» »

ASUS K73E, Ko baterija pade na cca 45% se računalnik izklopi ??

ASUS K73E, Ko baterija pade na cca 45% se računalnik izklopi ??

sočan ::

Pozdrav,

Mogoče zna kdo odgovoriti kje je napaka ,da se računalnik če deluje na baterijo nekje na cca 45% preostanka baterije izklopi.

Če ga poskusim vklopiti nazaj se noče vklopiti.

Ko ga priključim na napajanje se normalno vključi in ima baterija takoj cca 45% ?

Mogoče kakšna pomoč,ideja ??

lp

hojnikb ::

ja, krmilniku od baterije se je strgal ali maš pa kitajsko čungalunga baterijo.

V vsakem primeru napolni do konca in sprazni do konca. Potem spet napolni (pusti laptop ugasnjen) in preveri kako je.

Pri original baterijah si bo stvar opomogla in bodo spet procenti štimal. Če maš pa čungalunga baterijo, well then. Boš srečen, če ti procenti veljajo po 2-3 polnjenju.
#brezpodpisa

sočan ::

Thnx za odziv.
Baterija je originalna.
In kako naj izpraznim baterijo do konca če se pa pri 45% ugasne ?

lp

nwave ::

Imam skoraj isti problem na N55SF. Računalnik se mi sam brez kakršnegakoli opozorila izklopi pri okoli 80%. Sem brskal po internetu pa nekateri pravijo da je problem rešilo zamenjava baterije, nekaterim pa tudi to ne. Imam pa 5 letno garancijo od Mimovrste, tako da bom poslal na servis ko bo čas pa naj se oni ubadajo s tem. :)

solatko ::

hojnikb - Original baterije seveda niso Kitajske čunga lunga.
Imam na prastarem Toshiba L300 čunga lunga baterijo že dve leti, pa se obnaša bolje, kot se je original (1.30 - 2 h, original max. 1.30 nova). Je pač še bolj požrešna zadeva.

Počasi nehaj posploševati, ker tudi vse čungalunga zadeve niso zanič.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

niso vse, ampak veliko jih ima krmilnike in celice precej inferiorne napram originalom.

Evo ravno sem mel pred kratkim en primer z HP baterijo; original fuč, dobil kitajsko rezervo; po cca pol leta komplet zanič celice ( procenti in estimacija kapacitete ni bla pa že od day one natačna, ker je bilo za vsako polnenje odstopanje tut po 50%). No, ob menjavi celic na original LG je sicer avtonomija šla gor kot se spodobi, vendar je estimacija kapacitete še vedno eratična (ie, če ga spraznem do 50% in nafilam do 100%, bo reportal narobe kapaciteto).
No seveda če nisi pozorn in ne gledaš diagnostike tega pač ne opaziš in se ti zdi vsak kitajski ponaredek ok.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

> In kako naj izpraznim baterijo do konca če se pa pri 45% ugasne ?

to lahko nardiš tudi tako, da pustiš da se stvar ugasne v winsih, spet zaženeš (če ne pusti, daj noter štrom in potem takoj ven ko se zažene) in pustiš, da se komplet sprazne v biosu (tam nemore mrdrat nič druga kot baterija sama).
#brezpodpisa

solatko ::

Najbolje je, da ne boot-aš, temveč pustiš sistem v bios nastavitvah. Traja malo dlje, ampak edino v tem načinu se baterija dejansko izprazni.
Windows vrže ven, ko je še čisto malo energije v bateriji, če pustiš v bios-u, pa ugasne ko nima štroma spljoh.
Potem baterijo normalno napolniš do vrha, zaženeš računalnik in ga ugasneš, ko si na kakih 10%-ih. Zopet zaženeš in pustiš v bios-u.
To ponoviš še enkrat in zadeva bi morala bit urejena. Ko boš to počel tretjič, v upravljanju orodij, zbriši kontroler baterije, se bo ob novem startu naložil na novo.

