» »

Android 5.1 je tu

1
2
»

Jst ::

Ne vem, kdo se skozi pritožuje, da ga telefon meče iz Mobile Data (2G, 3G, LTE), a to se je začelo sedaj dogajati pri meni na nexus 5, frišni install 5.1. Pomaga reset ali pa *#*#4636#*#* in Radio Off in potem On.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mavrik ::

Jst je izjavil:

Ne vem, kdo se skozi pritožuje, da ga telefon meče iz Mobile Data (2G, 3G, LTE), a to se je začelo sedaj dogajati pri meni na nexus 5, frišni install 5.1. Pomaga reset ali pa *#*#4636#*#* in Radio Off in potem On.


Daj pokliči operaterja da pogledajo kaj se na omrežju dogaja no - če ti dol meče data sejo potem se bo na njihovi strani videl problem in ga bo lažje rešit.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Jst ::

Prej nisem nikoli doživel tega buga.

In sem po tvojem nasvetu poklical Tusmobil in jim razložil zadevo. Odgovor na koncu: pelji telefon na servis. In mi ni dalo mira in sem nazaj flashal v5.01 (radio & other stuff default for v5.01). Sedaj teh problemov nimam. Prej pa skoraj vsakič, ko sem ugasnil Wifi, se telefon ni hotel prijaviti na data omrežje (klici in smsji so delali normalno).

Iz tega meni sledi, da je prisoten nek bug. Bom probal pustiti radio iz 5.01, ostalo pa 5.1, če bo delalo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Mavrik: sedaj imam dva dni v5.01 in še nisem doživel, da se telefon ne bi mogel povezati na podatkovno omrežje, ko izklopim wifi (ali pa zmanjka signala).

Najnovejšo verzijo v5.1 sem takrat naložil na frišno na telefon in kmalu zatem se mi je začel pojavljati ta bug.

A v5.1 ima nekatere stvari bolje porihtane kot v5.01 in bi rad uporabljal najnovejšo verzijo. Na helpdesku so mi rekli, naj telefon nesem na servis, a dvomim, da je to rešitev, če starejša verzija Androida deluje (brez tega buga). Kaj naj naredim? Kaj naj/lahko (še) probam?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

brisdus ::

Ima kdo izkušnje z Androidom 5.0 oziroma 5.1 na S4? Kako se obnaša....sem slišal kar nekaj pripomb in sem skeptičen, da bi ga naložil.

Mavrik ::

Jst je izjavil:

Mavrik: sedaj imam dva dni v5.01 in še nisem doživel, da se telefon ne bi mogel povezati na podatkovno omrežje, ko izklopim wifi (ali pa zmanjka signala). ... Kaj naj/lahko (še) probam?


Če imaš Nexusa, lahko probaš s Factory Imaga poflashat samo sistem in boot (system), ki ti nadgradi OS, radio (ki je radio firmware) pa pustiš na stari verziji. Bi znalo delat.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

brisdus je izjavil:

Ima kdo izkušnje z Androidom 5.0 oziroma 5.1 na S4? Kako se obnaša....sem slišal kar nekaj pripomb in sem skeptičen, da bi ga naložil.

Uporabljam 5.0.1 GPe varjanto in dela ok.

Je pa bojda v delu tudi 5.1 uradna varjanta.1
#brezpodpisa

laguna1 ::

Nekaj me zanima glede nastavitve na tem androidu 5.1.1. Imam samsung galaxy grand prime, pa me zanima, kako ga lahko utišam pri prejetem sms-u, torej zvok vem izklopit, ne vem pa kje in kako pa lahko izklopim vibriranje.

LP

R1710 ::

Android kot sam OS ima to rešeno v default aplikaciji Messenger/Hangouts.
Samsung ima verjetno podobno?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android Marshmallow 6.0 na napravah XPERIA v Sloveniji

Oddelek: Mobilne tehnologije
474714 (2805) Thunder wave
»

mobilni telefon

Oddelek: Pomoč in nasveti
132321 (2014) R1710
»

Android 5.1 je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5825177 (16604) R1710
»

Android 5.0 Lollipop (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15636591 (28095) deja
»

Z Lollipopom prva Motorola

Oddelek: Novice / Android
207926 (5302) smihael

Več podobnih tem