» »

Gaming monitor 1440p

Gaming monitor 1440p

nacek33 ::

Zdravo,
naj najprej povem da sem v veliki dilemi glede nakupa novega monitorja in potrebujem vaš nasvet. Pred kratkim sem kupil rač., s katerim z lahkoto igram pri 1440p z avg 60oz več FPSji. Glede na to da imam željo da igram igre pri ločljivost 1440p, me zanima kateri monitor bi bil najprimernejši? NT ali IPS? 60HZ ali 144Hz? Prebrav sem kar nekaj člankov in pogledal kar nekaj ytube filmčkov, vendar bi rad slišal vaša mnjenja. Pri NT naj bi izgubil kvaliteto slike? Pri IPS pa odzivni čas(ki je pomemben bolj za shooter igre),vaši predlogi? Mogoče par linkov do monitorjev? Budget je 500eu. Hvala.

DarwiN ::

Za tak QHD monitor bi potreboval GTX 1080 kartico in poleg tega so dobri 144Hz monitorji nad tvojim budgetom. TN zaslon tudi malo preveč peša pri kvaliteti slike.

Samsung S32D850T. Ta bi bil kul, ampak očitno ga trenutno nimajo na zalogi. Piši jim, če se odločiš zanj.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

McMallar ::

Sicer nisem pretiran igralec iger ampak Dell U2515H mi služi prav dobro. Glede na nekatere teste se tudi v hitrih igrah obnese kar dobro pa še IPS matriko ima.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

next3steps ::

nacek33 je izjavil:

Zdravo,
naj najprej povem da sem v veliki dilemi glede nakupa novega monitorja in potrebujem vaš nasvet. Pred kratkim sem kupil rač., s katerim z lahkoto igram pri 1440p z avg 60oz več FPSji. Glede na to da imam željo da igram igre pri ločljivost 1440p, me zanima kateri monitor bi bil najprimernejši? NT ali IPS? 60HZ ali 144Hz? Prebrav sem kar nekaj člankov in pogledal kar nekaj ytube filmčkov, vendar bi rad slišal vaša mnjenja. Pri NT naj bi izgubil kvaliteto slike? Pri IPS pa odzivni čas(ki je pomemben bolj za shooter igre),vaši predlogi? Mogoče par linkov do monitorjev? Budget je 500eu. Hvala.

IPS 144Hz. Če ne gre oboje v tem cenovnem razredu, potem izbereš kaj ti je bolj pomembno: Lepša slika, ali več slik.
Nima pa IPS nič bistveno slabših odzivnih časov.

TN se smatra za dober nakup samo zaradi:
-nizke cene
-edino matriko za komercialo, ki dosega 180-240Hz

Če si hardkor FPS gejmer, pač kupiš 240Hz ekran z TN matriko in ti je vseeno za sliko.

nacek33 ::

Hvala za vaše odgovore. Sem pa zasledil ta monitor, asus rog swift, odličen refresh rate, pa 1440p, edino srce parajoča mi je cena, 500eu se mi zdi kar precej denarja. Glede na to da nisem pro gamer, se res sprašujem če bi potreboval tak monitor. Verjetno bi bila najboljša izbira IPS monitor, pa pomožnosti 27", baje da je to sweet spot za 1440p. :)

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

http://www.mlacom.si/asus-mx25aq-25-ips...

Glede na to da bi monitor uporabljal tudi za montažo filmčkov, potem je ta druga izbira verjetno boljša?

Skyman ::

Zadnic sm gledal na tej strani best gaming monitorje oktober 2016 upam da sm ti dovolj pomagal

https://www.monitornerds.com/best-gamin...

DarwiN ::

Če hočeš v celoti izkoristit 144Hz monitor, potem moraš tudi dosegat blizu 144 fps, kar pa je pri 1440p resoluciji zelo težko. OP sicer ni opisal specsev svojega računalnika, ampak tudi GTX 1080 v veliko igrah ne bo dosegala niti blizu 144fps, še posebej na visokih grafičnih nastavitvah..

Če torej dosegaš 60 fps average, potem si skoraj zaman kupil in plačal za 144Hz osveževanje.

"Gaming" etiketa pa na srečo ni samo super tekoča slika, ampak lahko pomeni tudi imerzijo v samo igro.. Postavi ob bok en 240Hz 24" monitor in en 60Hz 32" monitor. Gladko premikanje proti vizualni poslastici. IMO slednji absolutno zmaga in bi se s tem strinjala večina ljudi. Zato je tudi 32" 1440p zame najboljši nakup. Cena je sprejemljiva, grafične kartice so dovolj zmogljive in kvaliteta je na nivoju.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

nacek33 ::

Skyman hvala za tale članek, mi je zelo pomagal. DarwiN imaš povsem prav, glede na to da nisem niti blizu taksnim fpsjam potem res ni smisla kupovat 144hz monitor,no čez kakšnih par let že, ko bo tehnologija naprednejša in ugodnejša :). Hvala vsem, ki ste si vzeli čas, zelo ste mi pomagali pri odločitvi! bom vzel IPS monitor, bom še kak dan dva brskal da vidim kje se mi najbolj splača vzet, velikost pa bo najverjetneje 27", vse ostalo mi deluje preveliko. :)

Lp, Nace.

hamez66 ::

144 mhz monitor je dober tudi za operacijski sistem, kjer vedno imaš 144 fps. Pri 60 hz se kurzor od miške "zatika", pri 144 hz pa je zadeva tekoča. Če igraš malo starejše igre, npr. League of legends, dosegati 144 fps ne bi smel bit problem. Razlika se opazi že med 75 in 60 fps, in ne potrebuješ "okoli 144 hz", kot trdi Darwin, da ti 144hz koristi.

Jaz bi raje kupil malo manjši monitor ali z nekoliko slabšo kvaliteto slike, pa zato 120/144 hz, kot pa malo večjega, ki je 60 hz. Imam pa tako 60 kot 144 hz monitor, s tem, da je slednji 1920x1080, prvi pa 2560x1440. Mi je žal, da nisem kupil takega z "malo slabšo sliko in kvaliteto barv", pa da bi bil v zameno 144hz. Taka je moja osebna izkušnja - po eni strani imam ogromen moderen in razmeroma drag monitor z vsemi sortami bombončkov, ampak tistih 60hz na monitorji zamori precej veselja.

fenix_ ::

Tudi jaz sem se odličil za dell u2515h in morem reč da je odličen, maš ga tudi v 27-inchni verzji ki je glih pod 500€. Kar se pa tiče TN proti IPS pa je moje mnenje da če res ne nabijaš FPS vsak dan vzameš IPS ker je pri gledanju filmov in brskanju po netu razlika noč in dan.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

144hz monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7719981 (10183) 6151
»

Monitor do 300 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
252953 (2172) SloBiscuit
»

Monitor 27" IPS 1440p

Oddelek: Kaj kupiti
317309 (5302) scipascapa
»

Gaming monitor pod 300 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
182291 (1787) Zoga

Več podobnih tem