» »

Kickstarter poštnina v SLO?

Kickstarter poštnina v SLO?

Jerry000 ::

Zanima me če je že kdo kaj podpru na kickstarterju in to potem tudi dobil...koliko je poštnina? Mene vleče za TA izdelek. Ampak nisem nikoli sodeloval in ne vem kako je to.

Matevz96 ::


Estimated delivery: Aug 2015
Ships anywhere in the world


naj bi bila brezplačna.

Machete ::

Kakor jaz razumem je poštnina všteta. Če piše da dobiš na dom je to to.

Ne pazi spodaj imaš pri paketih ' v risbi ' napisano da je free shipping in the US

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Ribič ::

Pri izbiri artikla je ponavadi še zraven napisano koliko moraš plačati zraven za poštnino za kupce izven ZDA. Nekateri avtorji pa ponavadi dajo poštnino kar na seznam produktov, ki jih imaš na voljo. Medtem, ko s kickstarterjem nisem imel težav, je pa zato slovenska carina bila spet pametna, pa mi še dodatno zračunala €€€ pri pošilki.

dottor ::

Poštnina za Slovenijo je 15$. Ko izbereš ti pol da še kolko je poštnina. Vem ker sem kickstarteral NSFW verzijo ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Matevz96 ::

Se posipam s pepelom, se zgodi ko samo na hitro pogledaš. Ja poštnina je $15.

Jerry000 ::

Ampak kako je pa res z carino? Je res da če je pod 100€ se carina ne računa? Na primer rad bi vzel NSFW paket kjer dobiš navadne karte ter dodatek NSFW, kar pride na koncu 50$ (z poštnino vred).
Razmišljam tudi v tej smeri, če to dejansko naredijo (kar vidim da bojo), potem se bo to tudi na ebayu prodajalo in bom potem lahko naročil na ebay.co.uk in bo poštnina manjša.

St235 ::

carina se ne računa pod 150€, ti bodo pa pri $50 seveda zaračunali DDV.

dottor ::

Ja ampak ponavadi na ebayu nabijejo ceno, ker je blo dostopno samo preko kickstarterja in ni nikjer kot samo na ebayu na voljo za kupit po končani kampanji. Se ti skoraj bolj splača preko kickstarterja. Upam samo da se bodo držali datuma, da ne bo kot Tanto Coure OktoberFest Edition: oktober -> december -> marec...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Jerry000 ::

Koliko pa potem še DDV-ja nabijejo zraven? Pol to pride kr drago preko kickstarterja...vidm da se ne splača ravno...

BigWhale ::

St235 je izjavil:

carina se ne računa pod 150€, ti bodo pa pri $50 seveda zaračunali DDV.


Jaz sem placal carino za dva izdelka vredna $40. Unpossible? Shipping je bil $60, ker je prislo z DHLom. In ti ocarinijo tudi postnino. Because, fuck logic. :>

Postnina in carina za stvari na Kickstarterju sta odvisna predvsem od projekta. Nekateri ne racunajo nicesar, drugi racunajo, tretji pa se tudi potrudijo in ti stvar posljejo iz EU.

BigWhale je izjavil:

St235 je izjavil:

carina se ne računa pod 150€, ti bodo pa pri $50 seveda zaračunali DDV.


Jaz sem placal carino za dva izdelka vredna $40. Unpossible? Shipping je bil $60, ker je prislo z DHLom. In ti ocarinijo tudi postnino. Because, fuck logic. :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

St235 ::

BigWhale je izjavil:

St235 je izjavil:

carina se ne računa pod 150€, ti bodo pa pri $50 seveda zaračunali DDV.


Jaz sem placal carino za dva izdelka vredna $40. Unpossible? Shipping je bil $60, ker je prislo z DHLom. In ti ocarinijo tudi postnino. Because, fuck logic. :>

Postnina in carina za stvari na Kickstarterju sta odvisna predvsem od projekta. Nekateri ne racunajo nicesar, drugi racunajo, tretji pa se tudi potrudijo in ti stvar posljejo iz EU.

BigWhale je izjavil:

St235 je izjavil:

carina se ne računa pod 150€, ti bodo pa pri $50 seveda zaračunali DDV.


Jaz sem placal carino za dva izdelka vredna $40. Unpossible? Shipping je bil $60, ker je prislo z DHLom. In ti ocarinijo tudi postnino. Because, fuck logic. :>


Kako zanimivo, da se spet spravljajo pljuvat po vsem povprek ljudje, ki so preneumni, da bi ločili carino in DDV.

GTX970 ::

Jerry000 je izjavil:

Ampak kako je pa res z carino? Je res da če je pod 100€ se carina ne računa? Na primer rad bi vzel NSFW paket kjer dobiš navadne karte ter dodatek NSFW, kar pride na koncu 50$ (z poštnino vred).
Razmišljam tudi v tej smeri, če to dejansko naredijo (kar vidim da bojo), potem se bo to tudi na ebayu prodajalo in bom potem lahko naročil na ebay.co.uk in bo poštnina manjša.


https://slo-tech.com/forum/t276516/zace...

Ddv je 22% v Slo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Bergyb ::

Ne pozabit, da ti DDV zaračunajo na vrednost izdelka + poštnina + njihovo delo okoli 10€.

dottor ::

Je pa malo problem dokazovat vrednost izdelka, ki ga dobiš kot nagrado za kickstarter. Ker dejansko financiraš projekt in ne ne kupuješ ničesar (vsaj teoretično je tako). Zato je izdelek ki ga dobiš darilo, kateri nima niti še cene saj ga ni na trgu. Če ti financiraš projekt za 100€, v zameno ti podarijo paket Orbitov, niso tej Orbiti vredni 100€...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BigWhale ::

St235 je izjavil:

Kako zanimivo, da se spet spravljajo pljuvat po vsem povprek ljudje, ki so preneumni, da bi ločili carino in DDV.


