» »

Nakup 2560 X 1440 monitorja

Nakup 2560 X 1440 monitorja

SlyCrespo ::

Pozdravljeni!
Trenutno imam samsungov 1920x1080 monitor in sem z njim kar zadovoljen... Ker pa zadnje čase dosti grafično oblikujem in se ukvarjam s stvarmi, ki rabijo veliko delovnega prostora, se odločam, da bi kupil monitor ločljivosti 2560x1440. Nekaj sem jih gledal na mimovrste in se ne morem odločiti katerega naj kupim. Prosim za mnenja in predloge, tistih, ki se spoznajo na monitorje.

bluefish ::

Budget?

AC_DC ::

Koliko penezov, je pomembno da so barve pravilne, velikost (če si prostorsko omejen s postavitvijo) ?

SlyCrespo ::

Prostorsko nisem omejen, nanj bi igral tudi igre in gledal filme, stane pa naj največ okrog 500 EUR...

gddr85 ::

tole bo najboljša roba imo https://www.mimovrste.com/monitorji/del...

SlyCrespo ::

Kaj pa tale je vredu?
https://www.mimovrste.com/monitorji/del...
Sicer ima malo drugačno ločljivost, ampak meni se zdi dober..

gddr85 ::

ok, samo s tem ne pridobiš večje lošljivosti, sicer če ti odgovarja 29", potem pa tega

Nikonja ::

pa ni IPS matrika - če se ukvarjaš z grafiko je IPS obvezna stvar.

gddr85 ::

seveda je

bluefish ::

Oba sta IPS, U2913WM ima razmerje stranic 21:9.

km- ::

Tudi jaz trenutno kupujem nov monitor in sicer U2515H x 2.
Mislim da se bolj kot U2715H splaca vzeti U2515H ker ima isto resolucijo in za ceno 1 x 27" dobis 2 x 25" monitorja. Vec pixlov za delat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: km- ()

gddr85 ::

kje ti to gledaš, da dobiš dva u25 za ceno enega u27?

km- ::

gddr85 ::

jah ok, samo imaš tud u27 tolk ceneje cca 480eur, pa vseeno ne dobiš dva 25 za ceno enega 27 ;)

Infusion ::

Sam sem pred dvema mesecema kupil Dell U2515H - resolucija 2560 x 1440 v namene igranja iger in grafičnega dela. Odličen monitor, mi ni žal nakupa, barve so tudi pravilne (pride že tovarniško odlično nastavljen). Sam bi ti priporočal nakup tega monitorja s kake nemške trgovine. Jaz sem kupil iz Computer Universe za 320€, zdaj ga dobiš za 300€ + 10€ poštnine.

Yohan del Sud ::

Koliko pa pride kakšna manjša 4k tv opcija? In zakaj ne? Ok, cene so še vedno x2 ali nekje ... Grafika?
www.strancar.com

Arctander ::

Še en glas za Dell U2515H. Ga imam en mesec in sem zelo zadovoljen. Odlične barve (naj bi bil že tovarniško kalibriran), izdelava in oblika tudi.

Joze_K ::

še en glas za Dell U2515H. Pravkar čakam da ga dostavijo iz mindfactory...

chort ::

U2515H je zakon. Dovolj majhen da imaš brez težav dva, dovolj velik da črke ostanejo berljive pri tej resoluciji. Barve odlične. Pred enim mesecem kupil prvega, zdej je na poti že drugi.

tAhIoN ::

Zanima me nekaj več o Dell U2515H.

Ali pride do "popačenja" slike, če je igrica 1080p?..

Mislim naročiti računalnik
i5 6600, 16gb RAM,..
ker bom igrice igral občasno..
me zanima ali bi bila GTX 960 2gb ok?
oz. katero pripočate.
hvala.

freesty ::

Ce kupujes pretezno za igre potem se stegni do kaksne gtx 970 oziroma r9 390, ker 1440p je malo bolj zahtevna resolucija kot 1080p.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

M-XXXX ::

Praktično 2x bolj zahtevna ne zate malo bolj :P?

M-XXXX je izjavil:

Praktično 2x bolj zahtevna, je zate malo bolj :P?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

tAhIoN ::

igrice ne bi bile ta glavne:) ampak...
če jih nastaviš na 1080p so potem verjetno zahteve manjše?
zanima me če je 1080p slika OK tudi na 1440p monitorju?
mogoče sprašujem traparije..samo res ne vem...

tiran2000 ::

ce bos igre igral na FULL HD na tem monitorju bo čisto ok.

Joze_K ::

tukaj je primer interpolacije na tem monitorju - za Full HD in še nižje...

drugače pa - imam iste specifikacije kot ti i5-6500, 16 DDR4,... grafiko pa imam "še" staro - MSI 7770...

pa sem popolnoma presenečen, da še vsi "moji" game-i (Wolfenstein-New Order, Dirt3, Far Cry4, War Thunder,...) delajo totalno gladko brez zatikanja - celo na High nastavitvah...

kar se pa tega DELL monitorja tiče.... pa še zdaj ne morem verjeti, črke so kot bi jih vrezal na ekran, full HD se lahko totalno skrije... če bi že prej vedel kakšna je lahko razlika bi tole že davno nazaj kupil...

pa barve, kvaliteta izdelave,... skratka MEGA!!!

Jinto ::

>tukaj je primer interpolacije na tem monitorju - za Full HD in še nižje...

Ne rabiš če ti grafična skalira, pa ponavadi je tako boljša kvaliteta slike

tAhIoN ::

@Joze_K
hvala za odgovor:)

ga bom verjetno naročil iz mindfactory.de - je trenutno ~289 eur + poštnina.

Sssaga ::

tAhIoN je izjavil:

zanima me če je 1080p slika OK tudi na 1440p monitorju?


Je v redu, ni pa idealno. Sam imam 27'' BenQ-a (GW2765) in GTX 750 Ti in 1440p ne gre na tej zadevšni, tako da moram nižati na 1080p v zahtevnejših igrah, da ohranim nek nivo grafike in tekočega predvajanja (vsaj 'medium' nastavitve in min. FPS > 40. Recimo Fallout 4 trenutno.

dell0rto ::

Pozdravljeni.

Mogoče kdo ve, v kateri trgovini (Ljubljana) bi se dalo v živo ogledati Dell U2515H ali pa U2715H?
Lp

gddr85 ::

to bo pa bolj težka imo, mogoče kak bigbang čeprav dvomim

andrazoo ::

Mene pa zanima kako je to z garancijo pri monitorji, če ga bi naročil iz mindfactory al pa computeruniverse, ker sem mau gledou in se eni kr prtožujejo, da majo mrtve pixle pa so vračal jih nazaj?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup monitorja za fotografijo

Oddelek: Kaj kupiti
122101 (1326) schurda
»

Monitor za obdelavo fotografij (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5215479 (11616) schurda
»

1440P monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
214264 (3651) galu
»

Monitor 27" IPS 1440p

Oddelek: Kaj kupiti
317309 (5302) scipascapa

Več podobnih tem