» »

Ljubljana - najlepše mesto Balkana

Ljubljana - najlepše mesto Balkana

1 2
3
»

SimplyMiha ::

Doslednost zahtevam od vseh, tako od mesarja kot od te tvoje NSi-jevke, še posebej pa od Janše, ki kao predstavlja pol naroda (čeprav številke kažejo drugače). Žal je korupcija očitno del kulture ne glede na narodnost.

Invictus ::

shadeX je izjavil:


Hudo narobe slišiš. Okoli mene je vsak dan na stotine ljudi (govorim samo o slovencih sedaj), ki bi poprijeli za vsako delo - pa ne morejo. En primer iz mojega sorodstva: Človek se je visoko izobrazil in danes je doma ker ne more dobiti dela. Tako zelo se poniža da delodajalce sprašuje če ga vzamejo za 400EUR bruto (ne pisarniško delo, ampak lahko rečem, delo na nivoju pometanje cest).

In takih je vedno več. Sicer pa zgornje napisanega jaz strogo ne odobravam.

Zdaj bi.

3,4 leta nazaj so jim bila taka dela pod častjo.

Druga rsnica je pa, da imamo cel kup neuporabnih diplomantov ... Tako da visoka izobrazba ene fakultete ni enaka visoki izobrazbi druge fakultete.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fantasycamp ::

Smešni ste medtem pa tišina ko na primorskem vsi morajo znati italijansko, na drugi strani pa noben slovensko, isto na koroškem...

Kolega dela v casinu dol in ne sme govort slovensko ker so italijani večina, temu se noben ne pritožuje!
v kateri državi narod sam sebi prepove da ne smeš govort svoj jezik?

Slovenca nebo motilo da sliši nemško ali italijansko po lj, to bi pomenilo da smo se dvignili vse ostalo je krš..

SimplyMiha ::

Hm. Jaz naročim storitev v slovenščini, če me nihče ne razume, pač grem drugam, kjer me bodo razumeli. Tam pri morju, prek Mure ali pod Peco, vseeno kje.

bambam20 ::

ezikielrage je izjavil:


Jah, ko moram v Tušu naročiti piščanca v Srbohrvaščini, pač predvidevam da niso mogli dobiti niti enega slovenca, oziroma vsaj slovensko govorečega osebka. Ker slednji raje doma ležijo in jim ni mar za lastne otroke. Kako naj si drugače razložim?


Ti si dobesedno nor, da se spuščaš na tako nizek nivo. Greš piščanca kupit drugam, kjer govorijo SLovensko.

A, ja. Diplomiranega kadra je enostavno preveč. Res vsi mislijo, da zato, ker imajo diplomo , da jih čaka služba?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

ezikielrage ::

fantasycamp je izjavil:

Smešni ste medtem pa tišina ko na primorskem vsi morajo znati italijansko, na drugi strani pa noben slovensko, isto na koroškem...

Kolega dela v casinu dol in ne sme govort slovensko ker so italijani večina, temu se noben ne pritožuje!
v kateri državi narod sam sebi prepove da ne smeš govort svoj jezik?

Slovenca nebo motilo da sliši nemško ali italijansko po lj, to bi pomenilo da smo se dvignili vse ostalo je krš..


Saj jaz moram v službi tudi govoriti z nemci po nemško/angleško, pa se ne pritožujem.

Ko pa v lokalni trgovini ne morem naročiti zrezka v uradnem jeziku te države, mi je pa malo sumljivo. Pa naj si bodi v kitajščini, bosanščini ali pa nemščini.

Pithlit ::

fantasycamp je izjavil:

Smešni ste medtem pa tišina ko na primorskem vsi morajo znati italijansko, na drugi strani pa noben slovensko, isto na koroškem...

Zanimivo. Po Čedadu, Gorici in Trstu še nisem imela groznih problemov. Da ne omenjam okoliških vasi. Lahko si kak cajtng prebereš. Lahko radio poslušaš. Pa si celo dnevnik ogledaš. V slovenščini.

