» »

Pisanje IMEI številke v mobilnik

Pisanje IMEI številke v mobilnik

accord37 ::

Dober dan. Torej imam sledeči problem. Punca je kupila pred 2 leti in pol mobilnik Samsung galaxy note 1 pri operaterju mobitel (telekom). Pred kratkim ji je telefon odpovedal...med obratovanjem se je enostavno ugasnil in prižgal nazaj. Ko se je prižgal ni bilo več signala...v omrežje se ni hotel povezati (našel je operaterja). Po kratkem raziskovanju (google) sem prišel do ugotovitve da si je čudežno telefon kar sam zamenjal IMEI številko na(004999010640000). V glavnem ni se ujemala z imei ki jo ima telefon in se posledično ne more povezati na omrežje. Potem ko sem obupal z nalaganjem firmwerov in podobnimi poskusi nakar sem odnesel na pooblaščen servis samsung RAM2 v Ljubljani. Še isti dan so me klicali in povedali, kar sem že vedel: telefon je sam spremenil IMEI. Cena popravila: 240€. Nato mi je še serviser rekel, da so včasih lahko pisali IMEI številke v telefone....danes ne gre več (edino če pošlejo iz tovarne nekak "generator" za pisanje IMEI). Na koncu mi je še rekel da če poznam kakšnega majstra ki bi to naredil naj potem njemu probam dati.

Zdaj me pa zanima če kdo od vas to obvlada oz. pozna koga ki se s tem ukvarja pa da je razumna cena (telefon je rabljen vreden okoli 100 - 150€)

Da ne bo kdo mislil da je zadeva ukradena ali karkoli...imam vse papirje in dokumentacijo o telefonu.


hvala vam za nasvete in odgovore

lep pozdrav

Gapi ::

Številka telefona ni vezana na številko telefona. Serijska stevilka sim kartice je. Lahko da je kontakt na sim pokvarjen. Probaj z svojo kartico notr če dela.
No person is rich enough,to buy back his past.

harmony ::

Gapi je izjavil:

Številka telefona ni vezana na številko telefona. Serijska stevilka sim kartice je. Lahko da je kontakt na sim pokvarjen. Probaj z svojo kartico notr če dela.

Kaj???

GTX970 ::

Telefon se ne bo povezal v omrežje če je imei prazen ali je imei na listi blokiranih.
Tvoj je dolg 15 znakov in sestavljen iz številk, torej je ok.

Vpiši imei tu http://www.imei.info/ in boš dobil info, da gre za Samsung I9300 Galaxy S III, skupaj z ostalimi.

Kako najdeš imei: https://slo-tech.com/forum/t633682/zace... .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

LuGi ::

Ima factory imei, bo treba vpisati pravega. Probaj pri "dilerjih" ala mobystyle, mobiklinika,.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Siegreicher ::

Z naročniško SIM in 'defektnim' IMEI, telefon ne bo hotel sodelovati z omrežjem. Vsak ki je kaj flešal Galaxy S1, 2, Note... ve, da je treba narediti backup vsaj esf mape, ker rado zmeša IMEI pri flešanju. Se je tudi meni zgodilo, a sem uporabljal predplačniško sim in niti nisem vedel da je kaj narobe.

Pomoje boš na XDA našel kakšno rešitev. Googlaj za: galaxy note restore imei

blackbfm ::

Sem se bolj nov pri androidih, no vsaj pri mojem (lg) je efs kriptirana in unikatna particija za vsak tel posebej in ce odleti si gotof, resis ga lahko samo ce imas svoj lasten backup te particije, druge resitve ni,.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zafrkniti tistega,ki ti je ukradel mobitel (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8026270 (8183) nergac
»

Kakšna je šansa, da dobim svoj telefon nazaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8327234 (10638) Mare2
»

Ukraden telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4115323 (13691) Mcsin
»

Kako izsledit Android telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6629643 (27917) St235
»

ukradeni telefoni

Oddelek: Mobilne tehnologije
337244 (7244) Hammer123

Več podobnih tem