» »

Pebble Time

Pebble Time

Okapi ::

Evo, novi Pebble z barvnim e-inkom na Kickstarterju. Prodaja se kot vroče žemljice, komaj so začeli, pa se že bližajo 2 milijonoma in najcenejših, po 159 dolarjev, bo vsak hip zmanjkalo. Po mojem bo padel rekord.
https://www.kickstarter.com/projects/59...

Okapi ::

10 minut kasneje - vseh 10.000 najcenejših prodanih, 2 milijona presežena;)

Okapi ::

Poldrugo uro kasneje so prišli čez 4 milijone. Rekord na KS je doslej 13 milijonov. Me prav zanima, ali ga bo tale pametna ura zrušila? Prvi Pebble je bil z 10 milijoni rekorder dve leti.

Egidij88 ::

No, to je prava pot. Ne pa par ur avtonomije. Dejansko zadevca, za katero bi vsaj pomislil, kaj pa če bi kupil to.

111111111111 ::

Samo video sem pogledal pa so dobili 20,000$.

Okapi ::

V prvem dnevu so nabrali 8+ milijonov. Me prav zanima, do kam bodo prilezli.

O.

TRIROG ::

Čeprav moram rečt, da se meni prav nič ne dopade tale model ... me ne potegne ...

ShowDown ::

Kaj ima tale ura kar moj LG G Watch R nima? Ni mišljeno kot provokativno vprašanje, ampak me dejansko zanima, ker je Watch R dražji.

St235 ::

Avtonomijo. Polni se enkrat tedensko. Oeebno mi to odtehta vse prednosti ostalih pametnih ur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

branc ::

ShowDown je izjavil:

Kaj ima tale ura kar moj LG G Watch R nima? Ni mišljeno kot provokativno vprašanje, ampak me dejansko zanima, ker je Watch R dražji.


Diskretnost. LG W R sem pa imel na roki, čist za pokušino. Ura je za moj okus prevelika, pa nimam majhne rok'ce.
Pa kakor je povedal Lakotnik, avtonomijo.

ShowDown ::

Moj Watch R polnim na 3 dni brez težav, pa je 100% časa povezana s telefonom. (v ponedeljek zjutraj jo vzamem iz docka, v sredo zvečer potrebuje polnjenje, nikoli ni na manj kot 10%) Je pa res da na uri ne igram iger. Vse notificatione imam vklopljene, občasno pogledam vreme, redno čekiram SMSe in maile. Ne pozabit da ima LG G Watch R OLED display, ki precej pripomore k nizki porabi. Glede polnjenja verjetno marsikdo pomisli na Moto 360, ki jo je res potrebno polniti vsak dan.

Glede velikosti - Watch R je po dimenzijah podobno velika (ali celo manjša) od večine klasičnih ur. Tudi višina ure je podobna kot Pebble Time - 9.5mm vs 9.7mm. Bi primerjal še ostale dimenzije, ampak jih pri Pebble Time ne najdem.

+ ogromno aplikacij
+ Android 5.02

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ShowDown ()

St235 ::

Moj Watch R polnim na 3 dni brez težav,

Ravno pol premalo. Meni je pri pebblu ravno to ključna prednost. V ponedeljek ga dam na roko, v soboto ko se konča delovni teden ga priklopim na polnilec. Se še ni zgodilo, da bi mi crknil vmes. Je pa seveda to stvar okusa. Za LG watch sem slišal, da naj bi ga v povprečju polnil vsak drugi dan.

M.B. ::

Pa predvidevam da je Pebble bistveno bolj viden na soncu glede na to da ima e-ink LG pa OLED.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

pirlo ::

M.B. je izjavil:

Pa predvidevam da je Pebble bistveno bolj viden na soncu glede na to da ima e-ink LG pa OLED.

Možno da, ampak mam LG-ja na najmanjši svetlosti pa se še vedno lepo vidi. Bi še zmanjšal svetlost, če bi lahko :).

St235 ::

M.B. je izjavil:

Pa predvidevam da je Pebble bistveno bolj viden na soncu glede na to da ima e-ink LG pa OLED.


definitivno, pač klasična debata e-ink vs led

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

pirlo ::

St235 je izjavil:

Moj Watch R polnim na 3 dni brez težav,

Ravno pol premalo. Meni je pri pebblu ravno to ključna prednost. V ponedeljek ga dam na roko, v soboto ko se konča delovni teden ga priklopim na polnilec. Se še ni zgodilo, da bi mi crknil vmes. Je pa seveda to stvar okusa. Za LG watch sem slišal, da naj bi ga v povprečju polnil vsak drugi dan.