Isto v avstriji.

Zanimivo ane?
Life is as complicated as we make it...

fantasycamp ::

ezikielrage je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

Smešni ste medtem pa tišina ko na primorskem vsi morajo znati italijansko, na drugi strani pa noben slovensko, isto na koroškem...

Kolega dela v casinu dol in ne sme govort slovensko ker so italijani večina, temu se noben ne pritožuje!
v kateri državi narod sam sebi prepove da ne smeš govort svoj jezik?

Slovenca nebo motilo da sliši nemško ali italijansko po lj, to bi pomenilo da smo se dvignili vse ostalo je krš..


Saj jaz moram v službi tudi govoriti z nemci po nemško/angleško, pa se ne pritožujem.

Ko pa v lokalni trgovini ne morem naročiti zrezka v uradnem jeziku te države, mi je pa malo sumljivo. Pa naj si bodi v kitajščini, bosanščini ali pa nemščini.


ne deli se neumnega, nisem o tem govoril, ti s kupci govoriš po tel ali če pridejo, drugo je če je uradni jezik hotela nemščina, to je nedopustno!

V nemčiji tega nebi mogel narest!

Pithlit je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

Smešni ste medtem pa tišina ko na primorskem vsi morajo znati italijansko, na drugi strani pa noben slovensko, isto na koroškem...

Zanimivo. Po Čedadu, Gorici in Trstu še nisem imela groznih problemov. Da ne omenjam okoliških vasi. Lahko si kak cajtng prebereš. Lahko radio poslušaš. Pa si celo dnevnik ogledaš. V slovenščini.

Isto v avstriji.

Zanimivo ane?


haha dobra fora, a imajo tudi oni v šolah slovensko?
Avstrijci in Italijani?

zanimivo res!

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

Ah... kje je zdaj sploh problem? Da določen procent Slovencev moti, da se v Sloveniji uporablja oziroma, da v Sloveniji slišijo še kakšen drug jezik kot slovenski?
Your turn to burn!

fantasycamp ::

Problem je ker bi radi da nekdo ki pride iz ex yu zna slo takoj, medtem pa se radi pogovarjajo z Angleži,Francozi, Nemci v njihovem jeziku ker jim tako v rit lezejo, te gredo domov brez znanja našega jezika...

dvoličnost kaj češ...

Poznal sem jih nekaj ki so živeli par let tukaj niso znali 3 besede slo ker so jim naši vedno ugajali z angleščino ali kakim drugim tujim jezikom!

Pithlit ::

Ne boš verjel. Imajo dvojezične šole, urade, table...
Life is as complicated as we make it...

fantasycamp ::

Pithlit je izjavil:

Ne boš verjel. Imajo dvojezične šole, urade, table...


ja tam kjer so slovenci, par km naprej jih ne briga, mi pa imamo njihove jezike po celi slo!

Pithlit ::

In to je problem... zakaj že? Znanje jezikov je nekaj slabega?
Life is as complicated as we make it...

Mesar ::

Zakaj bi se sploh morali naučiti katerega jezika? Če jim to ni prioriteta pa se naj "mučijo z kazadnjem" ali pa kako drugače znajdejo. Tudi Slovenci se ne učijo tujih jezikov (vsej velika večina če mene vprašaš) zaradi lastnega veselja ampak zaradi drugih razlogov (recimo, ker imajo v planu službo iskat v tujini).
Your turn to burn!

fantasycamp ::

Pithlit je izjavil:

In to je problem... zakaj že? Znanje jezikov je nekaj slabega?


haha zdej si se dobila na ledu, sej ni ampak to je problem te debate, zakaj bi blo da slovenci znajo nem,eng ita ne pa srbsko?

Sej imamo velik posla dol, je zelo dobro da bi imel v šolah, tuki si na tankem, ker gre očitno za umik jezika ker je slovenija nastrojena proti ex yu...

Invictus ::

fantasycamp je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Ne boš verjel. Imajo dvojezične šole, urade, table...


ja tam kjer so slovenci, par km naprej jih ne briga, mi pa imamo njihove jezike po celi slo!

