» »

treniranje atletike pri 23 letih

treniranje atletike pri 23 letih

northpole1 ::

Pozdravljeni,

ker ze od nekdaj rad tecem,3x tedensko izvajam tudi visoko intervalni trening s šprinti,me zanima,ce je mozno,da te pri 23 letih sprejmejo v atletski klub.V oš sem hodil na tekmovanja na 60m in sem kljub veliki telesni teži 80kg v 7razredu dosegel zelo lep rezultat 8.6s.Sedaj ze 3,5 let hodim v fitnes,plavam in tecem a me tek vseeno najbolj veseli in bi se rad preizkusil v kaksnem klubu.Vem,da sem ze prestar,da bi bil profesionalec to bi bilo bolj rekreativne narave.A je mozno,da bi me kje sprejeli? Lp

matijadmin ::

Dovoli, da ti podam mnenje skozi dejstva: 8.6 na 60 m ni dober rezultat in tudi ne grozno slab, pri 23. letih nisi prestar, da bi pričel resno trenirati s tekmovalnimi ambicijami (če je le volja in morda tudi telesne preddispozicije se ti vrhunska forma lahko precej hitro nasmehne), pri nas te sprejmejo (skoraj) v vsak klub, če si želiš trenirati. Večina klubov tudi stremi k tekmovalni atletiki, zato si za rekreativne namene raje poišči nasvete v kakšnem rekreativnem klubu/šoli, če je v tvojem kraju, sicer pa dvomim, da bi te v tekmovalno orientiranem klubu zavrnili, če bi si želel le nekoliko bolj intenzivne rekreacije in bi plačeval članarino.

ZaphodBB ::

Sicer ne poznam stanja v atletiki, vendar ne poznam športnega kluba, ki bi ne bil vesel novega člana, ki želi izboljšati svoje sposobnosti - ne glede na starost.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jest10 ::

northpole1 je izjavil:

V oš sem hodil na tekmovanja na 60m in sem kljub veliki telesni teži 80kg v 7razredu dosegel zelo lep rezultat 8.6s.


Kot je bilo že rečeno, ta rezultat ni nič posebnega. Malo boljši od povprečja, nič drugega.
Jaz sem recimo pri tej starosti brez kakršnihkoli treningov tekel 7,6s, najboljši strenirani pa so se približali 7s. Sicer sem bil prelen za trening, da bi dosegel kaj več, ampak jebat ga:P

Drugače pa po moje ni nobenih ovir, da te ne bi kak klub sprejel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

northpole1 ::

hvala vam za odgovore,se bom skusal pogovorit glede treningov.Ce bi se dalo bi seveda tudi rad presel na tekmovalni nivo.Glede casa v oš pa res ni bil neki dober v primerjavi z drugimi ampak glede na to,da sem bil takrat kar tezak se je sam ucitelj sportne vzgoje cudil kako lahko tako maso pozenem tako hitro naprej :).Ce bi v zacetku starta dobro zacel,namrec nisem bil ravno eksploziven zaradi teze,bi lahko takrat imel dosti boljsi cas.Smesno je bilo tudi to,da so vsi mislili,da grem na kroglo,ker sem bil taki bolj masiven,kako so se le zacudili,ko sem sel na 60metrov.

Aquinas ::

Predvidevam da je ta čas bil merjen ročno (s štoparico)? Če ja, potem moraš k temu času prišteti še 0,24 sekunde, da dobiš tekmovalni čas. K 8,8 - 8,9 sekunde prištej še čas, ki ga porabiš za zadnjih 40 m. Samo toliko, da približno veš kakšen rezultat lahko pričakuješ.

matijadmin ::

northpole1 je izjavil:

hvala vam za odgovore,se bom skusal pogovorit glede treningov.Ce bi se dalo bi seveda tudi rad presel na tekmovalni nivo.Glede casa v oš pa res ni bil neki dober v primerjavi z drugimi ampak glede na to,da sem bil takrat kar tezak se je sam ucitelj sportne vzgoje cudil kako lahko tako maso pozenem tako hitro naprej :).Ce bi v zacetku starta dobro zacel,namrec nisem bil ravno eksploziven zaradi teze,bi lahko takrat imel dosti boljsi cas.Smesno je bilo tudi to,da so vsi mislili,da grem na kroglo,ker sem bil taki bolj masiven,kako so se le zacudili,ko sem sel na 60metrov.


Eksploziven si že bil (sicer ne bi bil tako hiter), samo teža ni dovolila pospeška. ;) Najverjetneje pri tebi prevladujejo hitra vlakna, kar je dobro predvsem za šprinterje, metalce in tudi tekače (srednjeprogaše). Ni pa ovira na dolge teke (vendar oboje hkrati ne gre).

Želim ti obilo športnih, rekreativnih, predvsem pa osebnih uspehov!

IL_DIAVOLO ::

Tek na 60-100m je zgolj stvar eksplozivnosti.

northpole1 ::

eno leto sem treniral tudi rugby kjer smo se precej posvecali eksplozivnosti ter hitrosti,sem pa vmes mel premaknjen disk v krizu ampak sem ga z vajami v fitnesu uspel nekako sanirat,boli me le ko dolgo sedim npr.za racunalnikom,ko tecem se bolje pocutim.Visok sem 184cm imam 85 kg,v 3 letniku srednje sem jih imel 111 :).S postavo sem zadovoljen,le na eksplozivnosti se mi malo manjka,predvsem,ker sem imel nazmes poskodbo in se je telo malo polenilo.Verjamem pa,da lahko dokaj hitro pridem v dobro formo,saj sem zelo vztrajen clovek.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mladi športniki in pregorelost - prekmalu in preveč treninga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7011902 (10095) FiReFTW
»

Tek na 100m

Oddelek: Šport
132730 (1517) kokos25
»

Košarka ali nogomet

Oddelek: Šport
304221 (3083) ramiz?!
»

Borilne veščine specialnih enot (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
7013429 (10959) Andrej14
»

Tek na kratke proge

Oddelek: Loža
72498 (2279) STASI

Več podobnih tem