je omenjal _vsaj_ en K...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Smrekar1 ::

AC_DC je izjavil:

Wesley Clark: "Our friends and allies funded ISIS to destroy Hezbollah"

General Wesley Clark explains ISIS was created by U.S. Allies

ozadje
General Wesley Clark tells of how Middle East destabilization was planned as far back as 1991

Clark je upokojeni 4 zvezdice general v ZDA vojski.


Si kdaj odprl videe? Tvoji naslovi namreč ne opisujejo povedanega v njih.

Vanich ::

AC_DC je izjavil:

vostok_1
Kolesa so tud vredi.

tu se boš moral omejiti na lesena, kajti plastika (duroplasti, termoplasti, elastoplasti) se dela iz nafte.
Malo poglej po celotni verigi produkcije kolesa, kje vse je nafta zraven.


...da sploh ne omenjamo, da so vse ceste iz asfalta. Ostane samo gorsko kolesarjenje z lesenim kolesom.:D

Vanich ::

Začetki ISIL-a segajo v vojno v EX-YU - masaker v hrvaškem Vitezu.

Vanich ::

Vanich ::

ISIS "policija" patrolira po mestu Sirt, v Libiji.

Vanich ::

Daesh diaspora poziva vse muslimane v EX-yu in Balkana ...naj: "pobijajo, zastrupljajo in napadajo nevernike doma, če že ne morejo priti v Sirijo. Naj neverniki crknejo v mukah."

Vanich ::

Vanich ::

oo7 ::

IS uničila najstarejši krščanski samostan v Iraku

http://www.24ur.com/novice/svet/is-unic...

Smrekar1 ::

oo7 je izjavil:

IS uničila najstarejši krščanski samostan v Iraku

http://www.24ur.com/novice/svet/is-unic...


Stara tradicija islama pač, kaj pa drugega pričakuješ? Kao najbolj sveta mošeja je postavljena na ruševinah najbolj svetega templja židov, največja mošeja je predelana pravoslavna cerkev, največje romarsko središče je predelano svetišče vseh bogov. ISIS zgolj nadaljuje tradicije iz časov, ko je bil islam močan.

jype ::

Hkrati bi pa M-Power rad, da bi imel ISIS na razpolago še več ljudi.

nokkj ::

Krščanske cerkve so pa na ruševinah staroslovanskih svetišč. Ni posebne razlike med islamom in krščanstvom.

jype ::

nokkj> Krščanske cerkve so pa na ruševinah staroslovanskih svetišč. Ni posebne razlike med islamom in krščanstvom.

Razen reformacije.

Oh, wait.

Okapi ::

Stotine bolgarskih, grških, srbskih ... cerkva in samostanov je preživelo 500 let Turkov. Najstarejši krščanski samostani na svetu, stari 1500+ let, so v Egiptu.

Okapi ::

Enačit islam s Kalifatom je podobna neumnost, kot enačit Kučana s Pol Potom ali Stalinom.

Kalifat je samo revolucionarna deviacija islama, posledica ameriškega (in evropskega) mešanja dreka v Mezopotamiji. Podobno kot so bili Rdeči Khmeri revolucionarna deviacija komunizma, posledica ameriškega (in evropskega) mešanja dreka v Indokini.

Glave so na veliko sekali tudi "razsvetljeni" francoski revolucionarji, v imenu enakosti, bratstva in svobode.

Smrekar1 ::

Okapi je izjavil:


Kalifat je samo revolucionarna deviacija islama, posledica ameriškega (in evropskega) mešanja dreka v Mezopotamiji.


Kako torej obrazložiš, da je od približno 1400 let islama bilo samo kakih 95 brez kalifata? Je torej to norma, vse ostalo je pa deviacija? V tem primeru ti svetujem, da si dobro prebereš definicijo termina. Da ne bo pretežko je tu povezava:

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name...

Ko si že na tem mi še obrazloži kako to, da so predkolumbijski indijanci krivi za nastanek vseh kalifatov do vključno Otomanskega? Kako so mešali drek po Mezopotamiji in kako je to vodilo v nastanek kalifata v Mali Aziji oz. Konstantinoplu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Okapi ::

Ker očitno nisi dovolj bister, da bi to sam zapopadel, naj ti povem, da sem s Kalifatom mislil tega sedanjega, ustanovljenega junija 2014.

