» »

Monitor 27" IPS 1440p

Monitor 27" IPS 1440p

Syrex ::

Koliko sem prebral po forumu se 27" z 1080p ne splača kupit. Torej gledam 1440p. Me pa zanima ali je kdo kje zasledil kakšno ugodno ponudbo. V Slo ali tujini? Mogoče ima kdo takšen monitor in je zadovoln in bi priporočal nakup.

Za monitor sem pripravljen odšteti do 400€ ampak to je max. Bolj ugodno boljše je :)

Insan3Lik3 ::

jst mam 1080p 27" in je čist kul
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

Syrex ::

Gre se glih za delovno površino.. trenutno imam monitor z 1024p in mi pri delu malo manjka pr višini.. Zato tudi gledam 1440p

Debate o tem kaj komu bolj paše in kaj je bolj primerno je na tem forumu ogromno. Tako da bi prosil, če gremo on topic in lahko kdo svetuje kaki motitor in ali je videl kakšno dobro ponudbo.

Hvala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Syrex ()

msms ::

Korejc za 360€:

http://www.ebay.co.uk/itm/QNIX-QX2710-T...

Ali BenQ za 400€:

http://www.ebay.co.uk/itm/BenQ-GW2765HT...

Zdej baje ima korejc bolši panel, sam možnost mrtvih pixlov, ki se jih v praksi praktično ne opazi. Za ta denar sta oba zelo dobra. Katerega izbrat pa naj drugi še kako mnenje povejo.

DarwiN ::

Pri nas dobiš samo BenQ GW2765HT za pošteno ceno in da je dober monitor (vprašanje kako je z zalogo)... Imaš še Acerja, ampak je bolj švoh overall..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mavrik ::

Rdeči: Vprašanje je bilo konkretno in vaše prepucavanje ne spada zraven.
The truth is rarely pure and never simple.

AnotherMe ::

Se dobi kaj 1440 ultrawide do 30"? V smislu LG 34UM95-P, samo manjši...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

Zheegec ::

Doplačaš še malo za Dell P2715Q in to je to :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

DarwiN ::

AnotherMe je izjavil:

Se dobi kaj 1440 ultrawide do 30"? V smislu LG 34UM95-P, samo manjši...

Odgovor je NE.. Ampak sej 34" nikakor ni (pre)velik monitor.. Ker je ultrawide, diagonala ne pomeni isto kot pri 16:9 ali 4:3, a ne. Po fizični površini se primerja z 31" 16:9 zaslonom

Je pa LG out of the question, odkar se je pojavil upognjen Dell U3415W. Pomoje eden najboljših, če ne najboljši nakup, ko govorimo o monitorjih.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

m0LN4r ::

Pomagajta si s temle iskalnikom: http://geizhals.de/?cat=monlcd19wide&xf... -izkljukaš koliko bi imel pikslov horiz ali verti pa ti jih lepo prefiltrira.

Če potrebuješ delovno površino, si jo pač kupiš:
2x1200p na 24" je kul. Za 27" pa bi se definitivno odločil za več.

Al bo to wide monitor, 2x manjši monitor, en večji se pa pač moraš sam odločit, kaj ti bolj prav pride. Vsakemu pride nekaj drugega bolj prav.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Twy ::

Syrex ::

Kaj pravite na ta monitor?

Dell2715h

Edino noben od cenejših ne pošilja v Slovenijo.. tak da bi se moral to nekako dogovorit.

DarwiN ::

Tole bi bil idealen nakup, ampak je verjetno napaka v ceni... Ta Compuland in Drivecity imata istega dobavitelja in ne bi bilo prvič, da bi bila takle napaka.... Realna cena je namreč ~470€, pri nas ~500€. Ampak potam dodaš še 100€ in dobiš Samsunga 32" QHD. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Syrex ::

Hmm ampak tudi Amazon.de ima isto ugodno ceno 304EUR.. Kot pravim ne pošiljajo v SLO ampak to bi že nekak zrihtal.

Je možno da je tudi na amazonu napaka? Ali če jaz opravim nakup mi morejo zagotovit monitor po takšni ceni?

Edit: zdaj sem šal gledat in Amazona ni več med opcijami.. Škoda :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Syrex ()

DarwiN ::

Si se zmotil. Na Amazonu je 25" različica po omenjeni ceni.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

baal24 ::

Jaz mam tega, za moje pojme je super, nisem pa nek power user, poglej malo review-e: AOC LED monitor Q2770Pqu - 421€

AOC LED monitor Q2770Pqu

PugPlug ::

Syrex je izjavil:

Koliko sem prebral po forumu se 27" z 1080p ne splača kupit. Torej gledam 1440p. Me pa zanima ali je kdo kje zasledil kakšno ugodno ponudbo. V Slo ali tujini? Mogoče ima kdo takšen monitor in je zadovoln in bi priporočal nakup.

