» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
551 / 610
»»

PrimozR ::

commissar je izjavil:

Hmm... a kdo ve zakaj ma tale matična https://rog.asus.com/motherboards/rog-s... na heatsinku od m.2 napis "zdravljica"?

https://rog.asus.com/microsite/ROG-SAGA...

FireSnake je izjavil:

Ne vem, če se splača, ker sploh ne ve, o čem govori.

Pa eni ne razumejo, da je vložek v dobro strojno opremo zanemarljiv v primerjavi z urno postavko tistega, ki z računalnikom dela.

Zato so pa tvoje ideje o šarjenju po HW-ju tvoje mašine tako sfaljene. Ker te to stane več, kot pa pridobiš s 3 % hitrejšo mašino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Buggy ::

Na mašini, kjer se programira se poganja tudi lokalni SQL server (ali kaj podobnega).
Preberi si, kaj je za to potrebno, ker glede na napisane idiotizme pojma nimaš.
Pa to še zdaleč ni vse.

Iz napisanega veje še eno: mašine za resen razvoj ti še od daleč nisi videl. Če bi, ne bi pisal neumnosti.


... ko macki stopis na rep. Seveda sem mislil tebe, ker edin ti pises take idiotizme in konstantno meces ven to resno delo v katerikoli temi ze in kako s tem sluzis vecje dnarje, ko vsakic zamenjas proc.

Ce bi se sel ti resno delo in ce ze nebi imel sredstev za locene 2u racke, bi se sel vsaj virtualizacijo (ESX) in imel tam locene stvari (build, baza, testna okolja). Ce si pa Firesnake gres pa vse skupaj na laptop/desktop tlacit in zaradi procesorja pricakujes casovni prihranke, ki se potem kazejo v tisocerih eurih :))

Lahko ti jaz dam oddaljen dostop do moje mašine, pa si to enkrat pogledaš


zelo si prijazen a sem sem vceraj "svoje" streznike nehal gledat za ta teden. Ne bos verjel kje je najveckrat ozko grlo, ko se pokazejo potrebe po nadgradnji...CPU to ni!

Pojdi ti "resno" kompilat naprej na 5900x in ne zapravljaj prihranjenga casa, ki si ga dobil ko si zamenjal "star" 3800x. :))

FireSnake ::

Glede mačke: dobro si sam sebi nastavil ogledalo.
Zraven pa nabil še več neumnosti.

Na način, ki ga opisuješ je (tudi) možno delat, seveda.
A vse firme tega ne počnejo. In tako tvoja natolcevanja, kako procesor ni pomemben padejo v vodo (spet).
Firma, ki s tem služi verjetno ve kaj dela. Ali rabimo enega Buggya / Janeza iz slo-techa, da nam to porihta? :))

3800X nisem nikoli imel, zato tudi ne vem o čem blodiš :))

Ker smo pokazali tvojo zmoto iz moje strani ni več kaj dopridjati.

Ti se pa lahko peteliniš še naprej, če tako želiš ;)

P.S. Če pa jaz v prostem času nekaj naredim, da zaslužim, se pa nimam nobenemu kaj za opravičevati. Še najmanj tebi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

PrimozR ::

A je to potem prosti čas, če narediš nekaj, da zaslužiš? Ali te ure prostega časa šteješ v saldo opravljenih ur? Si preračunaš novo efektivno postavko? Itd.

Igranje in upgrejdanje CPU-jev je fino in fajn, sploh če je v prostem času. Ali pa če je na testnem sistemu, da ovrednostiš, koliko pohitritve in prihranka energije prinese upgrade na nov procesor ter na osnovi tega izračunaš TCO in potencialni prihranek. Temu bi se lahko rekl 'bazični razvoj' za ponudnika strežnikov in podobne službe (pač datacentre, kjer laufa na stotine oz. tisoče CPU-jev). Za eno namizno kišto se pa to ne splača, goniš tistih par let kišto in jo potem celo upgrejdaš vzporedno z delujočo staro, da je prehod čimbolj seamless in nemoteč.

Mislim da smo že večkrat povedali, CPU performance je pri dobro plačanih delih ZELO redko ključen faktor. Je večji faktor wall time, čas, ki ga plačan osebek zabije z gledanjem v monitor, ki nima veze s CPU zmogljivostjo (lep primer tega so simulacije CFD-ja in končnih elementov, kjer je priprava in analiza modela dražja, kot tistih nekaj ur samega izračuna, torej prihranek nekaj minut na račun hitrejšega procesorja nima nekega vpliva).