Otomansko cesarstvo je bilo do ver bolj tolerantno od večine takratnih krščanskih držav. Ko so v Španiji kristjani pobijali in izganjali Jude, so ti bežali med drugim v Bosno.

O.

Smrekar1 ::

Okapi je izjavil:

Ker očitno nisi dovolj bister, da bi to sam zapopadel, naj ti povem, da sem s Kalifatom mislil tega sedanjega, ustanovljenega junija 2014.


No, OK. Torej je po tvoje 1300 let deviacija, 100 let pa normalno stanje, zaokroženo v tvojo korist. Še enkrat podrobno in počasi preberi definicijo besede "deviacija" in poskusi ponovno.

Otomansko cesarstvo je bilo do ver bolj tolerantno od večine takratnih krščanskih držav. Ko so v Španiji kristjani pobijali in izganjali Jude, so ti bežali med drugim v Bosno.

O.


Ja res, izredno so bili tolerantni, kadar niso etnično čistili manjšin (Grki, Madžari, Armenci), nasilno prevzemali verskih objektov za svoje (Hagia Sofia) in vodili Svete VojneTM proti nevernikom (1510-1689). Je pa res, da je v tistem času obstajala tudi dežela, ki je bila nekoliko manj tolerantna, kot so bili tolerantni nekateri turški vazali. Ker pa ni niče trdil, da je bila vsaka islamska država v zgodovini slabša od vsake ne-islamske države v zgodovini pa res ne vem kaj to dokazuje. Morda to, da nimaš perspektive?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Okapi ::

Enkrat si malo preberi, kaj so recimo pred dobrimi 100 leti počeli krščanski Belgijci v Kongu. Ocenjujejo, da je umrlo približno 10x toliko ljudi kot pri armenskem genocidu (10 milijonov proti 1 milijonu). Počasi razmisli, kaj pomenijo te številke.

AC_DC ::

Okapi je izjavil:

Enačit islam s Kalifatom je podobna neumnost, kot enačit Kučana s Pol Potom ali Stalinom.

Kalifat je samo revolucionarna deviacija islama, posledica ameriškega (in evropskega) mešanja dreka v Mezopotamiji. Podobno kot so bili Rdeči Khmeri revolucionarna deviacija komunizma, posledica ameriškega (in evropskega) mešanja dreka v Indokini.

Glave so na veliko sekali tudi "razsvetljeni" francoski revolucionarji, v imenu enakosti, bratstva in svobode.

Od leta 632 dalje (smrt pedofila Mohameda, kafili so bili njegovi nasledniki)) so se ZDA in Eu države vpletale v arabske plemenske zadeve ?
Vav, kaj takega sem prej pričakoval na 24kur.

Kalif @ Wikipedia
Kalif (arabsko خليفة, Khalīfah) je naziv vladarja kalifata ali naziv duhovnega poglavarja islamske skupnosti (umma), ki živi po šerijatskem pravu. Naziv je traskribirana različica arabske besede خليفة (khalīfah), ki pomeni naslednik oz. predstavnik.



Okapi je izjavil:

Ker očitno nisi dovolj bister, da bi to sam zapopadel, naj ti povem, da sem s Kalifatom mislil tega sedanjega, ustanovljenega junija 2014.

Otomansko cesarstvo je bilo do ver bolj tolerantno od večine takratnih krščanskih držav. Ko so v Španiji kristjani pobijali in izganjali Jude, so ti bežali med drugim v Bosno.

O.

Sploh do Armencev 1915.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Smrekar1 ::

Okapi je izjavil:

Enkrat si malo preberi, kaj so recimo pred dobrimi 100 leti počeli krščanski Belgijci v Kongu. Ocenjujejo, da je umrlo približno 10x toliko ljudi kot pri armenskem genocidu (10 milijonov proti 1 milijonu). Počasi razmisli, kaj pomenijo te številke.


