» »

KAj je proxy

KAj je proxy

Nrsimhadeva ::

Zivjo, jaz sem še bolj levi v računalništvu, pa me zanima, kaj je to Proxy. Kje bi lahko dobil osnovne informacije o tej zadevi?

l-note ::

Proxy je neki server - strežnik na katerega se lahko priklopiš in preko njega sprejemaš ali oddajaš določene podatke. To je kot nekakšen posrednik, ki namesto tebe zahteva določene podatke ali pa jih na mesto tebe oddaja.
Proxy-ji so prišli zelo prav v obdobju prepovedi internetne strani www.udba.net. Ker je bila ta stran na področju Slovenije blokirana, si se enostavno konektal na nek tuj Proxy - posredni strežnik (to narediš v Internet Tools od Internet Explorerja) in ker se je proxy nahajal v tujini, kjer ni bilo blokade do udba.net, je lahko sprejemal podatke iz te strani in jih pošiljal tebi v Slovenijo.
S tem, ko si ti povezan z določenim proxy-jem, je tudi tvoj IP v spletu tisti trenutek drugačen, in sicer takrat se spletu predstavljaš z IP-jem proxy-ja.

Nrsimhadeva ::

hvala

Cokolesnik ::

Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

mrTwelveTrees ::

ok, to razumem,...

potem lahko jaz postavim proxy na eni mašini od frenda, in surfam preko njega in ircam...
samo ne vem lih za irc... ne vem...

ma kdo kak pameten tak programček (proxy) ker vem da jih je fuul...

Uporabnik ::

en zlo ok je TUKAJ


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imperij v trgovini s porcelanom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
8121007 (929) roscha
»

Kako skriti IP v mailu

Oddelek: Programska oprema
211891 (1355) ping
»

Postaviti wireless tocke po ljubljani in jih povezati skupaj - uporaba brezplacna

Oddelek: Omrežja in internet
382999 (2071) poweroff
»

Domena .SI še vedno za izbrance

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
73790 (3790) frenk
»

www.udba.net (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7419567 (19567) NoUse4AName

Več podobnih tem