Od kdaj pa se v šoli uči v srbščini, makedonščin, hrvaščini ?

Sem spet kaj zamudil ?

Drugače imaš pa celo srednjo šolo v Celovcu, kjer poteka pouk v slovenščini. Očitno se Avstrijci raje naučijo slovensko, kot Slovenci nemško, da lahko strižejo zahojene slovenske ovce.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

Zato ker srbščina (v nasprotju z njihovim prepričanjem) ni globalni jezik (tko kot so, recimo, angleščina, španščina in francoščina). Niti ni nek evropski jezik.

In, kot že rečeno, za osnovno sporazumevanje ti srbščine ni treba znat. Poznam kar nekaj folka ki z 'južnimi brati' sklepajo hude biznise... pa ne znajo srbsko/hrvaško (razen par besed za bonus točke). Njihovi južni partnerji pa ne slovensko. Ampak začuda jim lepo uspe biznis.
Life is as complicated as we make it...

fantasycamp ::

Invictus je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Ne boš verjel. Imajo dvojezične šole, urade, table...


ja tam kjer so slovenci, par km naprej jih ne briga, mi pa imamo njihove jezike po celi slo!

Od kdaj pa se v šoli uči v srbščini, makedonščin, hrvaščini ?

Sem spet kaj zamudil ?

Drugače imaš pa celo srednjo šolo v Celovcu, kjer poteka pouk v slovenščini. Očitno se Avstrijci raje naučijo slovensko, kot Slovenci nemško, da lahko strižejo zahojene slovenske ovce.


koga ti zafrkavaš, avstrijci so zelo ponosen narod in so slovence vedno imel za kočijaše, tisti ki pa se tam učijo so večinoma slovenci ali pa imajo prednike tukaj...

Srbsko se je učilo tukajv 90ih, potem so ukinili!
Jaz sem to še imel in otroc se niso pritoževali, bolj fanatični starši..

ezikielrage ::

Če bi Dolfe uvedel obvezno nemščino, bi bilo vse narobe in bi ga oklicali za nacista, sedaj ko v sloveniji postaja srbohrvaški jezik obvezen, je pa vse lepo in prav.

Pithlit ::

Srbohrvaški jezik? Kako pa to zgleda?
Life is as complicated as we make it...

fantasycamp ::

Pithlit je izjavil:

Zato ker srbščina (v nasprotju z njihovim prepričanjem) ni globalni jezik (tko kot so, recimo, angleščina, španščina in francoščina). Niti ni nek evropski jezik.

In, kot že rečeno, za osnovno sporazumevanje ti srbščine ni treba znat. Poznam kar nekaj folka ki z 'južnimi brati' sklepajo hude biznise... pa ne znajo srbsko/hrvaško (razen par besed za bonus točke). Njihovi južni partnerji pa ne slovensko. Ampak začuda jim lepo uspe biznis.


Ja spet daješ vodo na moj mlin, če jim je to milina in če z lahkoto skpelajo posle, zaj je tak problem to slišat na ulcah Slo...
Zakaj bi blo tok hudo, nemško bi bilo bolje?

Kot drugo italijanščina ni globalni jezik pa se ga učijo!

Pithlit je izjavil:

Srbohrvaški jezik? Kako pa to zgleda?


uporabi google, je tvoj stric!
Srbohrva%C5%A1%C4%8Dina @ Wikipedia

ezikielrage je izjavil:

Če bi Dolfe uvedel obvezno nemščino, bi bilo vse narobe in bi ga oklicali za nacista, sedaj ko v sloveniji postaja srbohrvaški jezik obvezen, je pa vse lepo in prav.


obvezen? Prej bi reku da če na kaki resni službi slišijo, nimaš šans, razn seveda nizka dela, kjer se slovencelni nočejo pokazat, so pa pametni ko ga slišijo...