Belgijci so v Kongu pobili 10 milijonov lokalcev ene toliko kot je NASA pristanke na Luni posnela v studiu. Ob zavojevanju je imel Kongo 20 milijonov prebivalcev, zaradi belgijske politike ločevanja moških od žensk pa jim je izrazito močno padla nataliteta. Čisto možno je, da je kongo izgubil 10 milijonov prebivalcev, ampak nezaplojenih otrok pač ne štejemo med mrtve. V nasprotnem primeru je Durex že davno prehitel I.G. Farben, Sandoz je pa čisto največji morilec vseh časov in moram potemtakem drastično spremeniti svoj pogled na svet. Razumeš?

Me pa fascinira, da kaj drugega kot "kaj pa ..." ne premoreš. Po tvoje je torej muslimanom dovoljeno furati sveto vojno in iztrebljati manjšine ali kaj takega? Prosim, obrazloži kako to deluje. Hvala! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Okapi ::

Ja, zanikovanje zločinov je za nekatere zelo značilno.;(( Holokavst verjetno tudi ni obstajal, ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Smrekar1 ::

Okapi je izjavil:

Ja, zanikovanje zločinov je za nekatere zelo značilno.;(( Holokavst verjetno tudi ni obstajal, ne?


Seveda se je zgodil, ampak ne v Kongu. Če bi Belgijci tam pobili 10 milijonov lokalcev bi imel Kongo ob samostojnosti morda kak milijon prebivalcev, oz. bi priseljenci tam povsem izpodrinili lokalno prebivalstvo.

Me pa resnično zanima kako so dogodki v belgijskem Kongu, resnični ali izmišljeni, relevantni za islamsko nestrpnost, imperializem in etnično čiščenje, ki so ga izvajali povsod kamor so prišli.

Okapi ::

Kaj pa če so jih Belgijci pobili "samo" 1 milijon, toliko kot Turki Armencev? A to je pa potem OK?

Relevantni so za tvoje blodnje o tem, da je islam slabši od katerekoli drugi vere. In za tvoje fašistično enačenje islama s Kalifatom.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Smrekar1 ::

Okapi je izjavil:

Kaj pa če so jih Belgijci pobili "samo" 1 milijon, toliko kot Turki Armencev? A to je pa potem OK?


Ne vem, tebe vprašam. Ti si ven potegnil Belgijce da so bili kao 10x hujši od Turkov, ker so slednji pobili 'samo' milijon armencev (drugih ljudstev nisi omenjal, zakaj je tako ne vem). Oporekam obema trditvama, ki si jih podal - da so belgijci pobili 10 milijonov prebivalcev Konga (kar je absurd) in da ta obtožba, ne glede na resničnost, kakor koli vpliva na status islama kot gnoja.

Relevantni so za tvoje blodnje o tem, da je islam slabši od katerekoli drugi vere.


Težka bo, ker za razliko od muslimanskih držav, evropske v odločni meri niso zavojevale ozemelj v imenu vere, temveč v imenu pohlepa. Težko rečemo, da je islam slabši od najslabših lastnosti človeka, vendar to ni primerjava, ki bi jo kdo delal, tako da ne, v nobenem primeru ni relevantno.

In za tvoje fašistično enačenje islama s Kalifatom.


Ti si potegnil ven Kalifat, ne jaz. S čim pa bi ti enačil islam, recimo z njihovimi svetimi teksti? Ti citiram par bolj sočnih delčkov, da boš lahko potem šel s peno na usto iskat kako v Stari zavezi tudi piše nekaj v grobem a ne zares podobnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

jype ::

V Novi zavezi jasno piše, da je Stara zaveza zakon, ki se ga je vsak kristjan obvezan držati - seveda pa moraš biti pismen, da to lahko razumeš.

Okapi ::

Ti citiram par bolj sočnih delčkov, da boš lahko potem šel s peno na usto iskat kako v Stari zavezi tudi piše nekaj v grobem a ne zares podobnega?


LOL, za vsak citat iz Korana ti takoj najdem 3 hujše iz Sveta pisma.