Pa kar se tiče mene, zakaj takšni komentarji, treba je na stvari pogledati objektivno in ne masirati spolnega organa, kako hud je nekdo, ker služi nekaj 100 EUR na uro (takšnih je na ST-ju kar nekaj) in kako se splača menjati HW za par % več in kako smiselno je to. Kdor zna metati okrog takšne številke (in jih tudi služi), bo menda sposoben poračunati, kako nesmiselno je vsake pol leta šariti po svojem ključnem orodju, s katerim služi. Oz. si delovni stack postaviti tako, da to orodje nima nobenega ključnega pomena, da postane povsem zamenljivo in zanemarljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

FireSnake ::

Bi se strinjal, če gledamo strogo skozi številke.

Ampak enim nam je računalnik tudi hobi in radi kaj pošraufamo.

Ko sem bil mlajši bi si želel hitro kišto (še v času, ko sem imel čas igrati igre).
Pa je nisem imel. Zato zdaj rad kaj kupim in vstavim.
Z vedenjem, da se mi zadeva povrne to naredim z lažjim srcem.

V osnovi je zadeva povsem preprosta.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

tikitoki ::

Res je preprosta, nekateri ste egoisti in zgolj zaradi otroskih frustracij in ega polnite deponije z e-odpadki.

FireSnake ::

Tvoja blodnja bi držala, če bi stara oprema tja romala (pa ne).

Tako se pa proda, ker ni odslužena.

To sem ti že povedal (sedaj ti to pravim tretjič) ampak ti še kar budališ.
Bodi tokrat zadnjič, da ti eno in isto razlagam. Si pač zabit, kaj naj jaz?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

PrimozR ::

FireSnake je izjavil:

Bodi tokrat zadnjič, da ti eno in isto razlagam. Si pač zabit, kaj naj jaz?

Popraviš svoje obnašanje, da ne bo vir težav? Ker ni prvič, da je zapenjanje pa ni prvič, da si v to zapenjanje vpleten ti. Ergo?

Če ti paše sproščati otroške frustracije pri nakupu novega HW-ja, pač to povej. Jaz tega ne zamerim nikomur. Je pa neumno govoriti, kako se ti splača to početi in zraven dajati neke raztegnjene trditve, ki držijo vodo nekje toliko, kot pleten jerbas. Težko je biti presenečen, če ljudje potem rečejo, da so tla mokra.

gddr85 ::

Buggy je izjavil:


Pojdi ti "resno" kompilat naprej na 5900x in ne zapravljaj prihranjenga casa, ki si ga dobil ko si zamenjal "star" 3800x. :))

afaik se 5900x že prodaja, zgleda prepočas kompajla :P

FireSnake ::

PrimozR je izjavil:


Popraviš svoje obnašanje, da ne bo vir težav?


Načeloma sem bolj "uporabniško prijazen".
Mi pa znajo ena in ista najednaja, včasih, malo dvigniti živce.
Sploh od persone rudis/non grata, saj ne vem kako titulo je imel.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

tikitoki ::

FireSnake je izjavil:

Tvoja blodnja bi držala, če bi stara oprema tja romala (pa ne).

Tako se pa proda, ker ni odslužena.

To sem ti že povedal (sedaj ti to pravim tretjič) ampak ti še kar budališ.
Bodi tokrat zadnjič, da ti eno in isto razlagam. Si pač zabit, kaj naj jaz?


Egocentriki imate kup izgovorov za nesmiselno in egocentricno delovanje. Nic novega.

Smo opazili, da stalno jokas moderatorjem. Bi bilo lepo, ce bi pometel pred lastnim pragom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

meho7 ::

FireSnack ::

gddr85 je izjavil:

Buggy je izjavil:


Pojdi ti "resno" kompilat naprej na 5900x in ne zapravljaj prihranjenga casa, ki si ga dobil ko si zamenjal "star" 3800x. :))

afaik se 5900x že prodaja, zgleda prepočas kompajla :P

Sem se odločil da prodam in grem na Intel. Grafo prodam ker ne bom več rudar in dobim veliko denarja. 200€ na mesec mi pri 4000€ neto ne pomeni tako veliko da bi ružil in pregreval prostor 24/7 še naprej. To je to iz moje strani. Intel je jači od AMD trenutno pri procih.
Preprodajalec NFT umetnin

LuiIII ::

Intel je žal predvsem jači pri porabi energije. Žal. Za Workstation zadeve in kjer zadeve tečejo 24/7 pa Intel trenutno ni najboljša izbira. Za igranje pa kot kaže zopet je.

temp1337 ::

Lohka povem da Intel res trga trenutno. Prej imel 5900X, zdaj 12900K z DDR5-5200. The Beast!
Trenutno je vprašanje le 12900K ali 12700K.

