» »

Težave s prepoznavanjem SD kartice

Težave s prepoznavanjem SD kartice

mersault ::

Živjo, moj problem je sledeč:
telefon (kitajski) z androidom 4.2.2 ima po defaultu urejeno, da shranjuje slike, videe, datoteke downloadane iz interneta,... na zunanjo SD kartico. Ima 4GB notranjega spomina (ROM), od tega prostega okoli 2,5 GB, ki ga sicer uporablja za nameščanje aplikacij. Do nedavnega ni bilo problemov, ker sem pač imel SD kartico, na katero so se shranjevale fotke,... Ko se mi je pokvarilo nekaj drugega sem telefon poslal na popravilo (na Kitajsko). Napako so odpravili, jim je pa ne vem kako uspelo pokvariti čitalec SD kartice. Ponovno sem jim ga poslal v popravilo in ko je prišel nazaj, je bil še vedno nedelujoč (kljub zagotovilom, da so ga popravili). Ker ne bi rad spet pošiljal nazaj, sem razmišljal, ali bi lahko na kakšen način spremenil program v telefonu, ki odreja, da se datoteke shranjujejo na zunanjo SD kartico (torej, da bi jih shranjeval na notranji pomnilnik). V posameznih aplikacijah ne najdem te možnosti - vse po defaultu želijo shraniti na zunanjo SD kartico.

p.s.: poskusil sem že vse mogoče, da bi usposobil SD čitalec (najprej preveril, če ni slučajno napaka na kartici - probal jo v drugem telefonu in delovala ok, probal druge kartice v mojem telefonu - večinoma jih sploh ni prepoznal, ene par jih je pa prepoznal in napisal, da so pokvarjene (corrupted) in naj probam formatirat, ko sem izbral možnost, da jih formatira, se ni zgodilo nič...kartice sem formatiral tudi v windowsu in drugih programih, pa nič ne pomaga; kontakti zgledajo ok tako na kartici kot tudi na čitalcu; probal sem tudi factory reset telefona in SD card test v MTK Eingineer Mode, brez uspeha) - če ima kdo še kakšno drugo idejo, se priporočam...

p.s.1: prosim ne mi solit pameti o neumnosti nakupa kitajskega telefona


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

neberljiva micro sd kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
71698 (1472) HighBane
»

Android - ne dovoli pisanja na zunanjo SD kartico

Oddelek: Operacijski sistemi
152322 (1933) Payk
»

Težave s tabličnim računalnikom GoClever R974

Oddelek: Pomoč in nasveti
112044 (1867) FlyingBee
»

CyanogenMod s pol milijona uporabniki

Oddelek: Novice / Android
338443 (6727) Blisk

Več podobnih tem