» »

Eliptični trenažerji

Eliptični trenažerji

l0g1t3ch ::

Kupil bi en eliptični trenažer, za občasno vadbo doma in sicer gre to za 2x do 3x tedensko po 30 do 45 minut.
Se za tako nezahtevno rabo dobri tudi že cenejši primerki kot npr. ta dva:
- GymBit Magnetic Crosstrainer Focus S1
- Eliptični trenažer ENERGETICS xt 520p

Kakšne so glavne razlike med tema modeloma za cca 200€ in dražjimi za 500€ in več v konteksu občasne domače uporabe.

Aston_11 ::

Vzami tistega, ki ti bo bolje služil po tistem, ko se boš teh stvari naveličal. Cenejšega.

l0g1t3ch ::

Mah naveličal se ne bom, imam že kolo ki bi ga zamenjal s tem ker se mi zdi bolje zaradi gibanja s celim telesom. Poleg tega kolesarim zunaj 8 mesecev na leto.
Vseeno bi vzel nekaj poceni, ker nisem intezivni uporabnik in mi je brezveze dajat 2x več denarja če ne izkoristim naprave.

PurpleMoo ::

Kar se tiče takih stvari, se ravnam po načelu "nisem tako bogata, da kupujem poceni." Pred približno 6 leti sem kupila neko poceni sobno kolo, in ni zdržalo niti mesec dni normalne uporabe. Nato sem se odločila za nakup precej dražjega in kvalitetnejšega (~600€), in mi od takrat še vedno služi brez okvar.

Moje mnenje je, da je bolje plačati malo več za boljšo kvaliteto. Kvaliteta sicer ni vedno pogojena z višjo ceno, ampak je večja verjetnost, da je izdelek bolj kvaliteten.

cekr ::

Stehtaj se, število pomnoži z 2. Potem pa glej specifikacije teh mučilnih strojev.
To je zelo pomembo, ker boš sicer hitro kaj odlomil. Najprej se odlomi os od kolesa potem pa tako naprej.
Pravi orbitreki se začnejo nad 600€. Pa mora biti čimdaljši. Tiste kratke zadeve so neuporabne pa še hitro se kvarijo.

Potem pa glej, da ima zadeva čim manj elektronike.
Vsaj zavora naj bo klasika, da ne boš ostal na suhem, ko ti bo crknil računalnik.
Računalnik je najšibkejši člen pri poceni zadevah.
Vedi, da pri konkretnem miganju vse teče od tebe. Vlaga hitro pride do elektronike in zadeva spusti dušo.
Problem je, ker se te zadeve ne da kar na hitro tovorit na servis. Je preobsežna.
Še huje, firma, ki je izdelala to igračko, čudežno izgine. Vijake se da kupit ali pa celo kaj prišvasat. Računalnika pa ne popraviš kar tako.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

l0g1t3ch ::

Kaj pa kaj takega
Eliptični trenažer KETTLER rivo m

Drugače kar sem gledal so vsi modeli precej kompaktni tudi tisti za 600EUR in več, noben ne izstopa kaj prida v dolžino. Zakaj bi bil daljši kaj boljši ?
Če gledam tule na mimovrste modele znamke Kettler, potem sta samo dva ki izstopata v dolžino in staneta 1400 in 1700EUR kar je absurd za občasno domačo rabo.

Še kaj ?

Še kak komentar ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

mitja73 ::

Zunaj je pomlad, tako da ven na zrak tečt.
Za 600+ EUR imaš že lep dopust namest tega hrčkanja. ;-)

cekr ::

l0g1t3ch je izjavil:

Kaj pa kaj takega
Eliptični trenažer KETTLER rivo m

Drugače kar sem gledal so vsi modeli precej kompaktni tudi tisti za 600EUR in več, noben ne izstopa kaj prida v dolžino. Zakaj bi bil daljši kaj boljši ?
Če gledam tule na mimovrste modele znamke Kettler, potem sta samo dva ki izstopata v dolžino in staneta 1400 in 1700EUR kar je absurd za občasno domačo rabo.

Še kaj ?

Še kak komentar ?



To je bolj za ženske do 60-70kg.
Glej, da nosi vsaj 150kg.
Specifikacije so postavljene brez upoštevanja zavore.