Nyana ::

Si ti mel ja in pa zdaj imaš ja, črva v glavi.

Xserces ::

 Trga

Trga

Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Vuli ::

trga..., števcu za elektriko se trga.
bi človek pričakoval kaj manj W pri 10nm.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

filip007 ::

AMD bo po novem letu nazaj, vsaj z novicami, na CES 2022, saj mora, drugače mu bo zmanjkalo financ za naprej.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

DarwiN ::

Kaj bo nazaj? Saj nikamor niso šli.

6000 serija bo s 3D cachom pridobila predvsem v gamingu - kakšnih 10% - in mogoče še +100Mhz iztisnejo iz silicija. Tako bodo ponovno on-par z Intelom. Cene bodo ohranili podobne kot danes, 5000 serijo pa pocenili za ~20%. To je to.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

inzenir1337 ::

Glede porabe lohka povem sam to da 100W gor ali dol ker ne ženem ravno 24/7 stress testa da bi se poznalo na računu za elektriko. 1000W napajalc je pa standard, ker bo naslednja serija grafik pila 500W namesto 300W, performance pa obljubljajo kar x2.5!!! Pomoje se splača 200W žrtvovat, ane?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

Kaj bo nazaj? Saj nikamor niso šli.

6000 serija bo s 3D cachom pridobila predvsem v gamingu - kakšnih 10% - in mogoče še +100Mhz iztisnejo iz silicija. Tako bodo ponovno on-par z Intelom. Cene bodo ohranili podobne kot danes, 5000 serijo pa pocenili za ~20%. To je to.

Pa sej bos januarja dobil budget intel cpu-je ki se bodo lahko celo po porabi kosali z amd-zen 3 cpu-ji.
Pustimo da 5800x pride 360EUR 5900x 490EUR.

Pa ce smo realni i5 12600k je skoraj 100EUR drazji od 11600k, pa plata s z690 chipsetom je v startu 50EUR drazja od z590. Tako da ce rabis v benchmarkih imeti hiter ti singel core rezultat proti amd in biti pameten o cenah v % , je gen 11 intel bistveno ugodnejsi nakup kot last gen intel in amd.

PS: Zen3 3d cach je zen3 refresh. Zen4 je serija 6000.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

PrimozR ::

A je to potrjeno, da je Zen4 serija 6000? Kako bo poimenovan Refresh? Ker 2000ka je bila Zen refresh...

Mr.B ::

Glede na to, da pride zen3 refresh Januarja na AM4 in da pride Zen4 konec leta 2022 tako kot intel Gen13, ne vidim smisla da bi AMD usklajeval številke in pojemovanje razen nekega marketinga, razen če bo nek resen uplift v performancah. TR bo tudi prišel dirket zen3 refresh s 3D pa ni nikjer omenjen TR 6000 Pro.

Tako da je potrebno počakat še kakšne 14 dni da dobimo poimenovanje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Jazon ::

Kot je meni znano je Ryzen 6000 Ryzen 3D serija (3D cache)

Gen.5 (2022):
- Zen 4 bo Ryzen 7000 serija

Gen.4 (2021):
- Zen 3D je Ryzen 6000 serija
- Zen 3 je Ryzen 5000 serija

Gen.3 (2019):
- Zen 2 je Ryzen 4000 serija (APU)
- Zen 2 je Ryzen 3000 serija

Gen.2 (2018):
- Zen+ je Ryzen 2000 serija

Gen.1 (2017):
- Zen je Ryzen 1000 serija

Mr.B ::

Cezanne : Zen 3 je Ryzen 5000 serija (APU) Cezanne
Zen 2 based

Lucienne : 4000 5000
Renoir : Renoir (4000 series)


Zen 3 based (4th generation) :
Ryzen 5 5**0X
+
APUs 5***G/E

Zen 2 based (3rd generation)
Ryzen x 3****X +WX
APUs : Ryzen x 4**** G/E


Tako da, razen če AMD ne misli narediti kompletni refresh, kar pa je skoraj ne verjetno za to da mora začeti čez pol leta preiti na TSmc 5 nm za Zen4 ? glej intel si lahko privošči fiktivno poimenovanje 7N s porabao 300W
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

inzenir1337 ::

Pomoje se bo splačalo Zena 6000 vzet, ker to bojo naredili vse da se približajo Intelu. To bojo dobri proci imo.

