» »

multimedijska soba

multimedijska soba

Smrkc ::

Najbrž si je marsikateri izmed vas že ustvaril digitalo okolje primerno današnjemu času. Zanimajo me vaše izkušnje in priporočila na področju domačega kina, neodvisnega dostopa do podatkov, avdio rešitev, ipd.

Projektor?
Nisem imel možnosti preveriti sodobne DLPje - je mavrični efekt še vedno velik turn off? Kateri imed DLPjev bi bil best price performance in kateri izmed LCDjev? Budget nekje do oz. okrog 1000€. Je BenQ HT1075 dostopen tudi v evropi ali je to bolj za ameriški trg?

Avdio?
Ker imam omejen prostor, nekje okrog 4×5m, se mi zdi da ne potrebujem pretirano močne konfiguracije. Vseeno bi zaradi kvalitete zvoka vzel receiver plus 2 zvočnika, ki pokrivata celoten spekter (z basi vred). Je ta rešitev zadovoljiva, ali je danes edino 5.1/7.1 rešitev priporočljiva? Za zvočno konfiguracijo sem računal nekje okrog 500€.

Data?
Do podatkov, bodisi video ali avdio, bi rad dostopal neodvisno od svojega primarnega računalnika. Predvidevam da je za to najboljša rešitev NAS. Slišim da z Synology ne moreš zgrešit. Cena nekje okrog 200€

Interface?
Pamet, ki bi vse to skupej furala, pa bi bla najbrž na 35$ odroid-u (c1). Z RF ali Wifi dodatkom bi z njim upravljal XBMC in morda ostalo potrebno programje.

Torej zanima me me, ali je moja trenutna slika na pravem mestu, ali je povsem zastarela/napačna. Vsakršnih predlogov bom vesel.

Hvala

issak ::

Glede zvoka - za isti denar boš dobil bolj kvalitetne 2.0 zvočnike kot 5.1 ali 7.1. Vse je odvisno če želiš prostorski zvok, ali ti je zanj vseeno. Za kino zna biti prostorski zvok fajn, poudari izkušnjo filma, za kvaliteto zvoka je pa 2.0 bolje glede na ceno.

Data: synology dobiš za 100€ brez diska, s prostorom za en sam disk, če želiš kaj več, rabiš večji NAS in več diskov. 200€ je res najceneje kar se da dobit: 100+87€ te pride najcenejši synology + 1TB WD red, 2TB je 100+113€. Če bi želel več prostora bi te to prišlo pač toliko dražje. Glej WD red diske, te so za NASe narejeni (24/7 operacija). Mogoče bi bil WD My Cloud 2TB zanimiv (145€) vendar zna biti počasen če naložiš gor veliko slik (ker v ozadju dela thumbnaile), ampak to se za popraviti z osnovnim znanjem linuxa in primernimi navodili.

Interface: Apple TV je znižan na 70$ od včeraj naprej, z malo 'hekanja' lahko naložiš gor XBMC, daljinec pa dobiš zraven, mogoče bi te zanimalo. Dela je verjetno ravno toliko kot spraviti odroid v isto stanje, le da imaš pri Apple TV garancijo v Sloveniji in da je že lepo zapakiran v lično ohišje, ter ponuja optičen izhod za zvok.

Smrkc ::

Hvala za mnenje.

Ali je uporaba Apple TVja smotrna tudi če si ne lastim Applovih naprav? Pogrešam konfigurabilnost, npr nastavitev bližnjic. Rad bi dosegel da z eno tipko na daljincu lahko sprožim zagon avdio playliste ali po drugi strani zagon XBMCja za gledanje filmov ali serij.

Za konfiguracijo, ki sem jo opisal zgoraj, predvidevam, da nujno potrebujem tako hdmi izhod kot nek avdio izhod. HDMI -> projektor, optični avdio -> receiver. Ali obstaja tudi možnost samo preko HDMIja v receiver in, v kolikor je potreba, iz receiverja v projektor? Zanima me predvsem omejitev prenašanja zvoka brez slike.

issak ::

Smrkc je izjavil:

Hvala za mnenje.

Ali je uporaba Apple TVja smotrna tudi če si ne lastim Applovih naprav? Pogrešam konfigurabilnost, npr nastavitev bližnjic. Rad bi dosegel da z eno tipko na daljincu lahko sprožim zagon avdio playliste ali po drugi strani zagon XBMCja za gledanje filmov ali serij.

Za konfiguracijo, ki sem jo opisal zgoraj, predvidevam, da nujno potrebujem tako hdmi izhod kot nek avdio izhod. HDMI -> projektor, optični avdio -> receiver. Ali obstaja tudi možnost samo preko HDMIja v receiver in, v kolikor je potreba, iz receiverja v projektor? Zanima me predvsem omejitev prenašanja zvoka brez slike.


Ne poznam dobro Apple TVja, vendar vem, da se da gor shekati XBMC, procesor v Apple TV A5, kar je tudi v enem izmed iPhonov, se pravi dober CPU. Zadaj ima točno tiste porte ki jih rabiš, se pravi hdmi, optical audio in LAN (tudi wireless). HDMI sam po sebi zna tudi zvok prenašat po istem kablu, verjetno je pri Apple TVju enako, imaš pa pač dodatno možnost za optični izhod, kar je itak opcija na vsakem novem receiverju. Tako potegneš hdmi kabel v TV, audio pa v reciever pa je, sicer pa gre slika+zvok preko HDMIja v TV in potem iz TVja naprej v reciever.
https://www.apple.com/appletv/specs/
Poglej si malo specse, pa pobrskaj po internetu. Omogoča tudi bluetooth tipkovnico, tako da se verjetno da kakšne bližnjice nastavit.

Na hitro sicer izgleda da za streaming rabiš iTunes, se pravi PC, ampak mislim da synologiji in qnapi omogočajo tudi stream na apple naprave, malo poglej, jaz samo mečem ideje na kup :)

hugio ::

Glede projektorja si uspel zvedet če se ga da dobit kje v evropi? Oziroma kakšnega alternativnega?
hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Denon AV sprejemnik AVR-X250BT

Oddelek: Zvok in slika
202598 (2000) Darko!
»

Hišni kino šel k vragu, ostali so mi dobri zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
403054 (1765) St235
»

PC -> smart tv -> hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
365294 (4416) St235
»

Hišni kino ali navadni 5.1 sistem

Oddelek: Zvok in slika
314900 (3838) Anney
»

Zvok preko optike

Oddelek: Zvok in slika
51029 (520) damirez

Več podobnih tem