In GOSPOD, naš Bog, nam ga je izročil in pobili smo njega, njegove sinove in vse njegovo ljudstvo. Takrat smo zavzeli vsa njegova mesta in z zakletvijo pokončali vsako mesto: moške, ženske in otroke; nikogar nismo pustili živega.

...

Zdaj torej pojdi in udari Amáleka! Pokončajte z zakletvijo vse, kar je njegovega! Ne prizanašaj mu, temveč usmrti moža in ženo, otroka in dojenčka, vola in ovco, kamelo in osla!


Ko boš našel kaj približno podobno genocidnega v Koranu, se pa oglasi.

Matej22 ::

Okapi je izjavil:

Ti citiram par bolj sočnih delčkov, da boš lahko potem šel s peno na usto iskat kako v Stari zavezi tudi piše nekaj v grobem a ne zares podobnega?


LOL, za vsak citat iz Korana ti takoj najdem 3 hujše iz Sveta pisma.

In GOSPOD, naš Bog, nam ga je izročil in pobili smo njega, njegove sinove in vse njegovo ljudstvo. Takrat smo zavzeli vsa njegova mesta in z zakletvijo pokončali vsako mesto: moške, ženske in otroke; nikogar nismo pustili živega.

...

Zdaj torej pojdi in udari Amáleka! Pokončajte z zakletvijo vse, kar je njegovega! Ne prizanašaj mu, temveč usmrti moža in ženo, otroka in dojenčka, vola in ovco, kamelo in osla!


Ko boš našel kaj približno podobno genocidnega v Koranu, se pa oglasi.


Vzrok za poboj Amalečanov je bilo maščevanje:
Potem je Samuel rekel: »Pripeljite k meni kralja Amalečanov Agága!« Agág je prišel vesel
k njemu; rekel je namreč: »Zares, mimo je grenkoba smrti.«
A Samuel je rekel:
»Kakor je tvoj meč oropal žene otrok,
tako naj bo tvoja mati brez otrok med ženami!«

Iz tega dela besedila se da razbrati, da je bog izrecno ukazal Izraelitom poboj Amalečanov, nikjer v tem delu ne piše, da lahko kdor koli brez dovoljenja boga kogarkoli ubije. Povedano drugače, ta del opisuje dogajanje in ga ne predpisuje.

jype ::

Matej22> Iz tega dela besedila se da razbrati, da je bog izrecno ukazal Izraelitom poboj Amalečanov, nikjer v tem delu ne piše, da lahko kdor koli brez dovoljenja boga kogarkoli ubije. Povedano drugače, ta del opisuje dogajanje in ga ne predpisuje.

Iz tega besedila se da razbrati, da bog ukazuje genocid.

Vse ostalo je stvar tega, kako prepričljivo kdo laže o tem, kaj mu je bog namignil med razodetjem.

Matej22 ::

jype je izjavil:

Matej22> Iz tega dela besedila se da razbrati, da je bog izrecno ukazal Izraelitom poboj Amalečanov, nikjer v tem delu ne piše, da lahko kdor koli brez dovoljenja boga kogarkoli ubije. Povedano drugače, ta del opisuje dogajanje in ga ne predpisuje.

Iz tega besedila se da razbrati, da bog ukazuje genocid.

Vse ostalo je stvar tega, kako prepričljivo kdo laže o tem, kaj mu je bog namignil med razodetjem.

Bog je preko preroka Izraelitom ukazal genocid nad Amalečani kot maščevanje, ki pa ga Izraeliti niso dosledno izvedli, zaradi česar je bog odstavil njihovega kralja/vodjo/whatever. Vsaj v tem delu stare zaveze bog nikomur drugemu ne dovoli izvajati genocida ali kakršnegakoli drugega nasilja in tega se ne da drugače interpretirati.

jype ::

Matej22> Vsaj v tem delu stare zaveze bog nikomur drugemu ne dovoli izvajati genocida ali kakršnegakoli drugega nasilja in tega se ne da drugače interpretirati.

Aha, se pravi samo enkrat lahko genocid, potem pa ne več? Zdaj razumem, zakaj se marsikomu zdi, da Hitler ni bil tako slab človek.