Če si zelo mejhen, bi še šlo. Sicer pa vedi, da boš v parih mescih redne uporabe to lepo polomil.
Pojdi v kakšno športno trgovino in preizkusi. Če boš že na začetku trpel, sem prepričan, da ti bo za nakup hitro žal.
Še to: spredaj je fajn, da lahko zadevo nastavljaš po višini.

Sicer pa poslušaj predhodnika. Narava kliče. 2 ali 3 x tedensko na kakšnega tisočaka in si zmagal.
Do zime pa našparaj za bolj konkretno zadevo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

l0g1t3ch ::

Kaj pa je tisto kar naj bi crknilo oz. bom polomil ? Glede velikosti pa se mi zdi vse tam tam razen dveh zgoraj linkanih izjem, ki staneta 1,5k€ kar pa nikakor ne mislim dat.

Heisenberg ::

Zdravo, naj ti povem moje izkušnje z nakupom eliptika!

Premisljeval sem že kar nekaj zim, da bi si ga omislil, novembra pa sem se dokoncno odločil. Pregledal sem vse ponudbe, rabljene in nove.
Ko sem pregledal celoten youtube recenzij in googlal za to in ono, sem prišeč do zaključka da pod 800€ ne bom našel NIČ! kar bi zdržalo dlje kot eno zimo resne dnevne uporabe dveh oseb.

Nato je intersport odprl svojo novo spletno prodajalno in so imeli akcije in sem uspel kupiti Kettler UNIX P model za 650€! kar je precej ugodneje od vseh ponudnikov v celotni EU!

In kaj je se je zgodilo?! Ko sem prejel paket in sestavil napravo sem ugotovil da vse tipki ne delujeta! Tipka za programe in tipka za - minus - manjšanje obremenitve!
Poslal sem mail uradnemu zastopniku za Kettler SLO in že naslednji dan sem prejel po pošti novo računalniško plato, ki so mi jo dovolili sami zamenjati.

Tako da je je bila odločitev parava za Kettler kjer servis lahko samo pohvalim! Pa še poklicali so me čez dva dni če vse deluje in mi dali še nasvete za pravilno vzdrževanje naprave ipd..Thumbs UP!

Sama naprava se sedaj po ca. 2 mesecih uporabe obnaša kot nova, zgrajena je zelo dobro, ampak plastika bo pač plastika in sem jo kar odstranil - lepotni plastični pokrovi.

Pa še to, če se le da ne kupit vztrajnika pod 20kg, ker je VELIKO bolj tekoče delovanje pri večji teži!

LP

l0g1t3ch ::

Heisenberg je izjavil:


Ko sem pregledal celoten youtube recenzij in googlal za to in ono, sem prišeč do zaključka da pod 800€ ne bom našel NIČ! kar bi zdržalo dlje kot eno zimo resne dnevne uporabe dveh oseb.


Pomoje je tu razlika, jaz nameravam uporabljati tako kot sedaj kolo, tam 2x do 3x tedensko, nič več. 30 do 45 min na enkrat, toliko da se malo zmigam, ni to zdej za fitnes studio.

MrGTO ::

Naj povem še mojo izkušnjo.

Tudi jaz sem gledal za temi eliptiki, pa nisem vedu koliko bi odštel za njega. Bil sem pripravjen dati okoli 200-250€.
Nato sem pa zasledil, da se lokalni fitness zapira. Tam sem ga kupil za 30€, sicer ekran res ni delal. Ampak sem kar redno 2x na teden na njemu
in mi dejansko ni zal da sem se tako odlocu.
Neki je skripal, pa sem ga malo posravfal, podmazal in dodal en kos gume pa ne skripa vec =)
Za 30€ je bila super investicija.

Ce imas voljo in cas se malce poigrat, poglej za kaksnimi rabljenimi po bolhi. Dobij jih kr poceni, moras pa vlozit malce svojega casa,
da odpravis raznorazna skripanja :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero sobno kolo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11531176 (230) pes132
»

Nakup fitnes naprave

Oddelek: Loža
4914049 (2963) IcyFox
»

Sobno kolo

Oddelek: Šport
254123 (3043) techfreak :)
»

Katero sobno kolo

Oddelek: Šport
226295 (5644) Bye
»

Nakup sobnega kolesa - Hofer?

Oddelek: Šport
158183 (7595) MacoLa27

Več podobnih tem