Potem so narobe napisali fakturo. Na fakturi imam DDV in carinske dajatve. Komu se lahko pritozim, da me ne bo proglasil za neumnega?

Jerry000 ::

pol vidm da se ne splača...za ene karte pa nebi rad 100€ plačal da dobim samo en paket :)

dottor ::

Ni treba pretiravat ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

St235 ::

BigWhale je izjavil:

St235 je izjavil:

Kako zanimivo, da se spet spravljajo pljuvat po vsem povprek ljudje, ki so preneumni, da bi ločili carino in DDV.


Potem so narobe napisali fakturo. Na fakturi imam DDV in carinske dajatve. Komu se lahko pritozim, da me ne bo proglasil za neumnega?


hmmm, kaj ko bi probal dedku mrazu? No šalo na stran, če si mogoče res nerazgledan predstavnik naše družbe, ti svetujem, da pritožbe v primeru napačnega obračuna nasloviš na tistega, ki ti je račun izstavil. Verjetnost, da boš karkoli dosegel je namreč drastično večja od nekonstruktinega jamranja in zavajanja na forumu.

dottor je izjavil:

Je pa malo problem dokazovat vrednost izdelka, ki ga dobiš kot nagrado za kickstarter. Ker dejansko financiraš projekt in ne ne kupuješ ničesar (vsaj teoretično je tako). Zato je izdelek ki ga dobiš darilo, kateri nima niti še cene saj ga ni na trgu. Če ti financiraš projekt za 100EUR, v zameno ti podarijo paket Orbitov, niso tej Orbiti vredni 100EUR...


Tako, da predložiš verodostojno potrdilo o vrednosti izdelka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

dottor ::

In kaj če tega izdelka ni na trgu. recimo za Exploding Kittens kako boš dokazal dejansko vrednost izdelka. Recimo za Tanto Cuore ki sem ga tudi kickstarteral, ima Črna luknja prejšnje verzije in bom lahko dokazoval če bo potrebno, za Exploding Kittens pa malo težje...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

dottor je izjavil:

Je pa malo problem dokazovat vrednost izdelka, ki ga dobiš kot nagrado za kickstarter. Ker dejansko financiraš projekt in ne ne kupuješ ničesar (vsaj teoretično je tako). Zato je izdelek ki ga dobiš darilo, kateri nima niti še cene saj ga ni na trgu. Če ti financiraš projekt za 100€, v zameno ti podarijo paket Orbitov, niso tej Orbiti vredni 100€...
:)) Jaz vsakodnevno financiram pivovarno Union, v zameno mi pa podarijo par flašk pira.

O.

St235 ::

dottor je izjavil:

In kaj če tega izdelka ni na trgu. recimo za Exploding Kittens kako boš dokazal dejansko vrednost izdelka. Recimo za Tanto Cuore ki sem ga tudi kickstarteral, ima Črna luknja prejšnje verzije in bom lahko dokazoval če bo potrebno, za Exploding Kittens pa malo težje...


Ravno pri Exploding kittens ne boš imel nobenega problema, saj plačilo dejansko sovpada z vrednostjo izdelka. Če pa meniš, da njihove grafične umetnije niso vredne 500$ pa lahko mirno naročiš cenitev (ali pa podpreš samo pakete za $20/$35).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

dottor ::

Sej 35$ paket sem podpru, ker je dražjih zmanjkalo dokaj hitro...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Zakaj ne rečeš, da si kupil paket kart? Ker v resnici si točno to naredil. Ker si kupil v predprodaji, si dobil tudi popust.

O.

St235 ::

dottor je izjavil:

Sej 35$ paket sem podpru, ker je dražjih zmanjkalo dokaj hitro...


Kaj potem ni ok z vrednostjo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Jerry000 ::

To da lahko še DDV nabijejo in poštnina, kar nanese preveč za ene karte...za slovence :)

Magic1 ::

Šit happens, ni tu Amrerika. Zgleda da so nas vrgli v katagorijo najdražje poštnine, poleg tega pa še pošiljko zavarovali. Nič rizika za njih, a drago za nas.
Probajte se zbondad in naročit ene par kompletov, mogoče bo potem poštnina cenejša, kot 75% cene.
Magic

BigWhale ::

St235 je izjavil:

hmmm, kaj ko bi probal dedku mrazu? No šalo na stran, če si mogoče res nerazgledan predstavnik naše družbe, ti svetujem, da pritožbe v primeru napačnega obračuna nasloviš na tistega, ki ti je račun izstavil. Verjetnost, da boš karkoli dosegel je namreč drastično večja od nekonstruktinega jamranja in zavajanja na forumu.


Ja, ker imam toliko casa, da kar takole za prazen nic zavajam ljudi na forumu. Vsekakor.

V spominu sem imel, da so mi zaracunali carinske dajatve. Sem sel izbrskati racun, ki je na koncu izgledal takole:



Izkaze se, da so 'carinske dajatve' v bistvu DDV.

no comment ::

Iz tega snippeta zgleda kot da si plačal DDV na obračunan DDV.

Ti pa maš dnarja za stran metat. Fool and his money... ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6733911 (2699) Nesta
»

Paket iz amazona

Oddelek: Kaj kupiti
486174 (4410) ahonen
»

Amazon in carina

Oddelek: Loža
343951 (3391) Furbo
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11031766 (28334) Fritz
»

Carina oz. davek na poštnino?

Oddelek: Loža
3910327 (9392) Princo22

Več podobnih tem