» »

Irc port

Irc port

BadB0y ::

Kaj se da kako direktno v winxp blokirat irc port ? ne z nekimi firewall-i. ?

LP

CaqKa ::

start > settings > network connections > tvoja povezava v internet > propereties > propereties od tcp/ip > klik na advanced > zavihek options > klik na tcp/ip filtering > propereties > če bi tukaj sedaj pisalo 'deny only' ter bi lahko vpisal porte bi ti lahko rekel da..
tako pa je odgovor ne.
mogoče ve andrej kako boljšo varianto
mislim pa da v takih primerih ni neka znanost inštalirat firewal pa mu naštimat naj omogoči vse razn tistega porta?

Cokolesnik ::

Najbolj enostavno bo to, da vklopiš požarni zid, ki je vključen v XPje. Ta požarni zid ob vklopu zapre vsa vrata, tiste, ki jih želiš odpreti, pa moraš naknadno vklopiti/nastaviti. Brskanje po spletnih straneh ali delo z e-pošto bo delovalo brez kakršnegakoli nastavljanja ob vklopljenem XP pož. zidu.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

BadB0y ::

coko ja samo irc portov nena zapre

Cokolesnik ::

Najbolj enostavno je, da si namestiš en pož. zid, kjer lahko določenemu programu v celoti prepoveš delo z internetno povezavo (Zonealarm, Symantec...). Požarni zidi so danes že zelo prijazni uporabniku in niso nič manj zapleteni kot Word, Internet Explorer itd. Ti pož. zidi lahko blokirajo obe vrsti prometa (vhodni, izhodni), kakrnšnekoli porte itd.

XP pož. zid ne blokira izhodnega prometa, zato bodo programi, ki niso tipa "server" ali "incomming connections" delovali brez problema tudi ob vklopljenem XP pož. zidu.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

sopex ::

enkrat je za to obstaju posebn program.... sam se ga na netu ne dobi več .. je bil pa najbolši za take zadeve pri XP-jih in Linuxih...

Cokolesnik ::

Sopex: kar je enkrat obstajalo na internetu, je obstojno bolj kot si lahko zamislimo. Ime programa?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

krucymucy ::

No pa da ne bom nove teme odpiral ... kako na irc prek neta? ker mamo v soli blokiran prot 6667 se mi zdi da je???

CaqKa ::

telnetaš se na irc server irc port
recimo:
'telnet irc.arnes.si 6666'
btw v mircu se lahko konektaš tudi na drug port kot pa 6667
default irc port je res 6667 >>>
'/server irc.arnes.si' == '/server irc.arnes.si 6667'
lahko pa napišeš tudi
'/server irc.arnes.si 6668' mogoče pa ta port ni zaprt...

fRiK0 ::

Ponavad šole zaprejo od 6660 - 6669

Mi smo ircal prek irc.stealth.net 5553 al pa bouncerjev...
Hvala

LP Tadej

Cokolesnik ::

SLOVENIA

irc.arnes.si - 193.2.1.34 - 6666-6669
irc.uni-mb.si - 164.8.65.75 - 6667,6668
irc.siol.net - 193.189.162.108 - 6665-6667,31337

Vir
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

krucymucy ::

bouncerji so pa kaj? sicer mi dela tudi prek irc.stealth.net ... samo ne tako kot bi moralo!

fRiK0 ::

Cokolesnik maš pa slab vir ker irc.siol.net ne obstaja že več kod 2 leti je pa tao še irc.link.si
Hvala

LP Tadej

Cokolesnik ::

Friko: naj te razočaram. :\ Zadevo sem poiskal na hitro, ker imam namen odgovoriti marsikateremu uporabniku, zato ponavadi Googlam in na hitro preletim nekaj prvih zadetkov, ker ni vrag, da ne bi našel kaj pravega (najdena zadeva se mi je zdela predvsem zanimiva zato, ker ima irc.siol. naveden malce bolj eksotičen port, ki ga verjetno v šoli ne blokirajo, kot je napisal nekdo zgoraj).

Včasih pa temu ni tako, zato se opravičujem za napačno informacijo. Če bi se uporabniki sami malce potrudili, bi lahko marsikaj našli, tudi nezastarelega. O lenobi pa bomo razpravljali kdaj drugič...
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Cokolesnik ::

Če v šoli blokirajo promet po portih, ki so znani za čvek in podobne nekoristne (za učenje) stvari, potem je mogoče rešitev v uporabi spletne strani, kot vmesnika namesto programa za IRC-anje.

Poskusite http://webchat.ircnet.info in izberite WEB CHAT. Mislim, da boste lahko potem nemoteno čvekali.:D A glejte, da se boste v šoli tudi kaj naučili!:\
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blokada irca.

Oddelek: Omrežja in internet
352541 (1549) ERGY
»

SLO ircNET serverji?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
655868 (5247) volkec
»

Problemi z Ircem

Oddelek: Omrežja in internet
121360 (1062) AngelOfDeath
»

MI lahko edn pomaga...IRC

Oddelek: Omrežja in internet
111735 (1590) Jakka
»

Noče se mi povezati na mirc

Oddelek: Pomoč in nasveti
61009 (907) MrX

Več podobnih tem