Za monitor sem pripravljen odšteti do 400€ ampak to je max. Bolj ugodno boljše je :)



http://www.redcoon.de/rwoffer-RW131359

Imam in je super.
LP

Steinkauz ::

Jst mam korejca 27". Kr ok.

Če bi kupoval dandanes http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...

AaBoy ::

Steinkauz je izjavil:


Če bi kupoval dandanes http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...


Meni se tudi ta zdi izjemno zanimiv. Ima kdo mogoče kake pomisleke glede zaslona, ker si sam se ne morem nobenega zmisliti.

Andre ::

Odlocam se za nakup tega Dell Ultrasharp U2515H, me zaradi resolucije 2.560 x 1.440 na 25" lahko skrbi majhen tekst? Ali se da to vse nastaviti v Win in MacOS?

hamez66 ::

Odkar sem si kupil 144Hz monitor, na 60Hz ne grem več. Mi gre "štekanje" kurzorja že v OS na živce, da o igrah ne govorim. Je pa monitor zaradi tega potem dražji.

mitkos ::

Andre je izjavil:

Odlocam se za nakup tega Dell Ultrasharp U2515H, me zaradi resolucije 2.560 x 1.440 na 25" lahko skrbi majhen tekst? Ali se da to vse nastaviti v Win in MacOS?


Jaz sem ga kupil dober teden nazaj in je super. Sem imel podoben strah, glede na to da imam dioptrijo, sicer ne veliko, ampak lahko tudi brez leč lepo vidim tekst in mi ga ni bilo treba nič povečevat.

kozmy ::

Kaj šele, ko bomo iskali monitorje v stilu; 40", curved, 4/8k, ips, 144hz, 1ms, g-sync... huh :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kozmy ()

Sssaga ::

DarwiN je izjavil:

Pri nas dobiš samo BenQ GW2765HT za pošteno ceno in da je dober monitor (vprašanje kako je z zalogo)... Imaš še Acerja, ampak je bolj švoh overall..


Hvala!

Zaenkrat zelo navdušen. Presedlal s 24'' 1080p TN.

scipascapa ::

kaj pa kakšen 27 1440p ips 144hz gsync?

AnotherMe ::

mitkos je izjavil:

Andre je izjavil:

Odlocam se za nakup tega Dell Ultrasharp U2515H, me zaradi resolucije 2.560 x 1.440 na 25" lahko skrbi majhen tekst? Ali se da to vse nastaviti v Win in MacOS?


Jaz sem ga kupil dober teden nazaj in je super. Sem imel podoben strah, glede na to da imam dioptrijo, sicer ne veliko, ampak lahko tudi brez leč lepo vidim tekst in mi ga ni bilo treba nič povečevat.



Kje si to nabavil? Cena?

scipascapa ::

Dajte mi nekaj povedati, kaj je to G-SYNC in FREE-SYNC pa razlika med njima? Ker cene teh monitorjev so kar višje.

mitkos ::

AnotherMe je izjavil:

mitkos je izjavil:

Andre je izjavil:

Odlocam se za nakup tega Dell Ultrasharp U2515H, me zaradi resolucije 2.560 x 1.440 na 25" lahko skrbi majhen tekst? Ali se da to vse nastaviti v Win in MacOS?


Jaz sem ga kupil dober teden nazaj in je super. Sem imel podoben strah, glede na to da imam dioptrijo, sicer ne veliko, ampak lahko tudi brez leč lepo vidim tekst in mi ga ni bilo treba nič povečevat.



Kje si to nabavil? Cena?


Pricaraj.si cena cca. 330€.

ToniB ::

Pozdravljeni,

tudi jaz sem v dilemi kater monitro kupiti, večinoma za igranje iger.

Gledam Dell U2715H ali pa ACER XB270HU.
Tale ACER je zverina (vendar bo tudi cena okoli 700 EUR) Dell je cca 500 EUR.
Sedaj pa dilema. Ali je G-sync in 144 Hz res toliko bolše, da upraviči teh 200 EUR, ker kolikor sem bral je 144 Hz monitor namenjen predvsem za pro igralce (pač hitrejše osvežovanje in s tem bolj natančno igranje).

hvala vsem za pomoč

Lonsarg ::

Za 144FPS pri tej resoluciji rabiš tudi 1000€ za grafične kartice, sicer pa pri 700€ o 27" itak ni več za razmišljat, dobiš že 34" ultrawide...

scipascapa ::

eh potem ne bom razmišljal, ne mislim dajat še 500€ za grafične.

scipascapa ::

imamo kaj pametnega za 500€?

HDMI, zvočniki, da je primeren za PS4 še?

Kaj res nihče?

ima kdo tega

BenQ GW2765HT

?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

1440P monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
214259 (3646) galu
»

Gaming monitor 1440p

Oddelek: Kaj kupiti
92109 (1936) fenix_
»

Nakup 2560 X 1440 monitorja

Oddelek: Zvok in slika
303627 (2357) andrazoo
»

Monitor do 300 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
252952 (2171) SloBiscuit

Več podobnih tem