Jaz pa ko grem spat ga dam na dock in ga zjutraj vzamem. Čeprav zdrži 2 dni ga polnim vsak dan, razen če kdaj zaspim nepričakovano (na kavču pred tv :)). Napolni se pa tudi v 15 min na 30-40%, v eni uri pa popolnoma, tak da avtonomija ni nek problem. Se navadiš, tako kot pri telefonu, da ga polniš skoraj vsak dan.

Okapi ::

Jaz recimo sem že skoraj kliknil "kupi" (ali kakor se temu že reče na Kickstarterju), ker sem bil še pravočasen za najnižjo ceno, ampak potem nisem, ker sem sklenil, da je ločljivost Pebbla za moj okus premajhna. Na LG R imaš lahko slikico ure, ki je z razdalje videti kot klasična ura, na tem Pebblu pa nisem videl nobene take preobleke, ki bi bila videti vsaj približno kot klasična ura. Pa tudi sicer so mi okrogle ure precej bolj všeč kot pravokotne. LG R pa tudi še ne bom kupil, ampak bom še malo počakal na kakšen prihodnji model;)

Phantomeye ::

Okej, zakaj je pebble spet na Kickstarterju? Mar niso uveljavljeno podjetje s kapitalom?

Okapi ::

Kickstarter že dolgo ni več to, kar naj bi bil. Postal je trgovina, kjer zbirajo prednaročila, oziroma prodajajo (hipstersko>:D ) robo vnaprej. Za podjetja je kljub proviziji zelo ugoden kanal za trženje in (pred)prodajo, Kickstarterju je pa tudi važno samo to, da kasira odstotke. V igri je seveda tudi psihološki trik - ljudje si raje predstavljajo, da podpirajo nadebudne podjetnike, kot da zapravljajo za potrošniške dobrine.

roli ::

ShowDown je izjavil:

Glede polnjenja verjetno marsikdo pomisli na Moto 360, ki jo je res potrebno polniti vsak dan.

Ni ne. Meni na koncu dneva (ta traja od nekje sedmih zjutraj do polnoči) kaže okoli 70%. Včasih celo 80%. Pa nisem ravno lahkoten uporabnik. Ogromno nekih email notificationov, ob gledanju serij/filmov dela kot remote, pa kak fitnes tracker, ... Sem prepričan, da bi se dalo ven izvleči vsaj dva dni.

Drži pa, da je bil menda na začetku ta battery lifetime precej slabši. Prej po zaslugi groznega Android Wear-a kot česarkoli drugega. Android Wear je buggy as shit. Še vedno.

Ta Pebble me pa tudi ne prepriča. Se mi zdi, da je stvar še slabša kot Android Wear. Vsaj kar se odprtosti in podpore za razvoj tiče. Se mi zdi, da bo stvar lahko šla na bolje šele, ko Applova zadevščina pride ven. Na predstavitvi je vsaj izgledalo kot, da so vsaj malo mislil kako bo stvar delovala. Ker pri guglu niso.
http://www.r00li.com

Phantomeye ::

Okapi je izjavil:

Kickstarter že dolgo ni več to, kar naj bi bil. Postal je trgovina, kjer zbirajo prednaročila, oziroma prodajajo (hipstersko>:D ) robo vnaprej. Za podjetja je kljub proviziji zelo ugoden kanal za trženje in (pred)prodajo, Kickstarterju je pa tudi važno samo to, da kasira odstotke. V igri je seveda tudi psihološki trik - ljudje si raje predstavljajo, da podpirajo nadebudne podjetnike, kot da zapravljajo za potrošniške dobrine.


Mah saj vem, več ali manj je bilo vprašanje retorično. Itak pa jaz nimam kaj govorit, sej oatmeal so tud brand, pa sem vseeno 'kupil' eksplozivne mucke :D

St235 ::

Kaj hočeš lepšega. Še preden začneš s proizvodnijo imaš plačanih 50.000 kosov.

Looooooka ::

Ja tole tud men ni blo všeč. Oni so baje že mel kampanijo in že nardil izdelek in z njim verjetno že zaslužili. Jaka muda met podjetje, kjer nič ne riskiraš in za vsak izdelek prvo nafehtaš denar. Človek bi si mislil, da glede na uspeh prve verzije, dejansko ne bi smelo biti problema pri pridobivanju kredita na banki.
Kaj hočeš lepšega. Še preden začneš s proizvodnijo imaš plačanih 50.000 kosov.