hojnikb - Naročat moraš pri preverjenih prodajalcih, ki imajo velik promet in se ne zajebavajo s cenenimi garažnimi proizvajalci baterij. So malo dražji, večinoma pa kvaliteta baterij boljša, kot original.
Velja za čisto vse vrste baterij, ne samo za prenosnike, tudi za telefone, ure.....
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

hojnikb ::

tudi pri preverjenih prodajalcih nikol ne veš. Razn če dobiš direkt od OEMa, vedno obstaja bojazen, da je tisti dan proizvajalec fasal ponarajene celice ali krmilnike (ja, tudi ponarejeni krmilniki obstajajo in so potencialno hudo nevarni).

Najbolje se je držat originalov. Če pa nimaš denarja za original, pa čimprej naredit swap celic za kake kvalitetne, dokler se baterija ne zaklene. Miles better od kateregakoli ponaredka, provided, da si kupil dobre celice.
Od ponaredkov pa čimdalj stran, glede na to, da še originalom dela kak defekt hude probleme (kaj šele od čungalunga baterij, kjer ni nobenga QA).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

sočan ::

Ali tole kaj pomeni pri razjasnitvi težave ?
V power4gear je kazalo da je baterija na 93%.

[url=http://shrani.si/?Z/12s/3RVve2S2/bateri...

Bom poizkusil še s ponovnim zagonom po izklopu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sočan ()

solatko ::

sočan - Po vsej verjetnosti je baterija zanič in boš moral v strošek za novo.

hojnikb - Cca 15 let uporabljam vse sorte baterij, večina ponaredkov in ne boš verjel, večina jih je pokazala boljše performanse, kot oem, predvsem v raznih mašincah. Zgodilo se mi je samo enkrat, da baterije, ki sem jo naročil, računalnik ni prepoznal, po poslanem mailu, je Kitajc poslal novo, brez, da bi mu poslal staro nazaj (sem mu poslal samo posnetek, kaj se dogaja s prenosnikom).
Nobena originalna baterija, se niti približa ne kvaliteti enakih OEM baterij za prvo vgradnjo.
Se pa zgodi tudi to, da je potrebno prvo baterijo, po nekaj mesecih zamenjat pri novem prenosniku.
Vse baterije imajo eno leto garancije, samo Medion ima tudi za ta del 3 leta.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

Bolši performanci ti nič ne pove, če ti baterija odpove po cca 50-100 polnjenj. Seveda tega neveš, če jih samo vgrajuješ, ne pa tudi uporabljaš.

> Nobena originalna baterija, se niti približa ne kvaliteti enakih OEM baterij za prvo vgradnjo.

to niti približno ni res. Kapaciteta =/= kvaliteta.
#brezpodpisa

solatko ::

hojnikb - OEM zadeve so dodatno stestirane pri sestavljanju in se tiste, ki ne dosegajo standardov takoj izloči, pri nakupu "original" rezervnega dela, pa te kontrole ni in vsi proizvajalci to vedo, zato se med rezervnimi deli najdejo tudi slabši kosi (pri nekaterih proizvajalcih so v večini).

Enako je pri rezervnih delih za vse mogoče stroje in naprave. OEM je pač OEM, proizvodnja nesolidnega proizvajalca takoj izloči, ko pa se roba prodaja kot rezervni del, pa je vse odvisno od sreče.

Kapaciteta?=/=? kvaliteta, ki je nihče, dodatno ne preverja. Šele končni kupec.
Delo krepa človeka

sočan ::

Ja verjetno bo treba res pogledat za novo baterijo..

Sem še malo spremljal ,in se je baterija praznila in prišla že skoraj do 60%,pa je kar naenkrat skočilo na 100%...?

Pa tudiče ob zagonu vstopim v bios se čez nekaj časa računalnik isto kar izklopi kot v winsih.