Matej22 ::

jype je izjavil:

Matej22> Vsaj v tem delu stare zaveze bog nikomur drugemu ne dovoli izvajati genocida ali kakršnegakoli drugega nasilja in tega se ne da drugače interpretirati.

Aha, se pravi samo enkrat lahko genocid, potem pa ne več? Zdaj razumem, zakaj se marsikomu zdi, da Hitler ni bil tako slab človek.


Če se ne motim, v svetem pismu piše tudi, da je bog potopil svet, kjer je preživel edino Mojzes, tako da genocid nad temi je itak malenkost.

Drugače pa malo zgodovinskega ozadja o tem, zakaj je do tega prišlo in kaj se je v tistem času dogajalo.
http://www.gotquestions.org/Amalekites....

Če svetopisemske tekste jemlješ dobesedno, potem si itak zrel za psihiatrično zdravljenje.

jype ::

Matej22> Če se ne motim, v svetem pismu piše tudi, da je bog potopil svet, kjer je preživel edino Mojzes, tako da genocid nad temi je itak malenkost.

OK, zdaj si me potolažil - nasilje je čisto OK.

Matej22> Če svetopisemske tekste jemlješ dobesedno, potem si itak zrel za psihiatrično zdravljenje.

Fino. Škoda, da je toliko vernikov prepričanih, da gre za božjo besedo. K sreči je "toliko" še vedno precej malo, tako v krščanstvu, kot tudi v islamu in judaizmu.

Okapi ::

Vzrok za poboj Amalečanov je bilo maščevanje:
:))Aja, sorry, potem je pa OK, niso nić narobe naredili, da so pobili vse može, ženske, otroke in dojenčke.

Ko so vse pobili, se je Samuelu zdelo škoda poklati še živino, pa bi zato kmalu fasal božjo kazen.
Žal mi je, da sem postavil Savla za kralja, kajti odvrnil se je od mene in ni izpolnil mojih besed.


Bog je preko preroka Izraelitom ukazal genocid nad Amalečani kot maščevanje, ki pa ga Izraeliti niso dosledno izvedli,
Še en LOL. Genocid so izvedli temeljito, samo živino se jim je zdelo škoda poklati.

Če se ne motim, v svetem pismu piše tudi, da je bog potopil svet, kjer je preživel edino Mojzes, tako da genocid nad temi je itak malenkost.
Mojzes, Noe, ah, saj je vseeno, pač en.:))

Če svetopisemske tekste jemlješ dobesedno, potem si itak zrel za psihiatrično zdravljenje.
Povej to Smrekarju in vsem ostalim, ki razlagajo, kaj vse piše v Koranu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

[D]emon ::

https://archive.org/details/Dabiq_201601

Those kuffar are publishing a magazine. Fucking hilarious. xD
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Matej22 ::

Okapi je izjavil:

Vzrok za poboj Amalečanov je bilo maščevanje:
:))Aja, sorry, potem je pa OK, niso nić narobe naredili, da so pobili vse može, ženske, otroke in dojenčke.

Ko so vse pobili, se je Samuelu zdelo škoda poklati še živino, pa bi zato kmalu fasal božjo kazen.
Žal mi je, da sem postavil Savla za kralja, kajti odvrnil se je od mene in ni izpolnil mojih besed.


Bog je preko preroka Izraelitom ukazal genocid nad Amalečani kot maščevanje, ki pa ga Izraeliti niso dosledno izvedli,
Še en LOL. Genocid so izvedli temeljito, samo živino se jim je zdelo škoda poklati.

Če se ne motim, v svetem pismu piše tudi, da je bog potopil svet, kjer je preživel edino Mojzes, tako da genocid nad temi je itak malenkost.
Mojzes, Noe, ah, saj je vseeno, pač en.:))

Če svetopisemske tekste jemlješ dobesedno, potem si itak zrel za psihiatrično zdravljenje.
Povej to Smrekarju in vsem ostalim, ki razlagajo, kaj vse piše v Koranu.


