» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
422 / 610
»»

klinker ::

Nic cudnega. Ryzen je proc za maso, overall boljsi, Intel je pa postal ekskluziva za entuzijaste, ki na denarnico in porabo ne gledajo, ampak samo absolutni performans.
Nic slabega ni v tem, vsak ima na voljo kar zeli :)

Bwaze6 ::

Ah, povprečna cena prodanega procesorja je res še vedno na strani Intela, a to je bolj posledica pomanjkanja 3900X skoraj cel mesec. In 3900X je dražji od 9900K.

In tudi za trditev, da je na Intelovi strani "absolutni performans", moraš ignorirati kar lep segment aplikacij, za katere se procesorji dejansko uporabljajo - niti pod razno ni povsod Intel spredaj, in marsikje zaostaja precej več kot je 5% zaostanek AMDja v 1080p igrah...

Glede porabe pa imaš prav. :D

venson ::

A ni splošno znano da v idle AMD porabi več, in glede na to da je proc večinoma v idle, to pomeni na dolgi rok večjo porabo kot intel?

D3m ::

AMD Announces Ryzen Pro 3000 Series CPUs For Q4

klinker je izjavil:

Nic cudnega. Ryzen je proc za maso, overall boljsi, Intel je pa postal ekskluziva za entuzijaste, ki na denarnico in porabo ne gledajo, ampak samo absolutni performans.
Nic slabega ni v tem, vsak ima na voljo kar zeli :)


Ko bi bilo vsaj velika razlika v performancu za kar krepko plačaš.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

D3m ::

venson je izjavil:

A ni splošno znano da v idle AMD porabi več, in glede na to da je proc večinoma v idle, to pomeni na dolgi rok večjo porabo kot intel?


To je res. Vendar se kompenzira na load.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

D3m je izjavil:

AMD Announces Ryzen Pro 3000 Series CPUs For Q4

klinker je izjavil:

Nic cudnega. Ryzen je proc za maso, overall boljsi, Intel je pa postal ekskluziva za entuzijaste, ki na denarnico in porabo ne gledajo, ampak samo absolutni performans.
Nic slabega ni v tem, vsak ima na voljo kar zeli :)


Ko bi bilo vsaj velika razlika v performancu za kar krepko plačaš.


Ce bi ti bil kaj od komercijalista, bi ti blo jasno da cena/perf ne gresta sskupaj z roko v roki.
Ampak ja, fanboj bo nasu nesteto razlogov zakaj je njegov brand boljsi in zakaj konkurencen slabsi. Absolutni king v golem performansu je se vedno Intel, cena pa je temu primerna.

Bwaze6 ::

klinker je izjavil:

Absolutni king v golem performansu je se vedno Intel, cena pa je temu primerna.


"Absolutni king" bi pomenilo, da je v vseh aplikacijah hitrejši od konkurence. Ker to še zdaleč ne drži, je lahko le "relativni king". :)

D3m ::

cena pa je temu primerna.


Hecen si. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Vuli ::

venson je izjavil:

A ni splošno znano da v idle AMD porabi več, in glede na to da je proc večinoma v idle, to pomeni na dolgi rok večjo porabo kot intel?


mogoče. Če jaz gledam moj prejšnji celoten sisitem i5 6500 in 3700x v porabi v idle je tam tam. prej je bilo okoli 95w zdej sem pa na 100W. Če bi šel primerjat kakega 870k bi bila razlika še manj.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

scipascapa ::

Bilder für Hersteller AMD
AMD Ryzen 7 2700X 8-Kern (Octa Core) CPU mit 3.70 GHz, Boxed mit Kühler


170€ + PTT

uporabite .de in mailboxde foro, ker drugače vam ponudi višji znesek

zraven dobite še igre.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Ne vem, kako je s poüsiljanjem preko Amazon.se .... ampak za 77€ MSI B450 Gaming Plus MAX
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Wrop ::

scipascapa je izjavil:

Bilder für Hersteller AMD
AMD Ryzen 7 2700X 8-Kern (Octa Core) CPU mit 3.70 GHz, Boxed mit Kühler


170€ + PTT

uporabite .de in mailboxde foro, ker drugače vam ponudi višji znesek

zraven dobite še igre.