Je pa baterija stara cca 3 leta. Pa saj ko bi preden se izklopi kaj javilo se še niti nebi toliko sekiral. Tako pa kar naenkrat mrk. Pa še vedno preden pride do mrka deluje sigurno eno uro.

lp

Duhec ::

@sočan, saj enourna avtonomija za 3 leta staro baterijo je še kar ok. :)
Predno boš šel v lov za novo baterijo vmes preizkusi še tole:
Asus naj bo povsem ugasnjen, pazi, da ni v sleep modu!
Odstrani baterijo in polnilec.
Vklopi in drži tipko za vklop cca. 30sek. Spusti tipko in vstavi samo baterijo, vklopi Asusa, takoj pojdi v Bios in ga pusti, da mu zmanjka baterije. Pač traja tisto švoh urco ali manj.
Zdaj priklopi polnilec in (brez da ga vklopiš!!!) ga pusti nekaj ur, da se napolni. Ko je baterija kao polna (zelena ledica ali pa ne utripa več) spet iztakni polnilec iz Asusa.
Poženi komp (torej je samo na bateriji in NE na polnilcu!) in v Windows nastavi pod Možnosti porabe energije, da naj izvede hibernate, ko pade baterija pod 10%.
Nato si inštaliraj programček BatteryBar (free), ki se pojavi v system trayu (desno spodaj). Klik na ikonco BatteryBar ti preklaplja med nadzornimi in info podatki.
Odpri recimo Notepad, odtipkaj nekaj teksta (ne shranjuj) in tako pusti dokler se komp spet ne ugasne, pravzaprav mora zdaj iti v hibernate, ko baterija pade pod 10%. Medtem opazuj v trayu BattBara avtonomijo (time remaining) in ostale podatke, ko je Asus samo na bateriji in bodi pozoren, če se ugasne pri 10% ali že pri tvojih 45%.
Ko se Asus izklopi, mu spet v rit zadegaj polnilec in štartaj komp. zdaj s polnilcem. Win namizje bi moralo biti takšno, kot si ga pustil, torej z odprtim Notepadom z vpisanim tekstom. Če je to, potem hibernate in Win power nastavitve delajo, le povej pri katerih % se to zgodi, pri 10 ali 45%.
Vir za BatteryBar: http://osirisdevelopment.com/index.html
http://blackbird.si/

sočan ::

@Duhec,

bom poizkusil še tvojo metodo.

Samo ni mi čisto jasno kje se nastavi tisti hibernate ?

Kaj pa izklop zaslona,trdi disk..to moram dati na nikoli ?

lp

Duhec ::

Preko neta ne morem vohat kateri Win sistem imaš in pardon, če sem spregledal.
Ja, za disk in zaslon daj na Nikoli, da se bo baterija hitreje praznila za čas tega testa.
Glede hibernatea (mirovanje) pa npr. v Win7 poženi powercfg.cpl ali desni klik v system tray desno spodaj na ikonco baterije/mreže in izberi Možnosti porabe energije, nato klik na Spreminjanje nastavitev načrta, Spremeni dodatne nastavitve porabe energije, razčleni povsem spodaj Akumulator, Dejanje ob kritično praznem akumulatorju, pri Napajanje iz accuja nastavi: Mirovanje.
pod Kritično prazen akumulator pa si nastavi (da bo kompatibilno prejšnjemu mojemu postu) npr. 10% (jaz imam 5%) in Shrani vse skupaj. Seveda se lahko poigraš še z ostalimi nastavitvami pri Akumulatorju, le logično jih nastavljaj.

Če nimaš izbire Mirovanje pa moraš Hibernate vklopiti:
Start in odtipkaj CMD, zgoraj med zadetki sistem najde CMD.exe
Nato desni klik na CMD.exe in izberi Zaženi kot skrbnik
Nato v Command prompt oknu vpiši:
powercfg /hibernate on
odklofaj EXIT za izhod iz CMD okna.
Mogoče bo potreben restart, da Win dojame spremembo. :)
http://blackbird.si/

sočan ::

@Duhec
Ja sem dojel postopek.Drugače pa asus K73e ,in win7 ultimate.
Ampak problem je v tem,da ko sem startal v bios ni zdržalo v biosu dlje kot ene pol ure in mrk.
Zdaj koliko točno je bilo takrat baterije ne morem vedeti.

