» »

Tipi ljudi

Tipi ljudi

vostok_1 ::

Ste kdaj analizirali obrazne poteze ljudi in jih primerjali z njihovim značajem?

En tip, ki mi ful izstopa so ljudje z izbuljenimi očesi. Običajno opažam, da so bolj "psyho" sorte ampak ne v nasilnem smislu. Naspidirani, običajno naivni in zavedeni. (ta tip sem opazil je skoraj univerzalno resničen).

Drugi so bruisers, ki kaj drugega razen intimidacije ne poznajo. Obrazne poteze so obijačno močne in neproporcionalne z nasilnim pogledom.

Pol imaš take, ki ti že z očmi pravijo, da so žleht in bi totalno uživali kot pazniki koncentracijskega taborišča. Oster, zloben pogled, neproporcionalne obrazne poteze, višjefrekvenčni nosast glas.

Pridni angelčki...brez ostrih oči, šibke, zaobljene obrazne poteze. Švoh glas.

Pametni/priljubljeni/atraktivni...odločen pogled ampak ne zbadljiv. Manj našpičene oči, ampak srednje priprte. Izrazitih ampak ne premočnih obraznih potez, proporcionalnost, razumljiv razločen glas.


Ne bi se kregal kaj je bilo prej, kura ali jajce, ampak v več primerih sem zadel tip karakterja po obraznih potezah kot ne.
Znanstvena razlaga bi bila ta, da so se naši pradavni migranti genetsko osiromašli na nekaj značilnih tipov. Osebno nisem še srečal človeka z izbuljenimi očmi, ki bi bil nek len, počasen, flegmatik.
  • spremenil: vostok_1 ()

einstein :P ::

Ja, vsekakor ti obraz marsikaj pove... Recimo nekateri imajo že v obrazu "vgrajen" sovražen, glup pogled, ki te odvrača in po takih takoj vem, da niso pametni.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

tt2advanced ::

definitivno ja, lahko že iz obraznih potez razločš mal človekov karakter..
men so teli scary npr.





What Else Is There?

lexios ::

OP, pogrešam slike pri posameznem tipu... Dej mal bolj razdelaj to misel kako se značajske in osebnostne lastnosti nekoga izražajo v njegovem videzu (obraznih potezah)!

...ampak v več primerih sem zadel tip karakterja po obraznih potezah kot ne.


No shit Sherlock, ste šli na kafe al si jih kr tko z enim pogledom sredi ulice popredalčkal?

Tvoja statistika je torej kaj? ...10 frendov in XY neznancev? Brez neke resne statistike "vidiš" izključno to kar si želiš "videt".

Znanstvena razlaga bi bila ta, da so se naši pradavni migranti genetsko osiromašli na nekaj značilnih tipov.


Your point? Da na osebnostne lastnosti/karakter/značaj, torej v kakšno osebnost se izoblikuješ, vpliva v večji meri genetika kot vzgoja/okolje/družba...? Makes no sense! Oz. ravno tolk kot rrazni horoskopi...

OP, pogrešam slike pri posameznem tipu... Dej mal bolj razdelaj to misel kako se značajske in osebnostne lastnosti nekoga izražajo v njegovem videzu!

...ampak v več primerih sem zadel tip karakterja po obraznih potezah kot ne.


No shit Sherlock, ste šli na kafe al si jih kr tko z enim pogledom sredi ulice popredalčakal?

Tvoja statistika je torej kaj? ...10 frendov in XY neznancev? Brez neke resne statistike "vidiš" izključno to kar si želiš "videt".

Znanstvena razlaga bi bila ta, da so se naši pradavni migranti genetsko osiromašli na nekaj značilnih tipov.


Your point? Da na osebnostne lastnosti/karakter/značaj, torej v kakšno osebnost se izoblikuješ, vpliva v večji meri genetika kot vzgoja/okolje/družba...? Makes no sense! Oz. ravno tolk kot razni horoskopi...

Hej, mogoče lahko zadevo posplošiš še na ostale telesne značilnosti, a? ;(( Recimo, tkole: "...ste kdaj analizirali telesno težo, proporce telesa in držo ljudi in jih primerjali z njihovim značajem?

En tip, ki mi ful izstopa so ljudje z velikim trebuhom in bolj sključeno držo. Običajno opažam, da so bolj "TV-kauč-kafič-sofa" sorte, ampak ne v negativnem smislu. Nenasilni, flegma, običajno naivni in zavedeni. (ta tip sem opazil je skoraj univerzalno resničen pri ljudeh po 50+ letu)."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

theBill ::

Tele tvoje teorije so bolj kot ne fail, dokazano:

Physiognomy @ Wikipedia

Vitez ::

Lombrosove teorije so že dolgo ovržene.

LitralSM ::

tt2advanced je izjavil:




ODreži spodnjo polovico slike, dodaj ruto na glavo in motiko na eno stran slike.
Joj, uboga ženica, ki nonstop dela na polju. Ta še muhe ne bi mogla ubiti.

Matako ::

LitralSM je izjavil:

Ta še muhe ne bi mogla ubiti.


Pa jih vseeno.

Ne sklepajte prehitro.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Mipe ::

 Gubice pri očeh? Veliko se smeji.

Gubice pri očeh? Veliko se smeji.

tt2advanced ::

Matako je izjavil:

LitralSM je izjavil:

Ta še muhe ne bi mogla ubiti.


Pa jih vseeno.

Ne sklepajte prehitro.

Jih je ja ubijala kot muhe.. griselda blanco je ze pokojna..
What Else Is There?

LitralSM ::

Napake delata. Tukaj ocenjujemo ljudi po obrazih (kar je že itak fail) in ne glede na zgodovino ali ime. Glede na to imam popolnoma prav.

vostok_1 ::

Seveda ste totally blow-ali out of proportions zadevo. Nikjer nisem trdil, da je tak obraz zagotovo znak mrilca. Predispozicije itak družba predela. Je pa čutit določene značilnosti.

Ravno danes sem srečal eno tujo osebo, ki se je izkazala točno taka kot sem predvideval. Sicer mi je pomagala tudi telesna mimika in stil oblačenja, ampak got pretty close tega kar sem pričakoval.

Mesar ::

Po drugi strani pa te lahko ljudje, ki to vedo načrtno zavedejo? Si pomislil na to? Glede na to, da se ogromno ljudi podzavestno orientira po tem...
Your turn to burn!

echo ::

Pa verjetno je vmes še Confirmation bias @ Wikipedia

Double_J ::

Pol imaš take, ki ti že z očmi pravijo, da so žleht in bi totalno uživali kot pazniki koncentracijskega taborišča. Oster, zloben pogled, neproporcionalne obrazne poteze, višjefrekvenčni nosast glas.


A ta je takšen?



Dve šivanki...

Mipe ::

Ne, to je pogled tipa, ki si obeta vročega večera s svojo najnovejšo osemletno ženo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajska: lažne novice in deepfakes po novem kazniva dejanja

Oddelek: Novice / NWO
275684 (4310) 3p
»

Anonimizacija z deepfaki

Oddelek: Novice / Zasebnost
84240 (2690) carota
»

Prijatelji so si gensko podobnejši

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
178269 (5012) antonija

Kdo je tale punca? :)

Oddelek: Loža
327004 (4663) Gandalfar

Več podobnih tem