» »

Katero gorsko kolo naj kupim?

Katero gorsko kolo naj kupim?

kitajc ::

Zanimam se za nakup gorskega kolesa (najbrž rabljenega). Gledal sem sicer kolesa le s sprednjim amortizerjem, sedaj pa sem se navdušil tudi za polnovzmeteno kolo. Ker se na kolesa bolj slabo spoznam, ne znam ugotoviti, kateri nakup se izplača, kateri ne oz. kaj je kvalitetno in kaj ne. Rad bi izkusil čim več, kar pa bi mi omogočalo le dobro kolo. Seveda pa je denar vedno ovira. Pripravljen sem odšteti tja do 700€, za kolo, ki bi ga lahko drugo leto prodal (beri = kolesa, ki se hitro prodajajo).

Pobrskal sem po internetu in našel par "best to worst" seznamov. Seveda je pod posamezno firmo še mnogo različnih serij, a naj bi to le bilo neko vodilo.

Zanima pa me kako je z okvirjem. Sigurno je zelo pomemben. Do sedaj sem razbral le, da so boljši iz karbona, slabši in cenejši pa iz aluminija. Mi lahko kdo napiše par dobrih, kakovostnih okvirjev, ki bi pršli v poštev za nakup v mojem cenovnem rangu (500-700€).

PRESTAVE (BEST – WORST)
Sram
Deore XTR
Deore XT, Saint
Deore LX /DX, Hone
100GS??
STX /500GS
Saint135
Saint150
Hone
Deore, STX-RC
Alivio, 400GS, Exage
Acera, 300GS
Altus, 200GS
Tourney, 100GS

PREDNJI AMORTIZER:
Fox
RockShox
Manitou
Magura
Suntour
Cannondale
marzocchi
syncros
white brothers

ZADNJI AMORTIZER:
Fox
RockShox
Cane Creek
Manitou
x-fusion
dsp racing
marzocchi
diverse
elka
giant
Specialized
rst

GUME:
Wtb
Maxxis
Kenda
Schwalbe
Continental
Specialized
Panaracer
Nokian
Bontrager
Serfas
Geax

OBROČI
Mavic
Fulcrum
Bontrager

OKVIR
???

Zaželjeni vsi komentarji, dobri ali slabi!
  • predlagal izbris: zuz3k ()

dolenc ::

Ker to ni računalnik kjer je boljši spec boljši spec... Se najprej vprašaj... Kje se bom vozil?

Aston_11 ::

Vzameš kolo, ki ti najbolj ustreza. Kaj ima gor, je vseeno. Oprema je vsaka dobra. Puristi bodo seveda trdili, da ni, dejansko pa ne bo nič crknilo pri neki normalni uporabi. Pa tudi če ckrne, zamenjaš kos in furaš dalje. Da pa bi neke ekspertize delal na biciklu za 600 EUR, pa nima nekega smisla.

kitajc ::

Ja crknilo že ne bo, a je vseeno razlika ali je npr. amortizer dober oz. slab. Ne bi rad sedaj na pamet kupil nekaj za 600€, da bom potem izvedel, da ima zelo slabe obroče, vilice pa tudi niso prav ok.

Ciljam na nekaj takega. Je tole dober nakup za ta denar? Specifikacije so dobre, od okvirja pa nič ne piše.

http://www.bolha.com/rekreacija-sport/k...

Rad bi vsaj približno vedel, kaj kupujem oz. kaj lahko pričakujem za tak in tak denar.

mgermo ::

Če se ne greš downhilla in skokov je zadnji amortizer brezveze.
Če kupuješ samo za 1 leto je tudi škoda denarja kupovati hudo kvaliteto, ker kolesa kar zgubljajo na ceni.
Splača se večkrat pogledat na bolho, ker lahko zadaneš tombolo. Sam sem dobil brezhibnega Scotta, deore xt, hidravlika spredaj/zadaj, RockShox vilice za 210€.

mitja73 ::

Do 700 in polnovzmeten je plastik fatastic, za ta denar dobis nek spodoben entry level hard z zracno vilco.
Za prvo kolo se ne obremenjuj z obroci in gumami, ker to je tko kot se folk tuki heca je boljs samsung al crucial ssd, vse ti bo isto.
Deore ti bo za start ze ok, ali slx, boljse so vec ali manj samo lazje.

http://mtb-forum.si/phpbb/ Raje tu povprasaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitja73 ()

Machete ::

mgermo je izjavil:

Sam sem dobil brezhibnega Scotta, deore xt, hidravlika spredaj/zadaj, RockShox vilice za 210€.


Brez zamere, ampak a si toliko dober in prilimaš sliko tega bicikla? Tnx

mitja73 ::

Machete je izjavil:

mgermo je izjavil:

Sam sem dobil brezhibnega Scotta, deore xt, hidravlika spredaj/zadaj, RockShox vilice za 210€.


Brez zamere, ampak a si toliko dober in prilimaš sliko tega bicikla? Tnx


Ukraden al pa letnik 2000 ;-)

mgermo ::

Jelly much?
Bom jutri slikal.

JackJohnson ::

mgermo je izjavil:

Jelly much?
Bom jutri slikal.


Bom kr preden objaviš že napisal photoshop.

ERGY ::

mgermo ::



Ejsi_Disi ::

@kitajc
Še nisi povedal kje se boš vozil.
Rock n' roll ain't noise pollution!

kitajc ::

Vozil se bom po gozdnih poteh, makadamu in ne preveč zahtevnih hribih. Za vožnjo po cesti si lastim 15 let star trek, za ostalo pa bom kupil hardtail-a.

Gledam tale 2 spodaj (in nekaj ostalih), včeraj pa sem na bolhi zasledil odlično ohranjenega (po slikah sodeč) Treka 4700 '14 za 400€. Žal danes tega oglasa ni več. Specifikacije

Verjetno bi se ta Trek izplačal ali bi lahko dobil več za to ceno?


Bulls
Cube

krucymucy ::

mgermo je izjavil:




26'' precej povprecna oprema, XT zadnje menjalnike imajo vsi bicikli za 500€, glede na osovine se kar stara zadeva.

K0K0 ::

Pazi da boš izbral pravo velikost. Dobra oprema ne bo prov dost koristila če ti bo kolo neudobno.
Pri rabljenem kolesu vkalkuliraj cca 100€ za menjavo izrošenih delov (zavorne obloge, veriga in verižniki...), servis pest...
Za kolesa poglej na tabli. Oz oddaj oglas da kupiš kolo pa boš sigurno dobil par ponudb.
http://mtb-forum.si/phpbb/viewforum.php...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

treking kolo nakup

Oddelek: Šport
2811174 (7127) waters
»

Gorsko kolo do 500€

Oddelek: Na cesti
122856 (2613) komar88
»

Nakup kolesa

Oddelek: Šport
475870 (4649) Okapi
»

Gorsko kolo

Oddelek: Loža
222696 (2027) bajsibajsi
»

Nakup kolesa

Oddelek: Šport
206549 (6117) R0K

Več podobnih tem