Ko sem potem pognal winse in batterybar je zeloopazno nihanje procentov.
Iz 10odo 80,70...pa potem spet na 83 pa na 60....pa ne vem koliko točno pa mrk...
Mislim da bo najbolje začet iskat baterijo.

GTX970 ::

Če imaš števec porabe se iz časa delovanja da izračunati uporabna kapaciteta baterija (Ah).

http://www.panthera.si/products-page/ba...
Baterija za Asus A72, K72, K73
4.4 Ah/48Wh
napetost 10.8V

Nekako tako:
https://slo-tech.com/forum/t212375/p132...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

sočan ::

Duhec je izjavil:

Preko neta ne morem vohat kateri Win sistem imaš in pardon, če sem spregledal.
Ja, za disk in zaslon daj na Nikoli, da se bo baterija hitreje praznila za čas tega testa.
Glede hibernatea (mirovanje) pa npr. v Win7 poženi powercfg.cpl ali desni klik v system tray desno spodaj na ikonco baterije/mreže in izberi Možnosti porabe energije, nato klik na Spreminjanje nastavitev načrta, Spremeni dodatne nastavitve porabe energije, razčleni povsem spodaj Akumulator, Dejanje ob kritično praznem akumulatorju, pri Napajanje iz accuja nastavi: Mirovanje.
pod Kritično prazen akumulator pa si nastavi (da bo kompatibilno prejšnjemu mojemu postu) npr. 10% (jaz imam 5%) in Shrani vse skupaj. Seveda se lahko poigraš še z ostalimi nastavitvami pri Akumulatorju, le logično jih nastavljaj.

Če nimaš izbire Mirovanje pa moraš Hibernate vklopiti:
Start in odtipkaj CMD, zgoraj med zadetki sistem najde CMD.exe
Nato desni klik na CMD.exe in izberi Zaženi kot skrbnik
Nato v Command prompt oknu vpiši:
powercfg /hibernate on
odklofaj EXIT za izhod iz CMD okna.
Mogoče bo potreben restart, da Win dojame spremembo. :)


Evo probal vse... Izklopise nekje okrog 44-45%. Beležnica ni ohranjena po zagonu.

Če ga poskusim restartati se takoj izključi. Vtaknem napajanje toliko da se zažene in kaže baterijo takoj na 41-42%. Odklopim napajanje ,par minut dela zopet izklop.....in tako do 0%.

Od 100% do cca 45% pa drži dobro uro.

Mislim da baterija res ne uide...

lp

menjalnik ::

Živjo imel isti problem in je bila mrtva celica v bateriji. Rešil z nakupom nove isto originalne

sočan ::

menjalnik je izjavil:

Živjo imel isti problem in je bila mrtva celica v bateriji. Rešil z nakupom nove isto originalne


Ja saj nekako sem pripravljen na ta scenarij. Je stara sigurno tri leta in dosedaj komplet prenosnik brez težav...

Je pa danes zopet bilo eno dobro uro kar na 99% potem pa kar naenkrat mrk.
Brez napajanja se sploh ni hotelo zagnat,ko se zagnal z napajanjem pa je kazalo 42%.

lp
:D:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija

Oddelek: Pomoč in nasveti
283467 (2360) klekej
»

Plugged in, not charging, 0% remaining

Oddelek: Pomoč in nasveti
111538 (1345) RejZoR
»

Baterija prenosnika se ne polni

Oddelek: Pomoč in nasveti
148478 (6987) Steinkauz
»

Kako ravnati z litij-ionskimi baterijami (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6020246 (16873) MrStein
»

Nekašno vezje...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
171724 (1379) Pyr0Beast

Več podobnih tem