» »

FERI Matematika 1.

FERI Matematika 1.

Pr1m3 ::

Pozdravljeni,

zanima me če ve kdo za kak dober učbenik za MATEMATIKO 1 na FERIJU sem pa program Računalništvo in Informacijske Tehnologije.

Hvala!

lp Miha

stalker ::

Kateri profesor te ima? Po moje bo vsak učbenik dober, zraven pa še KhanAcademy pogledaš. Meni osebno ni pomagala nobena knjiga oz so mi bile vse isto nerazumljive.

Greg91 ::

Zapiski iz predavanj in mogoče še knjiga Matematika - Pavlina Mizori Oblak. Če rešiš vse vaje in domače naloge, ki jih da asistentka boš naredil brez problema.

Gladi ::

Lahko si pomagaš s skripto asistenta iz ljubljanske FE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

lebdim ::

moj hitri pregled te skripte za FE razkrije, da kdor pa tukaj ne zna rešit nalog, pa zares nima kaj iskati na FE. naloge so precej lahke za UNI raven ... te naloge bi moral vsak znati že rešiti že za maturo v 4. letniku gimnazije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

videc ::

Greš v tisto prodajalno knjig na faksu in ti bodo pokazali, kaj je uporabno.
Od Pavline Mizori Oblak defitinivno, je pa še ena od, mislim da, Jožeta Lepa (Jože Lep), samo se ne spomnim naslova.
Pa rahlo dvomim, da predavatelj ni povedal, katera knjiga je ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

exibo ::

Če si hodil na vaje Pri Matematiki 1 bi res moral razumet, ker je dobro raloženo.

lebdim ::

lahko si pa pomagaš z zbirko starih kolokvijev in izpitov za predmet analiza 1, glede na to, da sta predmeta praktično enaka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

Ciklamen ::

Kot je exibo povedal, če hodiš na vaje (domnevam da jih ima še Radićeva), potem moraš enostavno razumet ker razloži tak kot treba.

Govorim iz lastnih izkušenj - v srednji šoli matematika 2-3, na faksu nardil matematiko 1 z 9 (ter vse ostale matematike kasneje brez problema)
- End of the Post ->

exibo ::

Ja če ma Radičeva vaje in si bil na vajah in sodeloval(vsaj lani jih še imela), res ni težko naredit. ker je razlaga res dobra.

lebdim ::

po mojem mnenju je analiza 1 (matematika 1) eden izmed lažjih izpitov, ker se ponovi snov 4. letnika gimnazije. kar je novega, je edino taylorjev polinom, taylorjeva vrsta in potenčne vrste. predvsem pa je bistvo računanje limit, odvodov in integralov. če tega ne znaš, potem nimaš kaj delati na izpitu ...
kar se tiče pa zgornje skripte, pa mislim, da so noter takšne naloge, da bi jih moral vsak znat rešit v 4. letniku gimnazije. in kdor tistih nalog ne zna rešit, nima na faksu kaj iskat ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matematika 1. letnik faksa

Oddelek: Šola
243437 (2718) imagodei
»

Matematika na FERIJU

Oddelek: Šola
394958 (3341) spegli
»

FMF-razlika med čisto in praktično mat. (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7215740 (12708) žana
»

Best Mathematics Book??

Oddelek: Loža
101970 (1609) Pegaz
»

Odvod, integral, determinante

Oddelek: Šola
184185 (3312) preem

Več podobnih tem