» »

Izginula SSHD particija?

Izginula SSHD particija?

no-limits ::

Živjo,

kupil sem nov prenosnik, ki je imel gor Linux Linpus. Ko sem inštaliral Windowse 8 sem moral formatirat oz. zbrisat nastavitve diska z programom diskpart "clean", saj mi drugače ni hotel inštalirati Winsov. Skratka, sem skoraj prepričan, da, ko sem videl začetne particije od Linuxa, sta bili dve po cca 240 gb in ena po malo manj kot 8gb. Imam pa Hibridni disk 500gb HDD + 8g SSHD.
Po uporabi diskpart clean ukaza, sem dobil samo eno 500gb veliko particijo. Sedaj ne razumem ali sem slučajno združil ta SSHD del z ostalim diskom? Ali je to sploh mogoče? Če ja, kako se poprav?

Najlepša hvala za odgovore.
Naredi ali ne naredi. Poskušanja ni.

kloko ::

Moderni hibridni pogoni so narejeni tako, da tistega NAND flasha ne vidiš kot samostojni pogon, ampak se uporablja interno v disku za pohitritev branja in pisanja. Starejši sistemi so imeli tudi takšno kombinacijo, kot si ti predstavljaš, torej navaden disk + ločen majhen SSD, ampak menda se to ne uporablja več. Ampak tudi v tem primeru se to ne vidi kot dodatna particija, ampak kot dodaten pogon, torej videl bi dva diska, ne pa en disk z dvema particijama.

Za točen odgovor seveda manjka podatek, kakšen prenosnik si pravzaprav kupil in kateri model pogona je vgrajen...

L.p., Kloko

solatko ::

Poglej v disk managerju.
Delo krepa človeka

no-limits ::

Ja, se opravičujem, za skope informacije. Torej imam Acer Aspire VN7-791G, disk pa je od Seagatea ST500LM0000. Particije ne vidim ne v Disk Managerju, ne v Gparted in ne v Partition Managerju. Sem pa brskal malo po netu in za nekatere modele videl, da je narejena posebna particija v stanju hibernacije za to, nisem pa prepričan ali je bilo tako tudi pri meni. Hvala!
Naredi ali ne naredi. Poskušanja ni.

hojnikb ::

Nič tako, kot ti misliš.

Ta sshd del je, kot rečeno, neviden sistemu in tebi, ker disk sam interno dela organizacijo podatkov, kateri morejo bit na flashu in kateri ne.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

320GB HDD se predstavi kot 120 GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
161207 (866) globoko grlo
»

Prostor na trdem disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
383316 (3042) boogie_xlr
»

SSD upgrade: BIOS najde disk, windows inštalacija ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6519826 (2064) Mare2
»

Western Digital izdal nov najtanjši hibridni disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
7319541 (17185) b3D_950
»

Ne gre formatirat micro SDHC 32GB kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
153332 (2992) ender

Več podobnih tem