Bomo videli kaj bo, ker zaloga kopni kot majski sneg. Samo še 20 % zaloge.

scipascapa ::

konec deala.

dolenc ::

Vuli to si zmeru al prek programa?

Ker je kar velik, jst sem mel prej na vtičenci 49w. Rigec, sicer s celeronom, pa 3xRx480 je mel pa 70w

scipascapa ::

Wrop ::

Poleg 2700X rabim še eno plato in RAM. Kaj se trenutno splača?
Pri plati gledam price/performance. mogoče se bo še nadgrajevalo na 3. oz. 4. generacijo, se pravi da imajo vsaj neko zadovoljivo napajanje za 12 jedrnika. Ni pa nujno. Kako je s MSI B450 Gaming Plus MAX?
Kateri RAM? 3200-3600 MHz, če je možno. (Edit: Gledam 2x8 GB) Prioriteta je bolj cena, kot neke visoke frekvence, ker itak na matični ne gre čez 3466.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wrop ()

D3m ::

RAM 3200 CL16, če najdeš nižje latence so be it.
Plata B450 Gaming Plus MAX je ok in podpira out-of-the-box Ryzen 3000 serijo in verjetno tudi Ryzen 4000 serijo (BIOS update) naslednje leto.

lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Vuli ::

dolenc je izjavil:

Vuli to si zmeru al prek programa?

Ker je kar velik, jst sem mel prej na vtičenci 49w. Rigec, sicer s celeronom, pa 3xRx480 je mel pa 70w


Zmeril na vtičnici, zalman zm mfc3.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

FireSnake ::

FireSnake je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Wrop je izjavil:

Sedaj je še 3900X na zalogi in me zanima kako bo proti koncu naslednjega meseca.


Zanimivo.
Pa še cena je odlična.
Do danes je prodanih 3480 me zanima, kakšna bo ta številka čez par dni.
Čeprav dvomim, da jih bodo imeli dolgo na zalogi.



https://www.mindfactory.de/product_info...

110 v enem dnevu.
Sem presenečen, da jih imajo še kar na zalogi.


In 110 danes. 110 na dan.
Zdaj je na 3700.

Noro. V eni trgovini.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Wrop ::

Če bi vsak dan prodal po 100 komadov bodo spet tolki rekorde po prihodkih. Samo 3000 komadov 3900X na mesec odtehta celomesečne prihodke vseh Intel procesorjev iz te trgovine. Samo zaloge jim ne sme zmanjkati.
Zadnja dva dneva so prodali po 300 komadov R5 3600 in R7 3700X na dan. Če bo mesec tako dober, bodo presegli samega sebe. Čez 20.000 komadov prodanih in 6 milijonov € prihodkov iz te trgovine (štel sem samo 3600,3700X,3900X). Bomo videli sredi meseca kakšna bo povprečna dnevna prodaja ta mesec, da se bo lahko delalo kake mesečne predvidene zaključke. Prodaja oktobra in novembra ponavadi precej zraste. Kakšne prodajne številke pa bodo delali to leto, bomo še videli.

klinker ::

Wrop je izjavil:

Poleg 2700X rabim še eno plato in RAM. Kaj se trenutno splača?
Pri plati gledam price/performance. mogoče se bo še nadgrajevalo na 3. oz. 4. generacijo, se pravi da imajo vsaj neko zadovoljivo napajanje za 12 jedrnika. Ni pa nujno. Kako je s MSI B450 Gaming Plus MAX?
Kateri RAM? 3200-3600 MHz, če je možno. (Edit: Gledam 2x8 GB) Prioriteta je bolj cena, kot neke visoke frekvence, ker itak na matični ne gre čez 3466.


Osebno bi pogledal za Asrock ali Asus. Sploh Asrock ima zadnja leta zelo neproblematicne plate (bios), pa tudi dobre so na splosno in cenejse od primerljive konkurence.
Od MSI kar sem gledal, zelo hvalijo Mortar MAX.

veqlargh ::

Za futureproofing glede AMD kup MSI B450 mortar oz. B450 Tomahawk. Lahko gaming PRO carbon AC. Te majo dobr VRM. Asrock in asus za te plate pozabi takoj. Na njihove nebi nikoli tlačil 3900x, recimo. Na omenjene MSI pa bom tlačil 16 jedrnika :D

D3m ::

Ampak MAX serijo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Wrop ::

klinker je izjavil:


Osebno bi pogledal za Asrock ali Asus. Sploh Asrock ima zadnja leta zelo neproblematicne plate (bios), pa tudi dobre so na splosno in cenejse od primerljive konkurence.
Od MSI kar sem gledal, zelo hvalijo Mortar MAX.


