» »

Raspberry Pi 2 - malina na steroidih z Okni

1
2
»

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

jap, kr kot en mini hdmi kjuč, ki ne štrli pretirano vn :)

pa se za vesoljca 4 luknje za diske, ki se napajajo kar preko TVja

hojnikb ::

ajde allwinner, rockchip...itd... make it happen :D
#brezpodpisa

Relanium ::

Pa ljudje tu gor ste nekateri bolj tupi kot stena.
Če se vam 100x pove, da to ni za desktop uporabo, a vi bi točno to radi. Za to obstajajo druge zadeve.
Za namenske stvari, pa recimo Internet Of Things, za kake specifične namene itd... je pa Raspberry več kot odlična zadeva.

Morm pa priznat, da je te male zadeve prav zanimivo imet zahaklane za kak monitor, ko je stvar popolnoma neslišna :)
Pa še v konzervo od rib jo stlačiš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

issak ::

Frgazor je izjavil:

Če je malina za kakšno stvar popolnoma neprimerna je to NAS


Meni funkcionira. Sicer imam samo video gor, ampak preko mreže (skoraj) brez težav streamam. Tako da za torrente vlečt dol in potem predvajat filme preko wifija je OK. Ni idealno, ampak za ta denar je OK.

SiByte ::

Naj naredijo kakšno ugodno različico z Intel Baytrail-T Z3735F procesorjem in ne bo potrebe po nobenem XYZ Pi-ju ali čemor koli z ARM-om več. :)
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

badabim ::

SiByte ::

Ja ko bo cena tam okrog 50EUR, pod 100EUR že dobiš tablico. Pa še fan bi bilo če bi bila bolj open različica :)
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SiByte ()

hojnikb ::

intel more še mal pocenit te SoCe, ker so v primerjavi z arm soci precej dragi.
#brezpodpisa

FX6300B ::

js pa mislm da majo pr orange pi iste probleme kot pri banana pi in sicer allwiner s slabo podporo in kaj ti pol korist en kul "PI" če pa pol tok nmorš uporablat ker majo slabo podporo to mi gre tko na k.. pr bananapi

hojnikb ::

yup, all winner je kr gnil. Tastari chipseti sploh ne podpirajo strojenga dekodiranja videa. Vsaj ne preko nekih standardnih knjižic.
#brezpodpisa

FX6300B ::

no sej in to je problem kaj pomaga če dobiš neki ful supr za ful kul ceno ki "podpira" hardware acceleration itd. nakonc pa ti allwiner ne ponudi podpore itd.

SiByte ::

hojnikb je izjavil:

intel more še mal pocenit te SoCe, ker so v primerjavi z arm soci precej dragi.


Cena tega procesorja je okrog $17 USD, kar glede na zmogljivost ni tako veliko :)
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

hojnikb ::

to je še vedno veliko, glede na to da so ti ceneni arm soci po par $ :)
#brezpodpisa

Brane22 ::

A je kje kaj takega, kar bi imelo dobre razširitvene možnosti ?

Beagle Bone ima miniPCIe port, samo stane €65. Pa ni quad core.

Tisti GPIO na r-PI2 so videti beda.

Morenov ::

hojnikb je izjavil:

kodeki za doplačilo

kaki kodeki za doplačilo?

MaCoFaCo ::

@Morenov: za strojno dekodiranje MPEG-2, VC-1: http://www.raspberrypi.com/license-keys/

SiByte ::

To je za prvo različico in ne za za RPi2.
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

hojnikb ::

In kje točno piše, da so ti kodeki že vkjučei v rpi2
#brezpodpisa

Izak ::

Obstaja kaj v tem cenovnem razredu z sata priključkom, 1GB rama in gigabitno mrežo? Odlično bi bilo če ima štiri jedra, ni pa nujno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izak ()

hojnikb ::

banana pi. Ni pa quadcore.
#brezpodpisa

SiByte ::

hojnikb je izjavil:

In kje točno piše, da so ti kodeki že vkjučei v rpi2


Tisti na raspberrypi.com so samo za RPi1, za RPi2 jih še ni na voljo mogoče sploh ne bodo potrebni.
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SiByte ()

MaCoFaCo ::

Sicer nimam še RPi2 vendar glede na to, da so povedali da je vse enako razen boljšega procesorja in več RAM-a sklepam, da bo grafični čip enako zaklenjen (ker naj bi bil ta enak kot pri RPi1).

Po eni strani logično da bo tako, ker so se že tako potrudili, da so ohranili enako ceno za dvojko. Da bi kompenzirali še MPEG-2 licenco, ki stane 10% RPi cene bi bilo že preveč :)

hojnikb ::

mah, zamerim jim sam to, da nimajo DTS-a. Tudi preko extra licence bi blo kul (čeprav konkurenca zna to brez licenc za 35$).

Čeprav po drugi strani bi mogu bit quad A7 že dovolj za software dekodiranje.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

m0LN4r ::

issak je izjavil:

Frgazor je izjavil:

Če je malina za kakšno stvar popolnoma neprimerna je to NAS


Meni funkcionira. Sicer imam samo video gor, ampak preko mreže (skoraj) brez težav streamam. Tako da za torrente vlečt dol in potem predvajat filme preko wifija je OK. Ni idealno, ampak za ta denar je OK.

Zanima me ali prebavi tudi:
BDMV (20-50gb),
.mkv z losless,
in hi10,
10bit,
in še
animirane podnapise v .mkv kontejneru v kombinaciji z katerim koli od zgoraj?

