» »

USB 2.0 in TCP/IP

USB 2.0 in TCP/IP

frenk ::

Torej...zanima me kako bi implementiral tcp/ip protokol v usb...delal bi v delphiju(imam precej izkušenj, nisem pa še delal s sistemskimi ukazi)...torej rad bi na usb izhodu dobil podatke z glavami in repi vseh treh plasti tcp/ip modela:\

BigWhale ::

Banzai!

'Standarda', ki bi opisoval (RFC) IP protokol na USB portu se ni. Kako to narediti v Delphiju je najbrz se toliko bolj komplicirano. Izmislit si bos moral nek svoj protokol, ki bo omogocal tako povezavo. Sicer pa na USB ne mores dobiti TCP paketa ampak samo USB. :) Lahko pa PPP encapsuliras v USB protokol. It's been done already...

Poglej si tole:

http://www.ruault.com/Zaurus/ppp-usb-ho...
http://www.ruault.com/Zaurus/ethernet-o...

Ce je njim uspelo PPP spravit na USB, je delo ze opravljeno. :)

--
BigW!

frenk ::

hm...damn

jest sm mislu da bi tole nekak tko naredu
maš usb paketk: headers|data|trailers
data v temu paketku je pa tcp/ip paketk in tko nekak dobimo funkcijo v funkciji...najprej podatke enkapsuliraš v tcp/ip paketk, poj pa ta paketk v usb paketk in dobiš tole:

usbHeaders|tcpipHeaders|data|tcpipTrailers|usbTrailers

al obstaja kšna funcija k bi ji not vrgu parametre in podatek, vrnila bi pa tcp/ip paketk...če tud tko ne gre me zanima prek katerga prklučka bi to šlo

to bi uporabu kot softver za brezžično povezavo dveh računalnikou...no ja sj če sta sam dva poj bi pa loh kr PPP uporabu...zanima me če bi sploh rabu uporablat kšn protokol, ker se itaq rab pošilat sam podatke, če bi pa rabu še krmilne informacije pišilat in crc, bi pa to loh programsko implementirou...al je ta crc že u usb implementiran?...poleg tega bi blo verjetn bol pustit use stvari na čim nižjih plasteh, ker so večinoma hardversko realizirane in bi pridobil na manjši porabi cpu-ja:\

frenk ::

no zdej sm se odloču da ne rabm usb-ja, ampak more bit usmerjevalni protokol(pomoje najbol tcp/ip)...zdej me pa zanima al je tcp/ip najbol simpl protokol za programiranje in ker umesnik(mogoče mrežna?):\

BigWhale ::

Dej nehej gonit, ker ti je ketna dol padla in v prazno gonis... ;>

Torej, rad bi dva racunalnika povezal z wireless linkom? Potem predvidevam, da si si naredil ze delujoc hardware? Se pravi sprejemnik/oddajnik, ki dejansko lahko prenasata podatke in jih sprejemata?

Ok, se mi je zdelo...

Sicer pa, za izmenjavo podatkov rabis dolocen protokol. Poglej si OSI 7 layer model (ce tole googlas, bos nasel na tone dokumentacije). Tam notri je vse lepo napisano.
Vendar pa se bojim, da brez preverjanja podatkov, crcjev, retransmissiona in podobnih zadev ne bo slo. Zato, da ti en bit uporabne informacije spravis cez kakrsnokoli zico ali brezzico je potrebno precej dela.

Najprej raje povej kaj tocno bi rad pocel... ... potem ti bomo pa povedali, da bos ceneje in hitreje prisel skozi, ce kupis dve WiFi kartice in jih vtaknes v computer... :)

--
BigW!

frenk ::

Ne, ne sj sm še na keti pa je mau predouga...bomo skrajšal:D

Torej...jest mam seminarsko nalogo katere naslov je "zasnova programskega dela za brezžično povezavo računalnikov"...tist zasnova je bl tko tko(more bit tud realiziran)...ker pa ne piše dveh računalnikov bo verjetn treba uklučt usmejevalni protokol in ne usmerjanega...osi model kar precej poznam(smo ga obravnavali v šoli) in zdej me zanima ubistvu kuko bi skupej spravu softver in 16 strani dokumentacije v enem tednu(več časa ni)...hardver-a na žalost ni ker sva se s sošolcem tega prepozno lotila in tud nbenmu se nčveč ne da, pa še ful kontroln je ta tedn, tko da bo on napisou sam 16 strani teorije...torej ker protokol(usmerjevalni) je najbol simpl za sprogramirat(verjetno tcp/ip) in ker i/o adapter je najbol simpl(verjetno 802.3)...torej jest mam application layer verjetno za nardit al kuko?:\

slawc ::

usb naj bi nadomestil com port, tcp/ip prek comporta je slip ali kaj? pa naredi slip preko usb (ce se ne motim sta dodana v stack samo dva byta - en na zacetku, drugi na koncu). Ce pa imas application layer pa to sploh ni vazno :)
LP, Slawc

BigWhale ::

Banzai!

Ce bi se lotil izdelave hardware-a in software-a, bi bilo tvoje delo za diplomsko, ne samo eno seminarsko. (Zakaj vsi vedno delajo zadnji trenutek!?) ;> Drugace pa, preberi si specifikacije 802.1b, to je wireless protokol. Na katerega se potem obesi TCP/IP. Dvomim, da bojo od tebe v soli zahtevali, da dejansko spises svoj protokol, ki bo deloval.

Meni osebno je najlazje delat z TCP/IP ja. Dandanes je vse drugo tako ali tako precej manj uporeabljeno. NETBeui se ampak, to je najbolj bebav protokol kar sem jih videl ;>

--
BigW!

frenk ::

zdej sm od kolega slišou za rasapi knižnco...bom mau probou...al se je že kdo bl ukvarjou s to knižnco:\

frenk ::

še dons pa jutr mam cajt...al mogoče kdo pozna osnovne ukaze za delo z usb2.0...pa prosm ne mi dajt linkou na neumne strani, ker mam zlo mau cajta za preučevanje delovanja usb-ja

slawc ::

osnovni ukazi za delo z USB ne obstajajo, napisati moras driver za napravo, ki je prikljucena na USB.
LP, Slawc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

16. Kakšna je razlika med lokalnim omrežjem in internetom?

Oddelek: Šola
151971 (1461) Invictus
»

Ne razumem teh naslovov IP :)

Oddelek: Omrežja in internet
4210885 (9553) SasoS
»

NTP (Network Time protocol) adapter

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202358 (1969) Dagy
»

COMPEX ReadyLINK RL2000A

Oddelek: Programska oprema
91103 (1061) mazy
»

ISDN

Oddelek: Omrežja in internet
101173 (1004) andrej

Več podobnih tem