Danes zjutraj sem kar naročil MSI B450 Gaming Plus MAX za 95 €. Vzel sem še od MSI požegnane 16GB HyperX Predator DDR4-3200 CL16 Dual Kit za 84 €. Skupaj s procesorjem 350 € + PPT, kolikor že bo.
Mislim, da je kar ugodna cena.
Vseeno hvala za nasvet.

scipascapa ::

kje to wrop?

Wrop ::

Promo akcija 2700X na Computeruniverse. MB+RAM na mindfactory.de, oboje gre preko mailboxde.

scipascapa ::

Si izkoristil potem Computer od včeraj, kewl :)

klinker ::

veqlargh je izjavil:

Za futureproofing glede AMD kup MSI B450 mortar oz. B450 Tomahawk. Lahko gaming PRO carbon AC. Te majo dobr VRM. Asrock in asus za te plate pozabi takoj. Na njihove nebi nikoli tlačil 3900x, recimo. Na omenjene MSI pa bom tlačil 16 jedrnika :D


Asrock in Asus nad 100€ so povsem ok, MSI pa recimo ni lih kar se biosa tice, pa ti vidi.
Glede 3900X, je ze smisel nakupa vprasljiva. Prodaja se itak samo ker je ql, ne pa ker bi ga ves ta folk dejansko rabu. Tej ki to res rabijo gledajo TRje in Xeone, predvsem pa proper zanesljive plate, ne pa 100€ "gaming" jajca.

veqlargh ::

Ja, bios je ful pomemben ja, sploh, ker se tile amdji navijajo da res ni. Ravno pri tej seriji CPU-jev je pomembno, da je VRM dost dobr in posledično stabilen. Asrock in Asus v B450 izvedbi nimata plate primerljive z MSI platami glede VRM-ja. Govorim za B450.

D3m ::

3900x dela brez problema na A320 platah.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

D3m je izjavil:

3900x dela brez problema na A320 platah.

Dokaži!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

klinker ::

veqlargh je izjavil:

Ja, bios je ful pomemben ja, sploh, ker se tile amdji navijajo da res ni. Ravno pri tej seriji CPU-jev je pomembno, da je VRM dost dobr in posledično stabilen. Asrock in Asus v B450 izvedbi nimata plate primerljive z MSI platami glede VRM-ja. Govorim za B450.


A bios je zate izkljucno za navijat? 8-O Bebo, ki nima pojma kaj folk pise :)) Sicer edino taki kupujete 3900X, ker edino tako nekaj veljate :D

Vuli ::

če imajo pa majhnega.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

D3m je izjavil:

3900x dela brez problema na A320 platah.

Dokaži!


Sem že pa ste spregledali.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jarno ::

3900X porabi do 140W. Na A320 plate bi jaz kvečjemu 1. generacijo ryznov (do r5 1500X, 65W) gor dal, ostalo ni smiselno.
#65W!

Mr.B ::

Jarno je izjavil:

3900X porabi do 140W. Na A320 plate bi jaz kvečjemu 1. generacijo ryznov (do r5 1500X, 65W) gor dal, ostalo ni smiselno.

Ker ? Kaj bo šel 3900X višje da boš opazil razliko v sintetiki ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Jarno ::

Predvsem je težava v VRM-jih, 3900X-ke menda ne boš kupil za lažja opravila.
Poleg tega, da lahko plata prej odleti, ti z njo npr. gre po gobe tudi licenca za Windows itd.
Lepo je, da načeloma podpira procesor z najnovejšim bios-om, je pa vprašljivo, če bodo sploh nove posodobitve.
Ko boš sam nabavil A320 + zen2 (najmanj 6 jeder) in po tvojih trditvah ni razloga, da ne bi, potem se pogovarjamo naprej.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

Dr_M ::

Tanajbolj glasni kljukci si ne morejo privoscit b320 plate, kaj sele ryzen 3000 procesorja. Ampak o njih pa vedo cisto vse.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tony1 ::

"gre po gobe tudi licenca za Windows"

Pokličeš na MSjev odzivnik in dobiš novo aktivacijsko kodo?

