» »

amd 1200 in 61 stopinj ??

amd 1200 in 61 stopinj ??

primozetoo ::

A ni nekam prevec cudno da ima system
amd duron 1200
gigabyte agp8x
256ram
40giga disk
gforce2 t400 64ram
da ima to kar 61 stopinj8-O 8-O

Ce se dotaknem rebra od graficne zelo fajn spece.
Ker moj drug system amd 2000+,... ima samo 45stopinj.
Gigabyte EasyTune4 tale program mi pokaze WARNING 61 stopinj.In zakaj zaboga pokaze zmeraj warning System fan,....0 ?!??!

Se komu kaj sanja ?

tony ::

Kakšen hladilnik imaš?
Poglej v BIOS lahko da nimaš system fana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony ()

primozetoo ::

Zdej sm pobral obe stranice dol in je temperatura padla na 54stopinj.V biosu je samo neki system fan error Enable/disable (vse imam enable)

primozetoo ::

Imam 3 ventilatorje in vsi trie delajo ok.Ali je mogoce kriva razdalja med ventilatorjem in napajalnikom.Saj napajalnik stoji cisto nad ventilatorjem od procesorja.( razlika 2cm):\

tony ::

Zakaj bi delalo probleme?

primozetoo ::

skrajna moznost,..nima kaj pihah na procesor

tony ::

Lahko narediš en nastavek za na vent iz pleksi ,da ventilator jemlje zrak iz nekje drugje.
Neki podobnega temu le večji in ,da ga lahko usmeriš.

P.S.
Sem že probal a je prišla packarija.Mogoče tebi uspe.

Fury ::

ja to ej celo sranje ce mas tko napajalc.. probi dat napajalc stran pa glej ce ti kej padejo temperature...

Phoebus ::

Kwa se tolk sekirate - jaz ne gledam temperature....ko postane masina v vrocini nestabilna odvijem zallmana do konca, ce pa se to ne pomaga, pa vzamem 1 stranico iz ohisja. In se ne sekiram nic. Pa tudi skuru se nisem nobenga proca razen 286, ki se je skuru ker sm stlacu eno cudno grafo noter :D

jest10 ::

Poglej malo če nimaš kile prahu med rebri hladilnika

Klemenn ::

ja, jzst sem po 4mescih deloanja copa pri odprti stranici meu tolk praha gor, da je temp padla za okol 8stopinj na v7+ 8-O

Phoebus ::

Sej ce je zaprt ni dost boljse. Itaq kdor ne naredi rednega servisnega pregleda 1x na mesec ni racunalnicar. Odpres, pogledas ce se vse lepo vrti, zategnes kaksen serauf ce je treba, pocistis, pobozas, zapres.

primozetoo ::

Rac je cist ko suza, ni delca prahu ker sem pred dnevi spihal s kompresorjem.Brez stranic je konstantno zdej 55.Se zmeraj prevec za moje pojme.

Vesoljc ::

dvakrat preveri če je cooler res v "wasservago", če se zdi vse v redu, da dej dol pa še enkrat pasto gor pa cooler...ce bo isto, je mogoce cajt za nakup boljszga coolerja :)
preveri tudi termalno diodko znotraj socketa... po potrebi je zakriv navzgor, da bo stik med diodo in cpu-jem čim boljši

drgač pa voda rulz :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

smirnof ::

thunderbirdi se grejejo precej več kot palominoti in ostali proci

Nekoč sem athlona 950 fural z 80 stopinjami, je pa res, da hladilc ni bil med najboljšimi

_Dejan_ ::

jst sem mel isti problem pa sem ga rešil tako da sem napajalnik dal dol in ga dal na dno ohišja in temparature so orenk padle tako da probaj ta način
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

smirnof ::

kje pa si mel napajalnik?

_Dejan_ ::

čist nad hladilnikom procesorja ene 2cm je placa med hladilnikom in napajalnikom še sreča da sem mel dost dolge kable na napajalniku da sem ga lahko postavil na dno ohišja.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

BigWhale ::

Banzai!

The Solution™ je, da vzames ven napajalnik, ga s selotejpom prilepis na vrh ohisja, potem pa tja kjer je bil prej napajalnik samo en ventilator gor nasraufas in ga nastavis tako, da pihlja ven iz ohisja...

Kako imam pa temperaturo? Pojma nimam, I don't care, masina se ne obesa, ce bo procesorju zmanjsalo zivljensko dobo iz 10 na 5 let, so what.. ;>

--
BigW!

smirnof ::

zdele sestavljam en rač., pa imam plato abit kx7, ki ima plac za proc skor čist na zgornjem levem kotu- se prav da bo zlo mal placa med napajalnikom in hladilcem


bom rešu zadevo tak, da bom kupu napajalc z dvema ventloma (eden bo tik nad hladilcem), tako da bo topu zrak lepo izsesal, tak da ne bo problemov,- a bo to OK?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postavitev napajalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131813 (1304) solatko
»

Hladnilnik za navitega Bartona na Abit NF7-S

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262218 (1493) Grimlord
»

Hladilnik za athlon 2500+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331913 (1235) TribesMan
»

vodno hlajenje by overman

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
301373 (1019) Fury
»

Temperatura AMD XP 2000P+ ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231722 (1349) Bremzi

Več podobnih tem