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

fantasycamp je izjavil:

Ja spet daješ vodo na moj mlin, če jim je to milina in če z lahkoto skpelajo posle, zaj je tak problem to slišat na ulcah Slo...
Zakaj bi blo tok hudo, nemško bi bilo bolje?

Kot drugo italijanščina ni globalni jezik pa se ga učijo!

Saj vem da tebi branje dela hude probleme. Lej to:

Pithlit je izjavil:

digitalcek je izjavil:

1. Nakateri sodržavljani se slovenščine nočejo/ne morejo naučiti. Jim je nekako odveč. In govoriti slovensko v državi, ki jim daje kruh, je za njih POD NIVOJEM...

Se strinjam! Poznam kar nekaj takih ki živijo tu tudi več kot 10 let pa ne znajo slovenščine uporabljat. Prekleti angleški in nemški bebci! Da ne omenjam italijanov... res.

Al so mogoče samo južni bratje problem? V tem primeru vas pa sploh ne razumem.
Life is as complicated as we make it...

fantasycamp ::

Pithlit je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

Ja spet daješ vodo na moj mlin, če jim je to milina in če z lahkoto skpelajo posle, zaj je tak problem to slišat na ulcah Slo...
Zakaj bi blo tok hudo, nemško bi bilo bolje?

Kot drugo italijanščina ni globalni jezik pa se ga učijo!

Saj vem da tebi branje dela hude probleme. Lej to:

Pithlit je izjavil:

digitalcek je izjavil:

1. Nakateri sodržavljani se slovenščine nočejo/ne morejo naučiti. Jim je nekako odveč. In govoriti slovensko v državi, ki jim daje kruh, je za njih POD NIVOJEM...

Se strinjam! Poznam kar nekaj takih ki živijo tu tudi več kot 10 let pa ne znajo slovenščine uporabljat. Prekleti angleški in nemški bebci! Da ne omenjam italijanov... res.

Al so mogoče samo južni bratje problem? V tem primeru vas pa sploh ne razumem.


glede branja, glej inbox, glede teh ki pa se nočejo je to tako majhen procent, verjami mi, sem mešan, pol ex yu pol slovenc, večina ljudi v mojem okrožju so od dol ali pa mešani kot jaz in poznam trenutno samo eno ki je prišla od dol in govori samo srbsko, tako da je ta fobija podobna tisti, za katero se ti boriš proti!

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

fantasycamp je izjavil:


koga ti zafrkavaš, avstrijci so zelo ponosen narod in so slovence vedno imel za kočijaše, tisti ki pa se tam učijo so večinoma slovenci ali pa imajo prednike tukaj...

Srbsko se je učilo tukajv 90ih, potem so ukinili!
Jaz sem to še imel in otroc se niso pritoževali, bolj fanatični starši..

Nobenega. Trgovska šola v Celovcu to omogoča. Če bi bil res zaveden Slovenec, bi to vedel ...

Srbsko pa se nikoli nisi učil v šoli.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ezikielrage ::

@fantasycamp: iz tvojega spisa, mi ni videti, da, bi ravno, blestel v, da pišeš, slovenski jezak,.

Zgodovina sprememb…

fantasycamp ::

ezikielrage je izjavil:

@fantasycamp: iz tvojega spisa, mi ni videti, da, bi ravno, blestel v, da pišeš, slovenski jezak,.


zanimivo omenjaš šele ko povem o mojih koreninah, prej si tiho, kot drugo tukaj sem multitask ,zraven še nekaj drugega delam, misliš da vsako vejico postavljam..kot večina ne!
model ej ;)

fantasycamp ::

Srbsko pa se nikoli nisi učil v šoli


Imel v petem razredu, očitno si froc, še cirilico smo se učili!

Za mano so eno al pa dve generaciji kasneje ukinili!

dzinks63 ::

Napadov na osebni nivo se ne bomo šli, tema je offtopic že lep čas, v pričakovanju debate kot se za ST spodobi, se je potrpežljivo čakalo, toda brez uspeha, če tema ne bo imela primernega nadaljevanja, bo kmalu klavrno končala, kot že premnoge do sedaj.