Mr.B ::

inzenir1337 je izjavil:

Pomoje se bo splačalo Zena 6000 vzet, ker to bojo naredili vse da se približajo Intelu. To bojo dobri proci imo.

5900X rabi max 10% 720p, da prehti v igrah i9 19200K. Oziroma 5600X rabi cca max 15% da doseže isto v igrah v zgornjem linku... Pod pogojem da ohrani iste cene. Pomembna je tudi poraba v MC, če ohrani istri 105W TDP, potem mora intel Gen 12 non K verzije biti res recorno dobre, ali pa spet un droben tisk, kot 10700T , ko po defoulto na z590 plati nima power limita pa kuri toliko kot 10700K. V 4x je itak caa vse skupoaj znotraj 2%...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PrimozR ::

inzenir1337 je izjavil:

Pomoje se bo splačalo Zena 6000 vzet, ker to bojo naredili vse da se približajo Intelu. To bojo dobri proci imo.

Nič ne bodo naredili, kar so naredili, so. Zen 4 je že povsem določen, enako verjetno velja za RDNA3, ker se nove arhitekture razvijajo tako dolgo, da streljaš v prazno. Ko pride zadeva na trg (ali tvoja ali pa konkurenčna) pa samo upaš, da bo izdelek na trgu dober. Nekih sprememb kot 'odgovor' na novo generacijo konkurence ni možno delati, vsaj ne pri tehniki. Da se pa pri ceni.

tikitoki ::

Vec k ZEN 4 tko ne potrebujejo. Druga stvar pa je, kaksen napredek bo naredil INTEL z naslednjo generacijo.

filip007 ::

Ja saj, vmes je Intel nove lokalne tovarne postavil, AMD pa upa na proste linije, težka bo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

masevc ::

Ksz

Razmisljam, da bi dataserver selil na lokalno masino, v kateri imam sedaj 5 2600 procesor na plati x470.

V oblaku je zasedenih 6 jeder na 100%. Ne vem pa ali bo dovolj 5 2600 procesor, oziroma za kaj ga zamenjati? Cimvec jeder ali?

PrimozR ::

Kaj pa poganjaš, če ni skrivnost? Oz. kakšna jedra imaš v oblaku pri kakšni frekvenci?

FireSnake ::

masevc je izjavil:

Ksz

Razmisljam, da bi dataserver selil na lokalno masino, v kateri imam sedaj 5 2600 procesor na plati x470.

V oblaku je zasedenih 6 jeder na 100%. Ne vem pa ali bo dovolj 5 2600 procesor, oziroma za kaj ga zamenjati? Cimvec jeder ali?


Če imaš na serverju 6 jeder zabitih na 100% jih boš rabil več.
Čim več cache-a in čim več jeder.

Stopnjuješ lahko takole:
- 5600X: 65W TDP 6 jeder 12 niti, L2 Cache 3MB, L3 Cache 32MB
- 5700GE: 35W TDP, 8 jeder 16 niti, L2 Cache 4MB, L3 Cache 16MB. Je pa tukaj medpomnilnika manj, to je pomembno omeniti. Če je pomembna poraba lahko iz tujine naročiš to zadevo. Menim, da perf/W najbolje kar lahko dobiš
- 5900X: 105W TDP 12 jeder, 24 niti 105W TDP, L2 Cache 6MB, L3 Cache 64MB
- 5950X: 105W TDP 16 jeder 32 niti (tole bi bilo najbolje od vsega) L2 Cache 8MB, L3 Cache 64MB

Mene tudi zanima to, kar je predhodnik vprašal.
In še ena pomembna stvar: ti to nosi denar?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

masevc ::

PrimozR je izjavil:

Kaj pa poganjaš, če ni skrivnost? Oz. kakšna jedra imaš v oblaku pri kakšni frekvenci?


poganja se postgresql

Procesorji x 6 vCPU
Model name: Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2687W v4 @ 3.00GHz
Stepping: 1
CPU MHz: 2999.998
BogoMIPS: 5999.99

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: masevc ()

FireSnake ::

Poizvedbe v bazo, torej.
Povečaj število jeder koliko se da in koliko je zate še ekonomsko smiselno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

PrimozR ::

Po vsej pravici bi moral biti 5600X boljši, ker ima enako število jeder, ki so hitrejša že na isti frekvenci, frekvenca je ista, itd. Tvoj setup verjetno tudi ne dobi polne prednosti 4-kanalnega pomnilnika (virtualka...), tako da nekih prednosti na tem področju tudi ne bi smelo biti.