Hvala.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

blu ray video stream bo delal, dts zvok vprašanje
hi10 in 10bit odpade.
zadnje nimam pojma.
#brezpodpisa

T_F_7 ::

Mene zanima v kakšni meri lahko RPi2 nadomesti eno recimo 10 let staro škatlo? V mislih imam surfanje po netu, poslušanje glasbe, gledanje videov in filmov, razne aplikacije in programje,...

hojnikb ::

brez problema. Čeprav za ta namen se bol splača kupit odroid c1, ker je hitrejši, ma opcijo emmc in stane isto..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mavrik ::

T_F_7 je izjavil:

Mene zanima v kakšni meri lahko RPi2 nadomesti eno recimo 10 let staro škatlo? V mislih imam surfanje po netu, poslušanje glasbe, gledanje videov in filmov, razne aplikacije in programje,...


Zavedaj se da je to ARM in da "razne aplikacije" večinoma odpadejo če niso pravilno prevedene oz. tečejo bistveno počasneje - spomni se da je to arhitektura ko je še vedno ranga magnitude počasnejša od karkoli kar ima Intel.

Za ta namen raje kupi Chromebox oz. najcenejši nettop pa bo bistveno boljša investicija, ker na takem ARMu bo uporaba Chroma in brskanje po internetu že zelo bolelo.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

>spomni se da je to arhitektura ko je še vedno ranga magnitude počasnejša od karkoli kar ima Intel.

to ni čisto res. arm se kr lepo primerja z silvermont rešitvijo...


>ker na takem ARMu bo uporaba Chroma in brskanje po internetu že zelo bolelo.
Nebo. To ni arm11 v tastarem piju, ampak kako magnitudo hitrešji x4 A7. Če lahko poganja bloat od androida, bo tudi kak midori in lxde brez problema požveču.

Druga stvar so pa kake win only aplikacije. Tam pa seveda arm odpade in je bolje kupit kej takega http://www.geekbuying.com/item/PIPO-X7-...
#brezpodpisa

Mavrik ::

hojnikb je izjavil:

Druga stvar so pa kake win only aplikacije. Tam pa seveda arm odpade in je bolje kupit kej takega http://www.geekbuying.com/item/PIPO-X7-...


Probaj enkrat uporabljati Chrome na namensko optimizarnem Chromebooku, ki ima bistveno hitrejši ARM core in boš videl da nakladaš. Spletne aplikacije so v zadnjih letih bistveno zrasle in strani rabijo vedno več CPUja zato da laufajo vse JavaScripte in animacije in ARMi se že močno mučijo z vsebinami - že na Androidih/iPhonih hitro prideš na mejo sposobnosti in tam gledaš namensko optimizirane mobilne strani in ne namizne strani kot jih hoče avtor.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

kje piše da more uporabljat ta bloat od chrome-a ?

Sicer pa ne vidim razloga, da bi mogu dat skoraj 200€ za neko chrome škatlo, če dobiš kitajca (al pa tudi brandname znamko z 37xx), ki žene vse za skoraj pol manj. In hkrati kuri manj štroma, nima fana...

In še enkrat
Mene zanima v kakšni meri lahko RPi2 nadomesti eno recimo 10 let staro škatlo?


dvomim, da je neka pentium4/athlon64 tolk hitrejša od teh arm procesorjev :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mavrik ::

hojnikb je izjavil:

kje piše da more uporabljat ta bloat od chrome-a ?


Chrome ima trenutno najhitrejši JavaScript in rendering pogon (in si ga deli s Safarijem ter novo Opero) in je v resnici edini optimizirani tudi za ARM platformo. Karkoli drugega bo počasnejše.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

če smo že na armu in rpi, potem se uporabni Epiphany (oz. fork le tega), ki je dejansko optimiziran za točno to platformo.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MaCoFaCo ::

Sem preizkusil Raspbery Pi 2 s Kodi sistemom - https://osmc.tv (naslednik Raspbmc projekta).
V tej verziji sistema mi MPEG-2 ni deloval gladko oz. sem imel črno sliko. Po nakupu licence za strojno dekodiranje je bila težava rešena :)

To je mogoče posledica OSMC sistema, ki je še v Alpha verziji in zadeve mogoče še niso optimizirane. Drugače pa sem zaenkrat z odzivnostjo zelo navdušen.

ezikielrage ::

Kje staknem najceneje Malino 2?

rebro ::

Bom še v tej temi pojamral:
Rad bi gledal SiolTV z RPI2, pa mi nikakor ne uspe zagnati katerikoli TV program. Pred RPI2 sem imel RPI1 512MB, pa je zadeva normalno špilala v Openelec in z PVR TvHeadend.
Ko pa isto zadevo sprobam na PI2 in vklopim dodatek TvHeadend, mi javi, da ne dobi povezave in ne morem dostopat preko http. Edini PVR dodatek, ki ne javlja prekinjene povezave, je 'IPTV Simple client', vendar ko naložim playlisto, izbranega porgrama ne odpre.

Ker imam modem FritzBox, je potrebno nastaviti VLAN port 3999 za spremljanje TV preko istega LAN priključka. Vse to je na RPI1 delovalo, na RPI2 pa ne.
Ali je potrebno na RPI2 nastaviti še kaj več, kot na RPI1?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel je Raspberry Pi 3B+

Oddelek: Novice / Procesorji
2810309 (6277) WhiteAngel
»

Raspberry Pi 3 tudi uradno

Oddelek: Novice / Procesorji
349241 (6554) hook
»

Raspberry Pi 3 bo imel Wi-Fi in Bluetooth ter 64-bitni procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5016592 (13020) roli
»

Še manjši, varčnejši in cenejši Raspberry Pi A+

Oddelek: Novice / Ostale najave
2212370 (9711) Red_Mamba
»

Raspberry Pi dobil še inačico B+

Oddelek: Novice / Procesorji
4517088 (12511) link_up

Več podobnih tem