Pithlit ::

Imel si srbohrvaščino. Tko kot vsi ostali. Ni to srbščina.

Od nekih skrajno desničarskih / levičarskih tem pa res ni za pričakovat da bo konec karkoli drugega kot klavrn.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

fantasycamp ::

Pithlit je izjavil:

Imel si srbohrvaščino. Tko kot vsi ostali. Ni to srbščina.

http://www.pef.uni-lj.si/milavlasic/Sol...

Ne eno ali pa drugo!

Invictus ::

fantasycamp je izjavil:

Srbsko pa se nikoli nisi učil v šoli


Imel v petem razredu, očitno si froc, še cirilico smo se učili!

Za mano so eno al pa dve generaciji kasneje ukinili!

Očitno nimaš pojma o multikulturi in tujih jezikih. Sploh ne o sosednjih ...

Takrat smo se učili srbskohrvaško.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fantasycamp ::

Invictus je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

Srbsko pa se nikoli nisi učil v šoli


Imel v petem razredu, očitno si froc, še cirilico smo se učili!

Za mano so eno al pa dve generaciji kasneje ukinili!

Očitno nimaš pojma o multikulturi in tujih jezikih. Sploh ne o sosednjih ...

Takrat smo se učili srbskohrvaško.


je cirilica hrvaška?

dope1337 ::

Pa dej zaprite že 1x tole temo modi ... Ka vam ni jasn?
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

fantasycamp ::

dope1337 je izjavil:

Pa dej zaprite že 1x tole temo modi ... Ka vam ni jasn?


nesmeš bit homofoben, jugiće bi lahko postrelu pa bi te ploskal tuki...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: dope1337 ()

Pithlit ::

Joj no... argumenti...

Učil si se srbohrvaščino (podobno kot če bi se učil nek esperanto al pa spanglish)... in cirilico. Srbščine pa ne.
Life is as complicated as we make it...

dope1337 ::

fantasycamp je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Pa dej zaprite že 1x tole temo modi ... Ka vam ni jasn?


nesmeš bit homofoben, jugiće bi lahko postrelu pa bi te ploskal tuki...


1. Pardon za predlog izbrisa, napačn gumb prtisno medtem k sm se smeju xD

2. Še kr sm za krompirjev burek ...

ezikielrage je izjavil:

Če bi Dolfe uvedel obvezno nemščino, bi bilo vse narobe in bi ga oklicali za nacista, sedaj ko v sloveniji postaja srbohrvaški jezik obvezen, je pa vse lepo in prav.


Tole je še najbolj relevanten post v celotni temi ej :D

P.S. Tale tema se je že n-tič izkazala, da na forumaški ravni nismo pripravljeni na takšne tematike. Imamo 2 extremna tabora:

Pissed-off white-trash redneck conservative vs. Aging hippie liberal douche.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

fantasycamp ::


Pissed-off white-trash redneck conservative vs. Aging hippie liberal douche


v kateri smo potomci priseljencev?

dope1337 ::

fantasycamp je izjavil:


Pissed-off white-trash redneck conservative vs. Aging hippie liberal douche


v kateri smo potomci priseljencev?


Vi ste v moji skupini. V skupini za krompirjev burek ;)
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

fantasycamp ::

dope1337 je izjavil:

fantasycamp je izjavil:


Pissed-off white-trash redneck conservative vs. Aging hippie liberal douche


v kateri smo potomci priseljencev?


Vi ste v moji skupini. V skupini za krompirjev burek ;)


LOL

dzinks63 ::

Ok, zgleda da iz te moke ne bo kruha, sami ste tako želeli.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Nesramnost priseljencev res nima meja

Oddelek: Loža
172021 (1744) Mavrik

Učenci premlatili sošolca, ker je tujec! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13222945 (20876) Gandalfar
»

Evropski parlament zavrnil ACTO (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6223852 (21105) [D]emon
»

dunajski hlapci

Oddelek: Loža
427419 (5839) Ramon dekers

Več podobnih tem