Bi pa vseeno znalo biti iti na 5600X 'z dežja pod kap' situacija. Kako misliš da kaže prihodnost, bo potreba po večji zmogljivosti? Pa kako je z linkom v svet, te lahko omejuje?

Mr.B ::

PrimozR je izjavil:

Po vsej pravici bi moral biti 5600X boljši, ker ima enako število jeder, ki so hitrejša že na isti frekvenci, frekvenca je ista, itd. Tvoj setup verjetno tudi ne dobi polne prednosti 4-kanalnega pomnilnika (virtualka...), tako da nekih prednosti na tem področju tudi ne bi smelo biti.

Bi pa vseeno znalo biti iti na 5600X 'z dežja pod kap' situacija. Kako misliš da kaže prihodnost, bo potreba po večji zmogljivosti? Pa kako je z linkom v svet, te lahko omejuje?

5800X je cca 50€ dražji od 5600X tako da je nakup 5600X tako ali drugače nesmiselen. 5700G je tudi vartianta, če nočeš imeti extra grafične.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FireSnake ::

Pri 5800X je treba paziti na hlajenje.
Pri serverju je treba paziti na temperature.
Ni pa nikoli omenil koliko je to občutljiva zadeva zanj (predvsem poraba).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

masevc ::

PrimozR je izjavil:


Bi pa vseeno znalo biti iti na 5600X 'z dežja pod kap' situacija. Kako misliš da kaže prihodnost, bo potreba po večji zmogljivosti? Pa kako je z linkom v svet, te lahko omejuje?


Kolikor sem prebiral performance guide za postgres, je potrebno v osnovi čim več jeder.

Stvar je trenutno stabilna pri zajemu podatkov v ciklu cca 17s/25 generatorjev. Ti podatki se nato obdelajo - odstranijo dvojniki, preračunajo in zapišejo v bazo.

Ker pa se bo stvar v prihodnosti povečevala (cikel nižal do 2s in število sočasnih generatorjev povečalo do 120) pa bi želel skalirati sistem.

Link v svet ni ovira po trenutnih meritvah.
Kar se tiče pa porabe, pa se trenutno ne omejujem ravno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: masevc ()

PrimozR ::

Mr.B je izjavil:

5800X je cca 50€ dražji od 5600X tako da je nakup 5600X tako ali drugače nesmiselen. 5700G je tudi vartianta, če nočeš imeti extra grafične.

Cenovno nisem primerjal (je pa to seveda nujno), omenjal sem zgolj performančno.

masevc je izjavil:

Kolikor sem prebiral performance guide za postgres, je potrebno v osnovi čim več jeder.

Stvar je trenutno stabilna pri zajemu podatkov v ciklu cca 17s/25 generatorjev. Ti podatki se nato obdelajo - odstranijo dvojniki, preračunajo in zapišejo v bazo.

Ker pa se bo stvar v prihodnosti povečevala (cikel nižal do 2s in število sočasnih generatorjev povečalo do 120) pa bi želel skalirati sistem.

Link v svet ni ovira po trenutnih meritvah.
Kar se tiče pa porabe, pa se trenutno ne omejujem ravno.

S tega vidika je torej več je bolje. Vprašanje je le še, kako hitro se bo stvar povečevala torej zdaj 5800X in, ko bo potreba, nadgrandnja na "7900X" ali kaj novejšega, ali pa že zdaj max (5900X/5950X).

Kako je pa z RAM-om, je potrebna visoka prepustnost? Bi morda koristilo več kanalov (torej HEDT platforme)? Kako je s kapaciteto, koliko RAMa potrebuješ? Bi pa to pomenilo PRECEJ več denarja...

