» »

Preden odpreš s.p.

Preden odpreš s.p.

hendriks ::

Sestra (sicer še študentka) bi rada prodala kakšno poslikano skodelico. Meni, da bi jih lahko prodala od 5 do 10 na mesec, npr. po ceni 8€. Kako lahko to naredi legalno? Ker če gre odpirati s.p., bo glede na informacije o stroških s.p.ja krepko v izgubi..

Podobno vprašnje se tudi meni poraja:
Če
želim poskusiti nek biznis in v začetku ne vem ali bo zadeva zalaufala ali ne, se mi ne zdi smiselno
odpirati s.p.-ja le zavoljo tega, da me ne bo kdo prijavil..

Ali imamo v Sloveniji kakšne "mehanizme" za take primere?

Robi :P ::

Kaj pa tiste popoldanske obrti oz. dejavnosti al kaj so že (mislim da se plača nekje 50€ na mesec)? sam za take male vsote se nebo splačalo ker bo spet v minusu...

NonPlusUltra ::

"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

vostok_1 ::

Jp. ODD

Za skodelico bi moralo it skozi brez problemov.

Redorange ::

Mama ima preko dopolnilnega dela isto, skodelice,... keramika v glavnem.
Enkrat na mesec potem pošlješ na davčno koliko si zaslužil, ti že tam povejo...

Meizu ::

V Avstriji npr. imaš možnost zaslužit do 300EUR na mesec brez potrebe prijavljanja zaslužka na njihovo varianto DURS-a.

Ne razumem zakaj pri nas ni tako, za študenta bi to pomenilo dodatno motivacijo do dela za nek stranski zaslužek, sploh pa za tiste, ki imajo nek popoldanski hobi in bi sprotoma radi še nekaj minimalnega zaslužili od tega to pride zelo prav.

Pa glede na to, da ima avstrija še enkrat višji standard kot pri nas, dajmo zreducirati to vrednost na 100-150EUR. Tudi 100EUR/mesec je nekaj.

Edit: Da ne omenjam revnejših družin, ki bi jim 100EUR/mesec lahko pomenilo veliko, sploh pa v revnejših družinah matere npr. obvladajo marsikaj. Med drugim tudi zelo praktične reči, kot je šiviljstvo itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

gensi ::

Meizu je izjavil:

V Avstriji npr. imaš možnost zaslužit do 300EUR na mesec brez potrebe prijavljanja zaslužka na njihovo varianto DURS-a.

Ne razumem zakaj pri nas ni tako, za študenta bi to pomenilo dodatno motivacijo do dela za nek stranski zaslužek, sploh pa za tiste, ki imajo nek popoldanski hobi in bi sprotoma radi še nekaj minimalnega zaslužili od tega to pride zelo prav.

Pa glede na to, da ima avstrija še enkrat višji standard kot pri nas, dajmo zreducirati to vrednost na 100-150EUR. Tudi 100EUR/mesec je nekaj.


Ker imamo v naši lepi deželi preveč salonskih politikov (zaradi dane situacije in polpretekle zgodovine pač takšnih, ki se delajo, da so levičarji) pač to ni mogoče. V Sloveniji se zelo, zelo greni življenje ravno najšibkejšim. Nedavne pripetije z ministrico za šolstvo so pač še enkrat več pokazale, kako je gornji sloj lepo poskrbel zase.

Tudi sicer je večina ukrepov slovenske oblasti takšne narave, ki povečuje represijo in birokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gensi ()

Marat ::

@hendriks, naj proba najprej preko kake druge firme ali pa društva prodajat. In če se bo zadeva prijela, odpre svojo firmo.

Društvo je lahko kar kul (legalna) alternativa odpiranju firme čisto na začetku, ko še testiraš zadevo, če bo sploh šlo. Lahko imaš tudi namesto cene na začetku "prostovoljne" prispevke. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18145663 (9447) fikus_
»

Internetni zaslužek in davki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9223870 (14477) St235
»

Odprtje s.p.

Oddelek: Loža
4615924 (9140) Gama
»

Delo preko oDeska (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519015 (7441) neznanko

Več podobnih tem