Jarno ::

tony1 je izjavil:

"gre po gobe tudi licenca za Windows"
Pokličeš na MSjev odzivnik in dobiš novo aktivacijsko kodo?


Nekateri primeri se niso izšli tako enostavno. Moram potrkat, da je pri meni še vse OK, sem imel srečo.

Npr. en odgovor:
New mobo=new computer=new license. Unless you purchased a full retail license you will need to install wave 2 (build 10586) and use your win 7 key to activate. If your win 7 was pre-installed it was tied to the original hardware and you would need to purchase a win 10 key

Cat herder
Windows Insider MVP
MVP-Windows and Devices for IT
http://www.zigzag3143.com/


Govori o nadgrajenih Win7->Win10 OEM Windowsih. Si znam predstavljat, da je situacija primerljiva tudi s svežo OEM licenco.
#65W!

tony1 ::

Je6a. To je bilo še v Win XP časih in vsakič je šlo čez b.p.

Kaj pa če daš not isti tip plate? To verjetno smeš narediti tudi z OEM licenco?

SambaShare ::

Meni se je aktiviral s kupljeno WIN7 kodo. Iz nekega razloga pa ni šlo avtomatsko kot prejšnjič (C2D->i5).

D3m ::

Jarno je izjavil:

3900X porabi do 140W. Na A320 plate bi jaz kvečjemu 1. generacijo ryznov (do r5 1500X, 65W) gor dal, ostalo ni smiselno.


|HP EliteBook|R5 6650U|

meho7 ::

D3m je izjavil:

Jarno je izjavil:

3900X porabi do 140W. Na A320 plate bi jaz kvečjemu 1. generacijo ryznov (do r5 1500X, 65W) gor dal, ostalo ni smiselno.



Ja furaj tole 1 leto 24/7 (dnevno 3-4h video editing)
pa potem porocaj :))

https://docs.google.com/spreadsheets/d/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

FireSnake ::

Še bo zanimivo (če je tole res):
https://www.tomshardware.com/news/amd-r...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

strumf666 ::

Cifra sama po sebi ne pomeni kej dosti, bomo vidl, če bo kej otipljivega med temi 100 izboljšavami al so samo par hroščev odpravl, pa v lep celofan zavil :D
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

meho7 je izjavil:

D3m je izjavil:

Jarno je izjavil:

3900X porabi do 140W. Na A320 plate bi jaz kvečjemu 1. generacijo ryznov (do r5 1500X, 65W) gor dal, ostalo ni smiselno.



Ja furaj tole 1 leto 24/7 (dnevno 3-4h video editing)
pa potem porocaj :))

https://docs.google.com/spreadsheets/d/...


Kaj se pa sedaj bojiš? :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mr.B ::

Jarno je izjavil:

tony1 je izjavil:

"gre po gobe tudi licenca za Windows"
Pokličeš na MSjev odzivnik in dobiš novo aktivacijsko kodo?


Nekateri primeri se niso izšli tako enostavno. Moram potrkat, da je pri meni še vse OK, sem imel srečo.

Npr. en odgovor:
New mobo=new computer=new license. Unless you purchased a full retail license you will need to install wave 2 (build 10586) and use your win 7 key to activate. If your win 7 was pre-installed it was tied to the original hardware and you would need to purchase a win 10 key

Cat herder
Windows Insider MVP
MVP-Windows and Devices for IT
http://www.zigzag3143.com/


Govori o nadgrajenih Win7->Win10 OEM Windowsih. Si znam predstavljat, da je situacija primerljiva tudi s svežo OEM licenco.

AMD Ryzen 9 3900 Tested: Unreleased 65W Processor Sets World Records .... I achieved the world record for 12-core CPUs with the Ryzen 9 3900 clocked at 5.5 GHz (all threads).
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FireSnake ::

strumf666 je izjavil:

Cifra sama po sebi ne pomeni kej dosti, bomo vidl, če bo kej otipljivega med temi 100 izboljšavami al so samo par hroščev odpravl, pa v lep celofan zavil :D


Mene bolj iz tehničnega vidika zanima, kaj jim bo ratalo ponuditi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
««
422 / 610
»»