Samuel je bil tisti, ki je naročil genocid, izvajal ga je Savel. Zakaj je pomembno, da je bil vzrok maščevanje? Ker genocid ni bil versko motiviran. To genocida ne opravičuje, naredi pa razliko v tem, da vsaj v tem delu sveto pismo ne predpisuje ubijanja nevernikov, ampak opisuje, kako so se Izraeliti maščevali Amalečanom, ki so jih pred tem napadali in ubijali ženske in otroke. Na povezavi, ki sem jo prilepil, je lepo na kratko opisano zgodovinsko ozadje.
The Babylonians called them the Sute, Egyptians the Sittiu, and the Amarna tablets refer to them as the Khabbati, or plunderers.

Mogoče ima njihova kultura in mentaliteta kaj s tem, da so jih hoteli Izraeliti iztrebiti. Pa genocid ni bil popoln, Amalečani se pojavljajo še v besedilih, ki se nanašajo na obdobje po tem genocidu. Pa vsekakor poskušaj dogajanje razumet v zgodovinskem kontekstu in okolju, v katerem se je vse skupaj dogajalo.

Glede Mojzesa je bila moja napaka, res je bil Noah, se opravičujem, biblijske zgodbe niso ravno moje področje.

Kar pa se tiče dobesednega jemanja vsebine svetega pisma ali pa korana, pa je spodaj še enkrat link, ki sem ga prilepil v sosednji temi, kjer muslimanka razlaga (nekje od 35 minute naprej), kaj je bistvena razlika med krščanstvom in islamom. Med drugim pove, da je v krščanstvu dovoljeno dvomiti v zapisano besedo, medtem ko je to v islamu prepovedano, kar je tudi glavna težava islama, da je ostal v preteklosti.

http://www.zdf.de/ZDFmediathek#/beitrag...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej22 ()

Okapi ::


Glede Mojzesa je bila moja napaka, res je bil Noah, se opravičujem, biblijske zgodbe niso ravno moje področje.
Ampak te to nič ne ovira, da se ne bi delal pametnega in razlagal o krščanstvu in islamu, ne? Tolažiš se lahko s tem, da nisi edini tak.

Matej22 ::

Okapi je izjavil:


Glede Mojzesa je bila moja napaka, res je bil Noah, se opravičujem, biblijske zgodbe niso ravno moje področje.
Ampak te to nič ne ovira, da se ne bi delal pametnega in razlagal o krščanstvu in islamu, ne? Tolažiš se lahko s tem, da nisi edini tak.

Govorimo o dogodku, ki se je zgodil kakih 1000 let pred nastankom krščanstva in kakih 1600 let pred nastankom islama, ne enega in ne drugega nisem nikjer omenil v zvezi s tem dogodkom, tako da ne vem kaj naj bi o tem pametoval?

Smrekar1 ::

jype je izjavil:


Aha, se pravi samo enkrat lahko genocid, potem pa ne več?


V bistvu zgodba pove, da nekateri cilji upravičujejo sredstva. To je seveda v celoti logično, recimo uboj v samoobrambi sploh ni kaznivo dejanje. Tu se je šlo za to.

Na drugi strani imamo islam, ki zapoveduje pobijanje nevernikov, ker so neverniki, dokler se ves svet ne klanja Alahu.

Če ti ni jasno, da sta spisa podobna zgolj v tematiki, imata pa popolnoma drugačno sporočilo najbrž nisi kvalificiran, da bi ju komentiral (ali bral).

jype ::

Smrekar1> V bistvu zgodba pove, da nekateri cilji upravičujejo sredstva. To je seveda v celoti logično, recimo uboj v samoobrambi sploh ni kaznivo dejanje. Tu se je šlo za to.

Wow :)

Genocid iz maščevanja v samoobrambi, nova kategorija shizofrenije! Čestitam!

Spominja me na tisto pesmico, ki so jo eni kristjani prepevali, ko so se pripravljali na genocid enih drugih kristjanov:


To rid the map of every trace
Of Germany and of the Hun,
We must exterminate that race.
We must not leave a single one.
Heed not their children's cries.
Best slay all now, the women, too
Or else, someday again they'll rise
Which, if they're dead, they cannot do.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()
««
25 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Ruski vojaki v Siriji (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9921327 (17909) Isotropic

ISIS, poboji civilistov v Iraku (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27182824 (56159) bluefish

Več podobnih tem