Met prodanih 50.000 kosov po ceni, ki pokrije stroške proizvodnje 100.000 kosov + stroške plač in vseh ostalih zadev, ki pridejo zraven :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

St235 ::

Človek bi si mislil, da glede na uspeh prve verzije, dejansko ne bi smelo biti problema pri pridobivanju kredita na banki.

Zakaj bi si na banki sposojal denar in plačeval obresti, če imaš na voljo kardelo ovc, ki je pripravljeno denar nakazat na lepe oči?

Oni so baje že mel kampanijo in že nardil izdelek in z njim verjetno že zaslužili.

Ni samo baje. So imeli kampanijo in so konkretno zaslužili in takrat sem jih z veseljem podprl in se čez izdelek kot tak nimam za pritoževat. Tole sedaj je pa pač striženje ovc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Looooooka ::

Zakaj bi si na banki sposojal denar in plačeval obresti, če imaš na voljo kardelo ovc, ki je pripravljeno denar nakazat na lepe oči?

Ne vem...ponavad se stroške kredita upošteva pri ceni izdelka.
Mislim saj jih ŠTEKAM a ne. Ovce so ovce ampak bi si mislil, da bi take kampanije preprosto prepovedal. To je denar, ki bi lahko šel projektom, ki dejansko nimajo evra za svoje inovativne ideje :)

St235 ::

Ne vem...ponavad se stroške kredita upošteva pri ceni izdelka.

Če tega ni si lahko pa profit povečaš:)

Ovce so ovce ampak bi si mislil, da bi take kampanije preprosto prepovedal. To je denar, ki bi lahko šel projektom, ki dejansko nimajo evra za svoje inovativne ideje :)

tukaj se popolnoma strinjam. Samo kaj, ko ljudje s svojim denarjem prosto razpolagajo.

111111111111 ::

St235 je izjavil:



Ovce so ovce ampak bi si mislil, da bi take kampanije preprosto prepovedal. To je denar, ki bi lahko šel projektom, ki dejansko nimajo evra za svoje inovativne ideje :)

tukaj se popolnoma strinjam. Samo kaj, ko ljudje s svojim denarjem prosto razpolagajo.


Jaz pa to bolj tako gledam, da daš denar direktno podjetju, ki dela dober izdelek, ne pa da firma da trgovcu 10000 kosov in ti trgovec plača čez 90 dni, če jih proda. Predstavljajte da bi to malo podjetje naročilo 50.000 ur in na koncu bi v skladišču ostalo 45.000 ur. Zakaj bi se kot podjetnik šel tveganje lansiranja novega izdelka, če lahko to tveganje zamanjšaš in celo pokriješ stroške naprej. Bi moral biti pošteno čez les. Sicer pa so prodajali in še prodajajo poceni, če bo končna cena cca. 200$, se ti splača kupiti v prednaročilu, tako kot vse ostale izdelke v današnjih časih (GTA V, Microsoft Surface, itd...).

St235 ::

Jaz pa to bolj tako gledam, da daš denar direktno podjetju, ki dela dober izdelek, ne pa da firma da trgovcu 10000 kosov in ti trgovec plača čez 90 dni, če jih proda.

Kickstarter idejno ni namenjen spletni prodaji. Če jih motijo provizije posrednikov lahko mirno izdelek samostojno prodajajo. Ravno tako Kickstarter ne rešuje ničesar v odnosu do fizičnih trgovin. To kar sedaj delajo na Kickstarteju bi povsem enako lahko naredili preko svoje spletne strani.

Zakaj bi se kot podjetnik šel tveganje lansiranja novega izdelka, če lahko to tveganje zamanjšaš in celo pokriješ stroške naprej.

Ni težava v tem da to delajo. Do tega vsekakor imajo pravico. Kar mene osebno zmoti je to da izkoriščajo platformo Kickstarter, ki je imela primarno drug namen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametne ure po dveh letih zastarele (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8724307 (14482) korenje3
»

Samsung predstavil novo pametno uro Gear S2

Oddelek: Novice / Android
129108 (6113) branc
»

Se splača kupiti android watch?

Oddelek: Kaj kupiti
244741 (4280) roli
»

Sonyjeva pametna ura z e-črnilom

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
407957 (4718) roli
»

Apple pripravlja iUro? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5717691 (13078) AvtoR

Več podobnih tem