MrStein ::

Smiselno je tudi preveriti, zakaj tako velika obremenitev CPU.
Včasih se da precej pridobiti z nekaj optimizacijami. (včasih pa pač ne)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

masevc ::

MrStein je izjavil:

Smiselno je tudi preveriti, zakaj tako velika obremenitev CPU.
Včasih se da precej pridobiti z nekaj optimizacijami. (včasih pa pač ne)


se strinjam, tudi to poteka. Vendar je cilj podatki na 2s iz 125 dajalcev podatkov še tako oddaljen, da sem prepričan o potrebni večji CPU moči

MrStein ::

Če imaš z 17s/25 100% porabljenih 6 jeder, potem bo to težko, saj če prav razumem, govoriš o nekje 40-50x večji obremenitvi. To bi potem rabil 300 jeder CPU.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

masevc ::

Verjetno je pa Threadripper 39xxx serija se boljsa resitev?

RedDrake ::

Ok, bom vrgel malce mojih pogledov na to.

Najprej dejstva.
- trenutno ima možak 6 "jeder" na virtualki v oblaku. To zelo verjetno pomeni 3 jedra s HT-jem. To pomeni, da on trenutno izkorišča 1/4 trenutnega CPU-ja.
- trenutni CPU (Xeon E5-2687W v4 12 jeder / 24 threadov) je v celoti zgolj cca 30% bolj zmogljiv kot njegov R5 2600
- prehod na lokalno mašino bi torej trenutno omogočil vsaj podvojitev CPU moči ==> ~0,7 celotne zmogljivosti x ~4 (če bi bila celotna zmogljivost na voljo) = ~2,8x hitreje
- R5 5600x bi recimo pomeni cca 5x večjo zmogljivost, 5950X pa cca 10x večjo zmogljivost
- TR 3995wx bi teoretično to zmogljivost povečal na cca 20x trenutne

Ok, trenutno se da zmogljivost brez težav povečati za x3 za skoraj brez stroška ter x5 za relativno majhen vložek (500-1000 EUR za neko 5600x mašino).
Glavno vprašanje tu ni, koliko se da zmogljivost povečati, ker je več kot očitno da težava ni v zmogljivosti ampak v zahtevnosti obdelave podatkov. "Rešitev" bi zato jaz iskal tu.
Vprašanje je tudi, če OP ve kako se problem scala, je to O(n), O(nlogn), ali bog ne daj O(n2) ali slabše.
Če je kar koli drugega od O(n) potem bo za njegov cilj 2s/125 feederjev že potrebno gledati po kakih superračunalnikih, ali pa morda GPGPU farmah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

Predator X ::

Zen 4 se kej ve ali bo kej napredka

Xserces ::

ne nič... še slabši bo8-O
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

masevc ::

RedDrake je izjavil:

Ok, bom vrgel malce mojih pogledov na to.

Najprej dejstva.
- trenutno ima možak 6 "jeder" na virtualki v oblaku. To zelo verjetno pomeni 3 jedra s HT-jem. To pomeni, da on trenutno izkorišča 1/4 trenutnega CPU-ja.
- trenutni CPU (Xeon E5-2687W v4 12 jeder / 24 threadov) je v celoti zgolj cca 30% bolj zmogljiv kot njegov R5 2600
- prehod na lokalno mašino bi torej trenutno omogočil vsaj podvojitev CPU moči ==> ~0,7 celotne zmogljivosti x ~4 (če bi bila celotna zmogljivost na voljo) = ~2,8x hitreje
- R5 5600x bi recimo pomeni cca 5x večjo zmogljivost, 5950X pa cca 10x večjo zmogljivost
- TR 3995wx bi teoretično to zmogljivost povečal na cca 20x trenutne

Ok, trenutno se da zmogljivost brez težav povečati za x3 za skoraj brez stroška ter x5 za relativno majhen vložek (500-1000 EUR za neko 5600x mašino).
Glavno vprašanje tu ni, koliko se da zmogljivost povečati, ker je več kot očitno da težava ni v zmogljivosti ampak v zahtevnosti obdelave podatkov. "Rešitev" bi zato jaz iskal tu.
Vprašanje je tudi, če OP ve kako se problem scala, je to O(n), O(nlogn), ali bog ne daj O(n2) ali slabše.
Če je kar koli drugega od O(n) potem bo za njegov cilj 2s/125 feederjev že potrebno gledati po kakih superračunalnikih, ali pa morda GPGPU farmah.


Konkretna razlaga.
Sem pa kupil threadriperja 3960x, kar bo dovolj za prestavitev celega sistema iz oblaka.

FireSnake ::

@masevc: začel si zelo skromno, potem pa "all in" :)

Poročaj kako se je zadeva iztekla. Bo zanimivo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
««
551 / 610
»»