» »

Raspberry Pi in Ftdi breakout board

Raspberry Pi in Ftdi breakout board

atasmrk ::

Potrebujem čim bolj direktno komunikacijo raspberry - PC in v tem trenutku gledam navezo Raspberry pi + FTDI breakout board in bi potreboval pomoč.

Če prav razumem linkani tekst, Raspberry privzeto uporablja 3 pine za serijsko komunikacijo. Ampak ti pini niso mišljeni za splošno komunikacijo. Predvideva se, da je gori priklopljen serijski terminal (recimo putty). Je mogoče to komunikacijo uporabiti v lastne namene?

Ima kdo s temi FTDI breakout boardi kakšne izkušnje? Če prav razumem se primarno uporabljajo za Arduino aplikacije. Pa tudi sama ponudba teh ploščic me bega. Na ebay-u gledam ploščico 1 in ploščico 2. Za ploščico 2 predvidevam da je poceni kitajski ponaredek. Najbolj je zanimivo to, da je skopiran celoten opis. Nekaj časa nazaj je FTDI brikal neoriginalne čipe. Predvidevam da če hočem biti res ziher, kupim kabel direktno od FTDI, sicer pa produkt ki mi je manj sumljiv.

In nenazadnje sem odprt za predloge, kako izvesti komunikacijo Raspberry - PC. Mreža na žalost ne pride v poštev. Idealno bi bilo raspberry-ja predstaviti kot USB napravo, ampak to očitno ni mogoče.

int47 ::

atasmrk je izjavil:

Predvideva se, da je gori priklopljen serijski terminal (recimo putty). Je mogoče to komunikacijo uporabiti v lastne namene?

Ja. Onemogočit moraš konzolo. Pri tem pazi na napetostne nivoje.

mzakelj ::

si mogoče pomislil da bi kar ftdi priklopil na usb od robide ? Dobiš te ključke za par dolarjev po ebayu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB preko omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
131007 (647) Invictus
»

Posodobitev gonilnikov namerno pokvari ponarejen čip FTDI FT232 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
20437848 (25040) Mr.B
»

Arduino Nano problem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
133619 (2670) FX6300B
»

FTDI priznal onesposobitev čipov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
20947245 (42292) TESKAn
»

Serijski vhod

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
132067 (1570) twom

Več podobnih tem